Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

NL200 4bet pot w aggro fish / best line?


foustouki

Recommended Posts

Ο αντιπαλος ειναι fish, παιζει μονο 60% των button πολυυυ aggressive , barrel happy , c/r happy , 3betting 20% αλλα τον εχουμε δει να ftatarei raise με ΚΤ οποτε παιζει να ειναι polarised, ειναι το πρωτο μας 4bet και ειναι η πρωτη φορα που donkarei γενικοτερα.

Hero (SB): $279 (139.5 bb)

BB: $568.70 (284.4 bb)

Preflop: Hero is SB with :6club::Adiamond:

Hero raises to $6, BB raises to $20, Hero raises to $47, BB calls $27

Flop: ($94) :8club::8heart::8spade: (2 players)

BB bets $42 Hero?

Τι range του δινουμε εδω?Ειναι καλυτερο το call/call το fold η all in?

Δεν νομιζω οτι μπορουμε να κανουμε call/fold γιατι θα shovarei τα περισσοτερα turn.

Και αν μπορουμε να κανουμε call/fold σε ποια turn το κανουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου αρέσει το 4bet με Α7 επειδή σε περίπτωση call όπως και έγινε δεν θα μου αρέσει σχεδόν κανένα flop (Ούτε με Α) ενώ με απλό call preflop θα μου άρεσε το line call /call για pot control σε πολλά flop ... Νομίζω ο στόχος ήταν να τον διώξουμε preflop με το 4bet οπότε αφού δεν έχουμε δυνατότητα για pot control εγώ θα το πεταγα.

Η αναφορά ότι είναι fish με προβληματίζει λίγο αφού σε περίπτωση που είχε καποιο monster θα επέλεγε το slowplay (τον βάζω σε ΑJ+ 22-99)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με το αρχικο reraise που εκανε στα $20 ομως και μετα snap μπορουμε να τον βαλουμε και σε καλυτερα hands απο 22-99

fold γιατι ειτε εχει ηδη full ή χανεις απο kicker

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμενα ευκολο fold μου φαινεται. Για αναλυστε γιατι call για να μαθουμε τιποτα, αντε μη βαριεστε.. 8-)

Μου φαινετε spewy να κανεις call εκει και να συνεχισεις με A high weak kicker, επισης αυτο

το ότι είναι fish δεν σημενει ότι δεν έχει ποτέ φύλο
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elpizw na min enoeis call aderfe

why not?

πρώτα από όλα λες ότι 3betarei 20% , το 20% >>> το hand σου οπότε από αυτό κ μόνο fold .

αλλά κ έτσι να μην το πάρεις έχεις ble3ei σε ένα super marginal spot vs παίκτη που απότι λες έχεις μεγάλο post flop advantage

αποκλείετε να 4betara αλλά κ να 4betara αποκλείετε να έκανα κάτι διαφορετικό από fold στο flop .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@holdemgr Απεναντι σε aggro fish πιστευω οτι το call flop/fold turn ειναι το χειροτερο play..

Ξερουμε οτι το range μας οταν callaroume flop ειναι πολυ δυνατο αλλα δεν το ξερει αυτος..

Οποτε αν ειναι να bluffαρει flop τοτε ειναι πολυυ πιθανο θα shovarei turn αφου θα μας θεωρει αδυναμους..

Πιστευω οτι το call/fold ειναι σαν να καις λεφτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@holdemgr Απεναντι σε aggro fish πιστευω οτι το call flop/fold turn ειναι το χειροτερο play..

Ξερουμε οτι το range μας οταν callaroume flop ειναι πολυ δυνατο αλλα δεν το ξερει αυτος..

Οποτε αν ειναι να bluffαρει flop τοτε ειναι πολυυ πιθανο θα shovarei turn αφου θα μας θεωρει αδυναμους..

Πιστευω οτι το call/fold ειναι σαν να καις λεφτα..

Δεν πιστεύω ότι στο board αυτό θα κάνει τυφλή μπλόφα αρκετά συχνά...

Αν είσαι σίγουρος ότι είναι εντελώς retarded aggro monkey τότε το 4bet σου (με τέτοιο φύλλο και bet sizing) δεν έχει ΚΑΜΜΙΑ έννοια. Απλά παίζεις standard solid poker και περιμένεις να πληρωθείς (Προφανώς κάνεις fold στο flop)

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...