Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Λουτράκι 2/4 με βάζει all in στο turn, εχω 2 ζευγη


deminio25

Recommended Posts

Από button κάνω raise με 5-8 στα 17 ευρώ, ολοι οι αλλοι μεχρι εμενα εχουν παει πασο.

Ο small blind είναι ένας σχετικά σφιχτός παίκτης ο οποίος κάνει το call . Ο big blind φευγει.

Το φλοπ ανοιξε 5-7-Κ και πονταρει πρωτος ο small 15 ευρώ. Εγώ κανω το call . Το turn άνοιξε 8 και πονταρει ο small ξανα, μισό pot . Εγώ κανω μικρο raise και με βαζει all in . Τι κανω εγω με τα δυο μου ζευγη? Με καλυπτει σε χρήματα ο αντιπαλος.

Στην αρχη της παρτιδας ειχα 850 ευρω και εκεινος 1100.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καρφώνει δλδ 800 ευρώ σε pot 100? τι σκεφτεσαι ? θέλεις τυουλαχιστών set για να καλέσεις τέτοιο massive overbet κατά τη γνώμη μου. εκτός και αν είναι τρελό donkey και ποντάρει ΑΚ έτσι. αλλά μάλλον απίθανο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που μου πήγε πρώτο στο μυαλό είναι προφανώς το set 7άρια. 6-9 suited είναι μία πιθανότητα μικρή όμως γιατί λες ότι είναι tight. Μήπως υπάρχει draw για κάποιο χρώμα στο turn για να σκεφτούμε μεγάλο combo draw όπως 9-10 suited;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πιστεύω ότι έχει σετάρει από το φλοπ και ΠΑΊΖΕΙ ΤΌΣΟ ΕΠΙΘΕΤΙΚΆ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΟΦΊΓΕΙ ΚΑΠΙΑ ΠΙΘΑΝΉ ΚΈΝΤΑ ..ΙΝΕ ΣΙΓΥΡΟ ΌΤΙ ΘΈΛΗ ΝΑ ΚΑΝΕΊΣ ΠΑΣΏ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξέρω αν είναι σφικτός παίκτης όπως λες, σίγουρα όμως δεν έχει μυρωδιά από πόκερ..Α ρε γλέντια που θα κάνουν οι έλληνες επαγκελματίες στα καζίνο όπου τα λαμόγια οι ιδιοκτήτες αναγκάζουν τον κοσμάκη να παίζει σε όρια 2/4 πριν μάθει καλά καλά το παιγνίδι..Έλεος πάνε να καταστρέψουνε τον κοσμάκη για να παίρνουν μεγαλύτερο rake !!

έγκλημα να μην υπάρχουν τραπέζια 0.5/1 και 1/2 σε μια χώρα με οικονομική κρίση και σε ένα άθλημα όπως το πόκερ που τώρα το μαθαίνει ο πολλύς ο κόσμος ( συγνώμη που πάλι γίνομαι κακός όπως κάθε φορά που νιώθω πως εταιρεία , μάνατζερ είτε επιχείρηση από απληστεία κάνει ενέργειες σε βάρος του κόσμου )

Να επιστρέψουμε στο χέρι τώρα όπου ο tight όπως λες παίκτης σε βάζει σε αλλ ινν στο τέρν με οβερ μπέτ 7φορες το ποτ!!! Αυτό είναι ασχετοσύνη εκ μέρους του γιατί νε μεν εσύ με το μικρό raise στο τέρν σε σποτ 578κ του δίνεις την λανθασμένη πληροφορία πως βρίσκεσαι σε κάποιο draw , άρα αυτός που μάλλον κρατάει κάποιο σετ+ είτε ακ στην καλύτερη για σένα ακόμα και αν φοβάται μήπως αγοράσεις κέντα είτε χρώμα πρέπει να σου βάλει ένα μπέτ γύρω στο 2/3 με 3/4 ποτ άντε ποτ μπέτ maximum για να εισπράξει valeu εξαναγκάζοντας σε σε λάθος αφού είναι λιγότερο από 20% να συμπληρωθεί draw στο ρίβερ . Το να σε βάλει ολ ινν 800 ευρώ είναι βλακεία απ όλες της απόψεις αφού θα τον δεις μόνο με κκκ είτε με nuts άντε και με 2nd νυτς. εσύ τώρα αφού δεν έχεις χρώμα κέντα άντε ίσως και κκκ είτε 888 δεν δικαιούσαι να σκέφτεσαι το κολ. είσαι ευκολα πάσο και ας υπάρχει μικρή πιθανότητα να είσαι μπροστά που δεν είσαι κατά 90%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"vkiller"]όπου τα λαμόγια οι ιδιοκτήτες αναγκάζουν τον κοσμάκη να παίζει σε όρια 2/4 πριν μάθει καλά καλά το παιγνίδι..Έλεος πάνε να καταστρέψουνε τον κοσμάκη για να παίρνουν μεγαλύτερο rake !!

ναι τα λαμόγια τους έχουν βάλει το πιστόλι στο κροτάφο ...άμοιρος κοσμάκης

έγκλημα να μην υπάρχουν τραπέζια 0.5/1 και 1/2 σε μια χώρα με οικονομική κρίση και σε ένα άθλημα όπως το πόκερ που τώρα το μαθαίνει ο πολλύς ο κόσμος ( συγνώμη που πάλι γίνομαι κακός όπως κάθε φορά που νιώθω πως εταιρεία , μάνατζερ είτε επιχείρηση από απληστεία κάνει ενέργειες σε βάρος του κόσμου )

ναι συμφωνώ 1-2 σε περίοδο κρίσης + rakeback ..-αγανακτησμένος αθλητής πόκας

ps . δεν γίνεσαι κακός είσαι ο mpookis που αγαπήσαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι ο μονος που πιστευει οτι εισαι μπροστα??? Iam a cash donk obv..!

Βασικα να σου πω και ενα δυο πραγματα που πιστευω πως θα επρεπε να γραφεις ετσι ωστε να σε μπορεσουμε να καταλαβουμε λιγα πραγματα παραπανω.

Το tight image η οχι ετσι γενικα, δεν λεει και πολλα.

Τι tight ειναι το θεμα? Tight που σκαμπαζει η οχι? Tight που γνωριζει απο position, pot odds, value (λεμε τωρα) η οχι?

Tight του τυπου μπαρμπας που παντρευτηκε το KQ του και σε βαζει ρεστα μην σου γυρισει ο Ασσος που σεχει βαλει και χασει,(κλασσικη ατακα οταν ρωτας γιατι τοσα)

ή tight του τυπου ξερει 5-10 πραγματα και ισως ξερει πως θα σκεφτεις και σου κανει αυτο το massive overbet για να πιστεψεις οτι δεν εχει ιδεα και να κανεις το call ?

Επειδη λοιπον στα Ελληνικα καζινο κατα 99% αυτη την κινηση θα την δω απο τυπους που αν τους πεις τη λεξη equity θα νομιζουν οτι ειναι ψαροταβερνα στο λιμανι πιστευω οτι παιζει και το call.

Βεβαια γυρω απτα παντα υπαρχει και το εξαρταται.

Μια φορα σε ενα προσφατο gsop ενας απτους καλυτερους Ελληνες παικτες μου ειπε την εξης ατακα : "Συνηθως λενε πως αν δεν βγαζεις ακρη πρεπει να foldareis αλλα εγω δεν μπορω να κρατηθω και κανω το call !"

(Μολις ειχε κανει ενα απιστευτα sick call στο river.)

Εν ολιγοις αν πρεπει να σου πω τι πιστευω οτι πρεπει να κανεις σε τετοια spots θα σου πω πως, αν πιστευεις οτι θα βρεις καλυτερα spot για να αυξησεις το stack σου δεν υπαρχει λογος να σκεφτεσαι τετοια hero calls.

Απτην αλλη εγω ισως το εκανα και τωρα ως κλασσικο fish!

GL

ΥΓ: Τι εγινε τελικα? Foldares και δεν εδειξε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο παίκτης αυτός δεν θα έβαζε, κατά τη γνώμη μου και όπως έπαιζε μέχρι εκείνη τη στιγμή, όλα τα χρήματα του στο τραπέζι χωρίς να έχει δύο μεγαλύτερα ζεύγη ή set .

Τελικά τα πέταξα αλλά μου είπε ότι ήταν πολύ δυνατός αλλά τίποτα παραπάνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...