Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Υποδειξτε τα λαθη μου για να βελτιωθω


vkiller

Recommended Posts

το μόνο χερι που μπορει να σχολιαστει κατι για το παιχνιδι ειναι το 2ο που κανεις ενα ασχημο raise στο JJ3 με τα 8αρια σου σε μια χαρακτηριστικη πασα που οι κακοι παικτες κανουν raise.δεν λεω οτι εισαι κακος παικτης ισως βρεθηκες σε μια κακια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μόνο χερι που μπορει να σχολιαστει κατι για το παιχνιδι ειναι το 2ο που κανεις ενα ασχημο raise στο JJ3 με τα 8αρια σου σε μια χαρακτηριστικη πασα που οι κακοι παικτες κανουν raise.δεν λεω οτι εισαι κακος παικτης ισως βρεθηκες σε μια κακια στιγμη.

ειδικά αυτό ήταν μέγα λάθος!!!! έκανα raise ο άτιμος με 92% πλεονέκτημα.....σε ένα φλοπ που λογικά αν είχε οβερ cards ο αντίπαλος έπρεπε να του δώσω free cards κατά τη γνώμη σου....για να χτυπήσει ένα από τα 6 ούτ του σε τέρν είτε ρίβερ....(έδω χτύπησε τα 2 ούτ του, πόσο μάλλον τα 6)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

birbilisgr γράψε να βοηθήσεις άλλους αν δεν θες να βοηθήσεις εμένα. δεν σε ειρωνεβομαι φίλε, απλά τη γνώμη μου είπα όπως την είπες και εσύ και τη σέβομαι. *το ίδιο σποτ* μπορεί να παιχτεί με διαφορετικούς τρόπους κάθε φορά και να είναι πάλι σωστό παίξιμο.. * στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε μεγάλη πιθανότητα να έχει οβερ cards ο αντίπαλος και ήθελα να τα πετάξει εκεί για να μην του δώσω ευκαιρία να χτυπήσει 1 από τα 6 ούτ του σε τέρν η ρίβερ. *συχνά το παίζω πολύ διαφορετικά το συγκεκριμένο χέρι.*

από τη στιγμή που έκανε το καλλ στο reraise αν δεν έκανε slow play μάλλον είχε ζευγάρι απλά δεν ήξερα αν είναι πάνω η κάτω από 88 οπότε είμουν check τσεκ η καλλ σε τέρν και ρίβερ αφού είτε είμαι πολύ μπροστά είτε πολύ πίσω οπότε δεν έχει νόημα νέο μπέτ στο τέρν,αφού ακόμη και overcards να έχει, έχει μόλις 12% * και όντος είχε ζευγάρι, συμπτωματικά 77 και χτύπησε το 4% στο ρίβερ*

Τώρα πες τη δική σου προσέγγιση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

killer φαντάσου απλά να μην ήσουν κερδισμένος στην on game πως θα σου απαντούσαν .... σου απαντούν σαν να σου κάνουν και χάρη ... και AN απλά σκεφτείς να τους πεις την γνώμη σου και το πως βλέπεις εσύ το χέρι ..... ΦΥΣΙΚΆ ..... ΤΟΛΜΆΣ KAI ΤΟΥΣ ΕΙΡΩΝΕΎΕΣΑΙ ..... ΈΧΕΙ ΠΟΛΎ ΠΛΆΚΑ ΠΆΝΤΩΣ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπών για να τελειώνουμε τα ίδια suckout έφαγα τον Ιανουάριο σε sng !!!!!!!! και είχα -200 usd με ΑΒΙ 1,5 .Μέσα στο Φεβρουάριο γύρισε το variance και είμαι +100 . Τα suckout μια τα ρίχνεις και μια τα τρως ξεπέρασέ το και περίμενε να γυρίσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Grammenoz έχεις δίκιο αλλά θυμάμαι όταν έπαιζα ακόμα stars σε μια ώρα είχα φάει 4 τετια χέρια στην μούρη ....με ΑΑ 2 φορές μέσα σε 2 ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΆ λεπτά από KK και

10 J ...με PRE FLOP all INS !!!!! από SET ΤΩΝ ΚΚ και FLUSH από το 10 J

και στην συνέχεια AK με KQ που βρεικε ΕΎΚΟΛΑ στο flop Q ..... και σχεδόν ταυτόχρονα με QQ από 33 που σετάρε ......στο river ,

κάποια πράγματα όσο και να θες ΑΠΛΆ είναι πολύ ΑΡΩΣΤΑ και δεν τα αντέχεις!!!

εγώ πάντως έχω να πω μόνο ότι από την ώρα που άλλαξα site και πλέον παίζω στο PARTY POKER έχω ηρεμήσει!!! είναι και αυτό μια λύση.... παίρνεις τα λεφτάκια σου και παίζεις αλλού!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

η ....μ

φίλε μου ακριβώς αυτό είναι συμφωνώ

θέλει προσοχή μεγάλη , στα CASH πλέον όταν μου δίνει ο POKERSTARS ΑΑ- KK \

και μιλάς όπεν - μηδ φοβάμαι PARA PARA PARA ΠΟΛΎ

όταν είμαι LATE βλέπω ότι πιάνουν οι ΆΣΣΟΙ

εάν πας να kaneIS SLOW PLAY AA KK - SET την μαμμισες κυριολεκτικά όταν ο ρώσσος βει με 3-5 και έχει κέντα πάνω κάτω και χρώμα λολ

ότι σου κάνουν θα τους κανείς απλό είναι.

έφαγα 20 SUCKOUTS

και έριξα και 10 SUCKOUT χτες

παραδιγμα

25νλ

εγώ AJ ΒΥΤΤΩΝ

BB έχει AK

RAISE EGO Χ 3

ΡΕ_RAISE ο μαλακαας που νομίζε ότι είχε ΑΑ_KK λολ

αλλ ιν εγώ στο FLOP αφού είχε A KATO O ΝΟΟΒΑΣ

στο τύρν J - δίπλωσα απλά

ΣΥΚΚΟΥΤ

44 $ ΠΟΤ

το πήρα και έφυγα κύριος μου τα χρώσταγε η PS

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκά.... νομίζω πως αν σκέφτεσαι ... "μου τα χρωστούσε η PS " σκέφτεσαι λάθος .....

η .... PS είναι .... ΘΕΌΣ ...... ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΆΕΙ ΠΟΥΘΕΝΆ KAI ΤΊΠΟΤΑ.... νομίζω.... με καταλαβαίνεις :)

noble λίγο...... αηδία η ματωμένη μύτη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επειδή το μόνο χέρι που χρίζει σχολιασμού είναι το 2ο,μόνο με αυτό θα ασχοληθώ.reraise flop για ποιο λόγο το κανείς?για να δείξεις ότι είσαι δυνατός?ότι έχεις τον j δηλαδή,η απλά για να τον κανείς να πετάξει κάποιο ax ?αν και σε τέτοιο board το reraise δεν διώχνει κανέναν σκεπτόμενο παίχτη.και οκ το έκανες?turn γιατί δεν κανείς 2nd barrel ??????και άντε δεν έκανες στο river γιατί κανείς call στο all ιν του??????

και για τα αλλά χέρια δεν αξίζει οποιαδήποτε αναφορά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λουκά.... νομίζω πως αν σκέφτεσαι ... "μου τα χρωστούσε η PS " σκέφτεσαι λάθος .....

η .... PS είναι .... ΘΕΌΣ ...... ΔΕΝ ΧΡΩΣΤΆΕΙ ΠΟΥΘΕΝΆ KAI ΤΊΠΟΤΑ.... νομίζω.... με καταλαβαίνεις :)

noble λίγο...... αηδία η ματωμένη μύτη.....

μου τα χρωστάει όταν είμουν στο 11.5 $ CHIP LEADER

για 1 ώρα +++

και μετά ο κάργ...σχορτστακκ με πάει αλλ ιν ....και έχω AA και χάνω

και μετά πάλι KK και χάνω

μετά τηλταρα γιατί η βρομιαρα η PS είναι ΞΟΚΕ

χαίρομαι πλέον όταν κάνω suCK ούτ στα μονκευς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vkiller

Τι δεν εφαρμόζω εδώ επειδή είμαι συντονιστής και για ποιες συνέπειες μιλάς;

Το thread όπως βλέπεις και μόνος σου έχει ξεφύγει. Δεν μιλήσαμε σχεδόν καθόλου για το τι έκανες λάθος, απλά γιατί δεν υπάρχουν πολλά πράγματα να σχολιάσεις όταν μπαίνεις all in pre με ΑΑ και ΚΚ. Ακόμα και αυτός ο ένας (birbilisgr) που προσπάθησε να μιλήσει για το hand τον ειρωνεύτηκες, οπότε δεν καταλαβαίνω γιατί δεν πρέπει να μετακινήσω το θέμα στο on tilt & bad beats. Επίσης δεν κάνεις κανέναν αγώνα εναντίον της pokerstars με το να παίζεις εκεί. Αντιθέτως.

@DRAZEN2012

Τα έχουμε πει χίλιες φορές, βλέπεις παντού συμμορίες και συνωμοσίες, τι να κάνουμε;

@sotiris4ad

+1

@Grammenoz

Ακριβώς, απλά κάποιοι δεν θέλουν να το δεχτούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης δεν κάνεις κανέναν αγώνα εναντίον της pokerstars με το να παίζεις εκεί. Αντιθέτως

Read more: Pokerland Φόρουμ - Υποδειξτε τα λαθη μου για να βελτιωθω - Σελίδα 5 από 5 http://pokerlandgr.com/forums/poker-han ... ?start=40#ιξζζ1λτκλμ7

σωστός , σε κάποια άλλα, ΛΆΘΟΣ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KSANTHOS3

reraise flop το κάνω γιατί μεγάλο μέρος του range του αντιπάλου είναι οβερ cards α9-ακ qk κλπ. τα οποία θα πετάξει οσυγκεκρημένος παίκτης βάση της προύστορίας.

στο τέρν δεν κάνω ξανά μπέτ γιατί δεν έχει νόημα. η είμαι πολύ πίσω η πολύ μπροστά. δεν έχει κάτι να προστατέψω εκεί.

στο ρίβερ είναι ευκολα καλλ 27000 για 94000 ποτ αφού δεν αλλάζει κάτι με το 7 που πέφτει που είναι κάτω από το 88 μου. (μετά που δεν έκανα μπέτ στο τέρν , στο ρίβερ αναμεvoταν να με κάνει ολλ ινν και με αέρα και με φουλλ ...οπότε είναι κολλ...τώρα αν χτύπησε το 7 με 4% είναι άλλο θέμα..)

Αυτή είναι η γνώμη μου και πιθανό να είμαι λάθος..

επαναλαμβάνω μπορούσα να προσεγκίσω διαφορετικά το σποτ αυτό...δεν παίζω τέτοια χαντ πάντα έτσι..

dmelissourgos δεν είχα πρόθεση να ειρωνευτώ κανέναν. απλά είπα τη γνώμη μου λίγο απότομα και απολογούμε αν φάνηκε ειρωνικό το ύφος μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ πάντως δεν βλέπω πουθενά να ειρωνεύεται ο vkiller , κάποιοι βλέπουν μάλλον παντού ΕΊΡΩΝΕΣ...... ενώ ταυτόχρονα ΔΕΝ βλέπουν της δικές τους ειρωνείες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω πως μετά το reraise flop είσαι commited και με βάση τα stacks που κατάλαβα να kaneis shove turn .και έτσι μετά δν θα φώναζες για τα 7αρι στο river .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωστά είμαστε commited όπως παικτηκε το φλοπ γιαυτό δεν αλλάζει κάτι. θα με έκανε ευκολα κολλ με 77 σε ολλ ινν στο τέρν με jj33 κάτω . και πάλι ίδια κατάληξη θα είχαμε.. και θα πόναγε πιο πολύ το 7 ρίβερ..

( ο μόνος τρόπος να γλιτώνα είναι πάσο στο φλοπ αλλά αυτό θα ήταν μάλλον μια tight λανθασμένη προσέγγιση )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σωστά είμαστε commited όπως παικτηκε το φλοπ γιαυτό δεν αλλάζει κάτι. θα με έκανε ευκολα κολλ με 77 σε ολλ ινν στο τέρν με jj33 κάτω . και πάλι ίδια κατάληξη θα είχαμε.. και θα πόναγε πιο πολύ το 7 ρίβερ..

( ο μόνος τρόπος να γλιτώνα είναι πάσο στο φλοπ αλλά αυτό θα ήταν μάλλον μια tight λανθασμένη προσέγγιση )

ετσι οπως σου λεει ο ksanthos3 ομως θα επαιζες εσυ τουλ σωστα και θα ειχες το κεφαλι σου ησυχο..τωρα αν ετρωγες call ατυχος.

drazen αγορι μ εισαι σ αλλο κοσμο ελα στο δικο μας μη βαριεσαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΏ Ο ΑΘΏΟΣ ..... απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ....

με πιο σκεπτικό άνθρωπος που έχει χάσει 12.000$ στο pokerstars κάνει κριτική στο αν κάποιος άλλος παίκτης έχει παίξει η όχι καλά ένα χέρι?

και όμως.... υπάρχουν παίκτες που το γράφημα τους από το 09 που ξεκίνησαν να παίζουν poker μέχρι και σήμερα έχει MONO κατηφόρα και παρόλα αυτά ΚΡΊΝΟΥΝ AN το παίξιμο και οι γνώμες των άλλων παικτών είναι σωστές ...... ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ λοιπόν και άντε να παίξετε σε τουρνουά με buy in 0.001$ για να το μαθεται το παιχνιδάκι..... ΔΥΣΤΥΧΏΣ ΑΛΛΑ ... με εξαίρεση ....ΕΛΆΧΙΣΤΟΥΣ αυτοί είναι οι άνθρωποι που γράφουν γνώμες για τρόπους παιχνιδιού εδώ μέσα...... εκεί κατάντησε το POKERLAND ...... βάλτε εσείς λοιπόν χέρια και περιμένετε να σας πουν και γνώμες .....ποιοι? κάποιοι που μέσα σε 2 χρόνια χάνουν ΧΙΛΙΆΔΕΣ $$$

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΏ Ο ΑΘΏΟΣ ..... απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάτι ....

με πιο σκεπτικό άνθρωπος που έχει χάσει 12.000$ στο pokerstars κάνει κριτική στο αν κάποιος άλλος παίκτης έχει παίξει η όχι καλά ένα χέρι?

και όμως.... υπάρχουν παίκτες που το γράφημα τους από το 09 που ξεκίνησαν να παίζουν poker μέχρι και σήμερα έχει MONO κατηφόρα και παρόλα αυτά ΚΡΊΝΟΥΝ AN το παίξιμο και οι γνώμες των άλλων παικτών είναι σωστές ...... ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ λοιπόν και άντε να παίξετε σε τουρνουά με buy in 0.001$ για να το μαθεται το παιχνιδάκι..... ΔΥΣΤΥΧΏΣ ΑΛΛΑ ... με εξαίρεση ....ΕΛΆΧΙΣΤΟΥΣ αυτοί είναι οι άνθρωποι που γράφουν γνώμες για τρόπους παιχνιδιού εδώ μέσα...... εκεί κατάντησε το POKERLAND ...... βάλτε εσείς λοιπόν χέρια και περιμένετε να σας πουν και γνώμες .....ποιοι? κάποιοι που μέσα σε 2 χρόνια χάνουν ΧΙΛΙΆΔΕΣ $$$

ποιος σχολιασε και χανει 12000? και ποιος του αφαιρει το δικαιωμα να πει τη γνωμη του?

συμμαζεψουυυυυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις
×
×
  • Προσθήκη...