Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ILIOS72 AGAINST PHIL GALFOND SS AT 50-100 PLO


SWEDENFISH

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρέπει να είχες κάνει π***α το table με τα 20 blinds σου και τον tiltares και στα βαλε οπως να ναι

imo θέλει rename τοthread σε "OUTPLAYING PHIL GALFOND"

wp

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν και τα μεγαλυτερα stakes που εχω παιξει σοβαρα omaha ειναι 0.5/1$, θα πω μια αποψη μονο και μονο επειδη ειναι forum και θελω να δω ποσο σωστα η λαθος το βλεπω.

το call preflop δεν μου αρεσει καθολου γιατι οτι και να γινει στο φλοπ θα μπεις all in κι αφου ειναι διατεθειμενος να το παει ως το τελος οπως φανηκε επρεπε να το παει ρεστα preflop imo παντα.σαν φυλλο παντως με υγιη stack ναι παιζεται ευκολα.

στο flop θα ελεγα πολυ απελπισμενο call.δηλαδη κανει call pot bet για να πιασει απλα 2 pair μηπως και κερδιζει? ακομα και σ αυτα τα stakes που οπως εχω παρακολουθησει παιζουν οπως να ναι, αυτο μαλλον παραπαει...

απ την αλλη επαναλαμβανω πως δεν εχω εμπειρια απο τετποα stakes εχω απλα παρακολουθησει αρκετες παρτιδες.οποτε οι πιο εμπειροι ας πουν τη γνωμη τους :D

ps. thanx για το post Ηλιε. ειναι σημαντικο για εμας τους "κοινους θνητους" να εχουμε τη δυνατοτητα να βλεπουμε και να σχολιαζουμε παρτιδες απο "αλλους πλανητες" ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τόσο λίγα blinds δε flataro 3bet pre με αυτό το φύλλο. Αφού στο flop είσαι all in με any draw και any pair. Για τόσο shortstack είναι πολύ καλό αρχικό φύλλο και στην ουσία το μόνο που σε "νικάει" είναι AAxx.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχει κάποιο νόημα αυτό το post η απλά ανέβηκε για να μας δείξει πως κανείς hit and run σε ένα cash table με καλούς αντιπάλους που σε δωρίζουν 20blinds .και κάτι άκουσα ποώ έπεσε σε κατάθλιψη μετά ο phil .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοείται πως η παρτίδα παίχτηκε σωστά από την αρχή, απλά ανρωτιέμαι αν αυτή η στρατηγική των 20 bb που διαβάσαμε σε άλλο post είναι + (γενικά για όλους μιλάω)

τα stats από εκείνο το post δειξαν πως μέχρι τώρα είναι (για τον ilio τουλάχιστον ) αλλά σε βάθος χρόνου ; και ειδικά με τόσο καλούς αντιπάλους που εύκολα μπορούν να σε κάνουν outplay

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

CALL PREFLOP - CALL FLOP -RIGHT OR WRONG?

Ήλιε σε αυτήν την ζωή 2 άνθρωποι έχουν το αλάθητο : ο ένας είναι ο chuck Norris και ο άλλος είναι ο phil ..Ο άνθρωπος κοιμόταν 14 ώρες την ημέρα πάνω από το pc και περίμενε ποτέ θα μπει ο Gus Hansen για να παίξει μαζί του Είναι με διάφορα ο καλύτερος επαγγελματίας παίκτης στην ιστορία του online πόκερ αφού μεγιστοποίησε τα κέρδη του με την γνώση του σε συνδυασμό με το τρομερό table selection που μπορεί και κάνει. Για να βάλει τα λεφτά εκεί κάποιο λόγο είχε.

Το χέρι αυτό είναι ένα παράδειγμα για το edge που μπορεί να βγάλει ένας παίκτης μέσα από αυτή την στρατηγική σε αυτά τα stakes όταν το παιχνίδι είναι loose αρκεί να μπορεί να αντέχει την διακύμανση.Ο Ήλιος έχοντας παίξει Blackjack πολλά χρόνια είναι συνηθισμένος στο να παίζει συνεχόμενα χέρια στα οποία έχει μικρό πλεονέκτημα το οποίο δεν παύει να είναι πλεονέκτημα και σε βάθος χρόνου θα του φέρει κέρδος αντέχοντας την διακύμανση τόσο ψυχολογικά τόσο και bankrollika

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδικά αυτό το ότι ο Ήλιος αντέχει την διακύμανση bankrollika ήταν όλη η ουσία νομίζω όταν παίζεις με αυτών τον τρόπο.... ωραίος ο Ήλιος που έπαιζε χρόνια αλλά .... πρώτη του φορά flush royal έκανε πρώτη φορά στην ζωή του πριν 2? χρόνια Γευγελή σε τουρνουά GSOP ..... και με A J πέταξε έξω ΑΑ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anyway οσων αφορά τα κολακευτικά σχόλια ucthelegent ,crf kai άλλοι που με συμπαθουνε ιδιαίτερα ,είμαι σίγουρος πως χαίρονται με τις επιτυχίες μου

ποιες επιτυχίες ακριβώς? το 2009 ομολόγο πως σε ζήλευα ,τώρα που κατάλαβα και εγώ και οι υπόλοιποι τi άνθρωπος είσαι απλά γελάμε μαζί σου .Καλή τύχη και σε σένα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γράφεις στο chat και ένα owned και είσαι κύριος ...

ps : ανέβασες το hand για να πάρεις απόψεις για το play του galfond στο 50/100 απ τον average poster των forums ...? not the case here imo ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι δεν έκανα επιτύχίες αφού τελευταια 1-2 χρόνια παιζω live cash games και mtt μόνο 2-3 meres ton μήνα.

τελευταίο 4μηνο plo στην stars high stakes και εκεί τρέχω καλά αν και παιζω μονο 4 μηνες omaha.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με έχεις βοηθήσει αρκετά όχι τόσο στα mtt αλλά στη ζωή που είναι πιο σημαντικό και σε ευχαριστώ γι αυτό..Αυτός είναι και ο λόγος που δε θέλω να το συνεχίσω άλλο.Αυτό που μου χεις κάνει είναι ότι έχεις τη κακία συνήθεια να σχολιάσεις και να κρίνεις τους πάντες( δε θέλω να μιλήσω για άλλους) και μάλιστα για μένα τα πες και σε φίλους μου στο regency που ήξερες πως θα τα μάθω..gl σε ότι και να κανείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στη τελική αυτοί που έχουν πρόβλημα μαζί σου πιο σοβαρό από αυτό που είχα εγώ ας βγουν να μιλήσουν βαριεμε κάθε φορά να είμαι ο μα****ς που ποστάρει και φαίνετε κομπλεξικός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν σχολίασα κάτι αρνητικά έλα πεω μου Ήλιε ειπεω αυτό για μένα?γιατι το ειπες?

Σου μετέφεραν κάποιοι πως σε κακολογισα......καλά ....

μηπως αυτοι εχουνε προβλημα μαζι μου?

anyway εχει τελειωσει το θεμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ηλιοδορε όπως είπες και esu το να ποστάρεις σε γρεεκ φορυμς είναι -ev.αντίθετος ποστάρεις ένα χαντ περιμένοντας απάντηση από πιους? από τον έλληνα που δεν ξέρει καν τα βασικά..με λίγα λόγια ο σκοπός του ποστ σου είναι καθαρά για διαφήμιση. μόνο που διabazeis τον τίτλο γελάς.. κανένας σοβαρός προ δεν κάθετε να μα******τε σε τετιου επιπέδου φορυμς.. πολύ φειλ ποστ,βρες άλλο τρόπο να τραβήξεις τα βλέματα... :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χειρότερος bragger και από sick sick imo ..............

βαριεμε κάθε φορά να είμαι ο μα****ς που ποστάρει και φαίνετε κομπλεξικός

LOL. Σίγουρα το βαρίεσε Xristo?

Ήλιε, είναι κάπως marginal και τα διο αλλά νai σαν call/call φένετε me auta ta stacks.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aλήθεια τι ακριβώς ρωτάει ο Ήλιος....? να κρίνουμε... αν έπαιξε σωστά ο GALFOND...??

χμ..... στραβός είναι ο γυαλός.. ή μήπως στραβά ...αρμενίζουμε...?? :)

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...