Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Live hand sto GSOP(gnwmes....)


elegousas

Recommended Posts

Γεια σας! Ζηταω την γνωμη σας για ενα χερι που επαιξα στο προσφατο GSOP στο porto καρράς. Δεν θα παρουσιασω την εκβαση της παρτιδας ως το τελος για να ειναι πιο αντικειμενικες η γνωμες....

Blinds 100-200 με ante 25

Ο UTG (στακ 19.000 νομιζω) κανει raise στις 575

UTG + 2 εγω (στακ 17.000 περιπου) κανω raise στις 1500 με :Aspade::Aclub:

call απο το button ενας TAG παιχτης, call και ο UTG ...

Flop 3 5 K all spades .......

Check ο UTG , Bet 2,900 εγω και εχουμε raise απο το button στις 6000 , fold ο UTG .......

Εγω εχω απο πισω αλλες 12.600 περιπου....

Θα ηθελα να ακουσω τις γνωμες σας.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου φίλε μου εγώ θα προτιμούσα ένα check στο flop από το cbet που έκανες σε αυτό το flop για να δω τι παίζει τώρα αναγκάζεσαι να πάρεις μια δύσκολη απόφαση αν κ πιστεύω ότι τα έσπρωξες όλα μετά από αρκετή σκέψη. πες μας κ τελικά τι έγινε μην μας κρατάς σε αγωνία :D

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σιγουρα στο λιβε εισαι μπροστα και ειναι λογικο να ξερεις καλυτερα απο εμας ποια αποφαση ειναι πιο σωστη vs οποιονδηποτε του τραπεζιου...ωστοσο με βαση τα στοιχεια που δινεις, σιγουρα εισαι πισω απ τον raiser σ αυτο το σημειο...

υπαρχουν 2 line εδω οπως προφανως θα ξερεις κι εσυ 1) all in και 2) fold. το ερωτημα ειναι αξιζει να παιξεις το τουρ σου ψαχνοντας τα 9 χρωματα της τραπουλας η να ψαξεις καλυτερο spot? εγω κλινω παντα προς το 2ο(μιλωντας για tag αντιπαλο ετσι?)

παντως για το πως παιχτηκε το χερι, δεν θα εκανα reraise απο utg+2 με τετοιο φυλλο γτ ακολουθουν πολλοι που μπορει να κανουν κινηση η να επιασαν καλυτερο και παει το 1/10 του stack αν foldareis εκει..ετσι θα εφτανες πιθανοτατα και σε φτηνοτερο φλοπ,οπου θα μπορουσες να κυνηγησεις το χρωμα χωρις να ρισκαρεις τοσα..

τελος, καλο θα ηταν να εβαζες και το στακ του button ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@tzatzikis4

Διαφωνώ μαζί σου για το ότι είναι σίγουρα πίσω. Τι έχει το button ΚΚ; Το πιο πιθανό είναι να έχει κάποιο ζευγάρι (ΤΤ, JJ, QQ) με ένα spade πιο δύσκολα και ΚQ, και να κάνει semi bluff. Στο κάτω κάτω δε λέει και τίποτα το bet του elegousas για αυτόν. Σαν c-bet το βλέπει. Επίσης τι εννοείς "δεν θα εκανα reraise απο utg+2 με τετοιο φυλλο γτ ακολουθουν πολλοι που μπορει να κανουν κινηση η να επιασαν καλυτερο"; Τι καλύτερο να έπιασαν;

@elegousas

Easiest shove ever. Ship it.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@μελισσουργός

και εμενα αυτο με εβαλε σε σκεψη, αν ειχε ΚΚ θα ειχε κανει reraise pre ειδικα με 2 παιχτες μεσα. επισης δεν τον ειχα για 55 η 33 γιατι δεν τον ειδα να παιζει μικρα ζευγαρια σε τετοια raise ... Και οντως οταν εκανα το bet νομιζα οτι ημουν μπροστα ... Στην τελικη shovara και εφαγα ενα ωραιοτατο auto call με J 10 spades ...... Το θεμα ειναι αν θα μπορουσε να παιχτει αλλιως το χερι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

παντως για το πως παιχτηκε το χερι, δεν θα εκανα reraise απο utg+2 με τετοιο φυλλο γτ ακολουθουν πολλοι που μπορει να κανουν κινηση η να επιασαν καλυτερο και παει το 1/10 του stack αν foldareis εκει..ετσι θα εφτανες πιθανοτατα και σε φτηνοτερο φλοπ,οπου θα μπορουσες να κυνηγησεις το χρωμα χωρις να ρισκαρεις τοσα..

τελος, καλο θα ηταν να εβαζες και το στακ του button ;)

τι είναι αυτό ακριβώς που μας λες??

που σαι ρε ele παιχταρα!!λοιπόν γνώμη μου επειδή παίζεται πολύ deep δίνω check flop για pot control ...as played έχεις πίσω σου 60bb οπότε μπορείς να πας για καλύτερο spot ..νομίζω πως εκεί σου reraisarei σε 3 way και σε έχει ήδη beat με set 33-55 or flush κάτι σε QJ - JT spades και είναι λίγο ξεκάθαρο το range του γιατί εμείς κρατάμε τον A ...gl mate !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου ρε souramaliki ! Να τονισβ ότι είχα image επιθετικού παίχτη στο τραπέζι, οπότε είναι λογικό να φάω raise εκεί από καλό παίχτη .... Επίσης πίστευα ότι δεν κάνει call pre με suited connectors εκεί λόγο του action , ήταν πολύ πιθανο να γίνει reraise .... γνώμη μου βέβαια η οποία βγήκε λάθος.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είναι όμως btn σε deep κατάσταση οπότε μπορεί να callarei και να παίξει με θέση τέτοιο φύλλο επειδή κιόλας είσαι επιθετικός..αν ήσασταν hu να πω ναι πως είχε μεγαλύτερη πιθανότητα το move του εκεί αλλά χτυπάει εκεί δυνατά και έχει και τον utg εκτός από σένα...τα table dynamics φυσικά εσύ τα γνωρίζεις και σγρ θα έχεις μια άποψη για τον αν ήταν ικανός να κάνει τέτοιο move ...next gsop αφού τα χουμε φάει με το κουτάλι! :lol::mrgreen:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Check το flop σίγουρα από εκεί και πέρα είναι its up to you για το shove η το fold αλλά μάλλον νομίζεις εύλογα ότι είσαι μπροστά εκεί .Ίσος και με ένα μεγαλύτερο 3bet pre να αποφευγες τέτοιου είδους callarismata .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lol sorry ρε παιδια ΛΑΘΟΣ!!!!!!! ειδα οτι ειχες AJ ο τυφλος!!! χαχαχαχα sorry μαλακια μου!!!!

παμε ξανα λοιπον...αρκετα easy call γιατι χανεις μονο απο 33/55...unlucky στο J-10 gg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δηλαδή εσύ που το postares πως αλλιώς πιστευεις ότι παίζετε το χέρι? σταματήστε να γράφετε τέτοια ποστ ζητώντας γνώμη, υπάρχει το brags & beats για να κλαίγεστε.

OUST

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konosz αν δεν σου αρέσει και δεν θες να ασχοληθείς όλα καλά, μην το κανείς . Αλλά πάρε μπούλο από το θέμα μου γιατί είσαι άκυρος και μόνο για να κλαφτω δεν το έγραψα.

τέτοιοι βλάκες σαν εσένα με έκαναν να μην ασχοληθώ με την pokerland και από ότι φαίνεται

απλά συνεχίζεται η κατάσταση .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

άφησε τον τον randoma μωρέ να λέει...η δουλειά του είναι αυτή αν του την κόψεις δεν θα χει με τι ν ασχολείται..

@konosz αν εσύ βλέπεις να πεζετε με ένα τρόπο το χέρι τότε να κανείς μόνο τον observer άσε τα post για άλλους !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

overpair&nut fd=easy game imo, δε βλεπω τροπο να γλιτωσεις εκει.

Συμφωνω απολυτα με το play σου, το 3bet sizιng preflop, to bet flop, απο κει και περα παει μονο του το χερι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...