Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: ΠΩΣ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ONLINE ΑΙΘΟΥΣΕΣ


TigerOn

Recommended Posts

πέστα tiger γιατί εμένα δεν με πιστευανε όταν τα έγραφα.σε λίγο θα γράψω στο μλογκ μου άλλη 1 μικρή απόδειξη ,για το ότι γυαλίζει δεν είναι χρυσός .

link?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μάλλον δεν έχεις μεγάλη εμπειρία από live παιχνίδι γιατί αν είχαν δει τα μάτια σου αυτά που έχουν δει τα δικά μου και κάποιων εκ των προηγούμενων σε αυτό το ποστ να είσαι σίγουρος ότι η μοναδική πλατφόρμα που θα σου έκανε εντύπωση πια θα ήταν η Ongame και καμιά άλλη...αλλά ακόμα και εκεί μπορείς να προσαρμοστείς και να βγαίνεις κερδοφόρος όπως τόσα παιδιά κάνουν...αλλιώς πραγματικά ρε μαν μην παίζεις. Το αν το ποσοστό επαφής φτάνει το 70-80% δε μου λέει τίποτα. Κι αν θες το γιατί:

-Γιατί σε αυτό το 70-80% η επαφή π.χ. του 2 ή του 3 θα αντιστοιχεί σε αυτόν που έχει τα φύλλα 7-2,9-2,Τ-3 κλπ...αν λοιπόν κάποιος ψάχνει για μπελάδες είναι προφανές ότι αυτοί θα τον βρουν...άρα το 70-80% στην πραγματικότητα αγγίζει μόνο αυτούς που έχουν vpip 100%...για τους υπόλοιπους μετράει το variance...με ότι αυτό συνεπάγεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου φαινονται παραλογα αυτα που συμβαινουν? Όχι όταν ξέρω ότι έχω να κάνω με κλέφτες!

Πιστευεις πως εχει σχεδιασει καποιος το προγραμμα ετσι ωστε να δημιουργουνται μεγαλυτερα pots και να παιρνουν μεγαλυτερο rake? Δεν το πιστεύω απλά. Το γνωρίζω!

Πιστευεις πως σε κλεβουν στη τελικη? Ναι με κλέβουν

Μια ειναι η λύση: Μην παίζεις στην πλατφόρμα των απατεώνων αυτών, διέδωσε το ώστε να μην παίζουν κι άλλοι και κλείσε τ΄αυτιά σου στις ειρωνείες των ανόητων!

Στα live που πεζό και πίστεψε με πεζό αρκετά!!! έχω μυριστεί χειρότερα τα bad bet πάνε και έρχονται..(Λες ο ντίλερ να είναι bot..) :o

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μάλλον δεν έχεις μεγάλη εμπειρία από live παιχνίδι γιατί αν είχαν δει τα μάτια σου αυτά που έχουν δει τα δικά μου και κάποιων εκ των προηγούμενων σε αυτό το ποστ να είσαι σίγουρος ότι η μοναδική πλατφόρμα που θα σου έκανε εντύπωση πια θα ήταν η Ongame και καμιά άλλη...αλλά ακόμα και εκεί μπορείς να προσαρμοστείς και να βγαίνεις κερδοφόρος όπως τόσα παιδιά κάνουν...αλλιώς πραγματικά ρε μαν μην παίζεις. Το αν το ποσοστό επαφής φτάνει το 70-80% δε μου λέει τίποτα. Κι αν θες το γιατί:

-Γιατί σε αυτό το 70-80% η επαφή π.χ. του 2 ή του 3 θα αντιστοιχεί σε αυτόν που έχει τα φύλλα 7-2,9-2,Τ-3 κλπ...αν λοιπόν κάποιος ψάχνει για μπελάδες είναι προφανές ότι αυτοί θα τον βρουν...άρα το 70-80% στην πραγματικότητα αγγίζει μόνο αυτούς που έχουν vpip 100%...για τους υπόλοιπους μετράει το variance...με ότι αυτό συνεπάγεται.

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πέστα tiger γιατί εμένα δεν με πιστευανε όταν τα έγραφα.σε λίγο θα γράψω στο μλογκ μου άλλη 1 μικρή απόδειξη ,για το ότι γυαλίζει δεν είναι χρυσός .

link?

ορίστε http://pokerland.gr/forums/on-tilt/16953?start=20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδη μου διεγραψαν το ποστ στο αλλο σοβαρο thread ηρθα να σχολιασω σε αυτο.τιger με ενα συντομο ψυχολογικο προφιλ που εκανα νομιζω πως πασχεις απο την παθηση που στην ψυχοολογια ονομαζουμε αρνηση.με απλα λογια για να με καταλαβεις αρνεισαι να αποδεχτεις πως εισαι ασχετος απο ποκερ κ προσπαθεις να βρεις δικαιολογιες για να αποδειξεις πως δεν εισαι εσυ ο επευθυνος π εχει μηδενιστει 287 φορες το bankroll σου.

παρολα αυτα θα σου προτεινα να συνεχισεις να παιζεις γιατι πωσ αλλιως θα ζησουμε εμεις οι sharks .

το ίδιο ισχύει κ για εσένα φίλε ydra .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του κόσμου οι ανοησίες και οι μαλ..... Οι πλατφόρμες δεν χρειάζονται συνηγόρους στην καραμπινάτη παρανομία τους και κάποιοι αυτοπροτείνονται ως τέτοιοι!

Στο λάιβ ο μόνος που μπορεί να σε κλέψει είναι ο ντίλερ ή κάποιοι παίκτες σε συμπαιγνία με τον ντίλερ. Τί σχέση έχουν οι μεμονωμένες περιπτώσεις στο λάιβ με την συστηματική μέσω του λογισμικού παρέμβαση στην άνοδο των πονταρισμάτων;

Sreetacer λες ανοησίες και δεν εκτιμάς το γεγονός της είδησης.

Εγώ δεν σου είπα την γνώμη μου αλλά ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ, ***********!

Αυτό δεν μπορούν να το καταλάβουν κάποια μουρμούρια;

Μπαίνω στην διαδικασία να... απολογούμαι σε φωστήρες του +1, του -3 και του +10, ενώ θα έπρεπε να εκτιμήσουν το γεγονός ότι ξόδεψα χρόνο και χρήμα για να τους ενημερώσω.

Ελπίζω οι σιωπούντες αναγνώστες να καταλαβαίνουν και να τους είναι χρήσιμες οι πληροφορίες μου. Για τους μακάριους λοιπούς, χέστηκα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Του κόσμου οι ανοησίες και οι μαλ....

αν είναι δυνατόν να μη διαγράφετε αυτό το post και να διαγράφετε τα δικά μου που στο κάτω κάτω είναι κ επιστημονικά τεκμηριωμένα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε TigerOn καταρχάς είναι αξιότιμο εκ μέρους σου που αποφάσισες να μοιραστείς με την κοινότητα αυτήν την πληροφορία-ντοκουμέντο αντί να αποσιωπήσεις και να επωφεληθείς μόνο εσύ.Θα σε συμβούλευα να φύγεις άμεσα από κει και να παίξεις σε κάποια άλλη εταιρεία για να τα κονομήσεις χοντρά, γιατί θα ήταν πραγματικά λυπηρό ένας πειραγμένος αλγόριθμος να υπονομεύει το γνήσιο ποκερικό σου ταλέντο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μια ερώτηση μόνο θα ήθελα να κάνω..

όλοι εσείς που είστε σίγουροι ότι δεν παίζει τίποτα στις μεγάλες εταιρίες, θα παίζατε all in το bank roll σας γιαυτό το θέμα?? :?::?::?:

πως δηλαδή όλες οι μεγάλες εταιρίες δεν κάνουν τέτοια πράγματα.

τώρα αν ο φίλος tiger μοιράστηκε μαζί μας μια "πληροφορία" που είχε είναι προς τιμή του, ασχέτως με την εγκυρότητα της και την χρεισιμότητα της .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πραγματικα δεν πιστευω οτι γινεται κατι τετοιο για αυτο και συνεχιζω να παιζω(Βασικα και να ισχυει παλι εχω edge απεναντι σε fish) αλλα δε θα επεφτα και απο τα συννεφα αν μαθαινα οτι ισχυει.. Ο κοσμος του ποκερ και γενικα των μεγαλων επιχειρησεων ειναι τοσο σαπιος που πλεον δεν μου κανει εντυπωση οτι και να ακουσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τα badbeat στο live πάνε κι έρχονται είναι γεγονός.

Ένα θα ήθελα να ρωτήσω.Έχετε παρατηρήσει στο ονλινε πόσες φορές τα monster έρχονται αντιμέτωπα με flush / straight draws ? και τραβάει η παρτίδα με συνεχή πονταρίσματα μέχρι και το river ? η όποια εμπειρία μου προέρχεται από μικρά stacks .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικοί πάντως έχουνε χάσει την ουσία του ζητήματος.

Ο φίλος δε μίλησε για Badbeat .

Το θέμα είναι η συμμετοχή παιχτών στο ποτ ειδικά μετά το φλοπ εκεί που αρχίζει να ανεβαίνει το ποντάρισμα και συνεπώς η γκανίοτα φτάνει πολλές φορές στο μέγιστό της.

Και μια παράκληση που έχει ξαναγίνει,'οχι από 'μενα.

Αν δεν εχεις να γράψεις κάτι επί του θέματος άστο καλύτερα.

Το να λοιδωρείς και να προβάλεις τις (όποιες) ικανοτητές σου στο ποκερ δε λέει και τίποτα.

Ίσα ίσα που γίνεσαι γελοίος χωρίς να προκαλείς γέλιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αρχίζει και στρώνει η κουβέντα για ένα πολύ σοβαρό θέμα, το οποίο -επαναλαμβάνω- στηρίζεται σε καλή "εσωτερική" πληροφόρηση και επ΄αυτού δεν δέχομαι αμφισβήτηση.

Παίρνουν τον λόγο οι σοβαροί και αυτό αρχίζει να έχει τα θετικά του. Με την κίνησή μου αυτή να δώσω την πληροφορία, πιστεύω ότι ενημέρωσα πάνω από 1000 αναγνώστες του φόρουμ και αυτό είναι για μένα πολύ σημαντικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία . οκ . και έστω ότι έχεις δίκιο πως όντος ρίχνουν action flops . είχε γίνει και παλιότερα μια έρευνα από μεγάλο πανεπιστήμιο της αμερικής σε μεγάλο site που έδειχνε πως έπιανες δυνατά φύλλα(κεντες, χρώματα , κτλ ) σχεδόν της διπλάσιες φορές από ότι live . ΑΥΤΌ ΔΕ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΔΙΚΌ . ΑΡΚΕΊ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΔΎΟ ΜΈΤΡΑ ΚΑΙ ΔΎΟ ΣΤΑΘΜΆ ΑΠΈΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΊΧΤΕΣ . ΌΣΟ ΙΣΧΎΕΙ ΑΥΤΌ ΣΕ ΌΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΊΧΤΕΣ ΑΝΕΞΑΙΡΈΤΩΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΊΔΙ ΠΑΡΑΜΈΝΕΙ ΔΊΚΑΙΟ . ΟΠΌΤΕ ΣΤΑΜΑΤΆ ΝΑ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΜΕ ΑΥΤΌ . δεν είναι αυτός ο λόγος που χάνεις . γυρνά το στα sngs που το παίξιμο τελειώνει preflop και τα πράγματα είναι απλά . η ξεκινά shortstack play οπότε και τελειώνει το παίξιμο preflop . πρεφλοπ κερίζουν σίγουρα με τη σωστή αναλογία . φαίνεται και από το hm .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί λες ωρέ γκάβακα, επικοινωνείς με το μυαλό σου ή μιλάει μόνη της η γλώσσα σου; Αν δεν έχετε να πείτε κάτι σοβαρό, άντε στο... καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί λες ωρέ γκάβακα, επικοινωνείς με το μυαλό σου ή μιλάει μόνη της η γλώσσα σου; Αν δεν έχετε να πείτε κάτι σοβαρό, άντε στο... καλό!

τη δε κατάλαβες? από τη στιγμή που όλοι οι παίχτες έχουν την ίδια αντιμετώπιση είναι δίκαιο. ακόμα και αν δεν ρίχνονται τα flop τυχαία . απλή λογική είναι . δε χρειάζεται και ιδιαίτερο μυαλό για να το καταλάβεις .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lalimene mou φενεται έχεις όρεξη να τα akouseis.Gia sena diladi einai το idio να plirwneis για να γα.....ης που....α ,και σου δώσουν Πουυυυυ....η ,να πας να δεις messi και να σου προσφέρουν βόλλεϊ,για πολλούς όμως όχι.........................................................................................ziggy Φρ.όταν κάποιος παίζει , μπορεί και να χάσει.Πριν από κάτι μήνες ,όταν άκουσα εδώ ,ο,ti υπάρχει το official poker rankings ,είδα ότι το ROI μου ήταν αρνητικό.Με τα bonus ,λίγο cas ,και από αuτα που πήρα από το GREECPOKERLEAGUE ,όπου προκρίθηκα στους 6 ,και αν δείχνανε όλο το βίδεο με ανοιχτά χαρτιά τότε θα καταλαβενες γιατί ήταν αδύνατον να κερδίσω ,δεν κατάλαβα να χάνω,γιατί δεν έκανα καταθέσεις.Ήμουν κοντά στο 0 .Στο σταρς Παίζω τώρα παρά πολύ λίγο. Όταν η τελευταία φορά που κέρδισα καλό ποσό στο στοιxημα ήταν όταν η ελλάδα το σηκώσε τόκοψα μετά από 3 με4 μήνες γιατί δεν είχε άλλο νόημα.Από μένα δύσκολα τα περνεις.THA συνεχίσω στο βλογ ydra για το άλλο θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το εδειχνε το βιντεο με ανοιχτα χαρτια υδρα για πολυ καιρο..το ειδα και απ οτι θυμαμαι εισουν υπερβολικα tight οπως εισουν και τους 6 μηνες,οπως ειμουν κ εγω..αυτο αμα αλλαξεις θα εχεις πολυ καλυτερα αποτελεσματα αν θες τη γνωμη μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...