Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

CASH GAME LIVE RIO ... meros ...deutero....


NTINOS41

Recommended Posts

φαντάζομαι ότι όλοι μας όσοι έχουμε παίξει πολλά χέρια holdem έχουμε χάσει κάποια στιγμή από 1% ....

είχα και εγώ μια "ωραία" εμπειρία χθες βράδυ στο Ρίο ...

είχα κάνει τουλάχιστον 10 συνεχόμενα fold πραγμα ...οχι και σπανιο για τα δικα μου δεδομένα και από μεσαία θέση βλέπω να έξω πάρει Α 9 μπαστούνια...

και αποφάσισα να δω το flop κάνοντας απλά ένα call , πιο πριν είχαν γίνει ακόμα 2 απλά call ....

"ξέρω θα πείτε ...όταν αποφασίζουμε να παίξουμε κάνουμε raise ...σωστό..."

από πίσω λοιπών... έρχονται άλλοι 2 παίκτες που μπενουν και είμαστε 5...τελικά ίσως και 6 μέσα στο παιχνίδι...

και στο flop βλέπω 3 μπαστουνάκια κάτω και για λίγο χαίρομαι.... όμως ...βλέπω ότι είναι το .... 3 6 7 μπαστούνι.... αλλά....

οκ... χάνω μόνο από το 4 5 μπαστούνι....οκ... ας κάνω μικρό bet μήπως και κάνει κάποιος call αφού μιλούσα τελευταίος και όλοι είχαν κάνει check το ποτ λοιπόν στα 10 euro αφού το παιχνίδι ήταν 2-2 blinds και ποντάρω 5 euro ...

2 φεύγουν και 2 κάνουν απλά call και βλέπω ένα ωραίο turn το οποιο ούτε διπλώνει κάτι από το φλοπ ούτε κάποιο επικίνδυνο μπαστούνι είναι ....

έχουμε ποτ 25 euro και ποντάρω 15 ευρώ .... call μόνο από τον ένα παίκτη .... και ενώ είμαι έτοιμος να κάνω το .. 1 στο 1 χέρι νικηφόρο .... LIVE μέσα στο 2012 ...

βλέπω.... το river και.... ξερω πως χάνω... το .. 4 μπαστούνι .... κάνω check .....κάνει bet .... όπως λέμε ... value bet αν θυμάμαι και καλά με τα εγγεφαλικά που έπαθα ...νομίζω ήταν .... 35-40 ευρώ .... του λέω λοιπόν.... φίλε μου ... είσαι τόσο τυχερός ...?

και ... πράγματι .. ήταν ... έκανα το call και είδα ότι είχε 5 μπαστούνι .... KAI OXI ΆΛΛΟ ΜΠΑΣΤΟΎΝΙ ....6 καρό νομίζω ήταν το άλλο......

μετά ...σκεφτόμουν... ότι... ίσως .... ένας πολύ καλός παίκτης πόκερ ακόμα και να μην είχε κάνει raise pre φλοπ... δύσκολο για πολύ καλό παίκτη αυτό ....μήπως απλά έπρεπε να του πω μετά το river φίλε είσαι πολύ τυχερός ...

να κάνω ένα μεγαλοπρεπές fold ..να του δείξω και το flush μου και να ψάχνει να βρει πως δεν έκανα αυτό το call ??

γλυτώνεις άραγε εκεί η είσαι απλά καταδικασμένος να πληρώσεις και να πεις nice hand ...??

ωραία ξεκίνησε το 2012 ....ελπίζω στην συνέχεια αφού έχασα το 97-3 να κερδίσω τα επόμενα 10 coin flip .... και μετά .....μου φταίει το on line poker ...

Αν τα βάλω τα bad beat μου κάτω.... πολύ πιθανό LIVE να έξω φάει χειρότερα bad beat !!!

Αυτά από εμένα... και ... ΚΑΛΉ ΧΡΌΝΙΑ NA ΈΧΟΥΜΕ .....

ΚΩΝΣΤΑΝΤΊΝΟΣ ΜΗΤΣΟΤΆΚΗΣ ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερες που ειναι μπορεις να αναθεωρησεις για το rigged online poker...φιλικα ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ :lol::lol::lol::lol:

οσο για το χερι, εισαι απλα καταδικασμενος ετσι οπως πηγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για μένα -με όλο το σεβασμό - θέλεις πολύ δουλειά ... το ποντάριμα σου και η αντίληψη που έχεις όσον αφορά τη στρατιγική σου και είναι ΛΑΘΟΣ ,προσπαθείς να τυποποιήσεις το παιχνίδι πράγμα που είναι μεγαλο σφάλμα .Διάβασε το super system του doyle ,εμένα με βοήθησε παρα πολύ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρώτων δεν ξέρεις να παίζεις τώρα γιατί μην ρωτάς άλλη ώρα τα μαθήματα δεύτερον στο ρίο επιδη έχω πεξη πολλά βραδιά πρέπει να κανείς πρι φλοπ ρείς όπως και δήποτε τρίτων αν to είχες κάνει δεν θα είχαν μπει η χαρτοπετσέτες όπως 5-6 οφ τέταρτον στο φλοπ θα ήταν μέσα 40 ευρώ και όχι 10 και το βετ σου θα ήταν 24-30 όχι 5 και θα πηγεναν όλοι πάσο αν έμπενε ένας θα πηγενε πάσο στο τέρν που δεν μπορεί πλέον να κινηγηση άλλο σε βετ 60-70 οπότε όλο το λάθος ήταν δικό σου. και τέλος πάντων και ότι δεν έχασες τα ρέστα σου πάλι λάθος είναι γιατί εσύ πρέπει να πας ρέστα ότι και να πέση έχεις το δεύτερο καλύτερο φίλο μακροπρόθεσμα θα είσαι κερδισμένος ότι και να γίνη μια στις 20 θα χάνεις δηλαδή λάθος λάθος λάθος λάθος ήσουν και λίγο ατυχώς και ολλα μαζί έχασες μια πάσα που λίγη θα έχαναν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όλοι οι PRO εδώ μέσα έχουν μαζευτεί ? :)

χάνεις με 97% ..... και τελικά .... έχεις παίξει τα πάντα λάθος ... δεν κάνω all in μετά το river γιατί καταλαβαίνω πως χάνω από κάποιον που κυνηγούσε το 3% ... και πάλι έχω κάνει λάθος .... καλή φάση .... ευχαριστώ πολύ πάντως για τις γνώμες...

κάτι θα ξέρετε εσείς παρά πάνω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όντος έτσι είναι και να μην το καταλαβενεις δεν πιραζει έκανες 5 λάθη στην παρτίδα και ότι κατάλαβες ότι έχανες ήταν πολύ αστοιο δεν μπορεί κανείς να το καταλάβει αυτό όσο και καλός παίκτης να είναι στα λέω ολλα αυτά με καλή καρδιά όχι γαι να σε κορόιδέψω αν θες τα καταλαβενεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντινο με ολη την καλη διαθεση,παλι ξεχασες να γραψεις τα στακς των παικτων που παιζουν στην παρτιδα???θα ειμαι κακος τωρα αν υποψιαστω οτι ειναι λιγο δυσκολο να το ξεχασες για δευτερη φορα???

στο φλοπ μιλας τελευταιος οπως μας λες αρα εχεις position και στο river κανεις check και ο αντιπαλος πονταρει.. δεν χρειαζεται να πω κατι αλλο..

η μας δουλευεις η εισαι πιο αρχαριος και απο αρχαριο διαλεξε και πες μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλοί θα με κράξετε, πολλοί θα με ειρωνευτείτε, πολλοί θα βρίσετε. Μια ερώτηση-απορία-παρατήρηση : σχολείο δεν πάνε πλέον οι Έλληνες; Υπάρχει γραμματική και συντακτικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

διαλέγω λοιπόν το ..... είμαι ... πιο αρχάριος.... και... από εσένα... οκ.. ευχαριστημένος τώρα? αν δεν είσαι ευχαριστημένος με αυτό ... τότε.. θα πάρω την επιλογή .... είμαι .. πιο αρχάριος και ....από τον εαυτό μου ... οκ..?? ελπίζω .. να σε κάλυψα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολλοί θα με κράξετε, πολλοί θα με ειρωνευτείτε, πολλοί θα βρίσετε. Μια ερώτηση-απορία-παρατήρηση : σχολείο δεν πάνε πλέον οι Έλληνες; Υπάρχει γραμματική και συντακτικό!

έχει δίκιο ο Φρανκ... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ntinos41 αν είσαι αρχάριος σταματά να κανείς σχόλια σε hands και να μας λες την λάθος άποψη σου συνέχεια !ως αρχάριος να ρωτάς και να κοιτάς για να περάσεις στο επόμενο επίπεδο όχι να ποστάρεις randomies !όταν σου δίνουν μια απάντηση ΔΩΡΕΆΝ κοίτα αν μπορείς να την επεξεργαστείς και να την αξιοποιήσεις !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχετε απόλυτο δίκιο.... την επόμενη φορά που θα πάρω Α 9 μπαστούνι ... 1) θα συμπεριφερθώ σαν να έχω ΑΑ... 10x raise .... είναι αρκετό?? .... 2) αν βγουν 3 μπαστούνια στο flop εγώ θα πάω με την μια all in ώστε να τους διώξω όλους .... ΟΠΌΤΕ..... AN κάνει call κάποιος pre flop η και raise ίσως με KK η QQ .... η AK ... και στο flop δεν μου βγάλει χρώμα... που φυσικά είναι και το πιο πιθανό.... να χάσω 20 ευρώ ... αν βγάλει ...Α... και σκατά.... να χάσω ίσως και παραπάνω.... οποτε.... η θα κερδίσω το πολύ 20 ευρώ η θα χάσω 20 ευρώ .... ενώ όπως παικτηκε είχα 97% να κερδίσω ποτ πάνω από 60 ευρώ .... κατά τα αλλά... έχετε απόλυτο δίκιο ... πέτυχα να έχω μετά το turn μεσα στο παιχνίδι παίκτη που έψαχνε φαντάσματα αλλά παρόλα αυτά το χέρι ήταν παιγμένο εντελώς λάθος .... σε πια βιβλία το έχετε μάθει αυτό το poker ?? απλά να ξέρω .... να MHN το αγοράσω... κατά τα άλλα... πρέπει να είστε ΤΕΡΆΣΤΙΟΙ ΠΑΊΚΤΕΣ .... μην ασχολήστε άλλο μαζί μου γιατί ... αδυνατώ να σας κατανοήσω... ευχαριστώ πολύ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επελεξες να απαντησεις μονο στο τελευταιο κομματι. περιμενω απαντηση ακομα για τα πρωτα που σου ειπα. μην βλεπεις παντου αντιπαλους,να σε ταρακουνησουμε προσπαθουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ντίνο όντως ο χρήστης μπιρμπίλης έχει δίκαιο,δεν είσαι αρκετά σαφής με τον τρόπο πο περιγράφεις το χέρι με αποτέλεσμα να μπερδεύεις αυτούς που το διαβάζουν και να είναι δύσκολο να σου πουν μια γνώμη για το πως θα το έπαιζαν....Πχ δεν μπορούμε να καταλάβουμε από τι θέση έπαιζες τελικά όπου είναι το πιο σημαντικό....Στην αρχή λες μεσαία θέση και 3 ακόμα κολς μετά και στο φλοπ λες ότι μιλάς τελευταίος..Εγώ πχ αλλιώς θα το έπαιζα το χέρι από αρχική θέση και αλλιώς από τελευταία...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεσαία θέση όπως το είχα αναφέρει από την αρχή , το stack το δικό μου 60 blinds και το stack του ενός τελικά που έμεινε μέχρι και το river ήταν γύρω στα 80 blinds και ήταν στο button η στο cut -off για αυτό με τον συγκεκριμένο στην πορεία μιλούσα πρώτος ... οι υπόλοιποι που μετά το φλοπ έφυγαν αν μας ενδιαφέρουν είχαν όλοι γύρω στα 60-100 blinds ... το παιχνίδι ήταν με blinds 2-2 .... Πάντως είχα την αίσθηση ότι θέλουμε να έχουμε έναν παίκτη μέσα στο ποτ και να έχει πιθανότητες νίκης ....3% .... αυτό λοιπών το έκανα μέχρι και το turn .... στο φλοπ μου κάθετε τόσο ωραίο χέρι και έπρεπε να μπω all in να φύγουν όλοι...? αυτό ... ΠΡΏΤΗ ΦΟΡΆ TO ΑΚΟΎΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kolarakias

συμφωνώ με το σκεπτικό σου για το preflop raise για να μη γίνεται το πάρτυ των random-limpers ! αλλά εδώ σου λέει είχαν μπει ήδη δύο limpers πριν από αυτόν (και ακολουθούν αρκετοί άλλοι ακόμα να μιλήσουν)..

όσον αφορά το position του αν και η περιγραφή είναι από λίγο έως πολύ χύμα, νομίζω είναι φανερό στο turn ότι μένει μόνο ο ntinos κ (ακολουθεί) o villain.

@ntinos

το hand κι εγώ έτσι θα το έπαιζα πιστεύω. απλά ήσουν άτυχος.. next time ...

αλλά θέλω να σου πω και το εξής: αν και δεν μπορώ να ξέρω τις προθέσεις του καθενός, για να διαβάζουν κάποιοι και να απαντούν στο post σου σημαίνει έχουν τη διάθεση να βοηθήσουν ή να ασχοληθούν τελοσπάντων με το hand . ε, ή περιγραφή σου δε βοηθάει, είναι πολυυυ δυσανάγνωστη.. οπότε στην επόμενη προσπάθησε λίγο να "οργανωθείς", να μη μας βγαίνουν κ εμάς τα μάτια κ να μην ψαχνόμαστε ποτέ έκανες check /call 1ος/2ος και τουμπαλην ! αυτά! καλή τύχη στα τραπέζια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

twrakerdises σωστός σε όλα ... νομίζω.... ότι κάποιοι μάλλον προσπαθούν για κάποιο δικό τους λόγο ... να μάθουν όσους μπορούν να παίζουν ΛΆΘΟΣ ΠΌΚΕΡ!! ...

Ο ΚΑΝΌΝΑΣ ΕΊΝΑΙ ΟΛΟΚΆΘΑΡΟΣ όταν έχεις φύλλα όπως ... 66 έως 1010 και Α 2 χρώμα ....έως ... και AJ χρώμα .... προσπαθείς να δεις το flop όσο πιο φτηνά γίνετε και όχι ανεβάζοντας το pot χωρίς να έχεις στα χέρια σου κάτι ουσιαστικό ... και από εκεί και πέρα AN κτυπήσεις nuts μετά το flop κάνεις ότι μπορείς ώστε να μην σου φύγουν οι "πελάτες" ποντάροντας τόσο ώστε να κρατήσεις τουλάχιστον έναν μέσα μέχρι το ρίβερ, εγώ λοιπον έφτασα στο river με αντίπαλο κάποιον που κυνηγούσε ΦΑΝΤΆΣΜΑΤΑ του 3%!!! για εμένα αυτό ήταν πολύ μεγάλη επιτυχία...

ΤΟ ΣΥΜΠΈΡΑΣΜΑ .. ΕΥΤΥΧΏΣ .... ΔΕΝ EXW ΜΆΘΕΙ ΤΟ ΠΌΚΕΡ .. ΠΟΥ ΈΧΟΥΝ ΜΆΘΕΙ ΚΆΠΟΙΟΙ "ΜΕΓΆΛΟΙ ΠΑΊΚΤΕΣ " ΤΟΥ ΦΌΡΟΥΜ!! ....

μήπως .....τελικά ... έχετε διαβάσει ... λάθος βιβλία?

παίζει και το ενδεχόμενο να έχετε διαβάσει τα σωστά αλλά... να τα καταλάβατε .... κάπως ... περίεργα.... :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κια δεν πόσταρα αυτό το χέρι ζητώντας γνώμες για το αν το έπαιξα σωστά η λάθος ... το αρχικό ποστάρισμα ήταν σαν ένα πολύ ωραίο BAD BEAT και τίποτα άλλο ......

γιατί αν μη τί άλλο... ήταν ένα ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΈΣ BAD BEAT ....

αυτά τα λίγα.... καλημέρα σας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΚΑΝΌΝΑΣ ΕΊΝΑΙ ΟΛΟΚΆΘΑΡΟΣ όταν έχεις φύλλα όπως ... 66 έως 1010 και Α 2 χρώμα ....έως ... και AJ χρώμα .... προσπαθείς να δεις το flop όσο πιο φτηνά γίνετε και όχι ανεβάζοντας το pot χωρίς να έχεις στα χέρια σου κάτι ουσιαστικό ... και από εκεί και πέρα AN κτυπήσεις nuts μετά το flop κάνεις ότι μπορείς ώστε να μην σου φύγουν οι "πελάτες" ποντάροντας τόσο ώστε να κρατήσεις τουλάχιστον έναν μέσα μέχρι το ρίβερ

Το έλυσες το game μόνος σου ωραίος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο ΚΑΝΌΝΑΣ ΕΊΝΑΙ ΟΛΟΚΆΘΑΡΟΣ όταν έχεις φύλλα όπως ... 66 έως 1010 και Α 2 χρώμα ....έως ... και AJ χρώμα .... προσπαθείς να δεις το flop όσο πιο φτηνά γίνετε και όχι ανεβάζοντας το pot χωρίς να έχεις στα χέρια σου κάτι ουσιαστικό ... και από εκεί και πέρα AN κτυπήσεις nuts μετά το flop κάνεις ότι μπορείς ώστε να μην σου φύγουν οι "πελάτες" ποντάροντας τόσο ώστε να κρατήσεις τουλάχιστον έναν μέσα μέχρι το ρίβερ

-apospasma apokleistiko apo arthro tou elky sto kill everyone vol III-

μήπως .....τελικά ... έχετε διαβάσει ... λάθος βιβλία?

sose mas file dose mas ta biblia pouy exeis,mallon prepei n ksereis ton bernard lee h ton david sklansky prospopika k exeis anekdota biblia

παίζει και το ενδεχόμενο να έχετε διαβάσει τα σωστά αλλά... να τα καταλάβατε .... κάπως ... περίεργα.... :)

posa thes na mas trelaneis/????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τέλος κάπου εδώ το θέμα...... χάνω και την ώρα μου να απαντάω σε παικταράδες.. έχετε απόλυτο δίκιο .. πολύ λάθος το παιχνίδι μου .... αλήθεια...... έγραψε μήπως κάποιος από εσάς ... ποιος τελικά είναι ο σωστός? anyway ... GL αν και μόνο εγώ χρειάζομαι luck από εδώ μέσα αφού παίζω λάθος τα χέρια μου... εσείς ... δεν χρειάζεστε καθόλου GL .... οπότε... GL μου ... και εσείς ....και σε ανώτερα :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κια δεν πόσταρα αυτό το χέρι ζητώντας γνώμες για το αν το έπαιξα σωστά η λάθος ... το αρχικό ποστάρισμα ήταν σαν ένα πολύ ωραίο BAD BEAT και τίποτα άλλο ......

γιατί αν μη τί άλλο... ήταν ένα ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΈΣ BAD BEAT ....

αυτά τα λίγα.... καλημέρα σας..

μαθε τι ειναι bad beat και ελα να τα ξαναπουμε.

οσο για την πασα αν παιχτηκε οπως καταλαβαινω,πρεφλοπ raise αν εχουμε φτασει να παιζουμε τοση ωρα ωστε να εχουμε reads για τους αντιπαλους,fold αν αυτο δεν ισχυει.postflop απλα κανε μεγαλυτερα πονταρισματα,και στο river bet/fold εκτος αν εχεις reads τι ο αντιπαλος μπορει να μπλοφαρει,οποτε κανε check/call.

και για να στα πω λιγο ωμα τα πραγματα,αν δεν ξαναποσταρεις δεν θα λειψεις σε κανεναν.

δυσαναγνωστα κειμενα,παρτιδες χωρις τις απαραιτητες πληροφοριες και υφος οταν καποιος προσπαθει να σου ανοιξει τα ματια,αυτα ησουνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...