Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

non showdown profit


Recommended Posts

αν πιάνει τα φολδαρισμένα sb κ bb ως non showdown τότε σε όλους έτσι θα είναι κ όντως δεν έχει μεγάλη σημασία το θέμα είναι μέχρι πόσο είναι λογικό να χάνεις σε non sd

no

επίσης κ τ bluffcathing ανεβάζει το non Showdown winnings ..

το bluffcathing δεν επηρεάζει τη redline

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πιανει και τα blinds.. Ξερει κανεις σιγουρα?? Βαριεμαι να το ψαχνω..

Δεν επηρεαζει ακριβως, απλα αν πηγαινες fold θα επεφτε οποτε με το να μενει σταθερη ειναι καλο. Δεν την ανεβαζει οπως ειπε ο φιλος αλλα τη βοηθαει να μην πεσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειμαι σχεδον σιγουρος οτι πιανει και τα blinds.. Ξερει κανεις σιγουρα?? Βαριεμαι να το ψαχνω..

Δεν επηρεαζει ακριβως, απλα αν πηγαινες fold θα επεφτε οποτε με το να μενει σταθερη ειναι καλο. Δεν την ανεβαζει οπως ειπε ο φιλος αλλα τη βοηθαει να μην πεσει.

προφανώς και τα πιάνει 100% σίγουρα

ναι αυτό ενοω κ εγώ ότι με το bluffcathging η redline παραμένει αμετάβλητη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πρέπει να έχει να κάνει αποκλειστικά με το gamestyle δν νομίζω να μπορείς να βελτιώσεις την redline χωρίς να ρίξεις την μπλε.

π.χ maniacs σίγουρα θα έχουν θετική redline αλλά θα χάνουν άπειρα σε showdown γτ λογικά θα τα βάζουν με το χειρότερο μου φαίνετε εξαιρετικά δύσκολο καπιος παίκτης να έχει κ της δύο αυτές γραμμές θετικές. ίσως αποκλείετε και μαθηματικά να συμβεί κάτι τέτοιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπορεις θεωρητικα να βελτιωσεις την red και να μην πεσει η blue μονο αν παιζεις με retards που δεν θα αρχισουν να σε κανουν call light θα πηγαινουν fold σε καθε μπλοφα σου και τα bluffcatch σου θα εχουν 100% επιτυχια. Πραγμα αδυνατο.. Μπορεις λογικα να εχεις τη μια break even οριακα θετικη και την αλλη ψηλα. Δεν νομιζω οτι μπορεις να εχεις και τις 2 ψηλα για μεγαλο sample αλλα μπορει να κανω και λαθος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

π.χ maniacs σίγουρα θα έχουν θετική redline αλλά θα χάνουν άπειρα σε showdown γτ λογικά θα τα βάζουν με το χειρότερο μου φαίνετε εξαιρετικά δύσκολο καπιος παίκτης να έχει κ της δύο αυτές γραμμές θετικές. ίσως αποκλείετε και μαθηματικά να συμβεί κάτι τέτοιο

σταματά να λες ότι να ναι προφανώς και γίνεται και έχει επιτευχθεί από αρκετούς (όχι πολλούς) καλούς παίκτες που λογικά θα έχουν "τρέξει" και kala lifetime

auto einai to graph enos high stakes paixti tou perasmenou xronou malista..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μου φαίνετε εξαιρετικά δύσκολο κάποιος παίκτης να έχει και της δύο γραμμές thetikes

αυτό είπα.

το ότι ίσως αποκλείετε μαθηματικά το σκευτικα καθαρά εμπειρικά γτ μπορώ να σκευτω άπειρες περιπτώσεις που αν θελήσεις να πάρεις το ποτ χωρίς showdown θα κερδίσεις αλλά αν πας σε showdown ίσως κερδίσεις περισσότερα π.χ check / raise στο τύρν για induce bet που θα κάνει commit όλο το stack του αντιπάλου.

Ποτέ δεν είπα ότι ΣΊΓΟΥΡΑ αποδεικνύετε μαθηματικά αν κ σχεδόν σίγουρα θα υπάρχει καπια σχέση που η πρόοδος του ενός θα επηρεάζει αρνητικά την πρόοδο του άλλου.

το ότι έχει επιτευχθεί από αρκετούς δν το πιστεύω με τπτ , πιστεύω ότι θα έχει επιτευχθεί από ελάχιστους και μάλλον μιλάμε για παίκτες φαινόμενα αυτό που είπε ο ijustriveredyou το πιστεύω ότι μπορεί η μια γραμμή να είναι οριακά + η - κ η άλλη να τρέχει καλά.

κ μην μου ανεβάζεις random γραφήματα η τουλάχιστον αν το κανείς γράψε μου δίπλα κ με τη winrate τρέχει στα non showdown κ τη winrate στα showdown .

Είμαι σίγουρος ότι κ το γράφημα του galfond θετικά θα τα έχει κ τα δύο αλλά όπως σου είπα μιλάμε για κανόνες όχι για εξαιρέσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

προφανώς και θα σου ανεβάσω random γραφήματα (με μεγάλο sapmle size ) και όχι μόνο του galfond για να σου αποδείξω ότι δεν είναι "μαθηματικά αδύνατον" να συμβεί κάτι τέτοιο

Τώρα το αν είναι λίγοι ελάχιστοι η πολλοί αυτοί οι παίκτες δεν μ ενδιαφέρει.

Και δεν σημαίνει aparaithta ότι αυτός που έχει θετικές και τiς 2 γραμμμες θα βγάλει περισσότερα από αυτών που έχει π.χ. break even τη redline και στο θεό τη μπλε. yi αυτό δεν είναι εξαίρεση η κάποιο φαινόμενο..

εσύ μου μιλάς για μαθηματικά αδύνατες περιπτώσεις σύμφωνα με αυτά pou έχεις δει εμπειρικά και εγώ σου παρουσιάζω γεγονότα (γραφήματα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αμφιβάλεις δλδ ότι υπάρχει καπια σχέση που όσο αυξάνει το showdown π.χ φθίνει το non ?

όχι αντίστροφος ανάλογη φυσικά αλλά σίγουρα αλληλοεπειρεαζοντε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το graph παραπανω ειναι εξωπραγματικο δε λεω και παντα υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα πολυ δυσκολα normal παιχτης να εχει και τα 2 θετικα.. Αν μιλαμε για εναν απο τους καλυτερους στον κοσμο οκ σιγουρα. Εγω το ελεγα περισσοτερο για τους "normal" καλους παιχτες.. Γνωμη μου αν παιζεις 200NL και πανω θα πρεπει να το ψαξεις λιγο, πχ κερδιζω 5bb/100 στα showdown και χανω 2bb/100 στα non-showdown αρα ειμαι καλα η αναλογα οχι και πρεπει να αυξησω λιγο το red line.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βασική προϋπόθεση για τέτοια γραφήματα είναι νομίζω να αγωνίζεσαι σε αρκετά υψηλά stakes ώστε να μην πάει κάθε χέρι σε showdown όπως στα micros και να είσαι πολύ επιθετικός. Επίσης μήπως γνωρίζεις noble αν το γράφημα είναι σε full ring ή σε 6-max κτλ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...