Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΝΑ ΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ POKER


billpap69

Recommended Posts

Προς ιλλπαπ69:

Eγώ πεζω 140 ώρες τον μήνα και κερδίζω 20-25 ευ την ώρα.

Περίπου 3-3500 τον μήνα.Κατοικω λουτράκι και σε συνολικά τώρα έχω περίπου 1300 ώρες και είμαι συν 33000 ευ.Παίζω τέξας στο 2-5. Είναι πόλη δύσκολο και δεν το προτείνω. Ελάχιστοι κερδίζουν.

Οι πόλοι καλοί κερδίζουν και 40-60 την ώρα. Αυτοί στο λουτράκι είναι 2 άντε 3. Στο ομάχα έχει 2-4 παιχτεs που κερδίζουν και 150+ευ στο 25-25 και στο 25-50.

Εγώ διάβασα 5 χρόνια 2006-2010 και πόλη μεγάλη προσπαθεια για να βγάζω αυτά τα 20-25 την ώρα. θέλη πόλλη προσπαθια,πιθαρχία,αυτοσιγεντρωση,χαρακτήρα,αυτογνωσία, και συνεχόμενη εξάσκηση και πραχτική βελτίωσης. Δεν το προτείνω. Αύριο παίζω στο ΕΠΤ.

Χορηγός μου είναι to πόκερ.gr και το πόκερ gr είναι το σιτε που παίζω τουρνουά και κας όταν δεν είμαι στο καζίνο. Καλι επιτιχια σε ολους.

καλή επιτυχία John Taramas!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλή τύχη γιάννη!!λουτράκι παίζεις συνέχεια με ένα καλό μ φύλο από σαλαμήνα..ήμουν 2 χρόνια αθηνα και μ έλεγε να έρθω για παιχνίδι..το σκέφτηκα να έρθω μόνο για να σε γνωρίσω κ από κωντα και για τζερτzελε.. για τους λόγους π ανέφερες δν το επειχηρισα..συνεχίζω ονλινε και με φίλους σε πόκερ ροομς..τώρα η γνώμη μ είναι αν αντέχει η τσέπη σου κάνε δοκιμή..το παν είναι βανκρολμαναγμεντ και όλα περνούν τον δρόμο τους.. καλή τύχη σε όλους.(και πόλη προσπάθεια)..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επαγγελματικα το 1-2 ή το 2-2 δεν ειναι εφικτό και συνετό εκτος και αν θεωρήσει κανεις ότι 30-50 ευρω μεροκάματο ειναι επαρκές με δεδομένο το υπάρχον ρίσκο και κόπο που θα βαζει καποιος (κοινως καλυτερα μια νορμαλ δουλεια).

Στο 2-5 τα πραγματα ειναι πιο απλά. Μπορείς άνετα να βγαλεις ενα καλό μεροκάματο, και να αξίζουν οι ωρες που περνάς πάνω από τα τραπέζια και το ρίσκο. Παντα μιλάμε για καλό παίχτη και όχι έναν "απλο". Δυστυχώς οι περισσότεροι νομιζουν πως ξερουν και μεχρι να πάρουν τα χαμπάρια τους ειτε εχουν χάσει καποιο σεβαστό ποσό, ειτε ειναι breakeven πολύ καιρό.

Σε συζητήσεις με σοβαρούς παίχτες-επαγγελματίες ενας πολύ καλός θα βγαζει 40 ευρω/ωρα και ενας μετριος-καλος 20 ευρω/ωρα. Προσώπικη εμπειρεία δεν μπορώ να πω διότι το δείγμα μου ειναι πολύ μικρό από τοτε που ξεκίνησα καταγραφή και έχω μαζέψει περίπου 200 ωρες κατα τις οποίες "τρεχω" υπερβολικά καλά.

Η απόφαση όμως να γίνεις επαγγελματίας δεν ειναι τοση απλή. Αν πχ ήμουν φοιτητης σημερα, μαλλον δεν θα εβγαζα το πανεπιστημιο, αλλα την στιγμή που εχω σταθερη δουλεια για να την παρατησω θα επρεπε να κερδίσω μεγάλο τουρ... και ο λόγος ειναι φυσικά διότι ξερω πολύ καλά τι συμβαινει όταν χτυπαέι η διακυμανση...αλλο να παίζεις για να συμπληρώνεις το εισοδημά σου και αλλο για να ταισεις οικογενεια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σε συμβουλεύω να κάτσεις καλύτερα στο σπίτι σου.Αυτά που γράφεις μόνο ως ανέκδοτα μπορεί να τα δει κάποιος.

Επειδή έπαιξες κάποιες ώρες πόκερ νομίζεις ότι μπορείς να γίνεις επαγγελματίας?

Ο εχθρός του παίκτη είναι η γκανιότα και η διακύμανση.Ξέρεις τι σημαίνουν αυτά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χεις κάνει ασχολείσαι? δε ονειροβατο ρε φίλος περί pro κ μπούρδες . ένα μεροκάματο θέλω να βγάλο . στην αρχή δύσκολο αλλά αν μένεις εκεί κ με ώρες εξάσκηση γίνεται πιστεύω. μόνο το πλεονέκτημα του απεριόριστου χρόνου που έχεις απέναντι στους τουρίστες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σου εδωσαν την απαντηση οι παραπανω συνομιλητες και ειδικα ο Κ. ταραμας

Εγω θα στο πω λιγο διαφορετικα

Λες οτι με ωρες εξασκηση κατι θα καταφερεις να κανεις

Πραγματικα θα ηθελα πολυ να ερχοσουν στο τραπεζι μου να εξασκηθεις :lol::lol:

Δεν ειναι ειρωνεια πιστευω να καταλαβες τη θελω να πω ;);)

Θα εισαι αυτο που κραταω στο αριστερο μου χερι :lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χεις κάνει ασχολείσαι? δε ονειροβατο ρε φίλος περί pro κ μπούρδες . ένα μεροκάματο θέλω να βγάλο . στην αρχή δύσκολο αλλά αν μένεις εκεί κ με ώρες εξάσκηση γίνεται πιστεύω. μόνο το πλεονέκτημα του απεριόριστου χρόνου που έχεις απέναντι στους τουρίστες

Αυτό που δεν κατάλαβες ακόμα, μετά από όλο αυτό το thread είναι ότι για να βγάλεις "ένα μεροκάματο" πρέπει να είσαι pro. Δες μόνο τι σου έγραψαν ο Kasspav και ο john2121. Κατ' αρχάς έχεις το bankroll για να υποστείς ένα downswing των 10 buy in και μη σε επηρεάσει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδιά δε ενοω ότι πάω τώρα να μάθω πόκερ. παίζω ατελείωτα πόκερ κ το λατρεύο το παιχνίδι. ούτε βεβεα πεχταραας το παίζω , απλά νιώθω ότι έχω αντίληψη κ δεν είμαστε κ όλοι χαζοί . αν δο ότι σε κανα 2 μήνες χάνω συνέχεια οκ έφυγα. αλλά μπορεί να χετε κ δίκιο άλλο ένα παιχνίδι πόκερ στη γειτονιά άλλο το κασινο . παντός μέχρι τώρα έχω βγάλει αρκετά από αυτό , αλλά από κασινο δεν έχω καθόλου πείρα γι αυτό ρωτάω ,,,,,,

ευχαριστώ πολύ παντός.----μαλον θα πάω , σας περιμένω εκεί...........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...