Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ρόμπα και παγκοσμίως ο Καματάκης δια χειρός Galfond


antiopap.com

Recommended Posts

Μετά το πρόσφατο κράξιμο Ελληνων σε ποστ του Καματάκη με παρτίδα απέναντι στον Γκαλφοντ με short-stack strategy έρχεται το παρακάτω για να βάλει τα πράγματα στη θέση τους. Ολόκληρο screenshot αναγκάστηκε να κάνει ο μέγας Γκαλφοντ για να εκθέσει και παγκοσμίως τον παλιοχαρακτήρα του Καματάκη στο νέο του ποστ με τα κακώς κείμενα του online poker: http://www.philgalfond.com/lets-make-some-changes

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

<παλιοχαρακτήρας>το μάμησες ρε μεγάλε, δεν λέω καλά κάνει και τους κράζει γιατί αυτά τα sit out που γίνονται κι όταν κερδίζουν μια καλή πάσα φεύγουν (μέσα σε αυτούς και ο Καματάκης) είναι ντροπή για το πόκερ σ' αυτό το επίπεδο.

Αλλά είναι κάποιο είδος στρατηγικής κι αυτό (κάπως ηλίθιο κατά την γνώμη μου)

****To μήνυμα μετατράπηκε από greeklish

Moderator: Παρακαλούμε να χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο φόρουμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να μπεις με 10ΒΒ ή όποιο είναι το min buy-in σ'ένα τραπέζι? Ναι.

Μπορείς μετά από all-in ή σε οποιοδήποτε χέρι να κάτσεις sit out? Ναι, μπορείς.

Από τη στιγμή που είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών, δεν μπορείς να κατακρίνεις τον κάθε παίκτη γιατί το κάνει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσαρμόσεις το παιχνίδι σου γύρω από αυτόν τον τρόπο παιξίματος.

λέμε τώρα.... :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

θα συμφωνήσω με το ψάρι.

αφού δεν κάνει κάτι παράνομο ο HIT AND RUN τότε ?

πες ότι σου πήραμε τα σώβρακα μεγάλη και άσε της DIKEOLOGIES τύπου < ΙΜΠΡΟΒΕ> THE ΓΑΜΕ.

όχι θα κάνουμε IMPROVE ΘΕ ΓΑΜΕ ΑΡΟΥΝΤ ΥΟΥΡ ΓΑΜΕ

ASshole

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκά... τυπικά έτσι είναι ... αλλά εδώ μέσα θα σε συνβουλευα να μην παίρνεις το μέρος ... ΕΙΔΙΚΆ ΤΟΥ Καματάκη ..έχει πολλούς ...."φίλους" εδώ μέσα... κάποιοι ... ίσως και απλά να ζηλεύουν ... επειδή .. δεν έχουν bank roll και ...ΚΌΤΣΙΑ να παίξουν σε αυτό το επίπεδο ..... και απλά να τα πάρουν και να φύγουν .. έτσι είναι το παιχνίδι .. ένα καλό κόλπο και για σας .... κάποιους τους ενοχλεί αυτό ... ας αλλάξουν λοιπών τους κανονισμούς στο on line poker να δούμε .... ποιος θα πονέσει πιο πολύ ... ο Καματάκης ... η κάποιοι άλλοι....?? :)))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να μπεις με 10ΒΒ ή όποιο είναι το min buy-in σ'ένα τραπέζι? Ναι.

Μπορείς μετά από all-in ή σε οποιοδήποτε χέρι να κάτσεις sit out? Ναι, μπορείς.

Από τη στιγμή που είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών, δεν μπορείς να κατακρίνεις τον κάθε παίκτη γιατί το κάνει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσαρμόσεις το παιχνίδι σου γύρω από αυτόν τον τρόπο παιξίματος.

λέμε τώρα.... :lol:

Μα δεν είπε κανείς ότι απαγορεύεται και ότι αυτό που κάνει είναι κόντρα στους κανονισμούς. Αυτό που λέει ο Galfond είναι ότι αυτές οι πράξεις είναι ενάντια στην ηθική του παιχνιδιού.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο τα έχει βάλει με τον Καματάκη συγκεκριμένα. Πιστεύω ότι το κάνουν οι περισσότεροι σε αυτά τα stakes και στο screenshot θα μπορούσε να είναι εύκολα κάποιος άλλος που κάνει το ίδιο πράγμα. Αλλιώς δεν θα χρησιμοποιούσε πληθυντικό όταν λέει "but everyone INSTANTLY sits out due to their fear of getting buttoned." Απλά ο Καματάκης το έκανε πιο ενοχλητικό κάνοντας ένα σχόλιο στο chat.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μετά το πρόσφατο κράξιμο Ελληνων σε ποστ του Καματάκη με παρτίδα απέναντι στον Γκαλφοντ με short-stack strategy έρχεται το παρακάτω για να βάλει τα πράγματα στη θέση τους. Ολόκληρο screenshot αναγκάστηκε να κάνει ο μέγας Γκαλφοντ για να εκθέσει και παγκοσμίως τον παλιοχαρακτήρα του Καματάκη στο νέο του ποστ με τα κακώς κείμενα του online poker: http://www.philgalfond.com/lets-make-some-changes

+1000

Εάν δεν το έλεγες πολλοί δεν θα το μάθαιναν. Μάλλον εδώ στο άρθρο για τον Galfond ξέχασαν να αναφέρουν αυτή την είδηση η' παίζει κάτι άλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να μπεις με 10ΒΒ ή όποιο είναι το min buy-in σ'ένα τραπέζι? Ναι.

Μπορείς μετά από all-in ή σε οποιοδήποτε χέρι να κάτσεις sit out? Ναι, μπορείς.

Από τη στιγμή που είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών, δεν μπορείς να κατακρίνεις τον κάθε παίκτη γιατί το κάνει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσαρμόσεις το παιχνίδι σου γύρω από αυτόν τον τρόπο παιξίματος.

λέμε τώρα.... :lol:

Μα δεν είπε κανείς ότι απαγορεύεται και ότι αυτό που κάνει είναι κόντρα στους κανονισμούς. Αυτό που λέει ο Galfond είναι ότι αυτές οι πράξεις είναι ενάντια στην ηθική του παιχνιδιού.

Επίσης δεν ξέρω κατά πόσο τα έχει βάλει με τον Καματάκη συγκεκριμένα. Πιστεύω ότι το κάνουν οι περισσότεροι σε αυτά τα stakes και στο screenshot θα μπορούσε να είναι εύκολα κάποιος άλλος που κάνει το ίδιο πράγμα. Αλλιώς δεν θα χρησιμοποιούσε πληθυντικό όταν λέει "but everyone INSTANTLY sits out due to their fear of getting buttoned." Απλά ο Καματάκης το έκανε πιο ενοχλητικό κάνοντας ένα σχόλιο στο chat.

Μα γι'αυτό το ανέφερα φίλτατε. Γιατί ειναι παλιοχαρακτήρας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παίδες δεν είπα ότι είναι ρόμπα επειδή κάνει αυτό το είδος παιχνιδιού. Απλώς το συγκεκριμένο έδεσε με το προηγούμενο θέμα όπου ο Καματάκης πόσταρε χέρι όπου τα πήρε απ'τον Γκαλφοντ και καλά για να το σχολιάσουμε, ενώ πιθανότατα ήθελε απλώς να δώσει άλλη μια δόση υπερηφάνειας στο φουσκωμένο εγώ του και φυσικά κανείς δεν σχολίασε τον τρόπο που έπαιξε το χέρι.. Και τώρα βλέπουμε τον Γκαλφοντ να κάνει ολόκληρο σκρινσοτ συγκεκριμένο άτομο.. Δεν είναι τυχαίο....

Κουρασμένε: είδα πριν λίγο το θέμα και εδώ. Μη πάει συνέχεια ο νους σας στο πονηρό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορείς να μπεις με 10ΒΒ ή όποιο είναι το min buy-in σ'ένα τραπέζι? Ναι.

Μπορείς μετά από all-in ή σε οποιοδήποτε χέρι να κάτσεις sit out? Ναι, μπορείς.

Από τη στιγμή που είναι μέσα στα πλαίσια των κανονισμών, δεν μπορείς να κατακρίνεις τον κάθε παίκτη γιατί το κάνει. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να προσαρμόσεις το παιχνίδι σου γύρω από αυτόν τον τρόπο παιξίματος.

λέμε τώρα.... :lol:

Angle shooting is a controversial part of poker. While not quite cheating, in some cases, it is essentially finding ways of exploiting ambiguous or weak areas of the rules in order to gain an advantage over other players. This is more than just pushing rules to their limits – it is travelling to the outer edges of fair play. For the most part, the spirit of the angle shooter is that of a cheat, but even the fairest of poker players may try to find an angle when in dire straits.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όλα αυτά που κατακρίνει ο Galfond στο blog του, λειτουγρουν εις βάρος του παιχνιδιού μεσο/μακροπρόθεσμα και κατ' επέκταση λειτουργούν εναντίων και των ίδιων των παικτών που λειτουργούν με αυτό τον τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antiopap.com

Δεν κατάλαβα γιατί αυτό το σχόλιο εκνεύρισε τον Galfond. Δεν ξέρω αν το sitting out μπορεί να θεωρηθεί angle shooting πως είπε ο W0undy (κάτι που τη βαράει σε όλους τους ηθικούς παίχτες φυσικά). Εκτός από επαγγελματίας παίχτης είναι και λάτρης του παιχνιδιού και θέλει γενικώς να παίζει ακόμα κι αν αυτό του στοιχίζει σε EV όπως είπε και ίδιος. Δεν τον ενδιαφέρει και τόσο πολύ να παίζει μόνο με fish όπως όλοι οι άλλοι (εξαιρούνται φυσικά Isildur1, Sahamies και 3-4 ακόμα που παίζουν γιατί πραγματικά γουστάρουν).

Τέλος, ξαναλέω ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι τυχαίο το ότι ο Καματάκης βρίσκεται στο screenshot. Η γνώμη μου είναι ότι θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος από τους δεκάδες παίχτες που κάνουν το ίδιο πράγμα και ότι δεν έχει κάτι προσωπικό μαζί του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουρασμένε: είδα πριν λίγο το θέμα και εδώ. Μη πάει συνέχεια ο νους σας στο πονηρό

Το θέμα που έχει εδώ είναι ότι ο Galfond άνοιξε προσωπική ιστοσελίδα δεν λέει κάτι άλλο. Εάν όμως ο Galfond έλεγε κάτι θετικό πάνω πάνω στις ειδήσεις για κανα μήνα θα ήτανε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κουρασμένε: είδα πριν λίγο το θέμα και εδώ. Μη πάει συνέχεια ο νους σας στο πονηρό

Το θέμα που έχει εδώ είναι ότι ο Galfond άνοιξε προσωπική ιστοσελίδα δεν λέει κάτι άλλο. Εάν όμως ο Galfond έλεγε κάτι θετικό πάνω πάνω στις ειδήσεις για κανα μήνα θα ήτανε.

Όντως έχεις δίκιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@antiopap.com

Δεν κατάλαβα γιατί αυτό το σχόλιο εκνεύρισε τον Galfond. Δεν ξέρω αν το sitting out μπορεί να θεωρηθεί angle shooting πως είπε ο W0undy (κάτι που τη βαράει σε όλους τους ηθικούς παίχτες φυσικά). Εκτός από επαγγελματίας παίχτης είναι και λάτρης του παιχνιδιού και θέλει γενικώς να παίζει ακόμα κι αν αυτό του στοιχίζει σε EV όπως είπε και ίδιος. Δεν τον ενδιαφέρει και τόσο πολύ να παίζει μόνο με fish όπως όλοι οι άλλοι (εξαιρούνται φυσικά Isildur1, Sahamies και 3-4 ακόμα που παίζουν γιατί πραγματικά γουστάρουν).

Τέλος, ξαναλέω ότι κατά πάσα πιθανότητα είναι τυχαίο το ότι ο Καματάκης βρίσκεται στο screenshot. Η γνώμη μου είναι ότι θα μπορούσε να είναι οποιοσδήποτε άλλος από τους δεκάδες παίχτες που κάνουν το ίδιο πράγμα και ότι δεν έχει κάτι προσωπικό μαζί του.

Ίσως να ειμαι και εγώ υπερβολικός. Πάντως είμαι σχεδόν σίγουρος πως δεν έχει κάνει μόνο αυτό ο Καματακης και γι'αυτό τον "εκδικήθηκε" ο Γκαλφοντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι μαγκιά να επιλέγεις τους αντιπάλους σου για να είσαι κερδοφόρος και μεγάλη μ*****α να παίζεις με μεγαθήρια τύπου Galphond εκτός αν το κάνεις για training και θεωρήσεις τις όποιες απώλειες ως "δίδακτρα"...

Το σχόλιο λοιπόν του αρχικού πόστερ απλά επιβεβαιώνει ότι ο Καματάκης επιλέγει +EV

καταστάσεις... Καθήστε και εσείς σε ένα τραπέζι και όταν κάτσει ο Galphond παίξτε μαζί του για να αποδείξετε ότι είστε ποιο μάγκες και ηθικοί από τον Ήλιο ...τον παλιοχαρακτήρα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ γιατί έχω την εντύπωση ότι είναι μαγκιά να επιλέγεις τους αντιπάλους σου για να είσαι κερδοφόρος και μεγάλη μ*****α να παίζεις με μεγαθήρια τύπου Galphond εκτός αν το κάνεις για training και θεωρήσεις τις όποιες απώλειες ως "δίδακτρα"...

Το σχόλιο λοιπόν του αρχικού πόστερ απλά επιβεβαιώνει ότι ο Καματάκης επιλέγει +EV

καταστάσεις... Καθήστε και εσείς σε ένα τραπέζι και όταν κάτσει ο Galphond παίξτε μαζί του για να αποδείξετε ότι είστε ποιο μάγκες και ηθικοί από τον Ήλιο ...τον παλιοχαρακτήρα....

πες τα ρε συ liontari γιατί εδώ μέσα θα μας τρελάνουν , μπαίνει ο καθένας που τα πιο ψηλά blinds που έχει παίξει είναι στο 5-10 και γράφουν απαξιωτικά για άνθρωπο που έχει παίξει poker στην ζωή του πιο πολύ από όσο όλοι αυτοί μαζί!!!

ΈΛΕΟΣ ΠΙΑ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

THE GAOL IS TO MAKE ΜΟΝΕΥ

αλιως θα παίζαμε τσαμπέ.

εγώ πάλι παίζω φορ φυν , αλλά δεν θέλω και η τσέπη μου να επιβαρινετε, τη ενοω?

ενοω προτίμο να έχω ένα καλό ROI και να παίζω με τα κέρδη μου πόκερ αντί να καταθέτω κάθε μήνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...