Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

import an old player notes file


eva-mpi

Recommended Posts

Επειδη δεν βγαζω συνεννοηση με το support ας με βοηθησει καποιος στο εξης:

Κρασαρε το pc μου (vista ultimate) κ ετσι εκανα απο την αρχη installation το poker.gr.

Οι σημειωσεις στους παικτες χαθηκαν κ ετσι βρηκα το παλιο αρχειο με τιτλο ''PlayerNotes.irf'' και προσπαθησα να το ενσωματωσω.

η διαδρομη γι αυτο,πριν την αναβαθμιση της ongame,ηταν

C:\Users\User\AppData\Local\P5\Poker.gr. οπου αντικαθιστουσες το αρχειο κ ολα οκ.

Η διαδρομη μετα την αναβαθμιση ειναι C:\Users\User\P5JavaClientSettings\22280537 οπου αν κανεις σημειωση σε παικτη εμφανιζεται ενα αρχειο με τιτλο playernotes.properties.Οτι κι αν δοκιμασα ομως (αντικατασταση αρχειου-ταυτοχρονη παρουσια κ των 2-μετονομασια αρχειου-τοποθετηση αρχειου σε οποιο φακελο σχετιζεται με το .gr) δεν εμφανιζονται οι παλιες σημειωσεις μου..

εχει κανεις καμια ιδεα?

ty

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φαίνεται ότι με την καινούρια έκδοση του poker.gr, άλλαξε όχι μόνο η θέση που κρατώνται οι σημειώσεις, αλλά και ο τύπος αρχείου που τις αποθηκεύει. Έχεις προσπαθήσει κατ' αρχάς να ανοίξεις κανένα από τα 2 αρχεία που περιέχουν σημειώσεις;

Άλλαξε και τα Vista, είναι πολύ κακό λειτουργικό. Με τα Windows 7 δεν μου έχει crasharei ποτέ κανένα client.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανως αλλαξε και η θεση και ο τυπος αρχειου.δεν οδηγει καπου αυτο ομως αφου αλλαξα και τον τυπο του αρχειου αλλα τζιφος.

so?

*πολυ καλυτερα τα 7 for sure μονο που το δικο μου προβλημα ηταν hardware crash.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν νομίζω να γίνεται αλλαγή τύπου αρχείου απλά αλλάζοντας την κατάληξη, έχουν κάποιο είδος κωδικοποίησης. Έχεις καταφέρει να ανοίξεις τα αρχεία και να δεις το περιεχόμενο; Εγώ το έκανα με το απλό notepad. Σου το λέω για να αντιγράψεις τα περιεχόμενα από το ένα αρχείο μέσα στο άλλο χωρίς να πειράξεις τον τύπο αρχείου. Αυτά βέβαια είναι δικές μου αλχημείες, θα έπρεπε να σου δώσουν πλήρη υποστήριξη οι τεχνικοί που σχεδίασαν τους τύπους αρχείων και τις αλλαγές αυτές για το poker.gr. Νομίζω μπορείς να τους πεις να σε πάρουν τηλέφωνο. Πες να σε συνδέσουν με κάποιον ειδικό αν δεν ξέρει ο απλός υπάλληλος του support.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ανοιξα το αρχειο με σημειωματαριο οπως ειπες,εκανα και το copy paste αλλα και παλι τζιφος.

δεν ζητησα να μιλησω με το support παραπανω γιατι μου απαντησαν που αποθηκευονται τα hand histories..

σε καθε περιπτωση ευχαριστω μελισσουργε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που ειπε ο μελισουργος γινετε.Το εκανα κι εγω. Απλως βρες το νεο αρχειο και

κανε paste απο το παλιο μονο τα player notes ( Με το notepad ), και οχι ολη τη σελιδα.

Εχεις βρει το νεο αρχειο με τα player notes ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και το αρχειο βρηκα,κ paste εκανα τις παλιες σημειωσεις κ απο την αρχη το ξανακανα αλλα οι σημειωσεις δεν εμφανιζονται..

lets try support again.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...