Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

GREEK ONLINE POKER


NonStopGumblAA

Recommended Posts

ksotirak το ποκερ για καποιους δεν ειναι απλα χομπυ αλλα ειναι επαγγελμα,οποτε ειναι σαν να σε απολυουν απο την δουλεια σου.πιστεψε με οτι αν σε απελυαν απο την δουλεια σου δεν θα αντιδρουσες τοσο χαλαρα,ειδικα στη τωρινη κατασταση με την δυσκολια ευρεσης νεας εργασιας.Και δυστυχως αυτη η αποψη οτι υγεια να εχουμε μας κραταει στους καναπεδες και συνεχιζουν να μας μαμανε αβερτα,και δεν μιλω για ποκερ,μιλω για τα παντα.

Γιατι τι να την κανεις την υγεια αν το βιοτικο επιπεδο σου ειναι για τον λουτσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 216
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και δυστυχως αυτη η αποψη οτι υγεια να εχουμε μας κραταει στους καναπεδες και συνεχιζουν να μας μαμανε αβερτα,και δεν μιλω για ποκερ,μιλω για τα παντα.

Γιατι τι να την κανεις την υγεια αν το βιοτικο επιπεδο σου ειναι για τον λουτσο?

+++

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδή πρωτίστως τους ενδιαφέρει το στοίχημα γιατί εκεί παιζοντε τα πολλά τα λεφτά....γιατί επαναλαμβάνω δεν τους νοιάζει να φορολογήσουν τους παίχτες παρά μόνο να εδραιώσουν το μονοπώλιο τους,,υπάρχει μια μικρή περίπτωση τα αμιγώς ποκερικά σάιτ να μην τα πειράξουν η να κάνουν μια τροπολογία που να τους επιτρέπει να μπουν στην ρύθμιση,,,αυτό μου το πε φίλος βουλευτής...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολους !!

Να κανω εγω μια ερωτηση σαν χαζος ελληνας πολιτης;;

Καλα για τα κερδη η μαλλον για τον τζιρο ειναι ξεκαθαρο οτι με το 10% θα μας κοψουν το λωκο η θα μας κοψουν το ποκερ !! Αλλα οριζοντας το ποκερ σαν ενα φορολογησιμο αγαθο ετσι δεν πρεπει να υπαρχει και επιστροφη φορου;; Δηλαδη αν μια χρονια κλεισω με 1Κ χασουρα θα μου επιστρεψει το κρατος 10% σαν νομιμα φορολογησιμα προσωπικα εξοδα η εκει κανουμε την παπια και θεωρουμε μονο το κερδος εσοδα ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε παιδια επειδη ακουω καποιυς που λενε οτι θα φορολογησουν τον τζιρο των παιχτων,αυτο δεν ισχυει.Αμα φορολογησουν κατι αυτο θα ειναι το καθαρο κερδος των παιχτων.οχι τον τζιρο.

Τον τζιρο θα τον φορολογησουν στις εταιρειες,το οποιο βεβαια θα οδηγησει σε αυξηση της γκανιοτας.

Οσο για σενα φιλε που μιλας για φορολογια ετους,αν δεν κανω λαθος αυτο δεν ισχυει,δηλαδη αυτοι οι ασχετοι θα φορολογουν ανα παιχνιδι,Αν φορολοογουσαν ανα μηνα η ανα χρονο τοτε πραγματικα η ζημια θα ηταν μικρη για εναν κερδοφορο παιχτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα σκοπιά 9 διαφορετικές στοιχηματικές εταιρείες ,,όλα μόνα αποδεχτα ,,,πληθώρα στοιχημάτων..ελεύθερη πρόσβαση στο διαδύκτιο όπου γουστάρεις...τα 2 καζίνο της πρωτεύουσας (δε μιλώ για γευγελή)μπλάκτζακ με παπούτσι..στο ελλαδιστάν δυστυχώς μισούν τους έλληνες πολίτες..όχι απλά αδιαφορούν ,,τους μισούν,,,γιατί σε περίοδο κρίσης ανοίγεις το τζόγο ,,την αγορά elpidas για να εκτονώσεις το κόσμο,,,εδώ που μισούν τον έλληνα πολίτη του στερούν κι αυτή την εκτόνωση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θεωρώ ότι είναι πολύ σημαντικό για το ελληνικό online poker να παραμείνει unsegregated το player pool κάτι που έχει ήδη συμβεί στο Βέλγιο (με σχεδόν ίδιο πληθυσμό) καθώς και στην Εσθονία και τη Δανία. Αντίθετα δεν έχει συμβεί στη Γαλλία και στην Ιταλία που αφενός έχουν εξαπλάσιο πληθυσμό έκαστη σε σχέση με την Ελλάδα και αφετέρου βρίσκονται ήδη σε διαδικασία συζητήσεων για ενοποίηση των pools μεταξύ τους. Ένα unsegregated pool θα δημιουργεί ευνοϊκές συνθήκες για τους παίκτες (όχι αυξημένο rake - αν και θα υπάρχει μία επιβάρυνση στο VIP Program , αυξημένες δυνατότητες multitabling , δυνατότητα συμμετοχής σε tournaments με πολύ αυξημένα εγγυημένα έπαθλα, κοινωνικοί λόγοι...), ευνοϊκές συνθήκες για τις εταιρείες (οικονομίες κλίμακας), αλλά και ευνοϊκές συνθήκες για το κράτος (είναι προφανές ότι σε μία τέτοια περίπτωση οι παίκτες θα στοιχηματίζουν περισσότερο άρα το κράτος θα εισπράτει περισσότερα!!!). Και όμως, το σχέδιο προβλέπει segregated player pool !!! Αλλά αφού τους παίκτες δε τους συμφέρει, τις εταιρίες επίσης και το κράτος καταφανέστατα όχι, τότε ποιον συμφέρει και προωθείται κάτι τέτοιο; Μήπως απλώς προσπαθούμε να μιμηθούμε τη Γαλλία που ωστόσο έχει εξαπλάσιο πληθυσμό αφενός αλλά και αφετέρου φαίνεται να το μετανιώνει επιδιώκοντας να δημιουργήσει κοινό pool με την Ιταλία, ή μήπως κάτι άλλο περίεργο και ύποπτο συμβαίνει; Θέλω να πιστεύω ότι ισχύει το πρώτο. Σε μία τέτοια όμως περίπτωση, μήπως πρέπει να μιμηθούμε το Βέλγιο, τη Δανία και την Εσθονία διατηρώντας το player pool unsegregated αφού ούτως ή άλλως και η Γαλλία με την Ιταλία προς τα εκεί φαίνεται ότι οδεύουν τελικά; Τελικά, υπάρχει κάποιος από τους προβεβλημένους επαγγελματίες παίκτες και δημοσιογράφους του χώρου ή και εκπρόσωπος ενδιαφερομένων εταιριών, να συνομιλήσει σοβαρά και υπεύθυνα με τους αρμόδιους που λαμβάνουν τις σχετικές αποφάσεις για το καλό όλων ή μήπως οι αποφάσεις λαμβάνονται ερήμην και εντελώς στην τύχη λες και ρίχνουμε μια ζαριά; Ή μήπως επαναλαμβάνω κάτι περίεργο συμβαίνει εις βάρος των πολλών και εις όφελος κάποιων λίγων επιτηδείων;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ή μήπως επαναλαμβάνω κάτι περίεργο συμβαίνει εις βάρος των πολλών και εις όφελος κάποιων λίγων επιτηδείων;

Αυτο ακριβως που ειπες φιλε μου. Οτι ακριβως συμβαινει στην κ*λοχωρα που ζουμε, εδω και 35 χρονια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η PS παντως στο support λεει το κλασικο ''παρακολουθουμε στενα τις εξελιξεις, τα λεφτα σας ειναι ασφαλη''- οχι βεβαια πως σημαινει κατι αυτο.

Παντως, 1 βδομαδα πριν ληξει η προθεσμια που εχει δωσει η κυβερνηση, κανεις δεν γνωριζει τιποτα, ουτε τα sites , ουτε οι τραπεζες, κανεις.

Για να δουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η παρτυποκερ σε ερωτηση μου σχετικα με τις αδειες μου απαντησε πως θα ακολουθησει τις νομικες αλλαγες που συμβαινουν στην ελλαδα,τωρα τι σημαινει αυτο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η παρτυποκερ σε ερωτηση μου σχετικα με τις αδειες μου απαντησε πως θα ακολουθησει τις νομικες αλλαγες που συμβαινουν στην ελλαδα,τωρα τι σημαινει αυτο....

οχι κατι καλο αν δεν περασει καποια τροποποιηση της τελευταιας στιγμης...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά επειδή έχω ένα αρκετά σεβαστό ποσό στην Ποκερσταρς (δεν τα έχω τραβήξει ακόμα, γιατί παίζω φουλ αυτή την περίοδο) έχει κανείς καμιά συμβουλή τι να κάνω?? Εσείς τα έχετε κάνει ανάληψη?? Κανένα νέο επί του θέματος??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιδιά επειδή έχω ένα αρκετά σεβαστό ποσό στην Ποκερσταρς (δεν τα έχω τραβήξει ακόμα, γιατί παίζω φουλ αυτή την περίοδο) έχει κανείς καμιά συμβουλή τι να κάνω?? Εσείς τα έχετε κάνει ανάληψη?? Κανένα νέο επί του θέματος??
κιταξε με την πόκερ σταρς δεν θα υπάρχη πρόβλημα με τα χρήματα ...ττην όρεξη που την βρίσκης και πεζής φουλ ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνω φίλε μου, όρεξη μεγαλη φυσικά και δεν υπάρχει, αλλά από την άλλη σε μια εβδομάδα μπορεί να μην υπάρχει και πόκερ στην Eλλάδα οπότε παίζω όσο προλαβαίνω.

έτσι όπως τα χουν κάνει τα μεγάλα αφεντικά που έχουμε...... :?:evil::evil::evil:

Μακaρι να μην γίνει τίποτα vevaia και να συνεχίσουμε όπως πριν .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι να κάνω φίλε μου, όρεξη μεγαλη φυσικά και δεν υπάρχει, αλλά από την άλλη σε μια εβδομάδα μπορεί να μην υπάρχει και πόκερ στην Eλλάδα οπότε παίζω όσο προλαβαίνω.

πολυ σωστος...αφου κι εγω αν και σε μια εβδομαδα εχω εξεταστικη αυτο το σκ θα μπω στα μισα τουρνουα της stars χαχα...τωρα το τι θα κανω αλλο θεμα lol

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παντως που παιζω 2-6$ αντε και κανενα 11$ στα κεφια,εχω αφησει απο 100$ σε καθε σαιτ,τα υπολοιπα αναληψη για καλο και για κακο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλη ιστορία ανοιξες με εξεταστικη κλπ ...

Πρέπει και να διαβάσω btw :(:(

Τουλαχιστoν να χουμε την παρηγοριά ότι περάσαμε και κανα μάθημα αν στραβώσει τελικά το θέμα με το πόκερ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πολυ σωστος...αφου κι εγω αν και σε μια εβδομαδα εχω εξεταστικη αυτο το σκ θα μπω στα μισα τουρνουα της stars χαχα...τωρα το τι θα κανω αλλο θεμα lol

εδώ πήγαινε η παράθεση σορρρυ είμαι καινούριος :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μεγαλη ιστορία ανοιξες με εξεταστικη κλπ ...

Πρέπει και να διαβάσω btw :( :(

Τουλαχιστoν να χουμε την παρηγοριά ότι περάσαμε και κανα μάθημα αν στραβώσει τελικά το θέμα με το πόκερ!

πολυ σωστος...αφου κι εγω αν και σε μια εβδομαδα εχω εξεταστικη αυτο το σκ θα μπω στα μισα τουρνουα της stars χαχα...τωρα το τι θα κανω αλλο θεμα lol

εδώ πήγαινε η παράθεση σορρρυ είμαι καινούριος :?

κατι καταλαβα φιλε no problem...για να αντιστρεψω λιγο το συλλογισμο σου, θα σκιστω στο ποκερ το σκ τουλαχιστον αν παω καλα εκει να εχω δικαιολογια για τα μαθηματα!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι καταλαβα φιλε no problem...για να αντιστρεψω λιγο το συλλογισμο σου, θα σκιστω στο ποκερ το σκ τουλαχιστον αν παω καλα εκει να εχω δικαιολογια για τα μαθηματα!!χαχαχα

+1000000000 ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

paidia kalispera se olous..

prin ligo se kouventa pou vrethika me epilaxon voulefti komatos sto ipolipo αττικής που έλαβε σχεδόν 23.000 σταυρούς (για ευνόητους λόγους ούτε όνομα ούτε κόμμα μπορώ να αναφέρω) τα νέα είναι ΔΡΆΜΑΤΙΚΆ !!!

Μέχρι την 1 φεβρουαρίου του 2012 τίποτα δεν θα είναι όπως το ξέρουμε τώρα στο online τζόγο γενικότερα.. εξ ου και τα τόσα πολλά πεσίματα τελευταία στα παράνομα στέκια,και για αυτό λοιπών τα poker room δεν απαντάνε ευθέως και απαντάνε πλαγίως :!::!::!: .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...