Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ONLINE ΤΕΧΝΗΤΗ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ RAKE


TigerOn

Recommended Posts

Νεώτερη πληροφόρηση επί του γνωστού θέματος. Πρόσφατα ενσωματώθηκαν νήματα εντολών στο λογισμικό μεγάλης εταιρίας online poker σύμφωνα με το οποίο στα τραπέζια μετρητών ανεξαρτήτως stake θα γίνεται τεχνητή αύξηση πονταρισμάτων με την, σε ποσοστό τριπλάσιο του random , εμφάνιση ταυτόχρονων monster hands , όπως ΚΚ vs ΑΑ, QQ vs ΚΚ or ΑΑ κλπ κλπ, σε ένα χέρι.

Επίσης, σε ποσοστό 5πλάσιο του random (επειδή είναι πολύ μικρό) έχει προγραμματιστεί να βγαίνουν τριπλά (!!!) monster hands στο ίδιο χέρι! Καταλαβαίνετε τί σημαίνει αυτό, φαντάζομαι...

Όλα αυτά σε συνδυασμό με τις προϋπάρχουσες "ρυθμίσεις" για επαφή στο φλοπ τουλάχιστον δυο παικτών, που έχω αναφέρει σε άλλο ποστ!

Βελτιώνονται συνέχεια οι απατεώνες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Nice !! Αν μάθεις αν θα κρατάνε τα hands με τα παλιά ποσοστά ή αν αλλάζει και αυτό ενημέρωσε μας. Good job

νομίζω είναι ανάλογα τις ημέρες.πχ. δευτέρα βγαίνουν τα gushot , τρίτη τα flush ,τετάρτη το J7 δεν χάνει ποτέ κτλ κτλ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζουν ότι ήμαστε τίποτα κορόιδα. Λες και δεν καταλάβαμε γιατί έκανε αναβάθμιση η Poker gr .. Timebank και καλά.. Ξυπνήσαμε ρεεεε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζουν ότι ήμαστε τίποτα κορόιδα. Λες και δεν καταλάβαμε γιατί έκανε αναβάθμιση η Poker gr .. Timebank και καλά.. Ξυπνήσαμε ρεεεε

κλαίω.χαχαχαχαχαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προχτεσινή παρτίδα...

http://www.holdemmanager.net

NL Holdem $0.04(BB) Replayer Game#4183755397

geniepipe ($2.61)

Iziquil ($4)

Venc ($2.80)

crazyslug ($3.40)

hero ($5.25)

agjar ($1.40)

geniepipe posts (SB) $0.02

Iziquil posts (BB) $0.04

Dealt to hero Ts Td

Venc calls $0.04

crazyslug raises to $0.16

Hero raises to $0.52

fold,

geniepipe calls $0.50

fold,

Venc raises to $0.88

fold,

hero calls $0.36

geniepipe calls $0.36

FLOP ($2.84) Tc Kd Qd

geniepipe checks

Venc checks

hero bets $2.84

geniepipe calls $1.73 (AI)

Venc calls $1.92 (AI)

TURN ($8.41) Tc Kd Qd 9d

RIVER ($8.41) Tc Kd Qd 9d 3d

geniepipe shows Kh Ks

(Pre 67%, Flop 83.8%, Turn 69.0%)

Venc shows Qs Qh

(Pre 17%, Flop 5.6%, Turn 4.8%)

hero shows Ts Td

(Pre 16%, Flop 10.5%, Turn 26.2%)

hero wins $8.31

Ένταξη το ΤΤ δεν το λες monster αλλά υποπτεύομαι ότι ο πρώτος που έκανε raise είχε ΑΑ και πήγε πάσο preflop γιατί είχε διαβάσει αυτό το post και κατάλαβε ότι είναι στήσιμο του λογισμηκού.

συμπέρασμα.. εκτός από το ότι επιβεβαιώνετε με δραματικό τρόπο ο πόστερ, επίσης η πιθανότητα επιτυχίας του backdoor flush draw σε 4-bet pot otan eisai allin sto flop με 10% equity αυξήθηκε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υποπτεύομαι ότι ο πρώτος που έκανε raise είχε ΑΑ και πήγε πάσο preflop γιατί είχε διαβάσει αυτό το post και κατάλαβε ότι είναι στήσιμο του λογισμηκού.

δεν ξερω αν το λες σοβαρα και το πιστευεις..δεν ξερω αν απλα το λες για να γελασουμε...για οποιο λογο και να το κανεις παντως σ ευχαριστω πολυ φιλε μου πραγματικα κλαιω απ τα γελια!!!!!!!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για όσους ακόμα αμφιβάλουν... χτεσινοβραδινή παρτίδα

hero ($5.43)

Mzatro01 ($5.26)

krilintxu ($0.92)

antipraslak ($3.82)

gatis87129 ($2.69)

CodZero ($4.04)

hero posts (SB) $0.02

Mzatro01 posts (BB) $0.04

Dealt to hero Ac Ah

fold,

antipraslak calls $0.04

gatis87129 raises to $0.08

CodZero raises to $0.16

hero raises to $0.48

Mzatro01 calls $0.44

antipraslak calls $0.44

gatis87129 calls $0.40

fold,

FLOP ($2.08) Js Kd Ad

hero bets $1.36

Mzatro01 raises to $4.78 (AI)

antipraslak folds

gatis87129 calls $2.21 (AI)

hero calls $3.42

TURN ($13.85) Js Kd Ad 3h

RIVER ($13.85) Js Kd Ad 3h 3s

hero shows Ac Ah

(Pre 74%, Flop 23.7%, Turn 16.7%)

Mzatro01 shows As Kc

(Pre 5%, Flop 0.4%, Turn 0.0%)

gatis87129 shows Qd Td

(Pre 20%, Flop 75.9%, Turn 83.3%)

hero wins $13.75

απλά οποίος είναι μπροστά στο flop με πάνω από 70% equity χάνει από runner -runner χρώματα full και αηδίες. Πλέον μετά και από αυτό το suckout μοναδικός λόγος που συνεχίζω να παίζω είναι για να μαζέψω αποδείξεις και να ξεσκεπάσω την απάτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πλακίτσα ξεπλακίτσα, στο πίσω μέρος του μυαλού σας να την έχετε την πληροφορία, χρήσιμη είναι!

Ρε TigerOn δεν την κάναμε αυτή τη συζήτηση; Πώς περιμένεις να σε πάρουν οι άλλοι στα σοβαρά όταν βγαίνεις και λες κάτι που στα μάτια μας είναι εντελώς αβάσιμο; Σου είπα μάζεψε χέρια, βάλ' τα σε ένα Tracker και απόδειξέ το. Πιο απλό δεν γίνεται!

Το θέμα μετακινείται στις θεωρίες συνωμοσίας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε TigerOn δεν την κάναμε αυτή τη συζήτηση; Πώς περιμένεις να σε πάρουν οι άλλοι στα σοβαρά όταν βγαίνεις και λες κάτι που στα μάτια μας είναι εντελώς αβάσιμο; Σου είπα μάζεψε χέρια, βάλ' τα σε ένα Tracker και απόδειξέ το. Πιο απλό δεν γίνεται! Το θέμα μετακινείται στις θεωρίες συνωμοσίας.

Παιδάκι ήσουν, παιδάκι παραμένεις. Δεν καταλαβαίνεις τί σημαίνει πληροφόρηση. Μην ασχολείσαι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι παιδάκι ήμουν και παιδάκι παραμένω; Μήπως με ήξερες κι από χτες; Ή μήπως είμαστε κολλητάρια και δεν το ήξερα; Για συμμαζέψου...!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τον ΧΡΙΣΤΌ κανείς από εμάς δεν τον ειδε προσωπικά ,αλλά πoσα δις πιστεύουν σε αυτόν και πόσοι προσεύχονται στο θεό χωρίς χειροπιαστές αποδείξεις ? Έχουν όλοι αυτοί σχεδιαγράμματα από HOLDEM - CHRIS - MANAGER ? Πολλές φορές οι αποδείξεις είναι περιτές , δεν νομίζετε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

+1 στο μελισσουργο.... το οτι πιστευουν τοσοι στο χριστο δεν σημαινει πως υπηρξε η οτι δεν ηταν απλα καποιος σημαντικος ισως για την εποχη εκεινη...απλα πιστευουν...κανεις δεν σου λεει να μην πιστευεις αλλα οταν προσπαθεις να το επιβαλλεις στον αλλον με το ετσι θελω ειναι καπως δεν νομιζεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά δεν προσπαθώ να επιβάλω σε κανέναν τίποτα ,ούτε και oTiger νομίζω ,απλώς λεμα αυτά που ξέρουμε και αυτά που πιστεύουμε.Αντιπαράθεση κάνουμε και ας πιστέψει ο καθένας ότι θέλει. Όσο για τους χριστιανούς που αποκάλεσες χαζούς ,ίσως να αποκάλεσες και τον εαυτό σου χαζό ,γιατί αν δες ksegrautikes από χριστιανός τότε είσαι ένας από αυτούς ακόμα και αν δεν πιστεύεις,Άρα με τα λεγόμενα σου είσαι ή χαζός , ή δειλός γιατί δεν τόλμησες να ξεγραφτεις . Μην θυμώνεις ,μόνο τα λόγια σου επεξηγώ.τζατζίκι στα λόγια μου ήρθες αυτό λέω και εγώ ,συν κάτι ακόμα δηλ.δεν σημαίνει πως υπήρξε , αλλά ούτε και πως δεν υπήρξε.Αν θες βάλε τώρα και 10+ στον μελισσοκόμο,αυτό που πρέπει να πω θα το πω και ας μην ενδιαφέρει την πληοψηφία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ydra

Φυσικά και δεν είμαι πλέον χριστιανός. Δηλώνω άθεος. Ακόμα κι αν ήμουν όμως, αυτό κάνει έναν αληθινό χριστιανό; Το ότι το γράφουν τα "χαρτιά"; Αν το πιστεύεις αυτό τότε πρώτον δεν είσαι αληθινός χριστιανός και δεύτερον είσαι πιο χαζός, από τους πιο χαζούς χριστιανούς, που είναι πιο χαζοί από αυτούς που πιστεύουν ότι το online poker είναι rigged. Μη θυμώνεις όμως, αυτό που ονομάζουν οι χριστιανοί αληθινό χριστιανισμό σου εξηγώ.

Και το επίθετό μου είναι Μελισσουργός όχι Μελισσοκόμος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΆΝΤΗΣΗ για το πόσο μικρός , ασήμαντος και με πόσο λίγο λίγο μυαλό είσαι πρικισμένος.

1.Ευτυχώς δεν είμαι όπως εσύ που "βρίζεις" δημόσια δισεκατομύρια κόσμο ,απλά γιατί θες να περάσεις το δικό σου .

2.Βάζεις συνεχώς αυτογολ χωρίς να το καταλαβενεις.Έχουμε ανοιχτό ακόμα ένα μέτωπο ανταλλαγής απόψεων. Εσύ είσαι αυτός που ζητά πάντα γραπτeς αποδείξεις και όχι εγώ.Εγώ σου τόνισα πολλές πολλές φορές ότι τα γραπτά ( διαγράμματα) δεν τα πιστεύω ως ένδειξη της αλήθειας.Εσύ κολλάςστα γραπτά .Γιαυτό σε ρώτησα αν ξεγταφθhκές ,γραπτώς , όχι το τι δηλώνεις ,αφού εσένα μόνο τα γραπτά σε ενδιαφέρουν .Αλλά πέφτεις σε αντιφάσεις και δεν μπορώ πια να σε περνώ στα σοβαρά .

3.Αν παίζαμε πόκερ μόνο η τύχη θα σε έσωσε ,αφού παιφτεις στην κάθε παγίδα που σου στήνω.Διάβασε και το άλλο κεφάλαιο που έχουμε ανοιχτό αν έχεις ξεχάσει αυτά που έγραψες.

4.Με τα παRαπάνω που έγραψες βρίζεις έμμεσα σχεδόν όλους τους θρήσκους επειδή εσύ δεν πιστεύεις πουθενά ...συγνώμη μόνο στο" γνησιότητα και στη δύναμη του πόκερ"

5.Δεν δε κρίνω για αυτά ,γιατί όπως φαίνεται μέχρι εκεί φτάνει το τετραπέρατο σου.

6.Απορώ πως θα σε ανεχτούν από το pokerland ,όταν μιλάς έτσι για δισεκατομύρια κόσμο "εξυπνάκια μου".

7.Δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ άλλο μαζί σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΆΝΤΗΣΗ για το πόσο μικρός , ασήμαντος και με πόσο λίγο λίγο μυαλό είσαι πρικισμένος.

Αυτό θα το κρίνει μόνο ο Θεός.

1.Ευτυχώς δεν είμαι όπως εσύ που "βρίζεις" δημόσια δισεκατομύρια κόσμο ,απλά γιατί θες να περάσεις το δικό σου .

Φυσικά και δεν είσαι όπως εγώ. Αυτό έλειπε. Τώρα ευτυχώς ή δυστυχώς είναι άλλου παπά ευαγγέλιο.

2.Βάζεις συνεχώς αυτογολ χωρίς να το καταλαβενεις.Έχουμε ανοιχτό ακόμα ένα μέτωπο ανταλλαγής απόψεων. Εσύ είσαι αυτός που ζητά πάντα γραπτeς αποδείξεις και όχι εγώ.Εγώ σου τόνισα πολλές πολλές φορές ότι τα γραπτά ( διαγράμματα) δεν τα πιστεύω ως ένδειξη της αλήθειας.Εσύ κολλάςστα γραπτά .Γιαυτό σε ρώτησα αν ξεγταφθhκές ,γραπτώς , όχι το τι δηλώνεις ,αφού εσένα μόνο τα γραπτά σε ενδιαφέρουν .Αλλά πέφτεις σε αντιφάσεις και δεν μπορώ πια να σε περνώ στα σοβαρά.

Φυσικά και κολλάω στις γραπτές αποδείξεις. Δεν κατάλαβα γιατί το να δηλώνω άθεος έρχεται σε αντίθεση με το είμαι και στα χαρτιά άθεος. Έχω επικυρώσει και γραπτώς την αθεϊα μου. Οπότε έχει ο Θεός (όχι για μένα, για σας τους πιστούς).

3.Αν παίζαμε πόκερ μόνο η τύχη θα σε έσωσε ,αφού παιφτεις στην κάθε παγίδα που σου στήνω.Διάβασε και το άλλο κεφάλαιο που έχουμε ανοιχτό αν έχεις ξεχάσει αυτά που έγραψες.

Σε προκαλώ ανοιχτά για αναμέτρηση στο πόκερ. Δεν πιστεύω να αρνηθείς, θα χάσω την πίστη μου σε σένα.

4.Με τα παRαπάνω που έγραψες βρίζεις έμμεσα σχεδόν όλους τους θρήσκους επειδή εσύ δεν πιστεύεις πουθενά ...συγνώμη μόνο στο" γνησιότητα και στη δύναμη του πόκερ"

Γιατί αυτοί δε με βρίζουν έμμεσα λέγοντάς μου ότι είναι κακό να παίζω πόκερ; Θεωρείται και καλά αμαρτία, λες και αυτοί δεν αμαρτάνουν. Έτσι κι αλλιώς θα καούμε όλοι στο πυρ το εξώτερον.

5.Δεν δε κρίνω για αυτά ,γιατί όπως φαίνεται μέχρι εκεί φτάνει το τετραπέρατο σου.

Φυσικά και μέχρι εκεί φτάνει. Αν έφτανε λιγότερο θα πίστευα στο Θεό.

6.Απορώ πως θα σε ανεχτούν από το pokerland ,όταν μιλάς έτσι για δισεκατομύρια κόσμο "εξυπνάκια μου".

Έχεις σκεφτεί ποτέ ότι μπορεί να μη πιστεύει ούτε το Pokerland; Νομίζω πως θα με ανεχτούν λίγο ακόμα. Αν δε μπορέσουν να παραβλέψουν όλα μου τα μειονεκτήματα, τι να πω... ο Θεός μαζί μου.

7.Δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ άλλο μαζί σου

Θεός φυλάξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα το κρίνει μόνο ο Θεός.

τελικά υπάρχει ή δεν υπάρχει;

Γιατί αυτοί δε με βρίζουν έμμεσα λέγοντάς μου ότι είναι κακό να παίζω πόκερ; Θεωρείται και καλά αμαρτία, λες και αυτοί δεν αμαρτάνουν. Έτσι κι αλλιώς θα καούμε όλοι στο πυρ το εξώτερον.

που το άκουσες αυτό;

κακό θεωρείται (από όλους) να παίζεις και να χάνεις τα λεφτά σου και να μην εχεις μία να συντηρήσεις τον εαυτό σου ή την οικογενειά σου,γενικώς να δημιουργείται πρόβλημα από αυτή σου τη δραστηριότητα.Παίξε ποκερ με φασόλια,δε θα σου πει κανένας (ούτε ο παπάς) τίποτε ;)

και ποιός αποφασίζει αλήθεια για το ποιός και αν θα καεί "στο πυρ το εξώτερον";

Αλλά τη στιγμή που δεν αναγνωρίζεις τον Θεό,πως μπορείς και λες ότι υπάρχει κόλαση;

Αν δε μπορέσουν να παραβλέψουν όλα μου τα μειονεκτήματα, τι να πω... ο Θεός μαζί μου.

βρε μπας και πιστεύεις σε άλλον Θεό και δε μας το λες; :P:P

τώρα πως ένα ποκερίστικο φόρα έγινε θεολογικό ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ._

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό θα το κρίνει μόνο ο Θεός.

τελικά υπάρχει ή δεν υπάρχει;

Φυσικά και υπάρχει. Απλά το παίζω άθεος για να φαίνομαι πιο cool.

Γιατί αυτοί δε με βρίζουν έμμεσα λέγοντάς μου ότι είναι κακό να παίζω πόκερ; Θεωρείται και καλά αμαρτία, λες και αυτοί δεν αμαρτάνουν. Έτσι κι αλλιώς θα καούμε όλοι στο πυρ το εξώτερον.

που το άκουσες αυτό;

κακό θεωρείται (από όλους) να παίζεις και να χάνεις τα λεφτά σου και να μην εχεις μία να συντηρήσεις τον εαυτό σου ή την οικογενειά σου,γενικώς να δημιουργείται πρόβλημα από αυτή σου τη δραστηριότητα.Παίξε ποκερ με φασόλια,δε θα σου πει κανένας (ούτε ο παπάς) τίποτε ;)

Κάνεις λάθος φίλε. Είναι παρόμοιο με τον κανόνα που ενώ λέει να μη τρώμε κρέας στις ημέρες νηστίας, παράλληλα με κάποιο περίεργο τρόπο απαγορεύει και το sex εκείνες τις μέρες. Κάνε μόνος σου τη σύνδεση των 2 περιπτώσεων.

Επίσης έχεις δει κανένα παπά να παίζει πόκερ με λεφτά ή φασόλια;

και ποιός αποφασίζει αλήθεια για το ποιός και αν θα καεί "στο πυρ το εξώτερον";

Αλλά τη στιγμή που δεν αναγνωρίζεις τον Θεό,πως μπορείς και λες ότι υπάρχει κόλαση;

Βλέπε παραπάνω τα περί cool αθεϊας.

Αν δε μπορέσουν να παραβλέψουν όλα μου τα μειονεκτήματα, τι να πω... ο Θεός μαζί μου.

βρε μπας και πιστεύεις σε άλλον Θεό και δε μας το λες; :P :P :Π

Ομοίως με την προηγούμενη απάντηση.

τώρα πως ένα ποκερίστικο φόρα έγινε θεολογικό ΕΝΑΣ ΘΕΟΣ ΞΕΡΕΙ._

Γι' αυτό μ' αρέσεις, γιατί έπιασες το νόημα του thread. :twisted:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ προσωπικά δεν προσπαθώ να επιβάλω σε κανέναν τίποτα ,ούτε και oTiger νομίζω ,απλώς λεμα αυτά που ξέρουμε και αυτά που πιστεύουμε.Αντιπαράθεση κάνουμε και ας πιστέψει ο καθένας ότι θέλει. Όσο για τους χριστιανούς που αποκάλεσες χαζούς ,ίσως να αποκάλεσες και τον εαυτό σου χαζό ,γιατί αν δες ksegrautikes από χριστιανός τότε είσαι ένας από αυτούς ακόμα και αν δεν πιστεύεις,Άρα με τα λεγόμενα σου είσαι ή χαζός , ή δειλός γιατί δεν τόλμησες να ξεγραφτεις . Μην θυμώνεις ,μόνο τα λόγια σου επεξηγώ.τζατζίκι στα λόγια μου ήρθες αυτό λέω και εγώ ,συν κάτι ακόμα δηλ.δεν σημαίνει πως υπήρξε , αλλά ούτε και πως δεν υπήρξε.Αν θες βάλε τώρα και 10+ στον μελισσοκόμο,αυτό που πρέπει να πω θα το πω και ας μην ενδιαφέρει την πληοψηφία.

Πού ξεγράφεσαι να πάω και εγώ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...