Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

moderating


Recommended Posts

Μιας και κλειδώθηκε το θέμα επιλέγω να απαντήσω από εδώ.

melissourge όταν κάποιος λέει ότι αφού μίλησε ο τάδε έκλεισε το post ,προσβάλει η όχι τους posters που έχουν εκφράσει την άποψη τους για το hand ?το ότι εγώ τον αποκάλεσα βλάκα δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι αυτός ουσιαστικά αποκαλεσε άχρηστους όλους τους άλλους.η κουβέντα κάνει τη διάφορα?

σαν moderator που είσαι μάθε να μν ξεχωριζεις τα ποστ του φίλου σου από των άλλων.

2ον δεν εξεφτελiσα,και δεν απόπηρα κανέναν.μου τη δίνει όμως να πετάγεται ένας και να trollarei κάθε thread με +1 +10 +100 και +1000.

σε όσα ποστ είσαι λάθος και τα εχω διαβάσει σε εχω βοηθήσει αλλά και πάλι δεν ακούς.συνεχίζεις να λες τα δικά σου.

τέλος,εάν εγώ εχω μπερδέψει το πόκερ forum ,τότε εσύ έχεις μπερδέψει κάτι άλλο.τα forums μπορούν να προσφέρουν σε όλους ,αλλά σωστά πράγματα και όχι λάθος όπως κάνει το ποκερλαντ τον τελευταίο καιρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παιδιά αν και είμαι νέος στο φόρουμ νιώθω την ανάγκη να επέμβω καθώς απότι φαίνεται έχουν ανάψει τ αίματα.Είδα το thread στο οποίο αναφέρεται ο ομοδοξος luadarko κ θέλω αφενός να του πω ότι με της ειρωνείες και τον σνοβισμό που διακρίνω(μπορεί να κάνω λάθος) γίνεται-ίσως-άθελά του αντιπαθής ενώ από την άλλη ο melisougos ως admin έχει συγκεκριμένες ευθύνες ως προς τ φόρουμ και μάλιστα μπορώ να πω τα ποστ του που χαρ/νται κακά κατά καιρούς από άλλους(δεν είμαι αρμόδιος να κρίνω) με έχουν βοηθήσει να βελτιωθώ τόσο ως παίκτης όσο και ως άνθρωπος(μιας και απαντάει πάντα ευγενικά απόσο έξω παρατηρήσει) .Καλό θα ήταν να λύσετε της οποίες διάφορες σας καθώς τ φόρουμ τ ποκερλαντ κάνει εξαιρετική δουλειά κ είμαι σίγουρος(τους τελευταίους 1-2mhnes π το παρακολουθώ συστηματικά) όλοι μας έχουμε βελτιωητεί σαν παίκτες από της συζητήσεις σε hands και σε αυτό δεν σηκώνω κουβέντα

Φιλικά, μένιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιας και κλειδώθηκε το θέμα επιλέγω να απαντήσω από εδώ.

melissourge όταν κάποιος λέει ότι αφού μίλησε ο τάδε έκλεισε το post ,προσβάλει η όχι τους posters που έχουν εκφράσει την άποψη τους για το hand ?το ότι εγώ τον αποκάλεσα βλάκα δεν είναι τίποτα μπροστά στο ότι αυτός ουσιαστικά αποκαλεσε άχρηστους όλους τους άλλους.η κουβέντα κάνει τη διάφορα?

Όχι φίλε, το ότι είπε το post έκλεισε δεν προσβάλλει κανέναν. Απλά ίσως δείχνει τον θαυμασμό του για τον συγκεκριμένο παίχτη με κάποια υπερβολή. Δεν καταλαβαίνεις ότι ο σκοπός αυτού που είπε δεν ήταν να προσβάλλει τους άλλους posters;

σαν moderator που είσαι μάθε να μν ξεχωριζεις τα ποστ του φίλου σου από των άλλων.

Δε ξεχωρίζω τα post των φίλων μου από των άλλων. Όποιον και να αποκαλούσες βλάκα θα σου έσβηνα το post.

2ον δεν εξεφτελiσα,και δεν απόπηρα κανέναν.

Πως δεν αποπήρες κανέναν; Πρέπει να θεωρήσω τιμητικό το "Ο Μελισσουργός τα λέει όλα, λάθος", "είναι χειρότερος και από τον Nickaki" και ότι άλλο έχεις πει στο παρελθόν που δεν θυμάμαι; Και δεν είμαι ο μόνος που τα έχει ακούσει από σένα, δεν διαβάζω πρώτη φορά post σου.

μου τη δίνει όμως να πετάγεται ένας και να trollarei κάθε thread με +1 +10 +100 και +1000.

Μα σε πειράζει τόσο πολύ ώστε να βγάλεις τέτοιο θυμό εναντίον του;

σε όσα ποστ είσαι λάθος και τα εχω διαβάσει σε εχω βοηθήσει αλλά και πάλι δεν ακούς.συνεχίζεις να λες τα δικά σου.

Πώς με έχεις βοηθήσει; Το να πεις "πάλι randomies λες" πάντως δε το θεωρώ βοήθεια.

Και τι εννοείς "λέω τα δικά μου"; Και τι να πω; Τη γνώμη μου λέω για τα threads που διαβάζω. Αν διαφωνείς μαζί μου δώσε μου τα επιχειρήματα σου για το ότι εσύ έχεις καλύτερη άποψη για το χέρι.

τέλος,εάν εγώ εχω μπερδέψει το πόκερ forum ,τότε εσύ έχεις μπερδέψει κάτι άλλο.τα forums μπορούν να προσφέρουν σε όλους ,αλλά σωστά πράγματα και όχι λάθος όπως κάνει το ποκερλαντ τον τελευταίο καιρό.

Δεν είπα ότι δεν μπορείς να μάθεις πράγματα από ένα forum, αλλά αυτό το πετυχαίνεις

1ον) με το να ανεβάζεις χέρια που θες να γίνει ανάλυση

2ον) να σχολιάζεις επιμελώς χέρια άλλων

3ον) να ακούς γνώμες καλύτερων από σένα παιχτών

Τι από αυτά κάνεις;

Ο αρχάριος παίχτης θα πει randomia. Αυτό είναι δεδομένο. Το θέμα είναι αν θα τον αντιμετωπίσεις ως αρχάριο ή ως troll/randoma. Στην πρώτη περίπτωση θα του απαντήσεις εξηγώντας του γιατί έκανε λάθος και θα του πεις πράγματα αυτονόητα για σένα, αλλά πάντα με καλό τρόπο ώστε να μάθει. Στην δεύτερη περίπτωση θα τον κατσαδιάσεις για αυτό που είπε ίσως τον στολίσεις με κάποια επίθετα και τέλος. Κατάφερες να τσακωθείς με κάποιον που δε γνωρίζεις και δεν έμαθε κανένας τίποτα. Αντιθέτως, θα αντιπαθήσει εσένα, το poker και το forum.

Όσο για τα "σωστά" και τα "λάθος" πράγματα που γράφονται εδώ δεν μπορεί να κάνει κανένας τίποτα. Αν έχεις κάποια ιδέα για το πως μπορούν να ξεχωρίζονται οι σωστές και οι λάθος απόψεις για τα χέρια, πες τη μου να την ακούσω. Πάντως να βάλουν επαγγελματίες παίχτες για mods και αυτοί να σβήνουν ότι θεωρούν αυτοί λάθος, είναι μάλλον αδύνατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν ξερω που να ρωτησω οποτε εδω.

χτες ανεβασα μια φραση για το pokerstrategygr, τι εγινε?

προσβαλα κανεναν? :shock:

Δεν είδα το post σου οπότε δε το διέγραψα εγώ. Ίσως κάποιος άλλος mod. Μήπως έβαλες κάποιο link που απαγορεύεται; Υπάρχει και αυτός ο κανονισμός.

διάβασα ότι έγραψες, αλλά και πάλι randomies λες.δεν μπαίνω καν στον κόπο να απαντήσω.καλή συνέχεια.

Ε, βλέπεις; Δε μπορείς να συζητήσεις κανονικά. Συνέχισε με το απαξιωτικό σου ύφος, τι να σου πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα το site προφανως.πως θα αναφερομουν διαφορετικα σε αυτο?το site το βρηκα απο την αρθογραφια του pokerland!

Ναι όντως κάποιος άλλος το διέγραψε γιατί ήταν ενάντια στους κανονισμούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα, αυτο εχεις να μου απαντησεις?Περα απο την προσωπικη μου γνωμη καταλαβαινω οτι δεν ειναι υποχρεωμενος καθε mod να εξηγει δημοσια στο forum τους λογους που διαγραφει ενα post.Αλλα μιας και αναφερθηκε το θεμα εδω και αφου μπανεις στον κοπο να μου απαντησεις δεν θα ταν καλυτερα να μου ελεγες εναντια σε ποιους κανονισμους ηταν?(υποτιθεται βλεπεις οτι ειμαι και καινουργιος)

Eκανα μια ερωτηση στον vergitsi σχετικα με το site που εχει και video του.Τι φοβηθηκε ο ''αλλος''?Μην ειμαι spammer?Αν εγραφα pokerstrategy ισως γινοταν η συγχυση με το γνωστο site.Γι αυτο αναγκαστικα εβαλα και το gr..Δεν θελει πολυ μυαλο νομιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...