Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

EPT Loutraki Main Event Shares – Safesteps


safesteps

Recommended Posts

Θα δώσω το 75% του buy in του main event σε μερίδια των 25€ που θα αντιστοιχούν στο 0,5% της συνολικής συμμετοχής και αντίστοιχα του πιθανού κέρδους (mark-up 1.136).

Ελάχιστο ποσοστό που πρέπει να πωληθεί για τη συμμετοχή στο main event ορίζεται το 70%.

Αν τα μερίδια πωληθούν ως τη Δευτέρα το βράδυ 14/11 θα αγωνιστώ στη DAY 1A, διαφορετικά αν πωληθούν ως την Τρίτη το βράδυ 15/11 θα αγωνιστώ στη DAY 1B.

Εναλλακτικά, και για όσους επιθυμούν, αν δεν πωληθούν αρκετά μερίδια ώστε να συμμετάσχω στο main event, μπορούν τα ίδια μερίδια να αναβαθμιστούν στο 1% της συμμετοχής μου στο side event 8 στις 17/11 (NLHE, 2.200€, ίδιο mark-up, 25€ για 1%), με τους ίδιους περιορισμούς συμμετοχής (minimum 70%, maximum 75%). Παράδειγμα: Αν πωληθεί το 40% της συμμετοχής μου στο main event, και όλοι οι αγοραστές επιθυμούν τη μεταφορά των χρημάτων τους στο side event 8, αυτομάτως αυτό αντιστοιχεί στο 80% του buy in του side event 8. Θα επιστραφεί το τελευταίο 5% που αγοράστηκε και θα αγωνιστώ την Πέμπτη 17/11 στο side event 8.

Αν το συνολικό ποσοστό συμμετοχής για το main event δεν ξεπεράσει το 35% έως την Τρίτη το βράδυ 15/11 (οπότε δεν τίθεται θέμα συμμετοχής ούτε στο side event 8), τότε όλα τα χρήματα θα επιστραφούν στους κατόχους τους την Τετάρτη 16/11.

Μεταφορές χρημάτων σε Pokerstars και Poker.gr στο username safesteps. Οι πληρωμές όποιων κερδών θα γίνουν με τον ίδιο τρόπο εκτός και κάποιος επιθυμεί κάτι διαφορετικό οπότε με ενημερώνει ανάλογα.

Οι ενημερώσεις της πορείας σε όποιο από τα δύο τουρνουά θα γίνεται live από εδώ:

www.twitter.com/Safesteps

Παρακαλώ να στέλνετε προσωπικό μήνυμα με το username σας όσοι έχετε διαφορετικό username στο forum, καθώς και όσοι δεν επιθυμείτε να συμμετέχετε στο side event 8 ή θέλετε ανωνυμία. Για όσους δεν στείλουν προσωπικό μήνυμα, θα θεωρήσω ότι συμφωνούν να συμμετέχουν στα μερίδια και του side event 8. Επίσης, να ενημερώνετε εδώ για τη συμμετοχή σας.

Live επιδόσεις: http://pokerdb.thehendonmob.com/player.php?a=r&n=131449

Σε αυτές προσθέστε και τις παρακάτω:

21cgmkw.jpg

Online επιδόσεις:

http://www.sharkscope.com/?username=saf ... ork=ongame

http://www.sharkscope.com/?username=Saf ... pokerstars

http://www.sharkscope.com/?username=_sa ... twork=boss

http://www.sharkscope.com/?username=Saf ... k=fulltilt

εναλλακτικά:

http://www.officialpokerrankings.com/on ... &rc=899091

http://www.officialpokerrankings.com/po ... &rc=629212

http://www.officialpokerrankings.com/fu ... &rc=514624

και στα παραπάνω προσθέστε

29og9i9.jpg

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Νικόλαος Σφώρος – Safesteps

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νικο ειπα να μην παρω αλλα ποσοστα αλλα δεν μπορω να σου αρνηθω. Θα σου στειλω 100 ευρω Τριτη βραδυ γιατι ειμαι στη Ρωμη χωρις λάπτοπ. GL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφόσον δεν συμπληρώθηκε το απαιτούμενο ποσοστό για συμμετοχή στο main event, τα μερίδια αναπροσαρμόζονται για το side event 8 (2.200€, 25€/1%). Αρχικά είχα θέσει ως όριο το 35% για το main ώστε να δικαιολογεί συμμετοχή μου στο side event, αλλά εφόσον βρίσκομαι κοντά στο στόχο, δίνω παράταση μιας ημέρας ώστε να συμπληρωθεί το επιθυμητό ποσοστό. Ανακεφαλαιώνω τις συμμετοχές αναπροσαρμοσμένες στο side event 8.

52% sold, 23% left

liondani 4%

geoponos 2%

anonymous 4%

giorgio 4%

anonymous 2%

YiannisX 4%

empags 2%

Αινείας Πρωτόπαπας 30%

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από τη στιγμή που είναι 31% το πουλημενο κομματι του ME και το side event εχει το μισο κοστος τοτε δεν επρεπε να ειναι πουλημενο αντιστοιχα το 62%? κανω καπου λαθος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από τη στιγμή που είναι 31% το πουλημενο κομματι του ME και το side event εχει το μισο κοστος τοτε δεν επρεπε να ειναι πουλημενο αντιστοιχα το 62%? κανω καπου λαθος?

σωστά τα λες, μάλλον μπερδεύτηκε ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ για την παρατήρηση, αλλά δεν υπάρχει κάποιο λάθος. Απλώς ο Αινείας όρισε τη συμμετοχή του για το 2.200 σε 30% και όχι 40% (όπως θα προέκυπτε από διπλασιασμό του αρχικού ποσοστού του)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

49 λεπτά και 30 δευτερόλεπτα στο πρώτο level! Νέο ατομικό ρεκόρ...

Το προηγούμενό μου ήταν πάλι στο πρώτο level, με τη διαφορά ότι ήταν υπερδιπλάσιο: 1 ώρα και 59 λεπτά...

Συνήθως, όταν μιλάμε για ρεκόρ χρονομέτρησης είναι καλό πράγμα να κατεβαίνουν οι χρόνοι. Στο πόκερ όμως δεν ισχύει αυτό. Έτσι σήμερα πραγματοποίησα νέο αρνητικό ρεκόρ. Αποκλείστηκα στο side event 8 σε λιγότερο από 25 παρτίδες...

Το τραπέζι ξεκίνησε 4 handed και πολύ γρήγορα έγινε 5 handed.

Δύο φορές σε μάχη των blinds βρέθηκα με AJ (μία στο SB και μία στο BB) με τους αντιπάλους να έχουν και τις δύο φορές ΑQ σε A high boards (και αυτά σε 5 handed παρτίδες)!

Ένα φλοπαρισμένο full που έχασε από runner runner overfull και ένα φλοπαρισμένο flush που έχασε από overflush έδωσαν τα τελειωτικά χτυπήματα στο stack μου και έμεινα να κοιτάζω το σουβενίρ που μου άφησε αυτή η εξόρμησή μου στο Λουτράκι...

1h5j4x.jpg

Στην πρώτη περίπτωση, φλατάρω από button το raise 4,5bb με TT. Flop KKT, περνάει checked. Turn Q, ποντάρει ο αντίπαλος, κάνω raise και κάνει το call. River Q, check-check και μου δείχνει ΑQ.

Στην τελευταία παρτίδα, όπου έχουμε γίνει 6 handed πια, ανοίγει ο cutoff (είναι η τρίτη του παρτίδα στο τραπέζι –στην πρώτη του με το που κάθισε έκανε 3bet το raise ενός early raiser), και κάνω call από button με ΤcJc. Μπαίνουν και τα blinds. Flop 7c4c3c, check τα blinds και ο initial κάνει 75% pot bet. Κάνω flat call, fold τα blinds. Turn 9d, και κάνει δεύτερο bet 90%(!!!) του pot το οποίο είναι πλέον σχεδόν το μισό μου stack. Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι έχω πλέον το καλύτερο χέρι και μπαίνω allin για να ανακαλύψω ότι κρατάει Αc5c!

Λυπάμαι πραγματικά για την εμπιστοσύνη που μου δείξατε με τη συμμετοχή σας, την οποία ξεπλήρωσα με μια άκρως απογοητευτική εμφάνιση…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δές το από την θετική πλευρά... φαντάσου να σου συνέβαινε το όλο σκηνικό στο main event ... και να ήσουν στακαρισμένος στο 50% ας πούμε ;):lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λυπάμαι πραγματικά για την εμπιστοσύνη που μου δείξατε με τη συμμετοχή σας, την οποία ξεπλήρωσα με μια άκρως απογοητευτική εμφάνιση…

Ξεκόλλαα gg ;)

...thats poker ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δές το από την θετική πλευρά... φαντάσου να σου συνέβαινε το όλο σκηνικό στο main event ... και να ήσουν στακαρισμένος στο 50% ας πούμε ;):lol:

:lol:

Εσύ το παράκανες! Είπαμε να βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο αντί για μισοάδειο... αλλά εσύ βλέπεις μισογεμάτο και το εντελώς άδειο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δές το από την θετική πλευρά... φαντάσου να σου συνέβαινε το όλο σκηνικό στο main event ... και να ήσουν στακαρισμένος στο 50% ας πούμε ;):lol:

:lol:

Εσύ το παράκανες! Είπαμε να βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο αντί για μισοάδειο... αλλά εσύ βλέπεις μισογεμάτο και το εντελώς άδειο!!

positive.gif

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δές το από την θετική πλευρά... φαντάσου να σου συνέβαινε το όλο σκηνικό στο main event ... και να ήσουν στακαρισμένος στο 50% ας πούμε ;):lol:

:lol:

Εσύ το παράκανες! Είπαμε να βλέπουμε το ποτήρι μισογεμάτο αντί για μισοάδειο... αλλά εσύ βλέπεις μισογεμάτο και το εντελώς άδειο!!

Το ποτήρι είναι πάντα γεμάτο. Μισό νερό, μισό αέρα. :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...