Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Facing All in στο river εχουμε ασσους


deminio25

Recommended Posts

Τα blinds είναι 0.5/1, 6-μαξ τραπεζι.

Όλοι πανε πασο σε εμενα στο button, πιανω :Aclub::Aheart: κανω raise $3 και ο Big blind κανει call.

flop :Qclub::3heart::9diamond:

Check o ΒΒ, πονταρουμε $4.5 και κανει call.

Turn :5spade:

Πονταρουμε $14 και κανει παλι call.

Το river ανοιξε :9heart: και κανει παλι check. Πονταρω $29 και μπαινει all in εχει $70.

Ο αντίπαλος παιζει 63/10 σε περιπου 50 παρτίδες ενω παει πασο περιπου 30% σε c bet .

Τι κανουμε εδώ; Μπορουμε να παμε πασο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα τις περισσότερες φορές που θα κανεις call θα δεις το fish να ανοιγει ένα εννιάρι. Εγώ θα πήγαινα πάσο εδώ, βεβαια μπορεί να κανω και λαθος. Περιμενω να δω και αλλες απαντησεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

33,55,Q 9 δεν παίζουν

χάνεις από 95s +/ 97ο+

κερδίζεις Q x / και τα παντρεμένα του ζευγάρια 44,66,(με 63-10 stats άνετα μπορεί να σε βάλει σε ak ,το έχουν δει στην τηλεόραση )

με κάτι παραπάνω από 3:1 είναι call με τέτοιο αντίπαλο , θα μπορούσε να είναι κλασική αντίδραση donk σε scary card με μπαλίτσες.

σίγουρα κάποιες φορές θα δεις το 95 αλλά δύσκολα με πείθει θα τον πληρώσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

33,55,Q 9 δεν παίζουν

Γιατί; Εμένα μου βγάζει νόημα όλο το line του με αυτά τα 3 φύλλα.

κερδίζεις Q x / και τα παντρεμένα του ζευγάρια 44,66,(με 63-10 stats άνετα μπορεί να σε βάλει σε ak ,το έχουν δει στην τηλεόραση )

Τότε γιατί να μην κάνει flat call στο river; Προσπαθεί να πάρει value από το AK σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dmelissourgos

1)Γιατί; Εμένα μου βγάζει νόημα όλο το line του με αυτά τα 3 φύλλα.

Αν δεν έκανε c /r στο flop (εκτός τα 55)τότε θα έκανε σίγουρα c /r το turn .

2)Τότε γιατί να μην κάνει flat call στο river; Προσπαθεί να πάρει value από το AK σου;

vpip :63 / pfr :10 = αραχτός στην καρεκλίτσα με χαμηλό ποτήρι και μπουκάλι absolut κατά προτίμηση δίπλα απτό pc και διασκεδάζει περνώντας την ώρα του .Εισαι σίγουρος ότι ξέρει τί είναι value ? με ένα μπουκάλι μπορεί να βλέπει την παπαρήγα στα playmate και την ντάμα για nuts

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάσο και για εμένα .. με river 9 γιατί δεν τσέκαρες με 2 call σε τέτοιο board ;

Μας levelareis ?Αν δεν πάρεις value 3 streets απέναντι σε 63/10 σε αυτό το board έχεις θέμα.Στο raise στο river είναι πάσο για μένα.Είναι hyper loose -passive ,οπότε εύκολα περιμένω να δω random 9αρι εκεί+ότι δεν περιμένω να κάνει valueraise με Q ποτέ μετά από 2 c /c

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dmelissourgos

1)Γιατί; Εμένα μου βγάζει νόημα όλο το line του με αυτά τα 3 φύλλα.

Αν δεν έκανε c /r στο flop (εκτός τα 55)τότε θα έκανε σίγουρα c /r το turn .

Μια χαρά rainbow board είναι. Χρώμα δεν βγαίνει, κέντα δεν βγαίνει. Τι θα κερδίσει;

Μόλις χτύπησε το set του.

Είναι passive.

Τα fish παγιδεύουν περισσότερο από όσο νομίζεις.

Δεν θα έκανε check / raise.

2)Τότε γιατί να μην κάνει flat call στο river; Προσπαθεί να πάρει value από το AK σου;

vpip :63 / pfr :10 = αραχτός στην καρεκλίτσα με χαμηλό ποτήρι και μπουκάλι absolut κατά προτίμηση δίπλα απτό pc και διασκεδάζει περνώντας την ώρα του .Εισαι σίγουρος ότι ξέρει τί είναι value ? με ένα μπουκάλι μπορεί να βλέπει την παπαρήγα στα playmate και την ντάμα για nuts

You know...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dmelissourgos

Μια χαρά rainbow board είναι.Χρώμα δεν βγαίνει, κέντα δεν βγαίνει. Τι θα κερδίσει;-VALUE

Μόλις χτύπησε το set του. - ΕΠΙΦΥΛΑΣΟΜΑΙ

Είναι passive. - ΑΔΕΡΦΈ ΞΈΡΟΥΜΕ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ PASSIVE PREFLOP ΔΕΝ ΞΈΡΟΥΜΕ ΑΝ ΕΊΝΑΙ PASSIVE POSTFLOP ,ΔΕΝ ΈΧΟΥΜΕ AGGRO FACTOR (οχι ότι το δείγμα είναι ικανοπιοητικό,κουβέντα να γίνεται)

Τα fish παγιδεύουν περισσότερο από όσο νομίζεις. - ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΠΕΝΘΊΜΗΣΗ

Δεν θα έκανε check / raise - ΜΕ ΤΗΝ ΕΞΑΊΡΕΣΗ ΌΤΙ ΜΕ MONSTER ΣΤΟ RIVER ΘΑ ΠΟΝΤΆΡΕ ΑΠΌ ΜΠΡΟΣΤΆ

sorry για τα caps

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστεύω μπλόφα από JT δεν είναι σχεδόν ποτέ, value από QΚ,JQ,QT δεν είναι, ΚΚ, δεν έχει, από AQ κόβεις 2 άσσους και έχει πέσει μια ντάμα άρα είναι μόνο 2x3=6 συνδυασμοί, 35,Q3 και 5 δεν υπάρχουν . Δεδομένου ότι είναι loose έχει όλα τα 79ς+ και T9o + στο range του τα οποία δεν θα πέταγε στο flop και αν είναι λίγο fishy δεν είναι σίγουρο ότι θα τα πέταγε ούτε στο turn . Το 33 παίζει χοντρά το 55 λιγότερο αλλά δεν αποκλείεται, το QQ και 99 σχεδόν δεν υπάρχει. Πάσο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιστεβω χτύπησε σετ στο 9 κ έκανε καρέ με το ρίβερ η είχε κάνει σετ με αλο φύλο κ έκανε φουλ στο ρίβερ κ πέταξε ένα αλλ ιν για να διξει την δυναμη του κ συνάμα να μπερδεβε τον αντίπαλο τώρα όσο για τα καλλ που έκανε πιστεβω κρύβει την δύναμη του ( ξέρω είναι πολύ παρατραβηγμένο σαν σενάριο ) προσοχή μια γνώμη λέω δεν σημενει ότι είναι κ σωστή !!! όσο για το αν θα πηγενα πάσο θα δισκολεβόμουν πολύ αλά πιστεύω πως ναι δεν χάσαμε τον πόλεμο άμα πάμε πάσο απλά μια μάχη ! το να πετάει τα λεφτά του όσο φις κ να είναι μ φενετε απίθανο τώρα αν κάνει βλοφα τη να πω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...