Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

All in με αδύναμο straight ή πάσο στο reraise του αντιπάλου;


TigerOn

Recommended Posts

Δεν το έχω σε αρχείο το χέρι αλλά θα προσπαθήσω να το περιγράψω και όσοι θελουν ας πουν την γνώμη τους:

Σε cash game 0,01-0,02 (στακ 2$) στην Πάρτυ έγινε και είχα 7Τ οφ στο χέρι στο μπάτον και έκανα 3x raise ενώ άλλος είχε κάνει κολ από μεσαία θέση.

Κολ και το ΒΒ και η μεσαία θέση (στακ 6$) στο 3μπετ μου.

Φλοπ: 8-9-J, τσεκ οι δυο και νεο 3μπετ από μένα. Κολ μόνο η μεσαία θέση.

Το turn ανοίγει Τ και η μεσαία θέση τσεκάρει. Νέο 3 μπετ από μένα και τσεκ ρέιζ του μεσαίου στο διπλάσιο του δικού μου μπετ.

Απάντησα με all ιν...

Την συνέχεια θα την πω στο τέλος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ' αρχάς, πώς έκανες 3bet στο turn αφού ο άλλος checkare;

Δεύτερον, για ποιο λόγο έκανες raise preflop;

Και τρίτον, εύκολο πάσο στο river.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μελισ... έχεις δίκιο εννοούσα ποτ βετ ή κοντά στο ποτ δεν θυμάμαι ακριβώς.

Για το ρέιζ πριφλοπ και το πάσο στο ρίβερ θα ήθελα να εξεταστούν οι αντιδράσεις μου σε βάθος χρόνου.

Δηλαδή, ναι σε ένα μικρό ποσοστό κάνω ένα "ασύμφορο" 3μπετ πριφλοπ όταν έχω θέση. Για πολλούς λόγους, φαντάζομαι τους γνωρίζεις.

Σε ότι αφορά το πάσο στο ρίβερ, ναι ήταν η ενδεδειγμένη λύση, αλλά επειδή ακόμα και σ΄αυτά τα μικρά στέικς θέλω να πάιζω όπως στα μεγάλα, μήπως πρέπει πότε πότε να κάνουμε και κανένα κολ σε αυτές τις περιπτώσεις; Ούτως ή άλλως είχα φύλλο και μάλιστα το τρίτο καλύτερο νατ, αν δεν κάνω λάθος. Αν σε κάθε όπεν έντιτ στρέιτ ντρο μιας κάρτας πάμε πάσο κάθε φορά που μας κάνουν ριρέιζ, τότε τί κάνουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φελε απλά τραγικός!!!!!!!!

Τη βλακιες είναι αυτές? έχω 3nuts και τέτοια? Εκεί ο άλλος έχει η αέρα η τίποτα!

Φιλική συμβουλή παίξε ομάχα και παίξε ανάλογος....... Θα κανείς πολύ κόσμο ευτιχισμενο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ούτως ή άλλως είχα φύλλο και μάλιστα το τρίτο καλύτερο νατ, αν δεν κάνω λάθος.

το τρίτο καλύτερο nut απλούστατα ΔΕΝ ΕΊΝΑΙ NUTS ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για το ρέιζ πριφλοπ και το πάσο στο ρίβερ θα ήθελα να εξεταστούν οι αντιδράσεις μου σε βάθος χρόνου.

δηλαδή σαν ποτε θα ηθελες να το ξαναεξετασουμε?? :?:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Απλά μετάνιωσα που έβαλα το θέμα. Ουδείς προβληματίστηκε. Αυτό το δυστυχισμένο ελληνικό φόρουμ παραμένει αδύναμο, παρά την αξιέπαινη προσπάθεια των ιδιοκτητών του να το αναβαθμίσουν. Απροβλημάτιστα και πικρόχολα σχόλια!

Τώρα αν σας έλεγα ότι στην θέση μου (και σε άλλου επιπέδου στέικς) ήταν ο Ντουάν και πράγματι ο μεσαίος αντίπαλος είχε την ντάμα τί θα λέγανε κάποιοι;

Ο Ντουάν έχασε μια περιουσία σε αυτό το χέρι αλλά... χέστηκε! Εσείς;

Θα σιωπήσω ξανά επί μακρόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν υπαρχει κατι να προβληματιστουμε, δυστυχως πρεπει να πας fold εναντια σε random NL2 player Που κανει cr.. Γιατι δεν σε καλυπτουν οι απαντησεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε αυτά τα stakes δεν υπάρχει κανένα levelling .είναι σαν play money και απαιτείς πολλά απ τους αντιπάλους σου στην προκειμένη ...δεν θα με εξεπλητε αν σ έκανε call με JT

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να φανταστω ο αλλος ειχε το 2ο καλυτερο νυτς...απλα ελεος!!αυτη η παρτιδα δεν χριζει αναλυσης και ειδικα σε αυτα τα ορια!!!την επομενη φορα κανε αναλυση για καμια πιο σοβαρη παρτίδα!επισης το οριο ειναι τελειως γελειο!!μηπως πρεπει τετοια θεματα μη μπαίνουν καν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι να μην μπαινουν καν θεματα με hands που εχουμε παιξει οι ιδιοι.. Να μπαινουν μονο τα εικονικά 5000NL και πανω που βλεπω.. Ωραια λογική.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι να μην μπαινουν καν θεματα με hands που εχουμε παιξει οι ιδιοι.. Να μπαινουν μονο τα εικονικά 5000NL και πανω που βλεπω.. Ωραια λογική.. :P

i lol'd :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...