Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

non showdown profit


Recommended Posts

μπορεί κάποιος να βοηθήσει με κάποια strategy για να ανέβει το non showdown profit ?? στο holdem manager παρατηρώ ότι χάνω αρκετά όταν δεν πάω σε showdown ! να τονίσω ότι παίζω σε 0.02! σε 5000 σε showdown κερδίζω 25e και σε non showdown χάνω 12ε! το ξέρω ότι έχw μικρό δείγμα αλλά πέφτει σταθερά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην σε νοιαζει ειναι βλακειες αυτα.. Ειδικα εκει που λες στο 0.02 το χρημα ειναι στο showdown..

αυτό που λες ισχύει ? ισχύει κ για middle stakes π.χ? όταν καπιος χάνει σπίτια σε non showdown δλδ δεν είναι τόσο σημαντικό ? δεν ερίζω απλά ρωτάω γιατί έχω θέμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο που ρωτησε ο thanos στα micro stakes δεν εχει εφαρμογη. Αν εισαι πολυ καλος παιχτης μπορεις να αυξησεις το non-showdown αλλα για καποιον beginner καλυτερα θα ειναι να ασχολειτε με τα showdown μονο, και πως θα παρει max value απο τα fish παρα αν περνανε οι μπλοφες του(!)

Μονο micro εχω παιξει και για αυτα μιλαω, για mid και τετοια δεν εχω ιδεα τι κανουν και πως.. Παντως ο Nikachu απο cardrunners υποστηριζει οτι και σε mid stakes δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα non-showdown αν χανεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

2 είναι οι λόγοι για κόκκινη γραμμή προς τα κάτω νομίζω ...το να μην κανείς αρκετά thin value bets κ να μην παίζεις aggressively draws klp ....αλλά όπως ειπώθηκε στα μικρότερα στακές δεν έχει τόσο μεγάλη σημασία ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προς απάντηση του ερωτήματος του crackLiNg με το "δεν υπαρχει κανενα προβλημα με τα non-showdown αν χάνεις" εννοείτε ότι δεν υπάρχει απαραίτητα leak στο παιχνίδι σου, έτσι; Γιατί αυτό έχω ακούσει και εγώ. Εγώ έδειξα το γράφημά μου όπως και ο djalexlee στο άλλο thread και στα 2 η κόκκινη γραμμή των non-showdown winnings είναι κάτω από το μηδέν. Είναι σε όλους σας έτσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν πιάνει τα φολδαρισμένα sb κ bb ως non showdown τότε σε όλους έτσι θα είναι κ όντως δεν έχει μεγάλη σημασία το θέμα είναι μέχρι πόσο είναι λογικό να χάνεις σε non sd

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι έχω δει κόκκινες κατά πάνω πχ :takearisk (true story ) ...έχει να κάνει με το game στυλε

επίσης κ τ bluffcathing ανεβάζει το non Showdown winnings ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι έχω δει κόκκινες κατά πάνω πχ :takearisk (true story ) ...έχει να κάνει με το game στυλε

επίσης κ τ bluffcathing ανεβάζει το non Showdown winnings ..

Αν μιλάς για HU προφανώς και θα είναι προς τα πάνω η κόκκινη γραμμή. Πάμε πολύ λίγες φορές σε showdown στο HU οπότε αν κάποιος είναι κερδισμένος παίχτης τα κύρια έσοδά του προέρχονται από non-showdown winnings.

Το bluffcatching πώς ακριβώς ανεβάζει τα NSW;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικά όταν κανείς fold απλά χάνεις κ μειώνει το non showdown winnings ...άμα κανείς καλλ όμως μεταφέρεται στο showdown winnings ...νομίζω δεείμαι κ σίγουρος ...όχι από 4max κ 6max νομίζω ήταν ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λογικά όταν κανείς fold απλά χάνεις κ μειώνει το non showdown winnings ...άμα κανείς καλλ όμως μεταφέρεται στο showdown winnings

Μάλλον κάτι έχω καταλάβει λάθος... Τα showdown winnings είναι το άθροισμα των pot που παίρνεις σε showdown όχι postflop έτσι δεν είναι; Γιατί να μεταφέρεται το κέρδος στα showdown winnings αν κάνεις call το blind;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ακριβως ετσι ειναι και εμενα.. Ειναι και αναλογα το στυλ παιχνιδιου, στα micros νομιζω θα χασεις χρηματα αν προσπαθησεις να ανεβασεις το non-showdown.. Ειχα δει ενα πολυ ωραιο βιντεο για αυτο το θεμα που συμφωνω απολυτα. Τουλαχιστον για τα limits που παιζω και εχω σκοπο να παιξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα έτσι είναι απλά δεν ήξερα αν πρέπει να προσπαθήσω να το ανεβάσω με περισσότερα 3 βετς.. αλλά από την άλλη είναι micro .. δεν καταλαβαίνουν από τέτοια!! στην pokerstars για κάποιο διάστημα την είχα πάνω την γραμμή αλλά μετά πάλι κατηφόρα και τώρα στην 888 σταθερά κάτω αλλά με τα fish να σου κάνουν all in με 3h επαφή κερδίζεις πολλά στο showdown !! :D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη σχέση έχει το bluffcatching με το να κανείς call τα blinds ?είσαι στο ρίβερ κ ς ποντάρει ο άλλος κ πας πάσσο ...

Α, ναι εκεί συμφωνώ ότι αν πιάνεις μπλόφες σου ανεβάζει τα showdown winnings. Απλά έγραψες

επίσης κ τ bluffcathing ανεβάζει το non Showdown winnings ..

και με μπέρδεψες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κερδιζεις ειτε δειχνοντας το καλυτερο hand(showdown) ειτε κανοντας τον αλλο να παει fold(non-showdown) Οποτε κανοντας fold σε ενα hand πχ bet στο river η μπλε γραμμη μας μενει σταθερη ενω η κοκκινη πεφτει. Αν κανουμε call ειναι το αναποδο. Το πως ειναι οι γραμμες ειναι αναλογα το play style μας, αν εισαι πχ πολυ aggro λογικο να εχεις χαμηλα showdown winnings επειδη μπλοφαρεις πολυ αλλα υψηλα non showdown επειδη κανεις τους αλλους να πανε fold πολυ συχνα.

Το showdown εννοουσε ο φιλος οτι ανεβαινει μαλλον τυπογραφικο.. Crackling τα blinds μετρανε κανονικα νομιζω.

Ενα παραδειγμα πχ.

midstakeslifetime.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν εχω ιδεα.. :P Σιγουρα extreme παραδειγματα θα υπαρχουν, οπως στο screenshot που εβαλα αλλα εγω θα ανησυχουσα για το green line μονο να πω την αληθεια. Αν δεις οτι το παιχνιδι σου μενει πισω ειναι στασιμο και μειωνετε το win rate μπορεις να βρεις τροπους να αυξησεις το Non-showdown(bluffing/value betting etc..)

Κατα τα αλλα δεν ξερω κατι παραπανω, τα ειχα ψαξει λιγο δε βρηκα καμια εφαρμογη σε micros και δεν ξανασχοληθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α Επισης τα bluffcatching ειναι καλα για την κοκκινη γραμμη ασχετα που αν το κανουμε πετυχημενα ανεβαινει η μπλε. Ειπαμε πριν αν μας κανουμε call στο river και χασουμε για μια περιπτωση τι γινεται γενικα ομως ειναι καλο για το red line μας γιατι αν καναμε fold θα επεφτε η κοκκινη ενω τωρα ανεβαινει η μπλε και μενει σταθερη η κοκκινη. Δεν το βοηθαν μονο οι μπλοφες αυτο θελω να πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

όχι έχω δει κόκκινες κατά πάνω πχ :takearisk (true story ) ...έχει να κάνει με το game στυλε

επίσης κ τ bluffcathing ανεβάζει το non Showdown winnings ..

y όντως απλά αν αυξήσεις το non showdown θα χάσεις στο showdown

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με 3 τρόπους αυξάνετε το non showdown (ρεδ λίνε)

1)με bluffing , semibluffing - κερδίζεις χωρίς showdown αυξάνετε η red line

2)με bluffcatching - στην ουσία εδώ όταν κανείς bluffcatch κρατάς σταθερή την red line γιατί πολύ απλά δεν πας πάσο κ δν χάνεις ότι είχες βαλειη στο pot κ αυξάνετε η μειώνετε η blue line ανάλογος του αν ήταν σωστό το call σου

3) με thin value betting - εδώ πολλές φορές θα κανείς thin bet στο river θα σε κάνουν call κ μερικές φορές θα κερδίζεις άλλες φορές θα χάνεις αλλά θα υπάρχει ένα ποσοστό των φόρων που θα πάει πάσο ο αντίπαλος κ έτσι θα αυξηθεί η red line πάλι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...