Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

1k games no profit


marcelos7

Recommended Posts

Καλησπερα.Παιζω τυρβο σιτνγο των 10 και 30 ατομων στην ονγαμε.Μετα απο κανα 4-5 μηνες που ασχολουμαι αποκλειστικα με αυτο και σταθεροποιησα καπως το παιχνιδι μου καταφερα 2 μηνες σερι να εχω ενα 20% ροι μεσα σε 2 χιλιαδες παιχνιδια σιγουρα πολυ πανω απο το αναμενομενο.Ωστοσο εδω και χιλια παιχνιδια δε μπορω να βγαλω κερδος με τιποτα.Μαλιστα ειμαι και λιγο κατω.Καθε σεσσίων που ξεκιναω λεω οτι τωρα θα αλλαξουν τα πραγματα και συνεχεια μια απο τα ιδια.Χανω παρα πολλες κρισιμες παρτιδες και δε μπορω να ξεμπουκωσω με τιποτα.Σιγουρα το τιλτ εχει παιξει σημαντικο ρολο και εχω ξεφυγει μερικες φορες αλλα γενικοτερα το ελεγχω πολυ καλυτερα απο τι περιμενα.

Θα ηθελα να ρωτησω αν ειναι φυσιολογικο αυτο που συμβαινει.Περιμενα καιρο χωρις να ποσταρω αλλα χιλια παιχνιδια μου φαινονται πολλα.Εκανα και συνδρομη στο δευκεσκρακκεδ προσφατα να το δω λιγο πιο σοβαρα το καλοκαιρι που εχω χρονο ελπιζω να βοηθησει.

Οριστε και το graph

displaygraphl.png

καθε αποψη σχολιασμος καλοδεχουμενος.Σκοπευω να ποσταρω τις επομενες μερες και καποιες παρτιδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάτσε και κοίτα της διάφορες σε VPIP στα τελευταία παιχνίδια και στα παλιότερα που κρδιζες . σίγουρα κάτι άλλαξες στο παιχνίδι σου . ίσος πιο loose στην αρχική φάση. η πιο passive από SB και BB . η κάτι που είχα πάθει και εγώ : ξεκίνησες να παίζεις ώρες που παηζουν περισσότεροι regs η ανέβηκες σε δυσκολότερα stakes . δύσκολα να είναι μόνο variance . όσο για το τιλτ που λες δε θέλει και πολύ .3,4 φορές να παπαριστεις και αντί να τελειώσεις στους 3 πρώτους αλλά έβδομος, ενώ κάθισες με μεγάλοι στάκα στο final table σου βγαζεωι μια τέτοια αποκλίσει στο διάγραμμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μπορει να ειναι μονο variance ...αν δεις τα μηνηαια στατιστικα των επαγγελματιων θα δεις μηνες με 2000 παιχνιδια να ειναι αρνιτικοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

Γεια σου marcelo κατά τη γνώμη μου σε καμία περίπτωση δεν είναι variance που λέει ο κώστας. Όντως σε hi stakes γίνονται αυτά αλλά όχι στην on game...!!! Συμφωνώ με τον lalimenos σε ότι είπε... Χαλάρωσε και βάλε το youtube να παίζει κανα ήρεμο τραγουδάκι και παιζε με λιγότερα φύλλα!!! Αλλιώς κατέβα σε μικρότερα buy in . Δεν μας είπες κάτι πόλη σημαντικό τα τουρνουά είναι turbo ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχώνεσαι παίξε to παιχνίδι σου kai τα αποτελέσματα θα έρθουν και εγώ έχω 400Κ hands από cash με αποτελέσματα -1.32/100 αλλα είμαι σίγουρος οφείλεται σε κακό run δεν πιάνω πολλές καλές κάρτες εδώ και ένα χρόνο περίπου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ακριβώς μια από τα ίδια και εγώ. τα τελευταία 500 games πιάνω τον εαυτό μου να έχει κορεστεί από το παιχνίδι με συνέπεια να έχω χάσει την υπομονή μου και να υποπεπτω σε τραγικά λάθη . έκανα break 10 μέρες αλλά και πάλι τπτ . με το πρώτο suck out ξεκινάω το κάρφωμα . εκεί που ιούνιο σε 607 games είχα 560$ profit , τον ιούλιο σε 600 games είχα 210$ profit ενώ είχα φτάσει στο πρώτο 20μερο στα 410$ profit στις υπόλοιπες 10 μέρες του ιουλίου έχασα 200$. για τον μην αυγουστο σε 120 games είμαι στα 15$ profit . αντί 15-tabling έπεσα στα 12 αλλά και πάλι τπτ. τον τελευταίο καιρό μου φαίνεται ότι παίζω μόνο για τους fpp 's .

any advices από εμπειρότερα μέλη ?

P . S . παίζω sng 's των 3.5$ με bounties αλλά τον τελευταίο καιρό πρόσθεσα και μερικά sng 's των 3.5$ χωρίς bounty . ίσως αυτό να είναι το λάθος μου αφού εκεί βλέπωντας το tournament shark οι 5/9 είναι κερδισμένοι regs με πάνω από 10κ games ο καθένας ενώ σε αυτά με τα bounties οι 7/9 είναι loosing players . έχω πελαγώσει help me please !!!

παίζω μόνο σταρς με nickname : antonios1984 . οποίος ψάξει στο pokerprolabs να έχει υπόψην του ότι οι ρουφιάνοι δεν υπολογίζουν τα bounties για να μην ξεκινήσει πάλι καμία μα****α thread

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω τα παιδια που απαντησαν και συγνωμη και δε ξανασχοληθημε με το τοπικ.Απλα ημουν πολυ απογοητευμενος καθως ειναι πολυ δυσκολο να τρεχεις 2κ games με σχεδόν 20% ροι και μετά 2κ games με 2%ροι.

Οι λόγοι που οδήγησαν σε αυτό ήταν αρχικά απλά πολύ ατυχία.Στη συνέχεια αύξησα τα τραπέζια σε 8-9 από 6 και ενώ συνήθως ένιωθα ότι τα είχα στις κρίσιμες αποφασεις πιστευω ότι έχανα πολλά λεφτά γιατί της έπαιρνα βιαστικά.Και επίσης έγινε πολύ πιο επιθετικός στο κλέψιμο βλινδς ειδικά στο τελικό τραπέζι ορισμένες φορές παίζοντας λάθος και ορισμένες ήταν σωστή η επιθετικότητα αλλά έχανα τεράστια ποτς και αντί γίνομαι φαβορί για τα 55δολλαρια της πρώτης θέσης να χάνω συνέχεια στο bubble . Πάντως απίστευτη γκαντεμιά αφού άντεξα αυτό πιστευω μπορώ να αντέξω τα πάντα :D Ααα και όσο και αν σας κάνει εντύπωση τα 5.5 σιτνγο 10 ατόμων στην ongame έχουν αυξηθεί παρά πολύ οι regulars δε ξέρω πως έγινε αυτό ξαφνικά

Ευτυχώς αυτό το μήνα πάει πάλι καλά. Καλή τύχη σε όλους !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...