Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

ILIOS72 AGAINST PHIL GALFOND SS AT 50-100 PLO


SWEDENFISH

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 140
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

παιδιά διάβασα όλα τα σχόλια σας... πολύ ενδιαφέρον αυτό το thread νομίζω πρέπει να ανοίξουμε ένα καινούριο και να τον βρίζουμε κανονικά.. όπως βλέπω στο http://www.highstakesdb.com/live-results.aspx την επίσημη σελίδα ενημέρωσης, από τότε που άνοιξε το thread ο ilios72 είναι κερδισμένος 32.400$... νομίζω πως με αυτόν τον τρόπο τον βοηθάμε πραγματικα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ που τα λέμε ρε Ηλιε είσαι πολυ μεγάλο πεπόνι που προσπαθείς να ανοίξεις τα μάτια σε κάποιους μετριότατους παίχτες. Καλά να πάθεις. Κοίτα την τσέπη σου μόνο και μην ασχολείσαι. Καλή επιτυχία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ που τα λέμε ρε Ηλιε είσαι πολυ μεγάλο πεπόνι που προσπαθείς ν

axaxaxax 1 ποστ γ auto???? εδώ το pedi πιο πάνω έχει 8 post και έκανε δυο για να μας πει πως ο ήλιος runnari 3bi pano σε μια μέρα (α ξέχασα σχορτστακκινγκ play 10bi )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ που τα λέμε ρε Ηλιε είσαι πολυ μεγάλο πεπόνι που προσπαθείς να ανοίξεις τα μάτια σε κάποιους μετριότατους παίχτες. Καλά να πάθεις. Κοίτα την τσέπη σου μόνο και μην ασχολείσαι. Καλή επιτυχία.
ίδωμεν το φως το αληθινό ,,λάβωμεν πvευμα επουρανίων...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλοι όσοι έχουν ποστάρει σε αυτό το thread είναι καλεσμένοι σπίτι μου να παίξουμε 50-100 PLO (100bbs deep tho ) :) ...no rake as well ...PM for reservations

Alex πραγματικά +1000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλικάκi θέλω να μου μιλάς όλη μέρα για ΠΕΠΌΝΙΑ
ΕΣΎ Τ ΤΟ PEZEIS ΤΏΡΑ ΈΞΥΠΝΟΣ?AXLADEMPORA ?ΕΔΏ ΌΛΟ ΤΟ ΛΑΝΤ ΨΉΦΙΣΕ Γ ΝΑ ΠΟΣΤΆΡΙ Η ΑΛΊΚΗ Γ ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ ΚΑΙ ΚΆΝΕΙ ΔΥΝΑΜΙΚΌ DEBOUTO ΚΑΙ ESI ΤΗΝ ΚΡΆΖΕΙΣ ΈΛΕΟΣ ΑΠΛΆ ...ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΕ ΠΟΤΈ ΜΠΡΟΣΤΆ ΦΙΛΟΤΙΜΉΘΗΚΕ ΝΑ ΠΟΣΤΆΡΙ ΚΆΤΙ ΣΩΣΤΌ ΚΑΙ ΆΜΕΣΟΣ ΚΡΆΞΙΜΟ ΈΛΕΟΣ
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδια δεν καταλαβαινω γιατι ολο αυτο το κραξιμο προς τον ΗΛΙΟ...παλαιοτερα που εβαζε τα χαντς του στο φόρουμ παρακολουθουσαμε και προσπαθουσαμε να μαθουμε το παιχνιδι,παρακολουθουσαμε τις συνεντευξεις του και τωρα ξαφνικα νομιζουμε οτι εχουμε γινει ολοι επαγγελματιες...που ειναι τα κερδη μας??λοιπον ρεσπεκτ στον ΗΛΙΟ και οταν καταφερει καποιος απο εδω μεσα και τον φτασει..τοτε να τον κρινει!!

Πιστεύω όταν κάποιος έχει παίξει ο ίδιος ή φίλοι του στο ίδιο τραπέζι με έναν επαγγελματία και δει ότι η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη και μετά βλέπει ένα τέτοιο ποστ που έχει σκοπό να ξεφτιλίσει έναν από τους μεγαλύτερους επαγγελματίες με σκοπό την διαφήμιση, τότε αυτός έχει κάθε δικαίωμα να πει την άποψη του και ας είναι το μεγαλύτερο donkey . Εκεί που θέλω να καταλήξω diphazz είναι, άπειρο RESPECT σε εσένα και σε όλους τους πραγματικούς προ, αλλά εάν παίξεις με κάποιον προ που πουλάει ειρωνία και συνεργάζεται με άλλους 1-2-3 στο τραπέζι με οποιοδήποτε τρόπο τότε αυτό το RESPECT χάνεται και απλά γίνεται αντιπάθεια. Κάποιοι το λέτε ζήλεια αλλά όταν ζηλεύουν παρά πολλοί τότε κάτι άλλο συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά σε όλους :)

Καταρχάς διάβασα όλα τα σχόλια και το πιο σωστό είναι αυτό του Χαλκίδα στην πρώτη σελίδα...

Είναι απίστευτο το πως εδώ στην Ελλάδα(και όχι μόνο στο πόκερ αλλά γενικότερα)όταν κάποιος πετυχαίνει τρώει βολές και μπινελίκια παρά ελαχίστον "μπράβο"....Σας αρέσει ή όχι αυτό λέγετε ζήλια κύριοι....Κάθομαι και διαβάζω τόση ώρα την κακία ορισμένων που είτε τους πείραξε πως ο Ήλιος κέρδισε σε ένα hand τον Galfond και το έκανε ποστ,είτε τους πειράζει λέει το παιχνίδι του Ήλιου επειδή κάθετε στο τραπέζι shortstacked ...

Όλοι εσείς λοιπόν που κάθεστε και κράζετε τον Ήλιο όντως γιατί δεν κάθεστε σε ένα τραπεζάκι απέναντι από τον Φίλλιπα όπως λέει και ο Χαλκίδας??Έχει κανείς τα ***** ή το bankroll να κάτσει να αντιμετωπίσει με μάξιμουμ buy in τέτοιους παίκτες από σας??Η φοβάται πως μετά θα κλαίει τον διψήφιο αριθμό Κ που θα χάσει μετά από μερικά χέρια???Γιατί καλή είναι η κριτική και τα λόγια από κάποιους δήθεν Έλληνες προ κατά βάση tournament players αλλά εγώ δεν έχω δει ποτέ να κάθετε κανείς Έλληνας "παικταράς" στα high stakes cash games της pokerstars πέρα από τον Ήλιο και τον Αντί-Durrr ..Μόνο τουρνουάκια είστε...

Αφήστε λοιπόν τον Ήλιο να παίζει εκεί πέρα short staked και να βγάζει κάποια κέρδη εφόσον μπορεί και αφήστε τα υπόλοιπα...Στο κάτω κάτω ρε παιδιά ο ίδιος έχει πει πως τώρα μαθαίνει το παιχνίδι και παίζει 4 μήνες,τι θέλετε να κάτσει με 50Κ και να κάνει moves στον Galfond και στον ilari ???Ας Σταματήσουμε λοιπόν κάποιους παίκτες που έχουν μια σταθερή πορεία χρόνια τώρα στον χώρο του πόκερ στην ησυχία τους και ας τους πούμε και κανένα "μπράβο ρε φίλε",ε και αν καμιά φορά ανεβάσουν κανά ποστ(δεν με ενδιαφέρει ο λόγος)ότι κέρδισαν έναν μεγάλο παίκτη δεν χάθηκε και ο κόσμος....Εκτός και αν είναι πιο χρήσιμα δηλαδή κάτι άλλα άρθρα που λένε ότι ο τάδε κέρδισε 2647$ ή 5764$ σε κάποιο τουρνουά και δεν το ξέρω..

Αυτό το πράγμα δηλαδή να μην είχε στην Ελλάδα το πόκερ όπου όλοι γίνονται ξαφνικά προ και κράζουν ο ένας τον άλλον,θα ήταν μια χαρά όλα...Κάθεσαι να παίξεις σε ένα τραπέζι και πιο πολύ μιλάνε παρά παίζουν...Κοιτάχτε το δικό σας το παιχνίδι και αφήστε τους άλλους....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και τέλος δεν βλέπω σε τι χρησιμεύουν ποστ του τύπου "έμαθα ότι είπες κάτι για μένα πισόπλατα" να γράφονται σε δημόσια θέα..Δεν καταλαβαίνω σε τι μπορεί να με ενδιαφέρουν εμένα ή τον φ χ ψ άσχετο που μπαίνει στα φόρουμς να διαβάσει θέματα που αφορούν το παιχνίδι τα προσωπικά του καθενός....Αυτά λύνονται prive και από κοντά νομίζω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι εχτές έκανα λογαριασμό συγνώμη κιόλας φίλε...Δεν ενημερώθηκα ότι πρέπει να γίνω "έμπειρο μέλος" για να μπορώ να σχολιάσω.....Κάτι άλλο???Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα πάντως...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή χρονιά σε όλους :)

Καταρχάς διάβασα όλα τα σχόλια και το πιο σωστό είναι αυτό του Χαλκίδα στην πρώτη σελίδα...

Είναι απίστευτο το πως εδώ στην Ελλάδα(και όχι μόνο στο πόκερ αλλά γενικότερα)όταν κάποιος πετυχαίνει τρώει βολές και μπινελίκια παρά ελαχίστον "μπράβο"....Σας αρέσει ή όχι αυτό λέγετε ζήλια κύριοι....Κάθομαι και διαβάζω τόση ώρα την κακία ορισμένων που είτε τους πείραξε πως ο Ήλιος κέρδισε σε ένα hand τον Galfond και το έκανε ποστ,είτε τους πειράζει λέει το παιχνίδι του Ήλιου επειδή κάθετε στο τραπέζι shortstacked ...

Όλοι εσείς λοιπόν που κάθεστε και κράζετε τον Ήλιο όντως γιατί δεν κάθεστε σε ένα τραπεζάκι απέναντι από τον Φίλλιπα όπως λέει και ο Χαλκίδας??Έχει κανείς τα ***** ή το bankroll να κάτσει να αντιμετωπίσει με μάξιμουμ buy in τέτοιους παίκτες από σας??Η φοβάται πως μετά θα κλαίει τον διψήφιο αριθμό Κ που θα χάσει μετά από μερικά χέρια???Γιατί καλή είναι η κριτική και τα λόγια από κάποιους δήθεν Έλληνες προ κατά βάση tournament players αλλά εγώ δεν έχω δει ποτέ να κάθετε κανείς Έλληνας "παικταράς" στα high stakes cash games της pokerstars πέρα από τον Ήλιο και τον Αντί-Durrr ..Μόνο τουρνουάκια είστε...

Αφήστε λοιπόν τον Ήλιο να παίζει εκεί πέρα short staked και να βγάζει κάποια κέρδη εφόσον μπορεί και αφήστε τα υπόλοιπα...Στο κάτω κάτω ρε παιδιά ο ίδιος έχει πει πως τώρα μαθαίνει το παιχνίδι και παίζει 4 μήνες,τι θέλετε να κάτσει με 50Κ και να κάνει moves στον Galfond και στον ilari ???Ας Σταματήσουμε λοιπόν κάποιους παίκτες που έχουν μια σταθερή πορεία χρόνια τώρα στον χώρο του πόκερ στην ησυχία τους και ας τους πούμε και κανένα "μπράβο ρε φίλε",ε και αν καμιά φορά ανεβάσουν κανά ποστ(δεν με ενδιαφέρει ο λόγος)ότι κέρδισαν έναν μεγάλο παίκτη δεν χάθηκε και ο κόσμος....Εκτός και αν είναι πιο χρήσιμα δηλαδή κάτι άλλα άρθρα που λένε ότι ο τάδε κέρδισε 2647$ ή 5764$ σε κάποιο τουρνουά και δεν το ξέρω..

Αυτό το πράγμα δηλαδή να μην είχε στην Ελλάδα το πόκερ όπου όλοι γίνονται ξαφνικά προ και κράζουν ο ένας τον άλλον,θα ήταν μια χαρά όλα...Κάθεσαι να παίξεις σε ένα τραπέζι και πιο πολύ μιλάνε παρά παίζουν...Κοιτάχτε το δικό σας το παιχνίδι και αφήστε τους άλλους....

φίλε δε χρειαζόταν να ανοίξεις καινούριο προφίλ για να απαντήσεις ..οι πολλές ενδείξεις οδηγούν σε μια απόδειξη...μπορούσες κι από το πρώτο σου ...απο αυτο που εκανες ποστ αυτο το χερι με το γκαλφορντ...
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ελλάδα στο μεγαλείο της, η ζήλεια και αντιπάθεια ξεχιλίζουν ......... Κάθε σχολείο είναι άξιο αναφοράς))).........Samurai Pizza άψογος στις απόψεις, πολύ σωστός......ειδικά στο κομμάτι ότι κατά βάση οι περισσότεροι είναι tournament players και περνούν απόψεις εκεί που δεν θα έπρεπε............

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε εγω σου ειπα οτι οι πολλες ενδειξεις οδηγουν σε μια αποδειξη..1)σαμουραι πιτσα-σουηντεν φισ...δυο συλλαβες και τα 2νικνειμσ..θεωρια της ψυχολογιας_υποσυνειδητη χρησιμοποιηση ενος παρεμφερους κωδικου που συναδει με αυτον που ειναι ηδη κατανοητος λογω προηγουμενης επαναλαμβανομενης χρησης...2)τηα παραθεσω καποια κομματια απο το ποστ του σαμουραι,ε αποσυοποιητικα αυτα που γραφεις...((,,Καταρχάς διάβασα όλα τα σχόλια και το πιο σωστό είναι αυτό του Χαλκίδα στην πρώτη σελίδα))...απολυτοτητα και τρομερη εγωπαθεια..δε λες η γνωμη μου ειναι η πιστευω...εισαι απολυτος οτι το σωστο ειναι αυτο που λεει ο χαλκιδας..εγωπαθεια απολυτα συνηφασμενη με καποιον που θα εκανε ποστ μια τετοια πασα...3)((Είναι απίστευτο το πως εδώ στην Ελλάδα....Αυτό το πράγμα δηλαδή να μην είχε στην Ελλάδα..πό κάποιους δήθεν Έλληνες προ ..κανεις συνεχη αναφορα για τα πραγματα εδω στην ελλαδα.))...αρα εχεις εμπειρια μακροχρονια απο το εξωτερικο για να χρησιμοποιεις τα ελληνικα δρωμενα συγκριτικα,,,εμπειρια μακροχρονια φανταζομαι εξισου πως εχει κι αυτος που αναρτησε την πασα...4)((Ναι εχτές έκανα λογαριασμό συγνώμη κιόλας φίλε.))εκανες εχτες λογαριασμο και το πρωτο σου ποστ ηταν γι αυτο το χερι..ενταλως τυχαια φανταζομαι να υπερασπιζεσαι με τοσο θερμη ενα ατομο και να βγαζεις τετοια χολη κι απιστευτη κριτικη γι αυτους που τον κρινουν..αδερφος σου ειναι,,αδερφικος σου φιλος η εσυ ο ιδιος??/5)((Εκτός και αν είναι πιο χρήσιμα δηλαδή κάτι άλλα άρθρα που λένε ότι ο τάδε κέρδισε 2647$ ή 5764$ σε κάποιο τουρνουά και δεν το ξέρω.))μολισ ανοιξες το λογαριασμο σου φανταζομαι πως θα ξερεις οτι ηδη ειχε απαγορευτει η αναρτηση διαφημισεων απο το σαιτ για καθε ονλαιν στοιχηματικη σελιδα..φανταζομαι κατευθειαν θα ανετρεξες σε παλαιοτερα ποστ πριν μπεις στο φορουμ για να υπερασπιστεις μετα μανιας τον ...εσενα....6)((Ας Σταματήσουμε λοιπόν κάποιους παίκτες που έχουν μια σταθερή πορεία χρόνια τώρα στον χώρο του πόκερ στην ησυχία τους και ας τους πούμε και κανένα "μπράβο ρε φίλε",))αποκαλυπτεις τον πραγματικο λογο που αναρτησες το ποστ...για να σου μπουν μπραβο ρε φιλε...7)((Στο κάτω κάτω ρε παιδιά ο ίδιος έχει πει πως τώρα μαθαίνει το παιχνίδι και παίζει 4 μήνες,τι θέλετε να κάτσει με 50Κ και να κάνει moves στον Galfond και στον ilari ??))ασε ρε φιλε τον ιδιο να πει τι γινεται...χρησιμοποιεις τα λογια του και να μην του γινεται κριτικη???εισαι δικηγορος του??εισαι στο μυαλο του??λειτουργειτε τηλεπαθητικα??η εισαι ο ιδιος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααα ρε γαμωτο! Που ειναι οι παλιες καλες εποχες του φορουμ που εμπαιναν οι "προς" και σφαζοντουσαν μεταξυ τους.... κ εκλεγε απο τα γελια ολο το υπολοιπο φορουμ...

Ενταξει και τωρα κατι γινεται... keep it up guys...

ΥΓ. Οταν διαβασα για πρωτη φορα το τιτλο του θρεντ νομιζα οτι ο φιλλιπας επαιζε ΣΣ. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...