Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

critical Hand 22$ Big pokerstar


Siakan

Recommended Posts

late stage 21 left ,είμαι στο big blind με 240κ average 270

Blinds 5κ/10κ από hijack ένας με 110κ κάνει all in και κρατάμε

ΑΚo. ? δεν εχυμε εικόνα για το πως παίζει .

αν χρειαστεί το history hand μπορώ να το ανεβάσω.

θα ήθελα γνώμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει γίνει κουραστικό που δεν περνεις σωστές απαντήσεις πλέον οκ καταλαβάνω

ότι μερικά πράγματα είναι αυτονόητα για πολλούς αλλά για να ποστάρω έχω προβληματισμό.τεσπα αν μπορεί κανείς να πει κάτι καλός αλλιώς its ok

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το range των φυλλων που σπρωχνει εκει το Hj με 11bb ειναι αρκετα μεγαλο, αρα σιγουρα περνεις τα Odss που θελεις για να κανεις το call με το ΑΚο

ακομα και που δεν εχεις εικονα, αποκλειεται ο αντιπαλος να εφτασε στους last21 παιζοντας δυο φυλλα μονο

αυτο που θα επρεπε να σε προβληματισει, εκτος και αν διαθετεις απειρο bankroll, ειναι οτι προβληματιζεσαι να κανεις ενα τετοιο call σε 22αρι τουρνουα

αν δεν νοιωθεις ανετα στα 22 κατεβα

αν βαζει το παιχνιδι σου σε σκεψεις επειδη εχασες ενα φλιπ ισως θα επρεπε να ξαναμελετησεις καποια πραγματα γιατι οι μαθηματικα σωστες αποφασισεις δεν θα επρεπε να κρίνονται απο το αποτελεσμα

δλδ αν ειχε ΚΚ και εχανες απο 66 απο κεντα στο ριβερ παλι θα ειχες αμφιβολιες για το call?

το variance στα τουρνουα ειναι μεγαλο, και το timing που θα κερδισεις ή θα χασεις ενα φλιπ πολυ σημαντικο, αλλα δεν γινεται να επιρεαζουν τις αποφασισεις σου

καποια θα κερδισεις, καποια θα χασεις, καποια στιγμη αν εισαι καλος, αυτο θα φανει σε βαθος χρονου και θα ρθουν τα αποτελεσματα, δατζ ποκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σωστός ο martin. Λες ότι προβληματίζεσαι αν ήταν σωστό το call. Γιατί προβληματίζεσαι εξήγησέ μας. Επειδή δεν κέρδισες το flip;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ το έκρινα σωστή απόφαση και σε παρόμοια περίπτωση πάλι call θα έκανα απλά ήθελα μια επιβεβεοση γιατί είχα μια διαφωνία την ώρα που έπαιζα ότι μπορεί να υπάρχει και fold εκεί.

Thanks martin

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4,993,078,464 games 7.862 secs 635,090,112 games/sec

Board:

Dead:

equity win tie pots won pots tied

Hand 0: 38.988% 36.28% 02.71% 1811310444 135396024.00 { 22+, A2s+, KTs+, QTs+, JTs, A8o+, KTo+, QTo+, JTo }

Hand 1: 61.012% 58.30% 02.71% 2910975972 135396024.00 { AKo }

από hijack σπρώχνει κατά τη γνώμη μου τουλάχιστον αυτό το range . ίσος και ακόμα πιο light . από ότι βλέπεις 2 στις 3 φορές θα κερδίσεις . δε θέλει σκέψη εδώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...