Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ΝΕΩΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ONLINE ΤΕΧΝΗΤΗ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥ RAKE


TigerOn

Recommended Posts

ΑΠΆΝΤΗΣΗ για το πόσο μικρός , ασήμαντος και με πόσο λίγο λίγο μυαλό είσαι πρικισμένος.

1.Ευτυχώς δεν είμαι όπως εσύ που "βρίζεις" δημόσια δισεκατομύρια κόσμο ,απλά γιατί θες να περάσεις το δικό σου .

2.Βάζεις συνεχώς αυτογολ χωρίς να το καταλαβενεις.Έχουμε ανοιχτό ακόμα ένα μέτωπο ανταλλαγής απόψεων. Εσύ είσαι αυτός που ζητά πάντα γραπτeς αποδείξεις και όχι εγώ.Εγώ σου τόνισα πολλές πολλές φορές ότι τα γραπτά ( διαγράμματα) δεν τα πιστεύω ως ένδειξη της αλήθειας.Εσύ κολλάςστα γραπτά .Γιαυτό σε ρώτησα αν ξεγταφθhκές ,γραπτώς , όχι το τι δηλώνεις ,αφού εσένα μόνο τα γραπτά σε ενδιαφέρουν .Αλλά πέφτεις σε αντιφάσεις και δεν μπορώ πια να σε περνώ στα σοβαρά .

3.Αν παίζαμε πόκερ μόνο η τύχη θα σε έσωσε ,αφού παιφτεις στην κάθε παγίδα που σου στήνω.Διάβασε και το άλλο κεφάλαιο που έχουμε ανοιχτό αν έχεις ξεχάσει αυτά που έγραψες.

4.Με τα παRαπάνω που έγραψες βρίζεις έμμεσα σχεδόν όλους τους θρήσκους επειδή εσύ δεν πιστεύεις πουθενά ...συγνώμη μόνο στο" γνησιότητα και στη δύναμη του πόκερ"

5.Δεν δε κρίνω για αυτά ,γιατί όπως φαίνεται μέχρι εκεί φτάνει το τετραπέρατο σου.

6.Απορώ πως θα σε ανεχτούν από το pokerland ,όταν μιλάς έτσι για δισεκατομύρια κόσμο "εξυπνάκια μου".

7.Δεν αξίζει τον κόπο να ασχοληθώ άλλο μαζί σου

βάλε σε παρακαλώ άλλες 3... Γιατί μου έστειλε pm ο θεός και μου είπε σου είχε πει 10 εντολές!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 84
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και τον ΧΡΙΣΤΌ κανείς από εμάς δεν τον ειδε προσωπικά ,αλλά πoσα δις πιστεύουν σε αυτόν και πόσοι προσεύχονται στο θεό χωρίς χειροπιαστές αποδείξεις ? Έχουν όλοι αυτοί σχεδιαγράμματα από HOLDEM - CHRIS - MANAGER ? Πολλές φορές οι αποδείξεις είναι περιτές , δεν νομίζετε ?

Μιας και μιλάς για αποδείξεις

,,,,
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο ύδρα, τέκνο μου, ορθά πράττεις και χρησιμοποιείς τον χριστιανικό αριθμό 7.

Όσο για τους υπόλοιπους, ελπίζω να μετανοήσετε πριν να είναι πολύ αργά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα σχολοια μου είναι πλέον περιτα .Μελισσουργε σταθεροποιήσου πρώτα (είσαι ακόμα στους αναποφάσιστους)και μετά ξανασuζηταμε.

Το 7 είναι όντος συμβολικός αριθμός -με απογοητεύσατε όμως που δεν βρήκατε από που προέρχεται- "και οι 7 ήταν υπέροχοι" που συμβολίζει τον αγώνα ενάντια στην αδικία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θες στ αλήθεια να διασταυρώσουμε το τα ξίφη μας?Πως φανταzεσαι ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ? Τί θες να αποδείξεις ? Την ποκερική ανωτερoτητα σου? Η σου τη σπάω τόσο που θες να αποδείκσης ότι δεν ξέρω τίποτα μπροστά σου ? Αν είναι το τελευταίο έχεις χάσει πριν καν αρχίσουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα σχολοια μου είναι πλέον περιτα .Μελισσουργε σταθεροποιήσου πρώτα (είσαι ακόμα στους αναποφάσιστους)και μετά ξανασuζηταμε.

Τι εννοείς αναποφάσιστος; Τι πρέπει να κάνω για να σου αποδείξω ότι δεν πιστεύω ούτε στο Χριστιανισμό ούτε σε καμία άλλη θρησκεία;

Θες στ αλήθεια να διασταυρώσουμε το τα ξίφη μας?Πως φανταzεσαι ότι μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο ? Τί θες να αποδείξεις ? Την ποκερική ανωτερoτητα σου? Η σου τη σπάω τόσο που θες να αποδείκσης ότι δεν ξέρω τίποτα μπροστά σου ? Αν είναι το τελευταίο έχεις χάσει πριν καν αρχίσουμε.

Θέλω να σου αποδείξω ότι είμαι καλύτερος στο πόκερ. Γιατί να μου τη σπάς; Μια χαρά περνάω συζητώντας μαζί σου; Λοιπόν διαλέγεις παιχνίδι ή stakes;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν μονομαχίσετε τελικά, ελάτε στην JesusChristroom για να παίξετε χωρίς τις συναρτήσεις αύξησης του rake ...

Και χωρίς variance παρακαλώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΤΆΛΑΒΑ ΚΑΛΆ θες να παίξουμε Heads Up στο ίντερνετ κάτι που δεν παίζω ( αν ψάξεις θα το δεις ) γιατί δεν με ενδιαφέρει.Προτιμώ τα deepstack στο partypoker (πχ.στις 9)και κυρίως το live .Εξάλου δεν μπορείς μετά από 1 η 10 αναμετρήσεις να πεις ποιος είναι ο καλύτερος.Θες να μπούμε σε 1 χρονοβόρα διαδικασία όπου δεν μπορεί κανείς από τους 2 να έχει κάποιο ανάλογο κέρδος?Αν θες μπες στα τουρ που παιζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναποφάσιστος γιατί από τη μια δεν πιστεύεις και από την άλλη θεούς και πυρ ανακατεύεις ,από τη μια λες πολλά από την άλλη τίποτα epikurwmeno δεν είδαμε ,από την μια τα ξέρεις όλα για το πόκερ από την άλλη αποφεύγεις να απαντήσεις σε επανηλημένες ερωτήσεις κλειδεια που σου έκανα.Σε ρωτώ ti έφαγες το μεσημέρι και απαντάς "όλοι τρώμε κάτι".

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΤΆΛΑΒΑ ΚΑΛΆ θες να παίξουμε Heads Up στο ίντερνετ κάτι που δεν παίζω ( αν ψάξεις θα το δεις ) γιατί δεν με ενδιαφέρει.Προτιμώ τα deepstack στο partypoker (πχ.στις 9)και κυρίως το live .Εξάλου δεν μπορείς μετά από 1 η 10 αναμετρήσεις να πεις ποιος είναι ο καλύτερος.Θες να μπούμε σε 1 χρονοβόρα διαδικασία όπου δεν μπορεί κανείς από τους 2 να έχει κάποιο ανάλογο κέρδος?Αν θες μπες στα τουρ που παιζω.

Οκ ας μην σου αποδείξω ότι είμαι καλύτερος, θέλω απλά να σου δείξω πόσο θετικό variance θα έχω ενώ θα παίζουμε. Σε όποια εταιρία θες btw δεν έχω πρόβλημα. Έχω ένα προαίσθημα ότι όπου και να παίξουμε θα έχω upswing. Αν σε κερδίσω δεν θα σου πω "είμαι καλύτερος", θα πω μόνο ότι με ευνόησε η τύχη. Πάει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναποφάσιστος γιατί από τη μια δεν πιστεύεις και από την άλλη θεούς και πυρ ανακατεύεις ,από τη μια λες πολλά από την άλλη τίποτα epikurwmeno δεν είδαμε ,από την μια τα ξέρεις όλα για το πόκερ από την άλλη αποφεύγεις να απαντήσεις σε επανηλημένες ερωτήσεις κλειδεια που σου έκανα.Σε ρωτώ ti έφαγες το μεσημέρι και απαντάς "όλοι τρώμε κάτι".

Αν δεν κατάλαβες ότι όλες αυτές οι φράσεις με το Θεό ήταν σαρκαστικού χαρακτήρα τότε φίλε τι να σου πω... Τέλος να σου απαντήσω και στην ερώτηση κλειδί (μη λες ότι την αποφεύγω κιόλας). Παστίτσιο.

Υ.Γ. Δεν τρώμε όλοι κάτι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελισσουργε δεν με προβλημάτησε ποτέ ποτέ πο θέμα ποιος είναι καλύτερος ούτε φοβάμαι μήπως χάσω.Δεν μου αρέσει να χάνω στο πόκερ μόνο για λόγους οικονομικούς και όχι για λόγους γοήτρου.Παρόλου που δεν παίζω Heads Up θα κάνω μια εξαίρεση για σένα .Στην partypoker 6 δολλάρια standart με maximum 21 παιχνίδια,διάλεξε εσύ ποσά παιχνίδια θες.Sughronos δεν μπορώ να παίξω πάνω από 1 παιχνίδι λόγω του ότι μπορώ να χρησιμοποιω μόνο το αριστερό χέρι (ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΆΡΕΙ ΚΑΙΡΌ μέχρι να να γίνει καλά το δεξί.)Και αν νικήσεις σε 21 ματς μπορείς να λες ότι εισε καλύτερος από μένα στα Heads Up . (Είμαι πιο πολύ παίχτης τουρνουά).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελισσουργε δεν με προβλημάτησε ποτέ ποτέ πο θέμα ποιος είναι καλύτερος ούτε φοβάμαι μήπως χάσω.Δεν μου αρέσει να χάνω στο πόκερ μόνο για λόγους οικονομικούς και όχι για λόγους γοήτρου.Παρόλου που δεν παίζω Heads Up θα κάνω μια εξαίρεση για σένα .Στην partypoker 6 δολλάρια standart με maximum 21 παιχνίδια,διάλεξε εσύ ποσά παιχνίδια θες.Sughronos δεν μπορώ να παίξω πάνω από 1 παιχνίδι λόγω του ότι μπορώ να χρησιμοποιω μόνο το αριστερό χέρι (ΜΠΟΡΕΊ ΝΑ ΠΆΡΕΙ ΚΑΙΡΌ μέχρι να να γίνει καλά το δεξί.)Και αν νικήσεις σε 21 ματς μπορείς να λες ότι εισε καλύτερος από μένα στα Heads Up . (Είμαι πιο πολύ παίχτης τουρνουά).

Περίμενε λίγο. Διάλεξες παιχνίδι (Holdem αν κατάλαβα καλά), διάλεξες stakes, διάλεξες εταιρία, διάλεξες πόσα θα παίξουμε. Εγώ τι θα διαλέξω; Δεν είναι έτσι οι μονομαχίες... Η μεγαλύτερή μου ένσταση είναι ότι θες να παίξουμε SnG. Εδώ λέμε να μειώσουμε το variance όχι να το αυξήσουμε. Θα παίξουμε στην Party που θες και σε χαμηλά όρια όπως θες, αλλά cash. Θα βάλουμε ένα συγκεκριμένο αριθμό χεριών και μόλις τα παίξουμε τελειώνει η μονομαχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΤΆΛΑΒΑ ΚΑΛΆ θες να παίξουμε Heads Up στο ίντερνετ κάτι που δεν παίζω ( αν ψάξεις θα το δεις ) γιατί δεν με ενδιαφέρει.Προτιμώ τα deepstack στο partypoker (πχ.στις 9)και κυρίως το live .Εξάλου δεν μπορείς μετά από 1 η 10 αναμετρήσεις να πεις ποιος είναι ο καλύτερος.Θες να μπούμε σε 1 χρονοβόρα διαδικασία όπου δεν μπορεί κανείς από τους 2 να έχει κάποιο ανάλογο κέρδος?Αν θες μπες στα τουρ που παιζω.

Οκ ας μην σου αποδείξω ότι είμαι καλύτερος, θέλω απλά να σου δείξω πόσο θετικό variance θα έχω ενώ θα παίζουμε. Σε όποια εταιρία θες btw δεν έχω πρόβλημα. Έχω ένα προαίσθημα ότι όπου και να παίξουμε θα έχω upswing. Αν σε κερδίσω δεν θα σου πω "είμαι καλύτερος", θα πω μόνο ότι με ευνόησε η τύχη. Πάει;

Και εγώ που νόμισα πως ότι όπου και να παίξουμε θα κερδίσεις ,και ασφαλώς το RAKE που θα πληρώσεις θα το πάρεις πολλαπλώς πίσω ,αφού θα κερδίσεις εύκολα.Αν θες μπενεις στα deep που παίζω η σε αλλά με 15 λεπτά και κρατα βαθμολογία αν θες,διαφορετικά ξεxασετο .Κας δεν παίζω ποτέ Heads Up .Βασικός κανόνας για μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ότι θα κερδίσω είναι σίγουρο απλά προσπαθώ να μειώσω το rake και το variance. Τεσπα ας παίξουμε SnG, δεν έχω πρόβλημα. Απλά να ξέρεις ότι διάλεξες ακριβώς ότι ήθελες και εγώ τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε χαζοί??? Γιατί δεν παίζετε στην stars στα homegame ???

Ούτε rake ούτε τίποτα και στο τέλος ο χαμένος δίνει στο νικητή ένα προσυμφωνημένο πόσο...

Πχ παίζετε τα 21 τουρ του ύδρα και ότι και να έρθει ο χαμένος δίνει στο νικητή 20Ε...

Όντως πάντως ρε ύδρα εσύ τα διάλεξες όλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί η stars είναι rigged σύμφωνα με τον ydra. Τον ρίχνουνε λέει επειδή δεν γράφει πολύ rake. Τώρα πως θα τον επηρεάσει αυτό στα home games με play money δεν ξέρω, ρώτα τον...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είστε χαζοί??? Γιατί δεν παίζετε στην stars στα homegame ???

Ούτε rake ούτε τίποτα και στο τέλος ο χαμένος δίνει στο νικητή ένα προσυμφωνημένο πόσο...

Πχ παίζετε τα 21 τουρ του ύδρα και ότι και να έρθει ο χαμένος δίνει στο νικητή 20Ε...

Όντως πάντως ρε ύδρα εσύ τα διάλεξες όλα!!!!

Λάθος ,ο μελισσουργός ζήτησε την αναμέτρηση,που σημενει Haeds Up που δεν έχω παίξει σχεδόν καθόλου και στις λίγες φορές που έπαιξα τα πήγα χάλια.Παρόλου που διάλεξα τα υπόλοιπα (πρότεινα και εναλακτικές λύσεις )πιθανών έχω μοιoνεκτημα ,αλλά δεν πειράζει.Το rake είναι όντως λίγο τζουxτερο 60 cent .Στείλε εδώ μήνημα όταν είσαι έτοιμος και γράψε και το όνομα που παίζεις μην παίξω ενάντια σε άλλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατί η stars είναι rigged σύμφωνα με τον ydra. Τον ρίχνουνε λέει επειδή δεν γράφει πολύ rake. Τώρα πως θα τον επηρεάσει αυτό στα home games με play money δεν ξέρω, ρώτα τον...

Το συστήμάτους έχει περισσότερο aktion από την πραγματικότητα ,κάτι που δυσκολεύομαι πολύ να το συνηθήσω , γιατί παίζω πολλά χρόνια live και πολύ λυγότερο στο ίντερνετ.Home games δεν έχω δοκιμάσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

ΤΙ ωραίο διάβασα από κάποιον... "κύριο" που συνεργάζετε με το pokerland ? μελισσουργός .... χαζοί όλοι οι Χριστιανοί.... ωραίος!! ... και το on line poker όμως .... σίγουρα φερέγγιο.... μπράβο σου μελισσουργε.... όλοι οι χριστιανοί ηλίθιοι .... εσύ ... ο μόνος γάτος!! :)) και αυτός ο άνθρωπος ..... ακόμα συνεργεζετε με το site .... ΕΎΓΕ!! και σε ενωτερα που λένε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλήθεια ... γιατί το θέμα αυτό δεν φενεται στα προσφατρα μυνήματα?? μήπως .... κάποιο... ανησυχούν???

προσπαθουν να το κουκουλωσουν αλλα τους ξετρυπωσες ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...