Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ: ΠΩΣ ΕΞΑΠΑΤΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΚΑΠΟΙΕΣ ONLINE ΑΙΘΟΥΣΕΣ


TigerOn

Recommended Posts

Ρε lalimene πλάκα έχεις ,κάθε φορά τρελένεσαι να πείσεις άτομα που αποφάσισαν ότι το online είναι rigged για το αντίθετο .Αφού έτσι και αλλιώς το 90% των χαμένων αυτό πιστεύει(οι μισοί πρέπει να χουν και πρόβλημα εθισμού ).Όχι τίποτα άλλο δλδ αλλά προσπαθείς να τους ψήσεις και όλους να παίξουν sng που παίζεις εσύ .Έλεος,αστούς τους ανθρώπους ελευθευρους να παίζουν cash :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 114
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σαν τί να ελέγξεις κάφρε οπαδέ που κάνεις τον δικαστή εκ του ασφαλούς; Μπορείς να πας στα κεντρικά της εταιρίας και να ελέγξεις τα νήματα εντολών που έχουν εισάγει στο πρόγραμμα; Ή μήπως θες να βγει ο άνθρωπος με ονοματεπώνυμο και να κινδυνεύσει για την... πάρτυ σου;

Το καφρε οπαδε απο που?Κριμα,μεγαλος ανθρωπος.Μας διαβαζουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΙΛΕ τηγερων ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΑΙΟ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ.. ΤΑ ΚΑΣ ΓΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΑΤΗ... ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΠΕΖΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΣΤΗΝ ΟΝΓΑΜΕ ΝΕΤΩΟΡΚ...

Τα greeklish μετατρέπονται αυτομάτως σε ελληνικά. Για να μην μετατραπεί μία λέξη (πχ blinds), γράψτε την και πατήστε SHIFT+SPACE. Για να απενεργοποιήσετε εντελώς τον μετατροπέα πατήστε CTRL+ G (⌘+G σε Mac)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία . οκ . και έστω ότι έχεις δίκιο πως όντος ρίχνουν action flops . είχε γίνει και παλιότερα μια έρευνα από μεγάλο πανεπιστήμιο της αμερικής σε μεγάλο site που έδειχνε πως έπιανες δυνατά φύλλα(κεντες, χρώματα , κτλ ) σχεδόν της διπλάσιες φορές από ότι live . ΑΥΤΌ ΔΕ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΔΙΚΌ . ΑΡΚΕΊ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΔΎΟ ΜΈΤΡΑ ΚΑΙ ΔΎΟ ΣΤΑΘΜΆ ΑΠΈΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΊΧΤΕΣ . ...................... .

ρε φίλε εφ'όσον το ασπάζεσαι ότι συμβαίνει αυτό (δεν είχα υπ'όψιν μου την ερεύνα) πως δε βλέπεις ότι είναι άδικο ;;;

για σκέψου να παίζεις με monster ή με σετ στο φλοπ και γύρω σου να σφυρίζουν οι διπλάσιες κέντες απ'το κανονικό... καλύτερα να ρίχνουμε την κάθε παρτίδα μετά το φλοπ στα ζάρια :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρίκο, εγώ δεν ανέφερα την ongame . Πράγματι, όμως, η λύση είναι η διακοπή της αιμοδότησής τους από μας μέχρι να δημιουργηθεί ένας ανεξάρτητος διακρατικός ελεγκτικός φορέας που θα ασκεί συνεχή έλεγχο στα λογισμικά προγράμματα τους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι που πολλοί άρχισαν να αμφισβητούν τα δεδομένα και ακούν και διαφορετικές απόψεις και μπορούν και αμφισβητούν την αξιοπιστία μερικών εταιριών ,που θεωρούνταν " THEOI του πόκερ ".Αυτούς να φοβάστε περισσότερο και να τους πολεμάτε με το φως της δημοσιότητας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρίκο, εγώ δεν ανέφερα την ongame . Πράγματι, όμως, η λύση είναι η διακοπή της αιμοδότησής τους από μας μέχρι να δημιουργηθεί ένας ανεξάρτητος διακρατικός ελεγκτικός φορέας που θα ασκεί συνεχή έλεγχο στα λογισμικά προγράμματα τους!

θέλω να μου μιλάς όλη μέρα για ανεξάρτητους διακρατικούς ελεγκτικούς φορείς! το 'εχω ανάγκη γιατι περνάω αρνητική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ωραία . οκ . και έστω ότι έχεις δίκιο πως όντος ρίχνουν action flops . είχε γίνει και παλιότερα μια έρευνα από μεγάλο πανεπιστήμιο της αμερικής σε μεγάλο site που έδειχνε πως έπιανες δυνατά φύλλα(κεντες, χρώματα , κτλ ) σχεδόν της διπλάσιες φορές από ότι live . ΑΥΤΌ ΔΕ ΣΗΜΑΊΝΕΙ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΑΔΙΚΌ . ΑΡΚΕΊ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΆΡΧΟΥΝ ΔΎΟ ΜΈΤΡΑ ΚΑΙ ΔΎΟ ΣΤΑΘΜΆ ΑΠΈΝΑΝΤΙ ΣΤΟΥΣ ΠΑΊΧΤΕΣ . ...................... .

ρε φίλε εφ'όσον το ασπάζεσαι ότι συμβαίνει αυτό (δεν είχα υπ'όψιν μου την ερεύνα) πως δε βλέπεις ότι είναι άδικο ;;;

για σκέψου να παίζεις με monster ή με σετ στο φλοπ και γύρω σου να σφυρίζουν οι διπλάσιες κέντες απ'το κανονικό... καλύτερα να ρίχνουμε την κάθε παρτίδα μετά το φλοπ στα ζάρια :P

πολύ απλό φίλε μου. δε βλέπω flop συχνά. το γύρισα στα sngs και 9/10 χέρια που παίζω είμαι allin prteflop με push /fold. τη να μου λέει το γεγονός ότι έπιασα set στο flop και έχασα όταν η απόφαση έχει ληφθεί preflop

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολύ απλό φίλε μου. δε βλέπω flop συχνά. το γύρισα στα sngs και 9/10 χέρια που παίζω είμαι allin prteflop με push /fold. τη να μου λέει το γεγονός ότι έπιασα set στο flop και έχασα όταν η απόφαση έχει ληφθεί preflop

ενδιαφέρουσα προσέγγιση του ποκερ... είσαι κερδσισμένος γενικώς με αυτό το σύστημα;

σε ποιά εταιρία; (αν επιτρέπεται βέβαια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Netman κατάλαβες τώρα με τί επίπεδο παικτών έχουμε να κάνουμε; Επίπεδο all in preflop! Νοημοσύνη πουλιού... Και έχουν το θράσος και ειρωνεύονται μια σημαντική είδηση που θα προβληματίσει τους περισσότερους σοβαρούς παίκτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

..ΑΥΤΉ ΉΤΑΝ Η ΑΠΆΝΤΗΣΗ ΜΙΑΣ ΕΤΕΡΊΑΣ ΑΓΑΠΗΤΟΊ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ...Αναφορικά με το Πόκερ, τα φύλλα που θα μοιρασθούν δεν είναι προαποφασισμένα καθώς ακριβώς πριν από τη διανομή κάθε ενός φύλλου πραγματοποιείται ανακάτεμα της τράπουλας. Εκτός του ότι έτσι εξασφαλίζεται η τυχαία επιλογή φύλλων (ή αριθμών στα άλλα παιχνίδια) και η δίκαιη διεξαγωγή των παιχνιδιών, ένας επιπλέον λόγος που συμβαίνει αυτό είναι για να αποφευχθεί οποιαδήποτε παραβίαση του συστήματος από hackers οι οποίοι μπορεί πρόσκαιρα να εκμεταλλευθούν τα φύλλα προς όφελός τους. Παρακαλούμε λάβετε υπόψιν ότι όλες οι ιστοσελίδες που προσφέρουν Πόκερ υπηρεσίες δεν κερδίζουν τίποτε από το ποιος θα νικήσει ένα τουρνουά ή θα χάσει τον γύρο κατά τη συμμετοχή σε ένα τραπέζι, αλλά από τα πάγια ποσά των buy-in και των rakes. ΚΑΙ ΤΈΛΟΣ ΤΟ ΚΕΡΆΣΙ ΣΤΗΝ ΤΟΎΡΤΑ ΜΟΥ..(((((.Το παιχνίδι είναι μια μορφή διασκέδασης και όχι μέσο πλουτισμού. ))))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τί περίμενες βρε Αντρίκο; Να σου πουν ελάτε να μας πιάσετε; Άλλωστε όλο το ζουμί της απάντησής τους είναι στην φράση "οι ιστοσελίδες που προσφέρουν Πόκερ υπηρεσίες δεν κερδίζουν τίποτε από το ποιος θα νικήσει ένα τουρνουά ή θα χάσει τον γύρο κατά τη συμμετοχή σε ένα τραπέζι, αλλά από τα πάγια ποσά των buy-in και των rakes "

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε τιγρη αφου εχεις πληροφοριες και αποδειξεις αντι να αναλωνεσαι στa fora τραβα στον εισαγγελεα, σε καθε περιπτωση εαν αποκαλυψεις την απατη σε βαρος των παικτων θα τα κονομησεις. Μεχρι τοτε ελπιζω να φιλοτιμηθει κανενας mod και να σε bannarei γιατι περα απ τις randomies που ποσταρεις στα μισα σου post βριζεις. Τι περιμενεις δηλαδη ρε μελισσουργε ΕΛΕΟΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι περιμενεις δηλαδη ρε μελισσουργε ΕΛΕΟΣ.

Το αφήνω γιατί tiltarei ο LUADARKO. :twisted:

Οκ, πέρα από την πλάκα, όπως οι περισσότεροι αντιληφθήκατε, ήρθε η ώρα να μεταφερθεί το θέμα στις θεωρίες συνωμοσίας. Και TigerOn μη συνεχίζεις τις προσβλητικές εκφράσεις προς άλλους posters.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Netman κατάλαβες τώρα με τί επίπεδο παικτών έχουμε να κάνουμε; Επίπεδο all in preflop! Νοημοσύνη πουλιού... Και έχουν το θράσος και ειρωνεύονται μια σημαντική είδηση που θα προβληματίσει τους περισσότερους σοβαρούς παίκτες.

τον όρο push /fold τον γνωρίζεις μήπως φίλε μου ? τον όρο nash tables ? folding equity ? nash equilibrum ίσος ? μήπως τουλάχιστον το icm και να παίρνεις αποφασσεις με βάση αυτό ? αλλά τη να λέω τώρα . . .είμαι σίγουρος ότι είσαι από εκείνους τους αξιολύπητους που καταλήγουν να μπαίνουν χαζά allin με AK όταν τα blinds είναι ακόμα 15/30 και δε μπορύν να σπρώξουν κερδοφόρα το J4o όταν ανέβουν τα blinds .παιχνίδι στα sngs τελειώνει preflop . δεν υπάρχουν στις μέρες winning παίχτες που να κάθονται να βλέπου flop . μόνο για set mine όταν τα blinds είναι 15/30 η 20/40 και με την προυποθεση ότι θα τους κοστίσει μέχρι 3 blinds . το να λες ότι πας να παίξεις postflop σε sngs δε φαντάζεσαι πόσο αστείο ακούγεται .ποσά έχεις βγάλει άραγε εσύ που με κρίνεις και έχεις και υφάκι ? πόσο έχεις ασχοληθεί και πόσο έχεις μελετήσει ? αν σε έναν χαμένο σαν εσένα φαίνεται παρανοϊκό αυτό που λέει κάποιος κερδισμένος μάλλον πρέπει να ανθεωρήσεις την προσέγγιση σου στο πόκερ και όχι να κρίνεις . γτ τα αποτελέσματα κρίνουν ποιος είναι σωστός και πιοος όχι .

εγώ δεν ειρωνευτικά κανέναν και καμμία είδηση . σοβαρα το πιστεύω ότι πέφτουν action flops σε καπιίες εταιρίες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η προσβολή, αγαπητέ Μελισουργέ είναι να ειρωνεύονται -κάποιοι λίγοι- και να... απαιτούν να πάω στην αστυνομία με τις αποδείξεις μου. Ακόμα και συ αναφέρεις την πληροφορία μου ως θεωρία συνομωσίας που ξέρουμε τί σημαίνει (φαντασιοπληξία).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πραγματικα δεν πιστευω οτι γινεται κατι τετοιο για αυτο και συνεχιζω να παιζω(Βασικα και να ισχυει παλι εχω edge απεναντι σε fish) αλλα δε θα επεφτα και απο τα συννεφα αν μαθαινα οτι ισχυει.. Ο κοσμος του ποκερ και γενικα των μεγαλων επιχειρησεων ειναι τοσο σαπιος που πλεον δεν μου κανει εντυπωση οτι και να ακουσω..

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδή είναι φανερό ότι οι διαχειριστές του σάιτ αγνοούν την δημοσιογραφική δεοντολογία, παρότι με την ύπαρξη της ενημερωτικής αυτής ιστοσελίδας ασκούν δημοσιογραφία, πρέπει να υπογραμμίσω προς τον φίλο μου τον Κοντογιάννη ότι το θέμα ΦΙΜΩΘΗΚΕ και θάφτηκε σε μια υποκατηγορία φαντασίας ώστε να μην μπορεί να το δει ο νέος αναγνώστης και να ενημερωθεί αλλά και να εκθέσει την, εντός θέματος, άποψή του.

Παρακαλώ λοιπόν τον Βασίλη να το επαναφέρει στα "πρόσφατα μηνύματα" ώστε να μπορούν να το δουν όλοι, έστω και αν το αλλάξατε (ετσιθελικά και χωρίς να ερωτηθεί ο συγγραφέας) κατηγορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκά, όπως σου είπα και κατ΄ιδίαν, πιστεύω ότι λίγη προσπάθεια από όλους μας, θα αναγκάσει κάποιες από αυτές τις εταιρίες που παρεμβαίνουν και διαμορφώνουν τα λογισμικά τους, να... κόψουν αυτήν την κακή συνήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...