Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Flush σε heads up με τον αντίπαλο να μπαινει all in


Nickakis!

Recommended Posts

δε συμφωνω...θεωρω πως το παιχνιδι εχει γινει πλεον πολυ loose οποτε ενα counter strategy όπως αυτό που προτείνεις θα μπορούσε να έχει αρκετά θετικά αποτελέσματα..

έχεις σκεφτεί να δοκιμάσεις κάτι πιο nitty (vpip κάτω από 10κλπ ...?)

όχι μέχρι 14% έξω φτάσει σε HU (σε 6max προφανώς κάτω από 10% αλλά όχι και σε HU μη μας πούνε και tight )κανονικά δεν θα έπρεπε να τα λέω αυτά άλλοι πληρώνουν γ να τ μάθουν αλλά είμαι στις καλές μου σμρ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MONO BLIND STEALING NA SOU KANEI O ANTIPALOS EINAI +EV PAIKSIMO GIA AUTON KAI -EV OLI I STRATIGIKI SOU ME 20% VPIP. . .
δεν είπα ότι είναι τέλεια στρατηγική ακόμα τη δουλεύω αλλά ούτε εσείς έχετε γράφημα π να αποδεικνύει πχ ότι μεγαλύτερο vpip είναι καλύτερο θα σου έδειχνα το δικό μου από τους 2 πρώτους μήνες όμως που ξεκίνησα αυτό τ strategy αλλά έξω χάσει τα hand histories και τελευταίο ενάμιση χρόνο περίπου είμαι σε downswing αλλά ούτε αυτό λέει κάτι μπορεί να οφείλεται στο variance

μπορεί να οφείλεται στο variance ? το HM τη λέει ? είναι ξεκάθαρο αν οφείλεται σε variance η όχι . . . εγώ προσωπικά πιστεύω πως δεν οφείλεται σε variance . δεν χρειάζεσαι variance για να βρίσκεσαι σε downswing με αυτή τη στρατηγική . στο ξαναλέω χάνεις από τα blinds χρήματα με μεγαλύτερο ρυθμό από αυτών που βγάζεις. δε πρόκειται να αντέξει αυτή η στρατηγική απέναντι σε min raiser HU player . θα σου παίρνει τα blinds με ρυθμό 5 προς 2 χωρίς να παίζει pot αν έχεις 20% VPIP.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορουμε να παμε πασο εδω σε αυτο το σημειο, μπορει να εχει ενα trips με τεσσαρια ακομα και μικροτερο χρωμα. Παμε για call και ο θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lalimenos είμαι -3buy ins κάτω από ev αλλά έτσι και αλλιώς πιάνω κακές κάρτες τον τελευταίο ένα χρόνο είναι sick ...πάντως μην είστε τόσο απόλυτοι ότι μια στρατηγική δεν είναι winning απλά και μόνο επειδή δεν μπορείς να σκέφτεσαι και να λειτουργείς μονόπλευρα σε ένα τόσο πολύπλοκο παιχνίδι όπως το πόκερ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8α παραθέσω την ταπεινή μου άποψη, και ας έχω μηδαμινή πείρα σε hu play . Τι πάει να πει ρε παιδιά είναι σωστό και λάθος το να παίζει κάποιος με 20 % και 30 % κτλτλ. Το παν στο HU είναι η προσαρμοστικότητα.Το 20% μπορεί να είναι καταστροφικό έναντι σε ένα συγκεκριμένο αντίπαλο και optimal απέναντι σε άλλο. Το 3bet και 4bet % επίσης. Το τραγικό είναι παίζεις με όλους τους αντιπάλους το ίδιο. Επίσης δεν είναι απίθανο να είσαι σε downswing και να μην είναι ευδιάκριτο στο γράφημά σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλεος ρε lalimene και λοιποί ,αν δεν μπορείτε να καταλαβεται τόσο obv ειρωνεία ,έχετε θέμα .

Το εχω πει εδω και 2 μερες και δεν μπορω να πιστεψω οτι συνεχιζουν καποιοι να απαντανε σοβαρα και να μην καταλαβαινουν το προφανες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλεος ρε lalimene και λοιποί ,αν δεν μπορείτε να καταλαβεται τόσο obv ειρωνεία ,έχετε θέμα .
-1 αν δεν καταλαβαίνεις όταν μιλάμε σοβαρά μην κάνεις τον έξυπνο επισης
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8α παραθέσω την ταπεινή μου άποψη, και ας έχω μηδαμινή πείρα σε hu play . Τι πάει να πει ρε παιδιά είναι σωστό και λάθος το να παίζει κάποιος με 20 % και 30 % κτλτλ. Το παν στο HU είναι η προσαρμοστικότητα.Το 20% μπορεί να είναι καταστροφικό έναντι σε ένα συγκεκριμένο αντίπαλο και optimal απέναντι σε άλλο. Το 3bet και 4bet % επίσης. Το τραγικό είναι παίζεις με όλους τους αντιπάλους το ίδιο. Επίσης δεν είναι απίθανο να είσαι σε downswing και να μην είναι ευδιάκριτο στο γράφημά σου.
καλά τώρα το thread πέρασε σε άλλο level
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

8α παραθέσω την ταπεινή μου άποψη, και ας έχω μηδαμινή πείρα σε hu play . Τι πάει να πει ρε παιδιά είναι σωστό και λάθος το να παίζει κάποιος με 20 % και 30 % κτλτλ. Το παν στο HU είναι η προσαρμοστικότητα.Το 20% μπορεί να είναι καταστροφικό έναντι σε ένα συγκεκριμένο αντίπαλο και optimal απέναντι σε άλλο. Το 3bet και 4bet % επίσης. Το τραγικό είναι παίζεις με όλους τους αντιπάλους το ίδιο. Επίσης δεν είναι απίθανο να είσαι σε downswing και να μην είναι ευδιάκριτο στο γράφημά σου.
καλά τώρα το thread πέρασε σε άλλο level

+1 εκτός και αν μιλάς ειρωνικά έβαλες μυαλό θέλω να πιστεύω στο τέλος θα σου βγάλω και το άθροισμα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προς στιγμήν αγχώθηκα όταν ο the man είπε πως πρόκειται γ πλάκα ...θεωρώ πως δεν πρέπει να παίζουμε με τέτοια πράγματα ...κάποιο από μας εμπιστευόμαστε τους πιο έμπειρους παίκτες ....ήδη έξω αρχίσει να εφαρμόζω αυτά που προτείνει ο takearisk ...προς το παρών είμαι 4-5 buy in κάτω αλλά θεωρώ πως είναι κακή διακύμανση ...για να δούμε .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προς στιγμήν αγχώθηκα όταν ο the man είπε πως πρόκειται γ πλάκα ...θεωρώ πως δεν πρέπει να παίζουμε με τέτοια πράγματα ...κάποιο από μας εμπιστευόμαστε τους πιο έμπειρους παίκτες ....ήδη έξω αρχίσει να εφαρμόζω αυτά που προτείνει ο takearisk ...προς το παρών είμαι 4-5 buy in κάτω αλλά θεωρώ πως είναι κακή διακύμανση ...για να δούμε .....
θα σου λεγα να παίξουμε HU αλλά αν έχεις και εσύ αυτή τη στρατηγική θεωρώ δεν έχει καθόλου value αφού θα παίζουμε και οι 2 τόσο solid
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για να το δημοσιεύεις πιθανώς να έχεις χάσει το σε αυτο το hand .και έχοντας παίξει με τον yvel65 δεν θα εκπλαγόμουν αν μου έδειχνε full στο τέλος . παίζει συνέχεια στα 0.25/0.5 blinds . Όμως σε καμιά περίπτωση δεν το πας πάσο αυτό το χέρι σε heads up ,ούτε pre ούτε after turn φυσικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο takearisk δεν έχει φάει ακόμα ban !!! Σε όλα τα post γράφει ότι να ναι! Προφανώς και ο dmelissourgos και ο foustouki έχουν δίκιο! Και προφανω επίσης μόνο αστείο ακούγετε το να πετάς 4 στα 5 χέρια που κρατάς!!!!!!! ο άλλος παίζει εναντίων σου freeroll το άλλο που εσύ έχεις μέχρι να σου σκάσει το bad beat και μετά να κλαις! :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο takearisk δεν έχει φάει ακόμα ban !!! Σε όλα τα post γράφει ότι να ναι! Προφανώς και ο dmelissourgos και ο foustouki έχουν δίκιο! Και προφανω επίσης μόνο αστείο ακούγετε το να πετάς 4 στα 5 χέρια που κρατάς!!!!!!! ο άλλος παίζει εναντίων σου freeroll το άλλο που εσύ έχεις μέχρι να σου σκάσει το bad beat και μετά να κλαις! :twisted:
φίλε μου είσαι πολύ επιθετικός μην είστε τόσο δογματικοί με της στρατηγικές στο πόκερ υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί τρόποι να παίξει κανείς όπως TAG LAG κτλ και υπό προυποθέσεις όλες μπορούν να είναι winning αν θες κάποια στιγμή μπορούμε να παίξουμε και μεταξύ μας HU να δεις ότι δεν είναι τόσο loosing τα strategies μου αυτά από μένα
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο takearisk δεν έχει φάει ακόμα ban !!! Σε όλα τα post γράφει ότι να ναι! Προφανώς και ο dmelissourgos και ο foustouki έχουν δίκιο! Και προφανω επίσης μόνο αστείο ακούγετε το να πετάς 4 στα 5 χέρια που κρατάς!!!!!!! ο άλλος παίζει εναντίων σου freeroll το άλλο που εσύ έχεις μέχρι να σου σκάσει το bad beat και μετά να κλαις! :twisted:
φίλε μου είσαι πολύ επιθετικός μην είστε τόσο δογματικοί με της στρατηγικές στο πόκερ υπάρχουν πολλοί διαφορετικοί τρόποι να παίξει κανείς όπως TAG LAG κτλ και υπό προυποθέσεις όλες μπορούν να είναι winning αν θες κάποια στιγμή μπορούμε να παίξουμε και μεταξύ μας HU να δεις ότι δεν είναι τόσο loosing τα strategies μου αυτά από μένα

+1

Δεν καταλαβαίνω το μένος ενάντια στο παιδί που λέει την γνώμη του και προσπαθεί να βοηθήσει...Γιατί λέει βλακείες?

Δηλαδή εσύ που στο κεφάλια πάνω και με διπλωμένο ταμπλό δεν πας άμεσα πάσο είσαι καλύτερος?? Ακόμα και με πάσο σου μέναν αρκετά μεγάλα τυφλά να παίξεις το παιχνίδι σου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή εσύ που στο κεφάλια πάνω και με διπλωμένο ταμπλό δεν πας άμεσα πάσο είσαι καλύτερος?? Ακόμα και με πάσο σου μέναν αρκετά μεγάλα τυφλά να παίξεις το παιχνίδι σου...

epic win (επικη νικη)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...