Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Έκτακτη Επικαιρότητα: Φορολόγηση των εταιριών τζόγου αλλά και των παικτών ετοιμάζει η κυβέρνηση!


moderator

Recommended Posts

{multithumb thumb_width=540 thumb_height=540}

Σύμφωνα με άρθρο που δημοσιεύτηκε στην ηλεκτρονική έκδοση της εφημερίδας Καθημερινή, ο Υπουργός Οικονομικών, Ευ. Βενιζέλος με την απόφαση που υπέγραψε προβλέπει την αναδρομική φορολόγηση των κερδών των εταιριών αλλά και των παικτών, όσοι από αυτούς έχουν κέρδη φυσικά. Όλα αυτά πρέπει να τακτοποιηθούν μέχρι και το τέλος του 2011, δηλαδή μέσα σε λιγότερο από 10 ημέρες.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"έκτακτη εικαιρότητα" λέμε όταν κάτι προκύπτει αυτήν την στιγμή... όχι για ειδήσεις που κυκλοφορούν εδώ και 3 ημέρες... lol!!! ψαχτείτε λίγο καλύτερα ή τουλάχιστον μην γράφετε ασυναρτησίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με αλλά λόγια.. οι αμερικανοί μέτοχοι (κατέχουν το 67 τοις 100) του κρατικού οπαπ.. αφού έφαγαν πόρτα από τον άρειο πάγο.. διέταξαν τη διορισμένη κυβέρνηση τους να επιβάλει αυτών τον νόμο-μέτρο... κατά συνέπεια αυτό πρακτικά σημαίνει το τέλος του tzokerstars στην ελλάδα... γιατί σε μια νεκρή αγορά σαν την ελληνική αποκλείεται να δεχτούν να υποταχτούν σε αυτό το νομοσχέδιο... γιατί όταν ο εβραίος έχει μάθει να τρώει και να κλέβει τσάμπα τόσα χρόνια,, θα του είναι πολύ δύσκολο να αποδώσει φόρο για όσα κλέβει.. o νοών νοείτο,,

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με πιο απλά λόγια?

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

κύρια μαγδαληνή ψάξου για δουλειά...

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pokerland, εσείς που έχετε σχέσεις με τις εταιρίες, δεν τις ρωτάτε όλες αν σκοπεύουν να πληρώσουν, και να μας πείτε και εμάς? γιατί απ' ότι καταλαβαίνω, αν δεν πληρώσουν, από 1/1 μπορεί και να τις κόψουν και εμείς θα πρέπει να μεταναστεύσουμε, οπότε καλό θα ήταν να το ξέρουμε μια βδομάδα πριν :)

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pokerland, εσείς που έχετε σχέσεις με τις εταιρίες, δεν τις ρωτάτε όλες αν σκοπεύουν να πληρώσουν, και να μας πείτε και εμάς? γιατί απ' ότι καταλαβαίνω, αν δεν πληρώσουν, από 1/1 μπορεί και να τις κόψουν και εμείς θα πρέπει να μεταναστεύσουμε, οπότε καλό θα ήταν να το ξέρουμε μια βδομάδα πριν :)

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

ποιος να πληρώσει αναδρομικό φόρο 2 ετών ρε φίλε?...ο εβραίος φραγκοφωνίας της jokerstars??....τελείωσε το online poker στην ellada.. όπως τελείωσε σε μια βραδιά στην αμερική που o καταραμένος εβραίος ιδιοκτήτης της jokerstars κατεκλεβε και δεν απέδιδε επί 9 χρόνια φόρους στο αμερικανικό κράτος... έτσι κι εδώ.. finito... έκλεψαν όσο έκλεψαν έβγαλαν αμέτρητα αφορολόγητα κέρδη.. τώρα... άντε γεια σας κορόιδα έλληνες... αναδρομικός φόρος 10 τοις 100 ξέρεις τι σημαίνει??? πολλά κλεμένα χρήματα πίσω... πολλλλλλλλλλλλλλλλλλααααααααααααααααααα

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλύτερο δεν σας το είπαν ακόμα.. έχει δοθεί εντολή στις τράπεζες να ελέγχονται όλα τα εμβάσματα που θα μπαίνουν σε ελληνικούς λογαριασμούς μετά της 3 ιανουαρίου... οτιδήποτε έμβασμα.. όχι οι 10 χιλιάδες που ίσχυε σε πολλές ελληνικές τράπεζες μέχρι πρότινος,, κι αν προέρχεται από στοιχηματική εταιρεία θα είναι αδύνατη η ανάληψη του....

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλύτερο δεν σας το είπαν ακόμα.. έχει δοθεί εντολή στις τράπεζες να ελέγχονται όλα τα εμβάσματα που θα μπαίνουν σε ελληνικούς λογαριασμούς μετά της 3 ιανουαρίου... οτιδήποτε έμβασμα.. όχι οι 10 χιλιάδες που ίσχυε σε πολλές ελληνικές τράπεζες μέχρι πρότινος,, κι αν προέρχεται από στοιχηματική εταιρεία θα είναι αδύνατη η ανάληψη του....

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

δεν κόβεις της ρανδομίες λέω εγώ καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελα μπουλη να παρεις αναδρομικα τον φορο απο τα κερδη τα τελευταια 2χρονια,αλλα ελα με οπισθεν...αστο διαολο απατεωνες μας εχετε κατακλεψει τοσες δεκαετιες θελετε και απο τη μυγα ξυγκι να βγαλετε,τα εχω φαει τα λεφτα ρε απατεωνες ρομπες ξεκουμποτες θα παρετε τα @@ μου! ΟΥΚ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με neteller και νετ+ card δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα ,κανετε ανάληψη απο οποιοδήποτε ΑΤΜ και δεν πέρνει χαμπάρι κανένας ( χρέωση 2.80 περίπου για κάθε ανάληψη μέχρι 1000€)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το καλύτερο δεν σας το είπαν ακόμα.. έχει δοθεί εντολή στις τράπεζες να ελέγχονται όλα τα εμβάσματα που θα μπαίνουν σε ελληνικούς λογαριασμούς μετά της 3 ιανουαρίου... οτιδήποτε έμβασμα.. όχι οι 10 χιλιάδες που ίσχυε σε πολλές ελληνικές τράπεζες μέχρι πρότινος,, κι αν προέρχεται από στοιχηματική εταιρεία θα είναι αδύνατη η ανάληψη του....

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

νομίζω ότι θα είναι το επόμενο βήμα , με οποιοδήποτε ε wallet θα είστε οκ .δεν μπορουν να ξέρουν εαν τα χρήματα που έχεις στο e wallet είναι απο τζόγο η απο ηλεκτρονικό εμβασμα τρίτου χρηστη η απο πώληση αγαθών σε ebay κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@exofrenon

Σε αυτό κάνεις λάθος. Κάποια στιγμή πριν κάνα χρόνο που είχα δοκιμάσει να φορτώσω λεφτά στο moneybookers από τραπεζικό λογαριασμό με ρώταγε αν η κατάθεση γίνεται για στοιχηματικό σκοπό ή όχι. Αν έβαζα "όχι" δε μπορούσα να κάνω κατάθεση σε κανένα poker room, αλλά ούτε και σε στοιχηματικό site. Αν "ναι" τότε δε μου πέρναγε τα λεφτά η τράπεζα στο moneybookers. Οπότε αν θέλουν να ελέγξουν τις καταθέσεις ξέρω ότι έτσι γίνεται. Αν θέλουν να ελέγξουν τις αναλήψεις δε μπορώ να σκεφτώ τι άλλο μπορούν να κάνουν εκτός του να μη γίνεται μεταβίβαση χρημάτων από e-wallets προς τράπεζες γενικώς. Ίσως και να μπορούν να κάνουν τον ίδιο έλεγχο με τις καταθέσεις βέβαια οπότε...

Υ.Γ. Για τον έλεγχο στις καταθέσεις υπάρχει παραθυράκι. Το έχω ξαναγράψει. Στέλνεις τα λεφτά σε φίλο σου και στα στέλνει πίσω. Έτσι, αφού πληρώσεις εις διπλούν τη μεταφορά χρημάτων στο moneybookers (0.50 ευρώ έκαστη) μπορείς να καταθέσεις σε στοιχηματικό site και poker room.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν το ήξερα για το moneybooKers ,πάντως με neteller που χρησημοποιώ συνέχεια δεν νομίζω να υπάρξει κανένα προβλημα ,κάνεις ανάληψη με τη δική τους καρτα που σου στέλνουν ,βγάζεις τελείως τις ελληνικές τράπεζες απο την εξίσωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ξέρω τι εννοείς έχω την κάρτα της moneybookers και κάνω αναλήψεις από αυτή. Απλά γίνεται από ATM κάποιας τράπεζας και αν θέλουν να το μπλοκάρουν μπορούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε μάγκες χαλαρώστε ligo ;) .ακόμα δεν τον είδαμε γιάννη τον βαφτίσαμε .περιμέντε να δούμε τη θα γίνει ,αν και πιστεύω ότι δεν θα γίνει τίποτα!! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από OFI-SNAKES » 22/12/11, 16:21

ελα μπουλη να παρεις αναδρομικα τον φορο απο τα κερδη τα τελευταια 2χρονια,αλλα ελα με οπισθεν...αστο διαολο απατεωνες μας εχετε κατακλεψει τοσες δεκαετιες θελετε και απο τη μυγα ξυγκι να βγαλετε,τα εχω φαει τα λεφτα ρε απατεωνες ρομπες ξεκουμποτες θα παρετε τα @@ μου! ΟΥΚ!

ΠΕΣΤΑ ΡΕ ΟΦΗ Γ*Μ* ΤΗΝ ΠΤΝ ΤΟΥΣ Γ*Μ* ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΨΕΙ ΤΙΣ ΖΩΕΣ ΑΠΟ ΠΑΝΤΟΥ ΑΡΠΑΖΟΥΝΕ...

ΕΓΩ ΡΕ ΜΑΓΚΕΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Ο ΕΛΛΗΝΑΣ Κ ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ Ο ΤΖΑΓΑΔΟΡΟΣ ΕΛΛΗΝΑΣ ΘΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ ΤΗΝ ΑΚΡΗ ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ..

ΟΠΩΣ Κ ΝΑ ΧΕΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΜΑΙ ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΠΟΚΕΡΛΑΝΤ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ ΚΑΤΑΞΙΩΜΕΝΩΝ ΣΤΟΝ ΧΩΡΟ ΠΑΙΚΤΩΝ! (ΣΟΡΡΥ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΠΣ)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη αναδρομικά ρε παιδιά ? απαγορεύεται από το σύνταγμα να ζητήσει αναδρομικά . είνι μεγάλη παρανομία να κάνει κάτι τέτοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη αναδρομικά ρε παιδιά ? απαγορεύεται από το σύνταγμα να ζητήσει αναδρομικά . είνι μεγάλη παρανομία να κάνει κάτι τέτοιο

Θα είναι πρώτη φορά που ψηφίζουν αντισυνταγματικό νόμο! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...