Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

NL10 - 6max: 3beted pot me tp good kicker vs bad agro


Grammenoz

Recommended Posts

Poker Stars $0.05/$0.10 No Limit Hold'em - 6 players -

BB: $5.00

UTG: $2.96

MP: $12.06

CO: $20.18

BTN: $12.76

Hero (SB): $10.45

Pre Flop: ($0.15) Hero is SB with :Jheart::Aheart:

3 folds, BTN raises to $0.30, Hero raises to $1.10, 1 fold, BTN calls $0.80

Flop: ($2.30) :9diamond::Aclub::Qdiamond:(2 players)

Hero checks, BTN checks

Turn: ($2.30) :3club:(2 players)

Hero bets $1.62, BTN calls $1.62

River: ($5.54) :Qheart:(2 players)

Hero checks, BTN bets $3, Hero calls $3

Ο vilain παίζει 22/17/52 . σε δείγμα 340 hands.

Έχει steal from late pos. 27%, call se 3bet 60% late position, fold to cbet flop 57% ενώ κάνει raise 30 % στο φλοπ.

fold bet turn 60%

Το read που έχω είναι ότι παίζει γρήγορα τα Monster draws.( τι πιο νορμάλ?)

Πρε : 3βετ για value

Flop: έχω κάνει tp με καλό κικερ, θέλω να κρατήσω τους χειρότερους άσσους μέσα και τις μπλόφες του, γι αυτό αποφασίζω να κάνω check /call

TurN: Δεν ποντάρε στο φλοπ όπως ήλπιζα , ποντάρω για να πάρω αξία για το χέρι μου και να χρεώσω τα draws.

River: όλα τα draws αστόχησαν Αλλά βγήκε 2η ντάμα.checkarw για να του δώσω την ευκαιρία να μπλοφάρει και για ποτ control.

Πως θα παίζατε την πάσα ? Συμφωνείται με το line ?

Edit Moderator:Παρακαλώ χρησιμοποιείτε τον Hand Converter για να ανεβάσετε ένα χέρι. Αν δε μπορείτε να μετατρέψετε το χέρι με τον Hand Converter παρακαλώ χρησιμοποιήστε τα "περισσότερα εικονίδια" στα αριστερά του πεδίου γραφής για να εισάγετε τα εικονίδια των φύλλων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Bet flop 100%

Δίνεις free card σε board που η μισή τράπουλα είναι κακό turn.

Χάνεις value από χειρότερα Ax που του δίνεις την ευκαιρία να κάνει check behind και να πληρώσει ένα street λιγότερο.

Δε του δίνεις την ευκαιρία να κάνει semi bluff raise σε board με παρά πολλά draw.

Δίνεις το φύλλο σου σχεδόν face up (με c/c δείχνεις κάτι μεταξύ Qx, ΚΚ, μέτριο Ax) μετατρέποντας το σε bluff catcher ενώ ταυτόχρονα είσαι στο top του range σου κι αυτό είναι μια πολύ καλή δικαιολογία για ένα κακό calldown.

Ε και αμφιβάλω ότι είναι ποτέ σωστά balanced το check εκεί αλλά αμφιβάλω ακόμα περισσότερο ότι έχει κάποια σημασία αυτό σε αυτά τα stakes tbh.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν κάνει raise φλοπ είμαστε χαρούμενοι να shovaroyme ?Στα turn που είναι κακά για μας τι κάνουμε εάν φλατάρει φλοπ ?Barrelaroume σαν πίθηκοι ? : ή check call . είναι τόσο Αγρο Που θα βαρέσει any ace

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

preflop : comple

flop : bet (για αρκετούς λόγους,κάποιους από αυτούς είπε πολυ σωστά ο woundy )

turn : bet

river :c /c (σε αυτό το board με τον συγκεκριμένο αντίπαλο και αυτό το line το να μετατρέψεις σε bluffcatcher το χέρι σου στο river είναι +EV imo ,ισως είναι ο μοναδικός τρόπος να πάρεις 3rd street of value από αρκετά χέρια που κρατάει )

As played fold river

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αληθεια είναι ότι με το line του hero έχει κρύψει την δυναμική του χεριού του και κερδίζει Α9+ΑΤ που ίσως να vbettaroun + bluffs ,ποτέ δεν βλέπεις pp , αλλά τις περισότερες φορές imo με αυτό το action έχει ντάμα.

γνώμη μου,μπορεί να είμαι λάθος.εσύ τι γνώμη έχεις για το hand ,το σκεπτικό σου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω ότι πρέπει να κάνει bet flop 90% των φορών. Οκ καταλαβαίνω ότι ο Villain είναι πολύ επιθετικός και γι' αυτό κάνει check, αλλά και πάλι τις φορές που δε θα bettarei χάνουμε value από τα draws του. Σε flat call του αντιπάλου re-evaluate turn. Στο συγκεκριμένο turn θα έριχνα και 2ο barrel.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Check any river. Αν ποντάρει:

1) Αν συμπληρώνει πολλά draws τότε fold.

2) Αν είναι σχετικά blank κάνω call με το bluff catcher, πλέον, χέρι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γιατί με το aggression του και το check του hero στο flop ποντάρει σχεδόν πάντα το draw του + ότι το zising στο bet θα ήταν μεγαλητερο, το river bet του μοιάζει καθαρά για value που σε βάζει σε ΑΤ+ imo

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όταν κάνει raise φλοπ είμαστε χαρούμενοι να shovaroyme ?Στα turn που είναι κακά για μας τι κάνουμε εάν φλατάρει φλοπ ?Barrelaroume σαν πίθηκοι ? : ή check call . είναι τόσο Αγρο Που θα βαρέσει any ace

Χωρίς να έχω καμία ιδέα για το game status του 10nl, θα τα έβαζα στο flop χαρούμενος. Υπάρχουν πολλά draw και τα better made hands είναι λίγα (99, ΑQ, A9s ίσως).

Στο turn, εξαρτάται ποια κακή για εμάς κάρτα βγαίνει. Αν ας πούμε ήταν το 3d θα έκανα σίγουρα bet γιατί είναι πολύ πιθανό πλέον να έχει και flush draw με διάφορα από τα χειρότερα made hands του οπότε παίρνω value και δεν δίνω και free card. Αν ήταν το Kd εκεί τα πράγματα είναι λίγο πιο σύνθετα, υποθέτω όμως πως σχεδόν ποτέ δε μετατρέπει το QJ του σε bluff και ούτε κάνει vbet χειρότερος when checked to σε αυτή την περίπτωση.

Στο συγκεκριμένο board, κάνω bet / bet / shove και as played SNAP το river.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...