Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Awkward spot...


kasspav

Recommended Posts

PokerStars No-Limit Hold'em, 22 Tournament, 2000/4000 Blinds 400 Ante (8 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (BB) (t172042)

UTG (t66196)

UTG+1 (t84380)

MP1 (t61751)

MP2 (t94622)

CO (t64664)

Button (t69813)

SB (t186371)

Hero's M: 18.70

Preflop: Hero is BB with Aclub.gif, Qheart.gif

5 folds, Button bets t69413 (All-In), SB calls τ67413 και εμεις???

Καλοι παιχτες και οι δυο...

Εννοειται οτι αν δεν υπηρχε το call του SB δεν θα συζητουσαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχεις πολύ μεγάλο stack, μη το σπαταλάς. Βάλε τα range στο pokerstove και θα δεις ότι δεν παίρνεις τα odds. Εκτός αν ο caller είναι loose idiot, αλλά λες ότι δεν είναι. Οπότε fold και βρίσκεις άλλο spot imo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα ειναι καλος παικτης ο αλλος μπορεις με ενα allin να τον αναγκασεις να τα πεταξει και να παιζεις με τρελα odds απεναντι σε pair ή και Α-J . Εγώ όμως θα διαλεγα το safe mode που ειναι το πασο γιατι δεν θελω να ρισκαρω ολο το stack εκει και αν αποφασισει ο small blind να κανει το call να βρισκομαι σε πολυ ασχημη θεση.

Ευκολο πασο αν θες να κρατησεις τις μαρκες και να βρεις καλυτερο σημειο να τα βαλεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα ειναι καλος παικτης ο αλλος μπορεις με ενα allin να τον αναγκασεις να τα πεταξει και να παιζεις με τρελα odds απεναντι σε pair ή και Α-J ..

δε νομιζω οτι καλος παικτης foldarei ποτε εδω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αμα ειναι καλος παικτης ο αλλος μπορεις με ενα allin να τον αναγκασεις να τα πεταξει και να παιζεις με τρελα odds απεναντι σε pair ή και Α-J ..

Ποιο φύλλο που κάνει πρώτα το call έχει αρκετό fold equity στο all in του kasspav;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

auto fold για μένα! stats για το SB δεν έχεις? αν όπως λες είναι "καλός" παίχτης ..τότε δεν νομίζω ότι έχεις κάτι να σκεφτείς...αν και το call του δεν μπορώ να το καταλάβω γιαι δεν προσπαθεί να τον κάνει isolate από την στιγμή που νομίζω ότι σε push σου δεν πασάρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με δεδομένο ότι ο sb είναι καλός, είναι fold . Ένα έξτρα tell εκεί, είναι ότι το call από καλό παίχτη είναι πιο "φοβήσιμο" από all in

Ένας ακόμα λόγος για να πας πάσο, είναι ότι με το 1,5-2 average που έχεις (με 18 Μ τοσο πρέπει ναχεις εκεί) δεν είναι και εγκληματικό να περιμένεις ακόμα λίγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

call.Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όταν πρόκειται για καλό αντίπαλο πρέπει να πασάρουμε.ακριβώς το αντίθετο.ο καλός παίκτης ξέρει εκεί τα ranges πολύ καλά και κάνει call στο shove του button σχεδόν με όλους τους Α-χ.Και ακριβώς όπως επισημάνθηκε, το call του sb μπορεί να είναι πιο φοβήσιμο γιατί σε αυτό αποσκοπεί αν δεν το έχει.call και gg,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείς είμαστε αλλ ινν όχι κολ.γιατί ο καλός αντίπαλος ξερωντας πως ο αρχικός παίκτης που παίζει ρέστα πιθανό να έχει οτιδήποτε θα κάνει all inn με Αχ είτε με kq είτε με 55-jj και όχι απλά κολ. το κολ είτε δείχνει προσπάθεια για να κάνει τραπ με qq-αα είτε αδυναμία και πρόθεση να πασάρει σε reraise αλλά δεν δεσμεβει λογικά το 1/3 του στακκ του για να το πετάξει μετά..εκτός βέβαια αν είναι 1 επίπεδο πιο πάνω ισκεψη του και κάνει κολ με απλά μέτριο προς δυνατό φύλλο ξέροντας πως ο επίσης δυνατός αντίπαλος του στο μπήκ μπλάιντ θα φοβηθεί περισότερο το κολ παρά το ολλ ινν..

Φαινομενικά είναι ευκολο ολ ινν εδώ αλλά λόγο του μεγάλου μας στακκ που μας επιτρέπει να διεκδικήσουμε την νίκη σε καλύτερα σποτ το πάσο δεν είναι λάθος εδώ. Μάλιστα θα το προτιμούσα γιατί αν χάσουμε είμαστε εκτός τουρ ,ενώ αν κερδίσουμε αυξάνουμε λιγότερο από 10% την πιθανότητα να μπούμε στα τοπ βραβεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ένα σημείο που πιστεύω ότι το χολδεμ μαναγερ είναι απαραίτητο.μου είναι πολύ δύσκολο ν πετάξω το αq όμως σε αυτό το σημείο δεδομένων κ τον στακξ,τουρ(22 ΣΤΑΡΣ).γενικότερα επειδή παίζω συνέχεια τέτοια τουρς στην σταρς με βι 22$,το allin εκεί με αq είναι +EV άποψη μου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

22$ 1rebuy 1 Addon είναι το τουρ και οι αντιπαλοι ειναι solid με λογικά stats .

Δεν μπορω να πω george οτι αιφνιδιαστικα από την άποψή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PokerStars Game #66359977657: Tournament #434011257, $150+$12 USD Hold'em No Limit - Level XXVII (1800/3600) - 2011/08/22 4:52:58 EET [2011/08/21 21:52:58 ET]

Table '434011257 74' 9-max Seat #6 is the button

Seat 1: Clutch Hero (264683 in chips)

Seat 2: bas0r (85721 in chips)

Seat 4: MagicGog (127805 in chips)

Seat 5: tomsilk (65281 in chips)

Seat 6: Zolisza (251870 in chips)

Seat 8: FranPokerWin (103702 in chips)

Seat 9: AELISTAS1987 (121690 in chips)

Clutch Hero: posts the ante 450

bas0r: posts the ante 450

MagicGog: posts the ante 450

tomsilk: posts the ante 450

Zolisza: posts the ante 450

FranPokerWin: posts the ante 450

AELISTAS1987: posts the ante 450

FranPokerWin: posts small blind 1800

AELISTAS1987: posts big blind 3600

*** HOLE CARDS ***

Clutch Hero: folds

bas0r: folds

MagicGog: folds

tomsilk: raises 61231 to 64831 and is all-in

Zolisza: raises 136769 to 201600

FranPokerWin: folds

rivermanl is connected

StraightIYF is connected

AELISTAS1987: calls 117640 and is all-in

Uncalled bet (80360) returned to Zolisza

*** FLOP *** [7h 2h 4h]

*** TURN *** [7h 2h 4h] [7c]

*** RIVER *** [7h 2h 4h 7c] [Ts]

*** SHOW DOWN ***

AELISTAS1987: shows [Qd Ad] (a pair of Sevens)

Zolisza: shows [Js Kh] (a pair of Sevens - lower kicker)

AELISTAS1987 collected 112818 from side pot

tomsilk: shows [9s Ks] (a pair of Sevens - lower kicker)

AELISTAS1987 collected 199443 from main pot

tomsilk finished the tournament in 27th place and received $701.91.

*** SUMMARY ***

Total pot 312261 Main pot 199443. Side pot 112818. | Rake 0

Board [7h 2h 4h 7c Ts]

Seat 1: Clutch Hero folded before Flop (didn't bet)

Seat 2: bas0r folded before Flop (didn't bet)

Seat 4: MagicGog folded before Flop (didn't bet)

Seat 5: tomsilk showed [9s Ks] and lost with a pair of Sevens

Seat 6: Zolisza (button) showed [Js Kh] and lost with a pair of Sevens

Seat 8: FranPokerWin (small blind) folded before Flop

Seat 9: AELISTAS1987 (big blind) showed [Qd Ad] and won (312261) with a pair of Sevens

nh bro!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το χερι που ποσταρες ειναι το ιδανικό σεναριο, στην δικιά μου περίπτωση ειναι το πιο πιθανό που θα δουμε, και υστερα υπάρχουν και οι ελαχιστες φορες που θα εχει βραχο.

No-Limit Hold'em Tournament, 2000/4000 Blinds (8 handed) - Hold'em Manager Converter Tool from FlopTurnRiver.com

Hero (BB) (t172042)

UTG (t66196)

UTG+1 (t84380)

MP1 (t61751)

MP2 (t94622)

CO (t64664)

Button (t69813)

SB (t186371)

Hero's M: 28.67

Preflop: Hero is BB with Aclub.gif, Qheart.gif

5 folds, Button bets t69413, SB calls t67413, 1 fold

Flop: (t142826) Kclub.gif, Jdiamond.gif, 5heart.gif(2 players)

Turn: (t142826) 10club.gif(2 players)

River: (t142826) 7spade.gif(2 players)

Total pot: t142826

Results:

Button had Adiamond.gif, 7club.gif (one pair, sevens).

SB had 8heart.gif, 8spade.gif (one pair, eights).

Outcome: SB won t146026

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ είχα προχθές μια παρομια κατάσταση σε ένα deep run.Δεν εχω κρατησει το hand οποτε θα το περιγραψω.16/2500 remain blinds 5k/10k 600k stack εγω utg (AQs) raise στα 22,5k ο utg1 nit player shove 130k,utg2 shoves 250k τι κανω εδω??νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο fold (οπως και εκανα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγώ είχα προχθές μια παρομια κατάσταση σε ένα deep run.Δεν εχω κρατησει το hand οποτε θα το περιγραψω.16/2500 remain blinds 5k/10k 600k stack εγω utg (AQs) raise στα 22,5k ο utg1 nit player shove 130k,utg2 shoves 250k τι κανω εδω??νομιζω οτι ειναι πιο ευκολο fold (οπως και εκανα)

Δεν την λες και παρομοια φαση...μονο το starting hand ειναι ιδιο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10ο λεπτό περιπου. Τα στακ ειναι λιγο μικροτερα σε σχεση με τα blind , ειναι τελικο τραπεζι, είναι bounty και ο big stack ειναι το κουμπι. Το τελευταιο στοιχειο ειναι αυτο που αλλαζει το χερι κανοντας το all in στάνταρ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το τελευταιο στοιχειο ειναι αυτο που αλλαζει το χερι κανοντας το all in στάνταρ.

Εννοείς ότι δεν μπήκε all in αλλά έκανε ένα μεγάλο raise κοντά στο all in;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι, εννοω οτι ο κατσαλοφ οντας κουμπι και big stack , έχει πολυ μεγαλυτερο range από τι στην δικιά μου περίπτωση του big stack SB . (big stack εννοω που μας καλυπτει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και ομως με αυτο το πασο αλλαξε ολο το αποτελεσμα του τουρνουα αφου ο utg1 ειχε 10-10 και ο utg2 ειχε Α10s!!! (μολις ειχε ερθει στο τραπεζι και δεν ειχα stats του.Ασσος στο φλοπ και πηγαινα για τις τοπ θεσεις.Αντ΄ αυτου στο επομενο χερι τον κανω και double up με JJ vs AA και shortstack...λογικα ηταν και το μονο σεναριο που θα ημουν σε σχετικα καλη κατασταση αλλα αφου δεν απειλουσε σημαντικα το stack μου και εμενα με 35blinds μαλλον επρεπε να κανω το call

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...