Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ILIOS72 AGAINST PHIL GALFOND SS AT 50-100 PLO


SWEDENFISH

Recommended Posts

χρήστο ξέρεις ότι σε εκτιμώ πολύ αλλά θα διαφωνήσω μαζί σου.δυνατός ο ήλιος στο βραγγινγκ αλλά συκκ συκκ φίλε είναι άλλο πράμα.μίλια μπροστά...θυμβς υπ ωστόσο στον τίτλο.πραγματικά ρεσπεκτ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mεγάλη κουβέντα η λέξη "σεβασμός". Πραγματικά μου προξένη τρομερή εντύπωση η ελαφρύτητα πάνω στη χρήση, της συγκεκριμένης" λέξης και ενοίας "που γίνεται σε μια σuζητηση, για να καταλάβουμε τελικά πως πρέπει να αναλυθεί ένα χέρι και πια είναι η σωστή προσέγιση του για να βγει το καλύτερο line στο hand....

κρατηστε τα κοινονικα φρονηματα και πιστευω σας για παρτυ σας ...

:geek:

και οπος λεει και ενα καλο φιλαρακι μου"¨"οσο τρως badbeat στο πόκερ είσαι σε καλό δρόμο ,,όσο τρος badbeat στη ζωή σου είσαι για το Π......Ο!

καλη χρονια ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mεγάλη κουβέντα η λέξη "σεβασμός". Πραγματικά μου προξένη τρομερή εντύπωση η ελαφρύτητα πάνω στη χρήση, της συγκεκριμένης" λέξης και ενοίας "που γίνεται σε μια σuζητηση, για να καταλάβουμε τελικά πως πρέπει να αναλυθεί ένα χέρι και πια είναι η σωστή προσέγιση του για να βγει το καλύτερο line στο hand....

κρατηστε τα κοινονικα φρονηματα και πιστευω σας για παρτυ σας ...

:geek:

και οπος λεει και ενα καλο φιλαρακι μου"¨"οσο τρως badbeat στο πόκερ είσαι σε καλό δρόμο ,,όσο τρος badbeat στη ζωή σου είσαι για το Π......Ο!

καλη χρονια ...

Mεγάλη κουβέντα η λέξη "σεβασμός". Πραγματικά μου προξένη τρομερή εντύπωση η ελαφρύτητα πάνω στη χρήση, της συγκεκριμένης" λέξης και ενοίας "που γίνεται σε μια σuζητηση, για να καταλάβουμε τελικά πως πρέπει να αναλυθεί ένα χέρι και πια είναι η σωστή προσέγιση του για να βγει το καλύτερο line στο hand....

κρατηστε τα κοινονικα φρονηματα και πιστευω σας για παρτυ σας ...

:geek:

και οπος λεει και ενα καλο φιλαρακι μου"¨"οσο τρως badbeat στο πόκερ είσαι σε καλό δρόμο ,,όσο τρος badbeat στη ζωή σου είσαι για το Π......Ο!

καλη χρονια ...

δηλαδή συγνwμη ρε φίλε αυτό το χέρι χρήζει περισσότερο ανάλυσης με δεδομένο ότι παίζει με 20 βλαινδς και αναγκαστικά είναι αλλ ιν στο φλοπ???kapoios που δε ξέρει το τρομερό πόκερ και δει αυτή τη δημοσίευση θα μάθει πόκερ μέσω των αναλύσεων που έγιναν???αν κάποιος υποτιμάει την νοημοσύνη σου λογικό είναι να δέχεσαι την κριτική του,,,ΑΑ... ΣΜΟΛ ΜΠΛΑ ΙΝΤ- 500 ΔΟΛΛΑΡΣ- ΦΙΛ ΑΙΒΙ ΜΠΙΓΚ ΜΠΛΑΙΝΤ,,, ΒΑΛΕΣ 3 ...300000ΔΟΛΛΑΡΣ...ΡΕΙΣ 250 ...ΑΙΒΙ ΚΟΛ...ΦΛΟΠ...ΑΑ3 ....ΡΕΙΣ ΟΛ ΙΝ.ΑΙΒΙ ΚΟΛΣ...ΣΩΣΤΟ Η ΛΑΤΗΟΣ??.γ
  • [list:eerh5hba]

[/list:u:eerh5hba]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πραγματικα γελοιο να γινεται ποστ τετοια πασα στο Ομάχα που μεχρι και ενας ασχετος απο το παιχνιδι θα σου πει οτι ο Galfond την επαιξε λαθος. Ο σκοπος του ποστ ειναι αλλος φυσικα, να πουμε ενα μεγαλο μπραβο στον κύριο που το πόσταρε. Ναι αλλα ο Galfond ειναι Galfond και ο Ήλιος είναι Ήλιος και στην διάρκεια ξέρουμε πολύ καλά ποιος θα βγει χαμένος. Όπως και να το κάνουμε μια είναι η αλήθεια ότι το παιχνίδι έχει γίνει πολύ δύσκολο τα τελευταία 2-3 χρόνια και μερικοί έχουν μείνει πολύ πίσω και θέλουν να φανούν κάπως, οπότε κορόιδευουμε τον Galfond το "donkey " για να φανούμε λίγο επειδή παιξαμε μαζι του και εννοείται ότι ημαστε πολυ καλυτεροι απο αυτον τον "randoma". Απλα ελεος!!!

Υ.Γ Και για όποιον πει ότι ζηλεύω ένα έχω να του πω. Δεν με νοιάζει τι θα πει ο καθένας. Αυτοί που παίζουν χρόνια και ξέρουν κόσμο και καταστάσεις καταλαβαίνουν ακριβώς τι εννοώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΕΒΑΣΜΌΣ 1.η εκτίμηση που δείχνουμε σε κάποιο πρόσωπο για τα ψυχικά και πνευματικά του χαρίσματα και τα κάθε λογής προσόντα του

2.η τήρηση και η εκούσια συμμόρφωση σε νόμο, διάταξη, όρο κλπ

3.η συμπεριφορά απέναντι σε κάτι που δεν προσβάλλει ή απειλεί την ταυτότητα, την ιδιαιτερότητα ή την ίδια την ύπαρξή του πρέπει να δείχνουμε σεβασμό απέναντι στο περιβάλλον .

Θλίβομαι πραγματικά για το επίπεδο κάποιον εδώ μέσα και για το πόσο αγνώμονες είναι

Δεν ξέρω ρε αλάνια αλλά μάλλον η εγώ δεν έχω καταλάβει κάτι καλά η το καλό poker δεν συμβαδίζει τελικά και με τους καλούς ανθρώπους .

Ντροπή σε όλους μας μα ποιο πολλυ σε εκείνους .

Καλή χρονη με υγεία και ευημερία για εσάς και της οικογένειες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς Καλή χρόνια σε όλους.

Αυτό που εχω καταλάβει παιζοντας omaha ειναι πως αυτοι που χανουνε στο ομαχα δεν ξερουνε ΓΙΑΤΙ χανουνε.(στο holdem υποψιάζονται περισσοτερο)

Βλεπουνε παρτιδες και λενε ναι ρε σι ετσι ειναι το σωστο τι αλλο?

Στην συγκεκριμενη παρτιδα κανεις δεν μιλησε για equity tou hand toy Galfond απεναντι

στο 3bet agreesion του ilios72.(its only math there)

Kανεις δεν μιλησε για pokertools or any software που σε βοηθαει απειρα να δεις πως λειτουργουνε τα hands μεταξύ τους.

Me posa blinds θα ητανε σωστο το call tου εκει?

Χαιρομαι πραγματικα που βλεπω ,πως ο κοσμος βλεπει το ποκερ τοσο απεξω απεξω.

Απλη παρτιδα αυτη ? ναι παρα πολλη τι να αναλυσεις.....

Εγω παντως θα συνεχισω να κανω την μια-δυο σελιδες πραξεις

για αυτες τις απλες παρτιδες και ποιος ξερει ισως τα παω συμπαθητικα.

sorry gia to braging...

εξήγησε μου γτ na κάνει κάποιος 2 σελίδες ανάλυση για αυτήν την παρτίδα ... το φύλλο του villain παίζει με λίγο πάνω από 31% equity με το υποτιθέμενο top 10% που εσύ 3betareis στο sb (λογικά είναι πάνω από 10% δεδομένου το ότι εσύ pezeis με 20bb κ σου αρκεί κ το top 20% για να 3betareis το range του button κ να pe3eis push η fold στο φλοπ).. δν έχω κάνει πράξεις αλλά νομίζω ότι το call του είναι oriaka λάθος (preflop κυρίως)... αλλά κ πάλι δν καταλαβενω που είδες τόσο value σε αυτό το hand κ το πόσταρες?? κ κυρίως που είδες value στο long run πιστεύεις ότι θα σε παίζει συχνά ο galfond όταν καθεσε με 20bb ? μάλλον όχι... Το game έχει άπειρο value επειδή πολύ λίγα άτομα ξέρουνε να παίξουν deepstack αυτός είναι ο μόνος λόγος. Anyway στεγνό bragging ιμο... αν ήθελες να γίνει ανάλυση θα έδινες τουλάχιστον τα stats σου η τα stats του villain ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν έχω κανένα προσωπικό πρόβλημα μαζί σου ήλιε μόνο άποψη θα εκφέρω.για μένα είναι σεβαστό το shortstacking an kai to sixainomai sta cash όπως επίσης θεωρώ ότι είναι για πιο αδύναμους παίχτες που δε μπορούν να παίξουν full buy in.to na eisai pio adynamos vevaia apo ton galfond kai ton isildur δεν είναι ντροπή :).από κει και πέρα και ο τίτλος του post sou kai i erotisi gia to play tou galfond theoro oti einai di8en kai exoun na kanoun me bragging.sevasmos anektimitos ston crf pou ektos apo polu kalos paixtis paramenei semnos kai exei to tharos ayta pou pistevei na ta leei dimosia xwris na gleifei kanenan ki as ton lene kompleksiko oi gleiftes kai oi anideoi.

p.s. sick sick ase ton crf na leei oti thelei.oloi oi alloi se agapame kai pistevoume akradanta oti ποτέ kanenas de 8a se kseperasei sto bragging...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επειδη η κατασταση εχει ξεφυγει τελειως με τα σχολια των περισσοτερων,

μαλλον οχι σχολια καποιες ειναι καθαρες βρισιες ,να ειστε καλα ολοι.

Το ποκερ ειναι απλο παιχνιδι δεν θελει και πολλη αναλυση...

ΟΙ ελληνες τα ξερουμε ολα και δεν ζηλευουμε ποτε.

ciao

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τελείωσα από εχθές τους υπολογισμούς για την συγκεκριμένη πάσα και τελικά μου βγήκαν 15 σελίδες και 3/4. Τελικά είχε πολύ ζουμί η συγκεκριμένη πάσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις τελείωσα από εχθές τους υπολογισμούς για την συγκεκριμένη πάσα και τελικά μου βγήκαν 15 σελίδες και 3/4. Τελικά είχε πολύ ζουμί η συγκεκριμένη πάσα.
xaxaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά καταλήξαμε; Ο Ήλιος πόσταρε το χέρι για να δείξει ότι ακόμη και οι καλύτεροι επαγγελματίες κάνουν λάθη ή για να υπερηφανευθεί γιαυτό; :lol:

Προσωπικά δεν με αφορά και ούτε με νοιάζει. Από κουβέντες με άτομο που τον γνωρίζει πάρα πολύ καλά ξέρω ότι είναι σοβαρός και επαγγελματίας σε ότι κάνει σε βαθμό "κακουργήματος" και κοιτάει πάντα να έχει το μεγαλύτερο κέρδος από οτιδήποτε καταπιάνεται. Στη συγκεκριμένη περίπτωση βλέπει ένα άνοιγμα στο PLO high stakes όπου το παιχνίδι είναι πιο loose και κοιτάει με την στρατηγική του SS (την οποία ο ucthelegned έχει χρησιμοποιήσει κατά κόρον στο παρελθόν στο NL κι έχει βγει κερδισμένος) να κερδίσει όσα περισσότερα μπορεί καθώς θεωρεί ότι έχει καλύτερο edge. Προφανώς έχει το bankroll και τα @@ να το δοκιμάσει και ίσως του βγει ίσως όχι. Τώρα όσοι περιμένουν ότι σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα που ασχολείται με το PLO θα παίξει στα ίσια τον παίκτη του οποίου μελετάει τον τρόπο σκέψης και παιχνιδιού για να μάθει να παίζει τότε τι να πω!

Αυτό που βγήκε πάντως από το συγκεκριμένο ποστ είναι ότι κάποιοι που έχουν προσωπικά προβλήματα μεταξύ τους δεν τα λύνουν με ένα τηλεφώνημα ή μία συνάντηση κατευθείαν να τα πούνε μεταξύ τους αλλά βγαίνουν και κάνουν σχόλια "πικρίας" στο φόρουμ σε ένα ποστ που δεν θα έπρεπε να είχε μαζέψει περισσότερες από μία σελίδες σχόλια κι έχει μαζέψει 5 ίσως γι αυτό ακριβώς το λόγο. Και μάλιστα μεταξύ ατόμων που είναι επαγγελματίες :!:

Καλή Χρονιά να έχουμε παιδιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δεν καταλαβαινω γιατι ολο αυτο το κραξιμο προς τον ΗΛΙΟ...παλαιοτερα που εβαζε τα χαντς του στο φόρουμ παρακολουθουσαμε και προσπαθουσαμε να μαθουμε το παιχνιδι,παρακολουθουσαμε τις συνεντευξεις του και τωρα ξαφνικα νομιζουμε οτι εχουμε γινει ολοι επαγγελματιες...που ειναι τα κερδη μας??λοιπον ρεσπεκτ στον ΗΛΙΟ και οταν καταφερει καποιος απο εδω μεσα και τον φτασει..τοτε να τον κρινει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχουν αλλάξει κάποια πράγματα από παλιά βέβαια .το πόκερ και η ζωή προχωράνε φίλε μου,αλλάζουν τα πράγματα.δε χρειάζεται να ναι επαγγελματίας κάποιος η να έχει άπειρα κέρδη για να πει τη γνώμη του.δε ξέρω αν είναι αυθεντία ο ήλιος πάνω στο πόκερ,δε νομίζω κιόλας αλλά ακόμα και να ταν αυτό δε σημαίνει ότι δεν κάνει λάθη η ότι δε μπορεί να κριθεί.δεν τον έκραξε κανένας για το play tou alloste.alla pragmata sxoliastikan arnitika kyriws

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δεν καταλαβαινω γιατι ολο αυτο το κραξιμο προς τον ΗΛΙΟ...παλαιοτερα που εβαζε τα χαντς του στο φόρουμ παρακολουθουσαμε και προσπαθουσαμε να μαθουμε το παιχνιδι,παρακολουθουσαμε τις συνεντευξεις του και τωρα ξαφνικα νομιζουμε οτι εχουμε γινει ολοι επαγγελματιες...που ειναι τα κερδη μας??λοιπον ρεσπεκτ στον ΗΛΙΟ και οταν καταφερει καποιος απο εδω μεσα και τον φτασει..τοτε να τον κρινει!!
δηλαδη πρέπει να χουμε πάνω από 200000 σε κέρδη για να μπορούμε να κρίνουμε???ωραία δημοκρατία....
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για εσάς που πιστεύετε ότι κάποιοι πρέπει να βρίσκονται στο απυρόβλητο ότι και να πουν ή κάνουν τραβήξτε λίγο στο 2+2 να δείτε πως ξεφτιλίστικε ο Jungleman όταν έγινε το σκάνδαλο με τον girah . Τα υπόλοιπα περί προσωπικών,ζήλειας κτλ είναι για όσους βλέπουν φαντάσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sevasmos anektimitos ston crf pou ektos apo polu kalos paixtis paramenei semnos kai exei to tharos ayta pou pistevei na ta leei dimosia xwris na gleifei kanenan ki as ton lene kompleksiko oi gleiftes kai oi anideoi.

p.s. sick sick ase ton crf na leei oti thelei.oloi oi alloi se agapame kai pistevoume akradanta oti ποτέ kanenas de 8a se kseperasei sto bragging...

Ευχαριστώ για την υποστηριξη σου βερυμεταλλε, ξέρω ότι είσαι ο ένας στον οποίο πάντα μπορώ να στηριχτώ.

Όσο για το δήθεν θάρος του crf, εγώ δεν το βρίσκω θαραλλεο κάποιος να στην λέει πίσω από την πλάτη σου κάπου που κατά 95%+ δεν θα το δεις ποτέ (έχει και 6 μήνες να μπω ποκερλαντ και τυχαία το είδα), ενώ για χρόνια σου την παίζει και φίλος.

Άσε που το λιγότερο που μπορούσε να κάνει όπως λες και εση βαρυμεταλλε είναι να με βάλει πάνω από τον ήλιο στο βραγκινγκ, το αξίζω ρε γμτ! :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλοι όσοι έχουν ποστάρει σε αυτό το thread είναι καλεσμένοι σπίτι μου να παίξουμε 50-100 PLO (100bbs deep tho ) :) ...no rake as well ...PM for reservations
θα κάνουμε κι ανάλυση μετά???
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...