Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Χερι απο 1-1 live cash game δυσκολη αποφαση στο river


souramaliki

Recommended Posts

μπορεί να έκανες fold σωστό,σύμφωνα με το αποτέλεσμα, και να γλίτωσες τα λεφτά σου απλά όμως αν είναι να πετάμε nuts χρώμα επειδή χάνουμε από έναν και μόνο συνδυασμό τότε καλύτερα να παίζουμε σε πιο χαμηλά stakes για να μην μας πονέσει.προσωπικά υα έβαζα και αλλά από την τσέπη mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 53
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ακομα και αν εδειξε str8 flush δεν είμαι σίγουρος ότι είναι +EV το παίξιμο σου να πασάρεις . . . δλδ δεν ήταν πιο πιθανό να μπλοφάρει από το να έχει το str8 flush ? νομίζω πως γίνεσαι result dependant .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τελοσπάντων η κατάληξη ήταν να κάνω ανοιχτό πάσο μετά από 5 λεπτά γιατί ήμουν σίγουρος πως κρατούσε αυτό που ήταν πασιφανές αλλά μου ήταν δύσκολο να foldarw ....με το που το πέταξα ανοιχτό μου άνοιξε 68 κούπες

Μεγάλο λάθος να δείξεις το φύλλο σου αν σενδιαφέρει να βγάλεις λεφτά περισσότερο απτό να εντυπωσιάσεις την παρέα σου

Το turn play είναι επίσης τραγικό

Άψογος στο river!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω δεν εκανα πλακα εννοειται σε αυτο που ειπα..

Το ρίβερ σε γλιτωνει,ειναι fold εκει.

Δεν betaρει ποτε χειροτερο χρωμα..Ειναι αερας η nuts.Με αερα αν ηθελε να μπλοφαρει θα πονταρε λιγοτερα απο τετοιο overbet οπως και ακομα και να ηθελε να το κανει δεν μπορει να βασιστει οτι θα το πεταξεις..

Αν παλι πηγαινε να σε πεταξει απο μικροτερο flush θα πονταρε λιγοτερο.

Τα λεφτα επρεπε να μπουνε στο turn, στο river οσο και αν φαινεται παραξενο πρεπει να το foldareis.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για να καταλαβω.. Το board ειναι 4h5h7h-2d-Jh και εχεις AhKh ???

Αν ναι γιατι το συζηταμε? Για το 6h-3h η το 6h-8h ???

:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Ανεβα πανω στο τραπεζι, πετα οτι εχεις μεσα, ρουχα, κινητα, μετρητα, ρολογια, κλειδια σπιτιου,αμαξιου,τη γκομενα σου αν ειναι μαζι σου και CAAAAALLL μεχρι αυριο..

ΥΓ:Αν πραγματικα ειχε straight flush εγω θα tipara και 50 ευρω τον dealer μονο για το γελιο που θα μου χαριζε!

EDIT: Γιαυτο που ρωτας τον τσιου αν snaparei τα 270bbs χωρις nuts.

1)Σκεψου οτι ακριβως αυτο ισως σκεφτηκε και ο reg.

2)Πιστευεις οτι ο reg καταλαβε (ετσι οπως το επαιξες) οτι εχεις τον Ah επανω σου?

3)Αν τα 270bb ειναι 270ευρω και οχι 27.000, προφανως και snapareis.

Δεν λεω οτι για ολους ειναι λιγα, αλλα αν ειναι "πολλα" για χρωμα στον Ασσο και ενω δεν παιζει φουλ, τοτε φιλε μην παιζεις καλυτερα cash.

-1 Duke κανεις λαθος ο reg εκει ξερει οτι ποτε δεν θα πασαρει ο αντιπαλος χρωμα στον Α ενω με τετοιο bet θα πασαρει σιγουρα ολα τα αλλα χρωματα και χρωμα στον Κ κλπ..

Επισης αν ηθελε να μπλοφαρει ο reg θα βαρουσε παλι δυνατα αλλα οχι τοσα και θα foldarame και τοτε το χρωμα στον παπα αν το ειχαμε.

Το χερι στο river με την καρτα που βγηκε ειναι fold.

Τωρα αν δεν μπορουμε να το foldaroume απλα callaroume για να εχουμε να το λεμε οτι χασαμε απο straight flush.

Προσωπικα αν τα 270blinds ηταν στο NL100 θα callara αλλα απλα για να επιβεβαιωσω το read μου οτι χανω..

Πολυυυυυ σπανια θα εβλεπα τετοια sick μπλοφα εκει και μαλιστα με τετοιο overbet καθως οπως ειπα θα βαρουσε λιγοτερα εκει αν ηθελε να foldaroume non-nut flushes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εδώ φίλε duke μιλάμε για καλό παίκτη regula και για all in river dld το χέρι γίνεται polarised σε nuts η αέρα ...πιο πολύ το hand το ανέβασα για να δω πόσο standar θεωρεί το forum μια κατάσταση που δεν είναι καθόλου stadar ...

Αν ήθελα τις stadar απαντήσεις ότι εχω nuts χρώμα το ξέρω κ εγώ ...

Για μένα αν παίζεις σοβαρά cash με τέτοιους αντιπάλους και δεν σκεφτείς πως είναι πάσο αυτή η κατάσταση τότε δεν κάνει να παίζεις cash ...

+1

Οπως ειπα μετα ειναι το θεμα αν μπορεις να το foldareis η οχι..Ειναι clear fold..Αφου το εκανες μπραβο σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για άλλη μια φορά όλοι οι έξυπνοι πέσανε να πούνε γιατί δεν μπήκαν τα λεφτά στο turn κτλ κτλ και να κράξουν κάποια plays ... Για κάποιους φίλους που λένε πως πρέπει να βουν τα λεφτά στο turn καi πως χάνω value η απάντηση είναι η εξής απλή :έχω δύο blockers στο turn και έτσι ο αντίπαλος μπορεί να μου τα γυρίσει με άπειρους συνδιασμούς εκτός χρώματος και επειδή είναι πολύ καλός reg και με γνωρίζει και τον γνωρίζω δεν θέλω να τον διώξω επ ουδένη από κάποια χέρια όπως set η kedes και επίσης σημαντικότερο το total air που τον έχω ικανό !!!δλδ κάνω call με σκοπό να μην ανοίξει φυσικά τετάρτη κούπα και να πάρω value από το bet του στο river !ήταν καθαρά τύχη που άνοιξε τετάρτη κούπα κ έγινε reveal το χέρι του! Για κάποιους άλλους που μιλάνε για stakes !Τα stakes που έχω παίξει και τα live κέρδη μου σε cash ίσως να μη τα φτάσουν ποτέ τους!οπότε οι υπαινιγμοί και οι ειρωνίες καλύτερα να εκλίψουν απ αυτό το φόρουμ κάποτε...

ty τα παιδιά που απάντησαν με σοβαρότητα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μια ερώτηση στην οποια αν γίνεται απάντησε ειλικρινα: αν τα stakes δεν ήταν 1-1 αλλά 0,1-0,1, και το all in του αντιπάλου δεν ήταν 270 αλλά 27 ευρώ, ή ακόμα χειρότερα, αν έπαιζες 0,01-0,01 και το all in ηταν 2,7 ευρώ, θα πέταγες ποτέ εκεί το φύλλο σου; μόνο αν η απάντηση είναι και πάλι ναι, θα δεχτώ την ανάλυση που έκανες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@soumaraliki Θα σταθω σε αυτα που λες για το turn.

Πιστευεις οτι στο turn εχει ποτε ο αντιπαλος set η κεντα?Με το ολο line που παιρνει flop και turn δεν εχει σχεδον ποτε για να μην πω ΠΟΤΕ κεντα η σετ..

Ο αντιπαλος callarei bet στο flop με εσενα πισω του.Στο turn κανει check μετα το check του sb και σε bet δικο σου και call του sb raisaρει.

Το ολο line δεν ειναι ποτε set/straight και πολυ σπανια μπλοφα γιατι δεν υπαρχει range που callarei flop και που το μετατρεπει σε μπλοφα turn με τετοιο action εκτος αν ειναι tilted και παταει κουμπακια (αντιστοιχη εκφραση στο live?)

Οποτε ο αντιπαλος εχει σχεδον σιγουρα χρωμα στο turn.

Το θεμα ειναι αν θες να callareis το raise του για να παρεις εξτρα value στο river καθως θα ξαναβαρεσει με χρωμα του η αν θες να κανεις reraise turn ειτε για να μπουνε και αλλα λεφτα στο ποτ αφου η παρτιδα ειναι flush vs flush.

Αν 1)πιστευεις οτι ειναι πολυ καλος παικτης και μπορει να πασαρει μεσαιο flush στο turn και 2)δεν εχετε προιστορια μεταξυ σας ειτε παιρνοντας του light value ειτε να εχει πιασει περιεργες μπλοφες σου => κανεις call το turn και ελπιζεις για οχι 4η κουπα turn για να παρεις + value.

Aν δεν ισχυουν τα προηγουμενα 1,2 και πιστευεις οτι θα leveliastei η οτι γενικοτερα δεν θα πεταξει χρωμα στο turn για τα συγκεκριμενα stacks και οτι θα μπουνε και αλλα λεφτα στο ποτ τοτε πολυ απλα raise turn.

Διαφωνεις καπου?Και αν ναι που?

Το ξερω οτι γενικα ειναι σπαστικες καποιες απαντησεις,ειρωνιες κλπ και μπορει να νευριασες κλπ αλλα αυτα που λες για set/straights κλπ στο προηγουμενο σου post δεν ισχυουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μια ερώτηση στην οποια αν γίνεται απάντησε ειλικρινα: αν τα stakes δεν ήταν 1-1 αλλά 0,1-0,1, και το all in του αντιπάλου δεν ήταν 270 αλλά 27 ευρώ, ή ακόμα χειρότερα, αν έπαιζες 0,01-0,01 και το all in ηταν 2,7 ευρώ, θα πέταγες ποτέ εκεί το φύλλο σου; μόνο αν η απάντηση είναι και πάλι ναι, θα δεχτώ την ανάλυση που έκανες.

Δεν ειναι ετσι..Ενταξει λεμε γενικοτερα οτι οι αποφασεις πρεπει να ειναι ανεξαρτητες του σε τι τραπεζι παιζουμε την πασα ειτε ειναι nl10 ειτε nl1000 (εννοειται καθε φορα αναλογα με επιπεδο παιχτων κλπ) οσο αναφορα τα ποσα που πρεπει που πρεπει να βαλουμε κλπ αλλα στην πραξη δεν ειναι ετσι.

Αλλα το να παιζω σε τραπεζι παρειστικο στο σπιτι μου και να snapαρω τον κολλητο μου και J flush εκει και αλλο το να παιζω "σοβαρα" σε ενα μερος και να εχω να παρω την ιδια αποφαση.

Δεν ειναι οτι ειναι πολλα για καποιον τα 270 η τα 2.7 ειτε τα 27.000 το θεμα ειναι η αναλυση της παρτιδας και αν με βαση το action,το board κλπ εκει χανουμε η οχι απεναντι σε ενα regular του συγκεκριμενου stake.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Souramaliki Καταρχην δεν σε ειρωνευομαι. Ο γραπτος λογος ευκολα παρεξηγειται, και επειδη μου αρεσει, οταν συμμετεχω εδω μεσα σε καποια συζητηση, να μην μιλαω σε καποιον λες και ειναι ξενος, γιαυτο ο τονος μου ηταν περισσοτερο "παρειστικος".

Και οταν ανεφερθηκα στα stakes το εκανα γιατι ξερω οτι αλλαζει τελειως ο τροπος σκεψης στο 99% των παικτων αναλογα το τι παιζουν, ασχετα το τι λενε.

Ρωτα καποιον reg σε HS(αν γνωριζεις) αν παιζει το ιδιο σε 10-20,25-50,50-100 και το ιδιο σε 1-1,1-2 να δεις τι απαντηση θα σου δωσει.

Με το δικο μου σκεπτικο(και την Χ εμπειρια μου), περισσοτερες φορες θα δω total air εκει αποτι nuts.

Αυτο, σε συνδυασμο με τις πιθανοτητες της % να εχει το straight flush, με κανει να κανω insta call χωρις δευτερη σκεψη και να ανεβω και στο τραπεζι 8-) .

Το οτι σου εδειξε straight flush δεν σημαινει οτι θα ειναι ετσι παντα προφανως.

10 φορες αν σου τυχει παρομοια κατασταση και κανεις το call, δεν πιστευω στο τελος να νομιζεις πως θα βγεις μειων .Ουτε εσυ, ουτε οποιος το κανει.

Αυτο τονιζω και αυτο κραταω. Εσυ κρατα το fold σου και απλα προσεχε μην σε επηρεασει σε επομενα games και βλεπεις παντα στο προσωπο του οποιουδηποτε reg ,τα nuts.

ΥΓ:Ο καλος reg φιλε, δεν χανει value σχεδον ποτε και με τον συγκεκριμενο προτεινω πλεον να μην πολυπαιζεις γιατι απεκτησε τεραστιο edge απεναντι σου αφου ειδε τι fold εκανες σε NL100.

@Stavro pls αν κανεις ποτε τετοιο fold σε οποιοδηποτε online game (εκτος απειροελαχιστων εξαιρεσεων τυπου FT σε hs tour, η sat που εκει αλλαζουν ΟΛΑ) στειλε μου τη πασα να τη δω, και θα σου στειλω απευθειας το buy in του tour η το ποσο που ειχες βαλει στο pot μεχρι εκεινη την ωρα. Και ξερεις οτι το εννοω και δεν κανω πλακα.Επειδη σε ξερω το λεω.

GL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η αλήθεια παντός είναι ότι τόσο μεγάλα OVERBETS γίνονται συνήθως με nuts για value . σε home games και σε παιχνίδια σε καφενεία παντός γίνονται και τέτοιες μπλόφες καθώς πολλές φορές σκαλώνει το μυαλό τους και θέλουν οπωσδήποτε να κερδίσουν το pot . βέβαια τέτοιοι παίχτες σπάνια ρισκάρουν όλα τα λεφτά τους καθώς θέλουν να συνεχίσουν να παίζουν.

να σε ρωτήσω τα 270bb προήλθαν από κέρδος η κάθισες deep stack εξαρχής ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχω μια ερώτηση στην οποια αν γίνεται απάντησε ειλικρινα: αν τα stakes δεν ήταν 1-1 αλλά 0,1-0,1, και το all in του αντιπάλου δεν ήταν 270 αλλά 27 ευρώ, ή ακόμα χειρότερα, αν έπαιζες 0,01-0,01 και το all in ηταν 2,7 ευρώ, θα πέταγες ποτέ εκεί το φύλλο σου; μόνο αν η απάντηση είναι και πάλι ναι, θα δεχτώ την ανάλυση που έκανες.

Δεν ειναι ετσι..Ενταξει λεμε γενικοτερα οτι οι αποφασεις πρεπει να ειναι ανεξαρτητες του σε τι τραπεζι παιζουμε την πασα ειτε ειναι nl10 ειτε nl1000 (εννοειται καθε φορα αναλογα με επιπεδο παιχτων κλπ) οσο αναφορα τα ποσα που πρεπει που πρεπει να βαλουμε κλπ αλλα στην πραξη δεν ειναι ετσι.

Αλλα το να παιζω σε τραπεζι παρειστικο στο σπιτι μου και να snapαρω τον κολλητο μου και J flush εκει και αλλο το να παιζω "σοβαρα" σε ενα μερος και να εχω να παρω την ιδια αποφαση.

Δεν ειναι οτι ειναι πολλα για καποιον τα 270 η τα 2.7 ειτε τα 27.000 το θεμα ειναι η αναλυση της παρτιδας και αν με βαση το action,το board κλπ εκει χανουμε η οχι απεναντι σε ενα regular του συγκεκριμενου stake.

Εννοείται πως δεν είναι το ίδιο, γιατί παίζει σαφώς παίζει ρόλο το επίπεδο των παιχτών και σε πολύ υψηλά stakes παίζουν και τα χρήματα, όσο και αν δεν πρέπει.

Αυτό που θέλω να πώ, είναι ότι νομίζω πως στη συγκεκριμένη περίπτωση (εννοώ cash game ) το να πετάξεις Α high flush είναι λανθασμένη επιλογή ακόμα και αν στην τελική χάνεις, πολύ απλά γιατί καταργείς το range και το συγκεκριμενοποιείς σε ένα και μόνο συνδιασμό. Είναι σα να μου λες αντίστοιχα ότι επειδή υπήρχε τρελό action preflop πεταξες ΚΚ σε board ΑΚΚΑΧ, γιατί έβαλες τον αντίπαλο σε άσους.

Και συμφωνώ ότι είναι ακόμα πιο λάθος να δείξει κανείς αυτό το πάσο. Εκτός αυτών που θα θαυμάσουν το πάσο, ο έξυπνος παίχτης που θα το δει, θα γίνει ακόμα πιο επιθετικός, γνωρίζοντας ότι ο αντίπαλος είναι ικανός να πετάξει τετοια φύλλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρω τη να πο πραγματικά φίλε souramaliki .Αφού έκανες τέτοιο πάσο σε τέτοιο hand μόνο πολλά μπράβο πρέπει να σου αξίζουν , εγώ προσωπικά θα συμφωνήσω με την άποψη του Duke πως το χέρι είναι auto call άσχετα αν όντος το river μας βάζει σε πολλές σκέψεις .Με ένα συνδυασμό χάνουμε εξάλλου (είναι έτσι η δομή του hand ) για να χάσουμε το stack μας αλλά παντός εγώ πάσσο δεν έχω εκεί .

Όπως και να έχει το πράγμα πολλά congrats για το πελώριο fold σου εκεί. :shock::shock::shock::shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@foustouki έχεις απόλυτο δίκιο ότι δεν υπάρχει ποτέ σετ η κεδα έτσι όπως παίχτηκε....

ουσιαστηκα εκείνη την ώρα σκέφτηκα περισσότερο δύο καταστάσεις έχει flush και αυτός κ έxω θέση οπότε δε βγαίνει τετάρτη κούπα βαράει και τρώει raise στο ρίβερ....(και ναι δε του κάνω raise turn επειδή είναι thinkable player και έχει πλάνο στις κινήσεις του οπότε δε θα συνεχίσει σε τόσο deep κατάσταση με baby flush ) ,επίσης τον έxω ικανό να ακολούθησε το φλοπ με οποιαδήποτε επαφή και επειδή το bet τύρν μου είναι σε σχέση με το ποτ ψηλογελοιο να πάει να το πάρει με raise turn και να χτυπήσει δυνατά αν δε βγει κούπα river ...

@duke δεν σε παρεξηγώ και σέβομαι πολύ της απόψεις σου γενικά...έχεις εν μέρη δίκιο ότι σε τέτοια κατάσταση snappareis και με άλλο αντίπαλο ήμουν snap .

όμως μερικές φορές live υπάρχει χάσμα μεταξύ του online . παίρνεις live tells έχει σημασία με ποιον παίζεις κτλ κτλ είναι πολλά και γενικά δεν είναι stadar κάποιες καταστάσεις όπως στο online.... σε fish αντίπαλο ήμουν auto αλλά εδώ είναι άλλο το spot .... σου εγγυώμαι πως δεν απέκτησε κανένα edge δείχνοντας τα φύλλα μου....

@lalimenos δεν κάθισα deep κάθισα με 100 bb

γενικώς τα αλλά με τα stakes δεν τα sxoliazw ... κ επίσης όταν βλέπεται μια παρτίδα μη πέφτετε πάνω να πείτε πάντα τα τετρημένα τύπου : έπρεπε να βουν τα λεφτά εκεί πρέπει να κανείς autocall κτλ γιατί οι καταστάσεις δεν είναι πάντα οι ίδιες και ιδίως στο live δεν πατάς κουβακια παίζουν και αλλά ρόλο! και μιλάω γενικά για όλους και όχι συγεκριμένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να σου πουμε nice fold?? :) Απλα αυτο που σου ειπαν μερικοι απο επανω, καταργησες το range τον εβαλες σε 2 συγκεκριμενα φυλλα κατι που ειναι λαθος γενικα. Επισης θεωρω οτι επαιξες το turn πολυ λαθος και απο εκει ξεκιναν τα περισσοτερα tough spots που βρισκομαστε συνηθως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε παιδια ολοι οσοι μιλατε για range εκει κλπ ποιο ειναι το range του δηλαδη εκει?????

Πονταρει ποτε με μικροτερο χρωμα?Εχουμε και τον Α και τον Κ στο χερι μας..Κανει overbet το river χρωμα στην Q για value?H μετατρεπει μικροτερο χρωμα σε μπλοφα για να πεταξουμε τον Κ χρωμα που μπορει να εχουμε?Η αν το εκανε δεν θα βαρουσε λιγοτερο και οχι τετοιο overbet ενας thinking και καλος παικτης?Επισης μπορει να εχουμε τον Α χρωμα και ο αλλος σε τετοια περιπτωση το ξερει και αν ηταν να μπλοφαρει δεν θα shovaρε overbet για να φαει snap call αλλα θα μπλοφαρε λιγοτερα.

Δηλαδη το range του στο river ποιο ειναι?Απολυτος αερας η straight flush..Καθηστε να σκεφτειτε λιγο με τι φυλλα παιρνει ολο αυτο το line και μετα ξανασκεφτειτε το snap call κλπ΄..

@Duke οπως ειδες απο το πρωτο μου ποστ στο thread ειπα οτι με το action χανουμε απλα θα callara για να το δω για τα συγκεκριμενα χρηματα για να εχω να το λεω και απλα για να επιβεβαιωθω..

Eχω κανει παρομοιο read και κατα την γνωμη μου ακομα καλυτερο (εχει υπηρχαν και value hands που νικουσα) σε live gsop οπου κλαιγομουν στο river για να κανω call 10κ για 60κ ποτ τελικα το εκανα και απλα επιβεβαιωθηκα..

Ειπα χανουμε αλλα δεν ξερω αν μπορουμε να πασαρουμε.

Οποιος εχει παιξει cash reg και γνωριζει απο range κλπ και αν οντως ο αντιπαλος ειναι thinking player που δεν τον χωρισε η δικια του πριν το ποτ τοτε μπορει να καταλαβει οτι το πιο πιθανο ειναι να χανουμε στην συγκεκριμενη περιπτωση.

Το αν μπορουμε να foldarουμε ειναι αλλο θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διαφωνω που εδειξες τα φυλλα σου ομως. Απο εκεινο το σημειο και μετα ολοι πιστεψαν οτι μπορουν να κανουν ενα oversized bet στο river και εσυ θα τα πεταξεις.

Δεν υποτιμω εσενα, αλλα οι υπολοιποι στο τραπεζι αυτο σκεφτηκαν, και πιστευω οτι προσπαθησαν να σε bluffαρουν αργοτερα. Εκτος αν κανενας δεν παρακολουθουσε το hand. lol

Πως τα πηγες εκεινο το βραδυ?

Ειναι πολυ δυσκολο fold και αν δεν εχεις εμπειρια απο live cash το θεωρω σχεδον απιθανο να πεταξεις τετοιο hand. wp φιλε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για κάποιους φίλους που λένε πως πρέπει να βουν τα λεφτά στο turn καi πως χάνω value η απάντηση είναι η εξής απλή :έχω δύο blockers στο turn

Έχεις omws βλοκκερς και για tis μπλόφες του, που αλλάζει αρκετά τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

plress δεν έxω κανένα πρόβλημα να δείξω τα φύλλα μου και πολλές φορές το επιδιώκω για να με βλοφάρουν...γενικά κάνω hero call οπότε πρέπει και ιδίως τη συγεκριμένη βραδιά είχα κάνει ήδη 2 hero call bottom της bottom επαφής ...επίσης τα δειξα μήπως και μου δείξει για να μπορέσω να κοιμηθώ εκείνο το βράδυ..όπως κ έγινε...

για το ρίβερ ο foustouki μας έχει καλύψει πλήρως οποίος δεν μπορεί να το καταλάβει.............................

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μόνο που έχω να πω περί του θέματος είναι ότι ο Σουραμαλικής εκινο το βράδι το μόνο που έλεγε για 5 λεπτά συνεχόμενα ήταν " έχεις 6 8 κούπες ρε μ**νι" επαναλελημένα που δεν μπόρεσα να κρατηθώ αλο απ τα γέλια :lol::lol:

Πέρα απ'αυτό όμως αν ήταν αλός reg δεν θα έκανες τετιο πάσο πιστευω ,το έκανες γιατί ήξερες πολύ καλά τον συγκεκριμένο παίχτη έχετε πεξει απιρρα χέρια μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα θελα πολύ να ακούσω εδώ την ανάλυση κάποιου high stake pro ( κουρή, πανοπούλου, καματάκη κατά προτίμηση :ugeek: ) . στο 1-1 στο συγκεκριμένο μαγαζί ΠΟΤΈ κανείς reg δεν θα shovarei σε άλλων καλό reg με air έτσι όπως πήγε η πάσα . πολύ καλό read souramaliki !!

σε μεγαλητερα stake όμως δεν τα πετάς ποτέ γτ εκεί οι reg shovaroun και με απόλυτο air :evil:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...