Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΜΤΤ - facing river all-in overbet w/ AKo & Top Two Pair...


Themis

Recommended Posts

MTT των $33 . Blinds 25/50, 9-handed τραπέζια. Έχω βρεθεί στο τραπέζι πριν 2-3 orbits. ‘Εχω κάνει δύο φορές 3-bet preflop, και τις δύο φορές πήγε πάσο ο αρχικός raiser , και τις δύο φορές κρατούσα Α-Κ off και το έδειξα. Αυτή τη φορά - 3η φορά σε περίπου 15 hands περίπου - που έπιασα πάλι A-K, σκέφτηκα να κάνω call.

Kάθε άποψη για preflop/flop/turn/river δεκτή. Ευχαριστώ.

BB: 7,220

UTG+1: 6,630

UTG+2: 11,720

MP1: 4,870

MP2: 9,455

MP3: 6,855

Hero (CO): 7,750

BTN: 1,050

SB: 4,550

Preflop : Hero is CO with :Aheart::Kdiamond:

3 folds, MP2 raises to 165, 1 fold, Hero Calls 165, 2 folds, BB calls 115

Flop: (520) :Aclub::6spade::3diamond:

BB checks, MP2 bets 260, Hero raises to 660, BB folds, MP2 calls 400

Turn: (1.840) :Kspade:

MP2 checks, Hero Bets 1440, MP2 calls

River : (4.720) :8spade:

MP2 bets 7.190 and is all-in, Hero ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

crap ... δύσκολο spot ...κάνει represent 66 33 και runners χρώμα μπαστούνια με κάτι σε style qj,qt ss ...από αυτά που κερδίζεις a8 a6 ...όμως νομίζω τα sets του θα τα έκανε raise στο turn για να φουσκώσει εκεί το pot και μετά να shovarei ...call για μένα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω ότι κάνει all in για value με ένα χέρι που νικάς. Με το Α6 (ή έστω αν κρατάει Α8 και έχει donkarei σε flop και turn) δε θα έκανε απλό call; Δυστυχώς το χέρι μας έχει μετατραπεί σε bluff catcher imo. Εγώ θα foldara.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

150+bbs efective σιγουρα 3bet pre.το raise στο flop δεν μαρεσει 3way γτ κανει λιγο faced up το φυλλο μας.sets θεωρω οτι τα κανει raise turn οποτε callarw με μια μικρη βοηθεια απο το OPR.

-donkbet huge overbet στο river για value?παιζει 33αρια MTT ο viktor?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εντάξει το όλο line δεν βγάζει νόημα .προφανώς είναι random ο παίχτης.και callarw εύκολα το river .

.πιο πολλές φορές έχει αέρα και κάτι πρέπει να κάνει γιατί θέλει να πάρει το ποτ. η random hands που νομίζει ότι θα πάρει call από χειρότερο.και τις υπόλοιπες το γαμοχρωμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μόνο που βγάζει νόημα είναι το ΑQ , AJ , A10 spades η total air . Για μένα τα sets θα σε έκαναν raise στο τύρν οπότε τα αποκλείω . Κλείνω προς την μπλόφα. Μια ερώτηση όμως, πως και είναι όλο το τραπέζι τόσο deep στο level 25/50? είναι deep tourney ?

p .s . κάνε 3bet preflop . Αφού τους έδειξες ήδη 2 φορές 3bet με ΑΚ πολύ πιθανών να νομίσουν ότι εκμεταλλευεσε το image σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και όμως βγάζει νόημα με χέρια όπως aqs aa ... polarised το χέρι του και δύσκολα μπλόφα εκεί, fold για μένα

εχμμ εσύ φίλε έτσι παίζεις τους άσσους?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και όμως βγάζει νόημα με χέρια όπως aqs aa ... polarised το χέρι του και δύσκολα μπλόφα εκεί, fold για μένα κλείσιμο pc kai quit poker

FYP

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και όμως βγάζει νόημα με χέρια όπως aqs aa ... polarised το χέρι του και δύσκολα μπλόφα εκεί, fold για μένα

εχμμ εσύ φίλε έτσι παίζεις τους άσσους?

για πχ το έβαλα, εγώ σίγουρα όχι αλλά δεν μπορώ να ξέρω ti έχει ο καθένας στο κεφάλι του

και όμως βγάζει νόημα με χέρια όπως aqs aa ... polarised το χέρι του και δύσκολα μπλόφα εκεί, fold για μένα κλείσιμο pc kai quit poker

FYP

διαφωνείς με το fold ; η ότι είναι polarised ; έχουμε δείξει 2 φορές ak , δεν βλέπω μπλόφα εδώ , μάλλον προσπαθεί να πάρει max value με χέρια όπως aqs

για total air που λέτε , πρέπει να είσαι ψυχασθενής για να κανείς float εδώ ... το ποτ δεν είναι τόσο μεγάλο που να αξίζει ένα τέτοιο ρίσκο απέναντι σε τόση δύναμη που δείξαμε , για μένα ποτέ δεν θα δεις total air εδώ εκτός αν έπεσες σε κανέναν ρώσο καμικάζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα προσπαθήσω να είμαι απόλυτος και θα πω fold στο river μιας και πιστεύω πως αν κάνεις call θα δεις ένα ωραιότατο Αx ss που είναι και το μόνο που μου βγάζει νόημα.. Εμπειρικά και μόνο σου λέω ότι τέτοια bets στο river είναι σχεδόν πάντα nuts ακόμα κι αν δεν βγάζει νόημα το πως μπορεί να κατόρθωσε να κάνει nuts ...Δύσκολο γενικά να είχε πλάνο στο μυαλό του να παίξει έτσι και να μπλοφάρει στο river ωστόσο και αυτό να είχε σκεφτεί δε νομίζω πως θα επέλεγε το all in αφού οποιοδήποτε overbet την ίδια δουλειά θα έκανε..

Για μένα ακολουθεί με τον Α πιάνει και το draw και κάνει call στο turn και επειδή πιάνει το θαύμα που "δε φαίνεται" και ελπίζει να έχεις και set βαράει all in για να πληρωθεί..

Όσον αφορά το χέρι τώρα preflop δεν είναι και υποχρεωτικό το 3-bet οπότε προχωράω στο Post flop όπου νομίζω πως το flat call είναι καλύτερο μιας και σε τόσο ακίνδυνο flop (μόνο straightdraws υπάρχουν και αυτά δύσκολα να τα έχει κάποιος) με το raise διώχνεις όλους τους χειρότερους Α -άντε να κρατάς μέσα το ΑQ βία το ΑJ - και κρατάς κατά κύριο λόγω καλύτερα hands από το δικό σου.. Φυσικά αν ξέρεις τον αντίπαλο και είναι randomas που δεν πετάει Α εκεί τότε το raise είναι πιο σωστό..

Turn δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο και για το ρίβερ τα είπαμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσον αφορά το χέρι τώρα preflop δεν είναι και υποχρεωτικό το 3-bet οπότε προχωράω στο Post flop όπου νομίζω πως το flat call είναι καλύτερο μιας και σε τόσο ακίνδυνο flop (μόνο straightdraws υπάρχουν και αυτά δύσκολα να τα έχει κάποιος) με το raise διώχνεις όλους τους χειρότερους Α -άντε να κρατάς μέσα το ΑQ βία το ΑJ - και κρατάς κατά κύριο λόγω καλύτερα hands από το δικό σου.. Φυσικά αν ξέρεις τον αντίπαλο και είναι randomas που δεν πετάει Α εκεί τότε το raise είναι πιο σωστό..

Turn δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο και για το ρίβερ τα είπαμε!!!

βασικά αυτό, flat στο flop ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση παιδια... Παντως, απο οτι καταλαβαινω, ειναι μαλλον αμφισβητουμενο το κατά πόσο έπρεπε να κάνω raise στο flop ή όχι... Αν δλδ δεν κανω λαθος, ο bits10 θεωρεί ότι καλώς έκανα raise ενώ ο stikis (Thanks για άλλη μια φορά για την εκτενέστατη και άκρως βοηθητικη απαντηση φιλε!) και ο 'kampanario ' διαφωνούν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...