Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

EPT LONDON main Shares


kaskanter

Recommended Posts

hello everybody

Σκέφτομαι να δώσω μετοχες για το ΕΡΤ στο λονδινο . Αλλα η αληθεια ειναι οτι δεν εχω ιδεα το πως κ με τι αναλογιες κλπ κλπ... Σκεφτομαι κατι μεταξυ 25%-50% ισως μιας κ ειναι αρκετα μεγαλη η συμμετοχη 5250λιρες περιπου 6κ ευρω.δεν θα ηθελα μεσω σαιτ θα προτιμουσα μεσω γνωστων κ οχι πολλες μετοχες λιγες ακριβες κ καλες (;)

οποτε θα ηθελα καποια βοηθεια ως προς τι θα ηταν καλο για μενα αλλα κ για οποιον φυσικα παρει ωστε να ειναι οκ κ οι 2 πλευρες ευχαριστημενες... Δεν ειμαι σιγουρος οτι θα το κανω 100% βεβαια.. Θα ηθελα οποιος εχει εμπειρια να βοηθησει κ οποιος εχει ενδιαφερον να το δηλωσει...

γιαννης, kaskanter - J. the Greek

giannis_b@hotmail.com - msn, facebook

ty everybody

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κλειδι θα λαβεις σιγουρα εσυ... ,τωρα ντουλαπας θαναι, safe θαναι, μινι μπαρ θαναι... στην καλυτερη μπανιου - τα εχω ολα σε καλες τιμες κ αυτα παιδια προλαβετεεε ;Ρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Stacking σε live μπορεις να κανεις μονο με γνωστους που ξερουν το στυλ σου και πως παιζει! online μπαινεις και κοιτας stats ενω live, αμα δεν σε ξερει ο αλλος πως να σε εμπειστευτει, ειδικα για τοσο μεγαλο buyin (το σκεφτεσαι για κανενα side?)

Ειναι πολυ συνηθισμενο ακομα και σε τουρνουα με πολυ μικροτερο buy in. Συνηθως ειναι 50-50 για full buyin αλλα εχω ακουσει και αλλους που κανουν stacking σε λιγοτερο φιλικες τιμες μεχρι και 70-30 :o

παντως για 25% κανενας δεν θα δεχτει, η τελοσπαντων ετσι γινεται εδω

Για το μισο buyin συνηθως ζητανε το 30%, σε τετοιες περιπτωσεις τους λες να πληρωσουν και registration fees.

Μεσω forum ειναι δυσκολο να βρεις καποιον, αν βρεις ομως, πες του οτι θελω και εγω να παιξω :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας αποφασισε το markup . Δηλαδη την αναλογια μετοχης ως προς το κοστος. Οποτε εαν υποθεσουμε οτι 10% του buyin ειναι 100 ευρω και συ βαλεις ενα 20% markup τότε πρεπει να πουλησεις 120 ευρω το 10%. Μπορεις και να μην βαλεις καθολου mark up μπορει να βαλεις και 50%!! Αυτο εξαρταται καθαρα απο εσενα.

Οσο αφορα το μεγεθος των μετοχων θα σου προτεινα μια μετοχη να ειναι στην περιοχη των 10$ για να μπορει και το πιο μικρο BR να επενδυσει πανω σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ty Kasspav για την απαντηση , so για να καταλαβω mark up 50% για ενα τουρ ας πουμε 1000ε για το 50% ειναι μου δινεις 750Ε κ συμμετεχεις στο 50% του Cashout που θα κανω right? Γιατι δεν μαρεσει at all? Ισως ειμαι way off αλλα δεν θα μαρεσε σε γενικες γραμμες ενα τετοιο deal - μου φαινεται οτι πχ το staking δουλευει αναποδα; Δλδ αν με στακαρες εκει για ολο το ποσο σε τι % θα συμμετεχες ; Ειναι τελειως θεωρητικες ερωτησεις επαναλαμβανω γιατι δεν εχω ιδεα How the system goes, and you seem to know your way around:P

Δεν θα ηθελα φτηνες μετοχες για να αποφευγα το γεγονος να εχω να κανω με πολλα ατομα, δεν το αποκλειω ομως - ριχν παραλληλα κ μια ματια στο chip me up.... Εσυ τι θα συμβουλευς ας πουμε ως προς ενα λογικο μαρκ απ; ty again

Ελπιζω σημερα να βγαλω μια τελεσιδικη προταση ;Ρ αλλιως θα ζητησω απο τον Plress να με στακαρει στο High rollers! ( plaka kanw m8, safws k to katalabes, no worries... ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tsakatsouka i must say i respect your answer m8!... gg...

lol

Γιαυτο βρες καποιον to put u in και ξεμπερδευεις αντι να σου λεει ο καθενας τι markup να βαλεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν σου έβαζε όλο το πόσο θα πάρει από 50%-80% των κερδών από ότι ξέρω .βέβαια μπορεί να γίνει συμφωνία και μια βάση το κέρδος αν ας πούμε πας final table να κρατήσεις μεγαλύτερο μερίδιο.

παράδειγμα :βάζεις το τουρ στο cmu έστω ότι κάνει 1000Ε.πουλάς το 50% με 100% p /v δηλαδή τα 500Ε .μπορείς να δηλώσεις ότι αν το κέρδος είναι >50.000Ε τότε 60/40 υπέρ σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ...

@ plers σρ φιλε αλλα.. check you brain word proseccing (enlgish/greek)

@ noble i alreday have (had) ftilt money ty, respect answer2

@geopono respect3 με τονο - i dont want a f stak!

@moderator η το αφηνουμε κ γινομαι κακος κ θα αναγκαζομαι να ζηταω συγγνωμες προκαταβολικα η ζηταω να κοψεις ο,το ακυρο , ηδη δεν μαρεσαν τα παραπανω που εγραψα κ sr guys, αλλα ρωταω κατι για ενα τουρ το οποιο ειναι 6.000Ε for f s sake και δεν εχω σπαμαρει κανενος το post ever... γιατι αυτο εχει γινει εδω....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατι γραφεις αγγλικα? δεν νομιζω οτι σου κανω spam ουτε σε ειρωνευτικα

ακριβως επειδη μιλας για 6κ buy in ποιος αγνωστος πιστευεις οτι θα σε βοηθησει αν δεν ξερει πως παιζεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε φιλε σρ εχω υπογραψει με τα νικς μου, σου εχει αναφερει κ ο θεμης οτι δεν ψαχνω στακ , εχω ηδη γραφτει στο τουρ, κ μετα ξανα αναφερεις να βρω καποιον να μου βαλει το μπαι ιν...δλδ... ημαρτον... Κ στα κατω κατω ρωτησα πολυ συγκεκριμενα πραγματα κ πηρα 10 σπαμ ( κατ εμε) προς 1 απαντηση...

Oh well...

υγ: δεν θελω να προσβαλω κανενα, αλλα πραγματι οταν ρωτω κατι συγκεκριμενο κ μαλιστα που αφορα πολλα Ε , ε θελω εναν μινιμουμ σεβασμο- και οχι δεν το πηρα με απαντησεις τυπου Mercier και Ftilt money ( ποσο μαλλον οταν κλαιω $$$$$$ εκει)....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενταξει για το stacking αλλα γενικα παρτο και εσυ λιγο πιο χαλαρα το θεμα!

Το μεγαλο markup δεν συμφερει τον αγοραστη ειδικα αμα λες οτι προτιμας να δωσεις λιγες και ακριβες θα ειναι ακριβο/ per person

online παιζεις ως kaskenter?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε plress γιατί πεταγεσε σε κάθε thread ενώ δε καταλαβαίνεις καν το θέμα? και lol ατ άγνωστος ο γιάννης..παίζει άπειρα χρόνια πόκερ από τους παλιότερους παίκτες holdem στην ελλάδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βασικά απάντησα στην ερώτηση που έκανες στον kasspav για την περίπτωση που σου έβαζε κάποιος όλο το ποσό.το παράδειγμα που έβαλα είναι για την περίπτωση που θες shares να πουλήσεις και όχι όλο το tour , είναι φανερό νομίζω,απλά το συνδύασα με αυτό που σου γράφω ότι μπορείς να πουλήσεις το 50% αλλά σε περίπτωση μεγάλου κέρδους να κρατήσεις μεγαλύτερο ποσοστό.

για το συγκεκριμένο τουρνουά είναι εξωπραγματικό να πουλήσεις με 150% το οποίο όπως γράφεις πιο πάνω στον κασσπαβ δε το θεωρείς και πολύ καλό .το να πουλήσεις δηλαδή τα 3000 ευρώ για 4500 για μάιν event london απλά δε θα βρεις αγοραστή .τουλάχιστον αυτά που ξέρω λέω αν δε κάνουν sorry

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πφφφφφ.. Οκ προτεινετε ΕΣΕΙΣ ενα μαρκ απ, παιδια θα το σκεφτω κ θα βγαλω εδω μια τιμη/share κ το κοιταμε...

J. the greek - stars

kaskanter - tilt

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οκ παιδια δεν ειναι αναγκη να το κουραζουμε, εκανα την συζητηση που ηθελα, κ μαλιστα με ατομο που σεβομαι απεριοριστα και κατεληξα στο εξης...

Το τουρ εχει είσοδο 5250 λίρες αγγλιας- αυτη την στιγμή είναι 6 013.80436 ευρώ

μαρκ υπ και τρίχες κατσαρές λεω εγω... .. μαρκ νταουν... (οκ γελοιο down αλλα down :P)

Δινω max το 50% μου δηλαδη 3000Ε σε μετοχες των 50Ε * σρ παιδια ειναι το μινιμουμ για μενα για τους λογους που εξηγησα)

οποτε εχουμε 60 κομματια open...

ΠΛΗΡΩΜΗ pokerstars J. the Greek

ΚΕΡΔΗ- ντοματες στο ελ βελ με την κουπα-καφασι

οτι θελετε giannis_b@hotmail.com msn, fb klp

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε plress γιατί πεταγεσε σε κάθε thread ενώ δε καταλαβαίνεις καν το θέμα? και lol ατ άγνωστος ο γιάννης..παίζει άπειρα χρόνια πόκερ από τους παλιότερους παίκτες holdem στην ελλάδα

Δεν μενω στην Ελλαδα οποτε μαλλον γιαυτο δεν τον ξερω

Οκ, καταλαβα λαθος οτι ηθελε stacking

τελοσπαντων αν εχεις καποιο προβλημα με τα posts μου μην απαντας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε plress γιατί πεταγεσε σε κάθε thread ενώ δε καταλαβαίνεις καν το θέμα? και lol ατ άγνωστος ο γιάννης..παίζει άπειρα χρόνια πόκερ από τους παλιότερους παίκτες holdem στην ελλάδα

Δεν μενω στην Ελλαδα οποτε μαλλον γιαυτο δεν τον ξερω

Οκ, καταλαβα λαθος οτι ηθελε stacking

τελοσπαντων αν εχεις καποιο προβλημα με τα posts μου μην απαντας

δε σου απάντησα στην είπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ώστε kaskanter=J. the Greek. Πολύ χαίρομαι που μια άλλη παλιοσειρά πάει πολύ καλά. Όσον αφορά το markup Γιάννη ο συλλογισμός είναι πολύ απλός. Πόσο ROI πιστεύεις ότι θα είχες αν έπαιζες άπειρα τέτοια τουρνουά; Αυτό είναι και το fair mark up. Από κει και πέρα ο πωλητής προσπαθεί να πουλήσει όσο το δυνατόν πιο ακριβά και ο αγοραστής να αγοράσει όσο το δυνατόν πιο φθηνά. Κανόνας όπου υπάρχουν και εξαιρέσεις όταν πχ. ο αγοραστής θέλει να τζογάρει λίγο ή ο πωλητής αγοράζει ασφάλεια θυσιάζοντας EV. Πραγματικά, πολύ άκυρες απαντήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...