Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Εγινα κότα?


kasspav

Recommended Posts

Καλοι και οι δυο αντιπαλοι. 16/15/4 και 17/13/6.5 ο 3μπετορ

Θεωρησα πολυ περιεργα τα στακ, και η αληθεια ειναι οτι αρχικά νομιζα οτι αυτος που φλαταρε παγιδευε με δυνατο φύλλο περιμενοντας squeeze από τα blinds και μετα το 3bet με φοβησε. Δεν αισθανομαι καλα γενικα ομως με το πασο μου και θα ηθελα γνωμες.

PokerStars No-Limit Hold'em, 55 Tournament, 60/120 Blinds 15 Ante (9 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

MP1 (t5860)

Hero (MP2) (t9550)

MP3 (t2515)

CO (t3903)

Button (t10776)

SB (t2701)

BB (t2050)

UTG (t4975)

UTG+1 (t12710)

Hero's M: 30.32

Preflop: Hero is MP2 with 10heart.gif, 10club.gif

3 folds, Hero bets t300, MP3 calls t300, CO raises to t840, 5 folds

Total pot: t1215

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το 1010 είναι αρκετά δυνατό φύλλο για να πας πάσο πριν το φλοπ όμως όντος έχει περίεργη δυναμική το hand .λόγο των μικρών στακκ των αντιπάλων δεν νομίζω να παίζουν με αδύναμο φύλλο, μάλλον με monster σε παίζουν (λογικό να σκεφτείς πω ο πρώτο παγιδεβει με τόσο μικρό στακκ ) και δυστυχώς δεν έχουν επαρκές στακκ που να σου δίνει τα implied odds για να κανείς απλά καλλ πίσω τους περιμένοντας σετ η κανα φλοπ του τύπου 689... Δεν είναι λάθος το πάσο εκεί. . το καλλ δεν το συζητάμε καν γιατί είναι λάθος,τώρα για αλλ ινν εξαρτάται από τους αντιπάλους αν και δεν φαίνεται καλή ιδέα εδώ.

Τέτοια σποτ παίζονται ανάλογα με τον αντίπαλο και της πληροφορίες που έχεις για τον τρόπο παιγνιδιού τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το μέγεθος του Rais σημενει για μένα ότι ο αντίπαλος θέλει το κολ , που σημενει ότι κατά 80% είσαι πίσω , η στην καλύτερη περίπτωση έχεις να αντιμετωπίσεις ΑΚ ( ίσως με επιφύλαξη AQ ) 1..Fold και αποφεύγεις περετερο μπλεξίματα.2. Τα βλέπεις και περιμένεις 10 με κίνδυνο μπλεξιματος αν πέσουν μικρά φύλλα ( χωρίς δεκάρι ). 3.όχι ρελάνς σε αuτο το σημείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε έναν ιδανικό κόσμο, που με τα stats αυτά οι 2 villain έιναι σχετικά σκεπτόμενοι παίχτες και όχι άσχετοι, το range του ΜP3 είναι ΤΤ+ και όχι ΑΚ,ΑQ, ΑJ,99- καθώς με αυτά θα shoveαρε. To CO τώρα, θα το έβαζα σε ΑJ+, 99+.

To πρόβλημα με τα stacks που έχουν είναι ότι και call να κάνεις για set mining (που έτσι και αλλιώς είναι λάθος λόγω effective stacs) μάλλον το shortstack θα σπρώξει και το co δεν θα μπορεί να πάει και αυτό πάσο. Οπότε fold και πάμε να βρούμε καλύτερο σποτ με τα 30 μας Μ.

Αν είχες τα μισά chips θα τα έβαζες? Τα διπλά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε έναν ιδανικό κόσμο, που με τα stats αυτά οι 2 villain έιναι σχετικά σκεπτόμενοι παίχτες και όχι άσχετοι,

στον ιδανικό κόσμο δε θα ήταν άσχετοι και όχι σκεπτόμενοι? :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε έναν ιδανικό κόσμο, που με τα stats αυτά οι 2 villain έιναι σχετικά σκεπτόμενοι παίχτες και όχι άσχετοι,

στον ιδανικό κόσμο δε θα ήταν άσχετοι και όχι σκεπτόμενοι? :)

+1 RESPECT !!!!

και για μένα fold και να αισθάνεσαι και πολύ πολύ καλά.. Αν δεν είναι δαιμόνια που απλά πλακώθηκαν στις μπύρες είσαι εύκολα πίσω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ANETA ALL INNER τους καλύπτεις

πίστευW είχαν 2-2 , AQ , AK , ΚQ - 3 wAY COIN φλιπ...

BEBAIA έχεις 76-77 ΒΒ - ρισκάρεις τα MISA σε COIN FLIP άρα από την άλλη μάλλον KALO TO FOLD

εγώ το γιδι αλλ ιν θα έμπαινα

GIAFTO είσαι PRO και εγώ απλά ένας DONK

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 17/13/6,5 είναι το 3βετ από ότι κατάλαβα. Πόσα χέρια τους έχεις τους αντιπάλους ? Εμένα μου μοιάζει καλό σημείο για squeze από το 3betor. Επίσης ο mp3 συνηθίζει τα flat call ? Σε καμοιά περίπτωση δεν μπορείς να πεις οτί είναι κακό το πάσο σου. Με reads θα το σκεφτόμουνα και λίγο πιο extreme

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο παίκτης που κάνει το squeeze μένει με 25bb μετά, θεωρητικά δεν μπορούμε να κάνουμε set mining ; ΄Εστω αν δεν υπάρχει αλλός παίκτης ενεργός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GIAFTO είσαι PRO και εγώ απλά ένας DONK

να σαι καλά ρε φίλε.είχα καιρό να ακούσω τόσο καλό ανέκδοτο.

fold παύλο και συνεχίζουμε το τουρ μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το 17/13/6,5 είναι το 3βετ από ότι κατάλαβα. Πόσα χέρια τους έχεις τους αντιπάλους ? Εμένα μου μοιάζει καλό σημείο για squeze από το 3betor. Επίσης ο mp3 συνηθίζει τα flat call ? Σε καμοιά περίπτωση δεν μπορείς να πεις οτί είναι κακό το πάσο σου. Με reads θα το σκεφτόμουνα και λίγο πιο extreme

17/13/6.5 = VP/PR/AF

Από PT3:

VP$IP Voluntary put money in the pot measured as a percentage of total hands

PFR Pre-flop raise frequency measured as a percentage of total hands

AF Aggression Factor compares how aggressive or passive the player is

Για το τελευταίο υπάρχουν 2 δείκτες:

α) AF (Aggression Factor)

-A measure of how aggressive or passive the player is across all post-flop streets.

-Formula: ( Total Times Bet + Total Times Raised ) / (Total Times Called )

β) AFq (Aggression Frequency)

-The measure of how frequently a player is aggressive across all post-flop streets.

-Formula: [ ( Total Times Bet + Total Times Raised ) / (Total Times Bet + Total Times Raised + Total Times Called + Total Times Folded ) ] * 100

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε έναν ιδανικό κόσμο, που με τα stats αυτά οι 2 villain έιναι σχετικά σκεπτόμενοι παίχτες και όχι άσχετοι,

στον ιδανικό κόσμο δε θα ήταν άσχετοι και όχι σκεπτόμενοι? :)

Ο ιδανικός κόσμος που εννοώ είναι αυτός όπου τα stats αντικατοπτρίζουν 100% το παιχνίδι του άλλου, όχι το τι θα ήθελα εγώ να είναι οι άλλοι ως παίχτες

Εννοείται σε 2 villain με 50% vpip τα βάζαμε και παρακαλάγαμε και για call μάλιστα.

Βέβαια ίσως και να κατάλαβες τι εννοώ και απλώς να κάνεις πλάκα, np anyway :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

LOUKAS34 έγραψε:

GIAFTO είσαι PRO και εγώ απλά ένας DONK

να σαι καλά ρε φίλε.είχα καιρό να ακούσω τόσο καλό ανέκδοτο.

fold παύλο και συνεχίζουμε το τουρ μας.

αχαχαχα lua love ur posts eise πάντα eki στο katalilo post την katalili stigmi και ποστάρης την κατάληλη apantisi με όπλο φυσικά την analisi :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lol. Μόνο εγώ θα το pushαρα ευχαρίστως αυτο

προφανώς κ όχι αν δεν pusharis το ένα τρίτο του στακκ σου με ΤΤ epita από φλατ και co 3bet απλά xaplonis mpenis ιτμ με αυτό fold και το proi ανοίγεις τον client να dis ποσά πήρες γύρο στο 1,5-,2,2 χ bi prepi να είναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Μου φαίνεται εξωφρενικά υπερβολικά τραγικά ξεκάθαρο αλλά ας το δούμε λίγο από την πλευρά του squeezer που παρουσιάζει κάποιο ενδιαφέρον. Αν ανοίγεις εκεί με 25% περίπου και βλέπεις flop με JJ+ φολντάρεις 92,8% (απλά τραγικό). Ελπίζω να μην εννοείτε ότι φολντάρεις και παραπάνω. Προφανώς λοιπόν, στο button και στα blinds θα βλέπατε το πολύ αυτά τα flop καθώς έχετε και τον initial raiser να μιλήσει. Ακόμα λοιπόν και αν βλέπατε flop με JJ+ σε όλες τις περιπτώσεις το action θα έφτανε στον caller στο 90,7% των περιπτώσεων. O squeezer έβαλε 840 για να πάρει 1710. Του αρκεί λοιπόν να τα πετάξει ο caller 54,2% (πολύ λιγότερο από το πραγματικό παρά το feeling του kasspav) για να είναι profitable το move με any hand χωρίς να δει flop. Ας μην το προχωρήσω postflop και τρελλαθούμε τελείως. Πάρα πολύ value που ως γνωστόν δεν δημιουργείται από το πουθενά αλλά το αφήνουν οι λοιποί παίκτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...