Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

H betfair μου εκλεισε το λογαριασμο..


iJustRiveredYou

Recommended Posts

Ειχα ενα λογαριασμο απο παλια(οταν ημουν <18) τον οποιο ειχα ξεχασει σε ονομα συγκενικου προσωπου στον οποιο ειχα περιπου 120ε, μου στελνουν email οτι θα αρχισουν χρεωσεις ανενεργου λογαριασμου. Κανω log in και ολα ενταξει, για να παρω τα χρηματα σκεφτηκα να μπω σε ενα τραπεζι HU με τον κανονικο μου λογαριασμο και να τα μεταφερω εκει. Το εκανα και οταν πηγα να μπω στον κανονικο μου λογαριασμο μου λεει οτι ο λογαριασμος σας εχει κλεισει. Στελνω email και μου λενε για μεταφορα μαρκων απο ενα παιχτη στον αλλο. Οκ αλλα ηταν δικα μου λεφτα και μπηκα σε HU(πληρωνοντας και rake) απλα για να μην πρεπει να το κανω με αλλο τροπο(τραπεζικο λογαριασμο και τετοια) παροτι μπορουσα κανονικα.

Δεν νομιζω οτι εκανα κατι τοσο παρανομο(εκτος οτι ειχα δυο λογαριασμους αλλα δεν τον ειχα χρησιμοποιησει..) Εκανα τη μεταφορα στο ποκερ μονο για πρακτικους λογους και τωρα αυτοι θα κλεισουν το account και θα κρατησουν και τα λεφτα(δεν ειναι πολλα αλλα anyway γιατι να τα παρουν..) Πιστευετε οτι μπορω να κανω κατι η οχι??

Απλα με εχει εκνευρισει πολυ το θεμα στειλε KYC στειλε την ταυτοτητα σου 100 φορες κανουν ενα μηνα να απαντησουν αν δεχονται τα εγγραφα και στο τελος σου κλεινουν τον λογαριασμο. Δεν εκανα και ξεπλυμα χρηματων για 120ε ελεος.. Πηγα να παρω τα λεφτα που οι ιδιοι μου θυμισαν οτι υπαρχουν και τελικα εχασα περισσοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δε νομίζω ότι μπορείς να κάνεις κάτι, αλλά πάλεψέ το. Σου ζήτησαν τίποτα έγγραφα για να ενεργοποιήσουν ξανά τον λογαριασμό;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι μου ζητησαν αλλα δεν εκαναν σαφες το αν θα ανοιξει αν τα στειλω η οχι παροτι ρωτησα.. Οκ εκανα λαθος παραβιασα το TOS αλλα και παλι θεωρω απαραδεκτο να κρατησουν ολα τα funds απο τη στιγμη που δεν εκανα ζημια στην εταιρια η σε καποιο αλλο παιχτη. Φανταζομαι αν ειχα μεσα πολυ περισσοτερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Προφανώς συμφωνώ μαζί σου, αλλά αυτοί έχουν πάντα τη δικαιολογία του ξεπλύματος χρημάτων και δε βγάζεις άκρη. Στείλε πάντως τα έγγραφα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγορινα για ν σε βοηθήσω από οποιαδήποτε ταλαιπωρία...είχα ΑΚΡΙΒΏΣ την ίδια περίπτωση αλλά στην paradise ..έτσι και εγώ σκέφτηκα να κάνω ακριβοως το ίδιο αλλά..

το chip dumping απαγορεύεται ρητά στους όρους της εταιρίας και σαν ποινή είναι ν ς blockaroun το account !! ΈΤΣΙ και εγώ bye bye vistabet και 450ε!!!!!

άσε μην μου τα θυμίζεις αλλά καλό που άνοιξες το thread για να την γλυτώσουν άλλοι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγορινα για ν σε βοηθήσω από οποιαδήποτε ταλαιπωρία...είχα ΑΚΡΙΒΏΣ την ίδια περίπτωση αλλά στην paradise ..έτσι και εγώ σκέφτηκα να κάνω ακριβοως το ίδιο αλλά..

το chip dumping απαγορεύεται ρητά στους όρους της εταιρίας και σαν ποινή είναι ν ς blockaroun το account !! ΈΤΣΙ και εγώ bye bye vistabet και 450ε!!!!!

άσε μην μου τα θυμίζεις αλλά καλό που άνοιξες το thread για να την γλυτώσουν άλλοι...

συμφωνω ειναι παρανομο και συνηθως δεν γινεται κατι, αλλα για να ζητησαν εγγραφα για καποιο λογο θα το εκαναν και λογικα οχι για να δουν τη φατσα του :lol::lol:

δοκιμασε ρε φιλε ποτε δεν ξερεις...στειλε αυτα που σου ζητησαν και πες μας καταληξη ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα τυπικο ειναι αυτο με τα εγγραφα το εχουν κανει και σε αλλους. Ρωτησα 2 φορες αν στειλω τα εγγραφα θα ανοιξει ο λογαριασμος και μου εστειλαν 2 φορες την ιδια χαζη απαντηση χωρις να απαντησουν στην ερωτηση μου ελεγαν απλα οτι τα θελουν.. Ειναι η πολιτικη της betfair και δυστυχως απο τη στιγμη που το εκανα και παραβιαζει τους κανονες δεν μπορω να ισχυριστω το αντιθετο, απλα διαφωνω με το να παρουν τα λεφτα και απο τα 2 accounts ετσι απλα αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να κανω κατι.. :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα τυπικο ειναι αυτο με τα εγγραφα το εχουν κανει και σε αλλους. Ρωτησα 2 φορες αν στειλω τα εγγραφα θα ανοιξει ο λογαριασμος και μου εστειλαν 2 φορες την ιδια χαζη απαντηση χωρις να απαντησουν στην ερωτηση μου ελεγαν απλα οτι τα θελουν.. Ειναι η πολιτικη της betfair και δυστυχως απο τη στιγμη που το εκανα και παραβιαζει τους κανονες δεν μπορω να ισχυριστω το αντιθετο, απλα διαφωνω με το να παρουν τα λεφτα και απο τα 2 accounts ετσι απλα αλλα δεν νομιζω οτι μπορω να κανω κατι.. :P

χαχα u know τι να πω...δεν εχεις να χασεις κατι παντως...αντιθετως ισως κερδισεις ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εξαρτάται πως θα την κάνεις την μεταφορά. Θέλει το ένα το PC να έχει VPN Tunnel και το άλλο την κανονική IP. Παίζεις HU και πας πάσο πάσο μέχρι να έρθει και στους δύο παίκτες φύλο που να δικαιολογεί all in και εννοείται ότι δεν πας να τραβήξεις τα χρήματα με το που έκανες την μεταφορά. Πρέπει να συνεχίσεις να παίζεις για λίγο καιρό στα τραπέζια για να σου επιτραπεί η μεταφορά. Αν κάτι από τα παραπάνω δεν γίνει σωστά και σε ψιλιαστούν στα κλείνουν τα account. Γενικώς θέλει πολύ προσοχή όταν θες να κάνεις μεταφορές με αυτό τον τρόπο σε site που δεν επιτρέπουν μεταφορές χρημάτων. Εδώ με κανονικό transfer στην PokerStars υπήρξε θέμα γιατί πήγα να τα τραβήξω αμέσως και μου είπαν δεν επιτρέπεται μεταφορά και τράβηγμα από τον παραλήπτη. Δεν είμαστε τράπεζα κύριε σου λέει! Άμα θέλει ας τα τραβήξει εξ αρχής αυτός που τα είχε και ας στα δώσει με άλλο τρόπο σε μετρητά. Ειδικά στην περίπτωσή σου που σε κατηγορούν για chip dumping δεν πρόκειται να βγάλεις άκρη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εκανα βλακεια μην το ψαχνεις, θα μπορουσα κανονικα να κανω αναληψη τα ξεχασμενα λεφτα σε τραπεζικο λογαριασμο και να συνεχισω κανονικα με το δικο μου account. Δεν το εχω ξανακανει και δεν ημουν υποψιασμενος καθολου, φαντασου συνηθισμενος απο το pokerstars εψαχνα μια ωρα το transfer funds. :P Δεν το εβρισκα και λεω ας το κανω ετσι, που να φανταστω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλε εμενα μου ειχαν μπλοκαρει σε ενα σαιτ τον λογαριασμο επειδη υπηρχαν τρεις λογαριασμοι με το ιδιο ip και ιδια διευθυνση προφανως.μου ζητησαν διαφορα εγγραφα και αφου τα εστειλα ξεμπλοκαραν και τους τρεις λογαριασμους.

Βεβαια αυτο που εκανες ειναι λιγο διαφορετικο.Η μονη ελπιδα για μενα φιλε μου ειναι αν τους πεισεις με καποιο τροπο οτι καταρχας στον παλιο λογαριασμο δεν επαιζες εσυ αλλα το συυγενικο σου προσωπο και οτι αφου αποφασισε να σταματησει το ποκερ απλα σου μετεφερε τα χρηματα,μη γνωριζοντας οτι απαγορευεται με αυτον τον τροπο.

Αλλα και παλι το βλεπω χλωμο επειδη οι μεγαλες εταιρειες ειναι λιγο καθετες με τους κανονισμους τους,ακομα και να ξερουν οτι δεν ειχες κακη προθεση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...