Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Απαντήσεις...


Guest

Recommended Posts

. Για να γίνει ένα τουρνουά poker μόνο για Έλληνες παίκτες, είναι πολύ δύσκολο.

Όταν συζήταγα με την Bet24, ένας όρος απαράβατος που έβαλα στην συμφωνία μας, ήταν να διοργανώσουν ένα τουρνουά poker ΜΟΝΟ για Έλληνες παίκτες με έπαθλο μία θέση για live tournaments. Ξέρετε τι μου απάντησαν; Ότι η αγορά στην Ελλάδα είναι πολύ μικρή ακόμα, για τέτοια...τουρνουά! Και είχαν δίκιο. Όταν κάνουν οι διάφορες εταιρείες Poker, τουρνουά free roll για Έλληνες και μαζεύονται 30, 40, 50 παίκτες, πώς μπορούσα να έχω τέτοιες απαιτήσεις; Όμως με προσωπικές πιέσεις κατάφερα να τους πείσω και να το κάνουν τελικά. Έφτιαξα λοιπόν ένα τουρνουά σε στυλ πρωταθλήματος που απαρτιζόταν από 13 αγωνιστικές, μαζεύτηκαν συνολικά 120 περίπου Έλληνες και ο τυχερός ( goingup ) κέρδισε ένα ωραίο διήμερο στο Newcastle.

Να σας πω την συνέχεια;

Η Bet24 έμεινε ικανοποιημένη από το τελικό αποτέλεσμα (αριθμός συμμετοχών ) και μου είπε να ξεκινήσω την διαδικασία για την οργάνωση του επόμενου τουρνουά. Έψαξα και βρήκα το ιδανικότερο μέρος που θα κέρδιζε ο νικητής. Την μακρινή Καραϊβική. Βγήκα και το ανακοίνωσα μάλιστα εδώ στο Pokerland στις αρχές Οκτωβρίου, αν θυμάμαι καλά. Όμως ξέρετε τι συνέβη από το Ιούλιο μέχρι τον Οκτώβριο και τελικά ‘έκοψαν’ το τουρνουά; Οι Έλληνες δυστυχώς δεν έπαιζαν όσο θα έπρεπε. Δεν έκαναν τα απαιτούμενα rake μου είπαν. Και είχαν πάλι δίκιο παιδιά. Βλέπετε από τους 120 Έλληνες που είχαν μαζευτεί το καλοκαίρι για το τουρνουά του Newcastle, ζήτημα ήταν να συνέχιζαν να παίζουν οι 20. Οι άλλοι είχαν εξαφανιστεί…!!! Πώς λοιπόν να κάνει καινούργιο τουρνουά η εταιρεία;

Που θέλω να καταλήξω;

Αν δεν στηρίζουμε παιδιά ΕΜΕΙΣ, την οποιαδήποτε εταιρεία που προσπαθεί να έρθει κοντά μας, δυστυχώς δεν πρόκειται να δούμε προκοπή και θα μείνουν όνειρα τα τουρνουά για τους Έλληνες παίκτες με τον νικητή να συμμετέχει σε live tournaments. Και ειλικρινά φίλοι μου, το λέω αυτό για να το καταλάβετε καλά εσείς. Προσωπικά εγώ πηγαίνω συχνά στην Ευρώπη και συμμετέχω σε live tournaments.

Αυτή την στιγμή υπάρχει μια καινούργια εταιρεία που απευθύνετε για τους Έλληνες παίκτες. Όπως καταλάβατε είναι το Poker.gr. Σας δίνετε λοιπόν μία μοναδική ευκαιρία στο να πιέσετε την εταιρεία και να διοργανώσει ένα τουρνουά με τον νικητή να κερδίζει ένα ταξίδι στην Ευρώπη και να παίξει live. Πώς; Μα είναι πολύ απλό. Με το να παίζετε συχνά στο Poker.gr και όχι αραιά και που, ειδικά όταν έχει free roll. Μόνο έτσι μπορεί η εταιρεία να κάνει πιο εύκολα ένα τουρνουά. Βλέποντας ότι υπάρχει συμμετοχή.

Με την ευκαιρία θέλω να σας ενημερώσω ότι μετά την απόρριψη του τουρνουά για την Καραϊβική από την Bet24, οδηγούμε στην παραίτηση μου από την εταιρεία προς το τέλος του μήνα. Δεν νομίζω πως υπάρχει λόγος να είμαι σε μια εταιρεία, όταν δεν πραγματοποιεί κάποια σοβαρά events για τους Έλληνες παίκτες. Να είστε σίγουροι όμως πως με την επόμενη εταιρεία που θα συνεργαστώ, θα είναι πιο καλά τα πράγματα. Αρκεί να συμμετέχετε όλοι σας.

Στην ερώτηση για το αν μπορούμε να κάνουμε μία λέσχη, με κάλυψε απολύτως ο φίλος μου ο goingup. Υπάρχει όμως ένα παραθυράκι που θα το μάθετε σύντομα. Είναι κάτι που ετοιμάζω και σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμο.

Τέλος το μόνο που μπορώ να σας πω ξανά και ξανά, είναι να στηρίζετε τις εταιρείες που πραγματικά ενδιαφέρονται για τους Έλληνες παίκτες. Και όπως καταλαβαίνετε δεν είναι και πολλές….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

file GeoAlexo ola ayta einai sosta kai simfono ..ayto pou den katalaves isos kala einai oti proteina tin dimiourgia prota8limatos mono gia ellines to opoio 8a organosoume emeis oi idioi kai den 8a perimeno tin diorganosi tou apo kamia etaireia kai apo kanena site...

alloste ayto pou m'endiaferei k fantazomai k tous ypoloipous einai na mporoume na simmetexoume TO SINTOMOTERO DINATO sta epigeia tournoua ,ARKETOI apo mas ka8e fora kai OXI MONO ENAS...

gi'ayto 8a prepei na skeftoume k na energisoume grigora ,na vre8ei ayti i formoula pou 8a mas voi8isei na pragmatopoiisoume to stoxo mas.

elpizo k eyxomai stin prospa8eia mas ayti na sta8ei arogos to POKER.GR pou deixnei pos vrisketai konta mas k pisteyo pos epeidi einai ka8ara ELLINIKO site 8a endiafer8ei na voithisei sti anodo tou ellinikou poker k na dosei perissoteres eykairies stous ellines paiktes gia na diakri8oun.

alloste mono ofeli 8a apokomisei apo tin provoli kai tis epitixies ton ellinon paikton. eyxaristo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το να οργανώσουμε εμείς μόνοι μας ένα τουρνουά φίλε Τάκη, είναι εξίσου δύσκολο.

Θέλει πολυ καλή οργάνωση. Όπως ανέφερα ετοιμάζω κάτι που θα κάνει μεγάλο ΄μπαμ΄ στους Έλληνες πάικτες. Σε λίγο καιρό θα είναι όλα έτοιμα και θα καταλάβεις. Η προσπάθεια σου (μας) είναι φιλότιμη για το prive τουρνουά την Κυριακή (θα είμαι και εγώ) και ελπίζω το Poker.gr να συμμετέχει και αυτό με τον δικό του τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα σε όλους τους φίλους του Poker(land)...

Το Poker.gr είναι το πρώτο ελληνικό πόκερ site, με 100% focus στον Έλληνα και μόνο παίκτη...και με στόχο να βοηθήσει στην οργάνωση της μεγαλύτερης Ελληνικής κοινότητας πόκερ.

Όπως όλοι γνωρίζετε πολύ καλά, για να επιτύχει μια εταιρεία στο χώρο του πόκερ στην Ελλάδα χρειάζεται 2 πράγματα:

1) οργάνωση, "γερές πλάτες"

2) 100% focus στον Ελληνα χρήστη

Οι ξένες εταιρείες έχουν σίγουρα το Νο1 αλλά στο Νο2 "πάσχουν" αφού όπως είναι λογικό η ελληνική αγορά είναι μόνο ένα μικρό κομμάτι της πίτας!!!

Για το Poker.gr ισχύουν και το 1 και το 2 στον ίδιο βαθμό...δεν μας λείπει τίποτα και θα φροντίσουμε να στηρίξουμε με όλες μας τις δυνάμεις τον Έλληνα παίκτη και το ελληνικό πόκερ γενικότερα...Αυτό θα το επιτύχουμε έχοντας τη στήριξη σας, την οποία θα ανταμείβουμε με πολλούς τρόπους τους οποίους έχετε αναλύσει διεξοδικά σε άλλο Post..

Και αυτό θα το διαπιστώσετε πολύ σύντομα!!!

Καλημέρα και πάλι και καλό Σαββατοκύριακο σε όλους σας!

Φιλικά

Παναγιώτης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

GeoAlexo έγραψε:

. Στην ερώτηση για το αν μπορούμε να κάνουμε μία λέσχη, με κάλυψε απολύτως ο φίλος μου ο goingup. Υπάρχει όμως ένα παραθυράκι που θα το μάθετε σύντομα. Είναι κάτι που ετοιμάζω και σε λίγο καιρό θα είναι έτοιμο.

Τέλος το μόνο που μπορώ να σας πω ξανά και ξανά, είναι να στηρίζετε τις εταιρείες που πραγματικά ενδιαφέρονται για τους Έλληνες παίκτες. Και όπως καταλαβαίνετε δεν είναι και πολλές….

Geo αυτό νομίζω είναι το αποφασιστικό βήμα για να ενισχυθεί πιο πολύ η ελληνική κοινότητα. Πρέπει με κάποιο τρόπο να οργανωθούμε και να παλέψουμε για αυτό σαν μια γροθιά.

Συμφωνώ απόλυτα πως πρέπει να στηρίξουμε οποιαδήποτε αίθουσα ενδιαφέρεται για τους Ελληνες παίχτες.

Οπωσδήποτε πρέπει να έχουμε δική μας ομοσπονδία. Κάποιο παραθυράκι θα υπάρχει...

Φανταστείται μόνο να διοργανώνται βραδιές πόκερ απο μαγαζιά και τι δυναμική θα αποκτήσει το πόκερ....Θα το μάθει και ο τελευταίος Ελληνας..

Οποσδηποτε ομοσπονδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

bosio έγραψε:

Φανταστείται μόνο να διοργανώνται βραδιές πόκερ απο μαγαζιά και τι δυναμική θα αποκτήσει το πόκερ....Θα το μάθει και ο τελευταίος Ελληνας..

Οποσδηποτε ομοσπονδια...

Αν δεν αναγνωριστεί το πόκερ όπως πολύ σωστά γράφει ο goingup, τότε ότι κι αν γίνει εκτός καζίνο είναι φουλ παράνομο. Πράγματι θα μας μάθει κι ο τελευταίος Έλληνας, όχι όμως έτσι όπως το λες αλλά επειδή θα μας βγάλει στη φόρα ο Ευαγγελατος! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Θεωρώ ως πιο ρεαλιστικό πρώτο βήμα να μπει το παιχνίδι στα Ελληνικά καζίνο. Κι αυτό όταν θα γίνει θα βοηθήσει πάρα πολύ στη δημοτικότητα του παιχνιδιού. Μετά μέσα στο καζίνο μπορούμε να δημοιυργήσουμε ένα επιγειο τουρνουά με τη συνεργασία κάποιας online αίθουσας πόκερ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...