Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Τρία τελικά τραπέζια και δύο πρώτες θέσεις από τον Σταύρο "IDOLLS" Κάλφα


moderator

Recommended Posts

{multithumb thumb_width=540 thumb_height=540}

Ιδανικά ξεκίνησε και το 2012 για τον Σταύρο Κάλφα, ο οποίος έχει σημειώσει έπαθλα $64.000 τις τελευταίες 45 ημέρες στα τραπέζια του Pokerstars. Μάλιστα την 16η Φεβρουαρίου κατάφερε να σημειώσει δύο πρώτες θέσεις και συνολικά έπαθλα που ξεπέρασαν τις $31.000.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 56
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Φίλοι μου ... εσείς που ξεκινάτε τώρα το πόκερ ... μην παραμυθιάζεστε από τα prizes που έχει κερδίσει o εν λόγω παίκτης... τα 5000$ τα παίζει σε ένα απόγευμα!!!! Γι' αυτό εσύ φίλε μου που ξεκινάς τώρα τα όνειρα σου με μια paysafe τον 50 ευρώ άνοιξε ένα κουμπάρα και φύλα τα μέσα σε αυτόν... και θα δεις ότι στο τέλος του χρόνου θα είσαι πολύ πολύ κερδισμένος!!!!

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιδη είσαστε εσείς οι 2 loosers αυτό δεν σημενει ότι δεν υπάρχουν ανθρωποι που μπορουν με την παυσαφε των 50 να βγουν κερδισμένοι στο τέλος του χρόνου,άιντε γεμίσαμε χαϊβάνια εδώ μέσα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

επιδη είσαστε εσείς οι 2 loosers αυτό δεν σημενει ότι δεν υπάρχουν ανθρωποι που μπορουν με την παυσαφε των 50 να βγουν κερδισμένοι στο τέλος του χρόνου,άιν

τε γεμίσαμε χαϊβάνια εδώ μέσα

Σκληρά λόγια λες , δεν ξέρω σε ποιον κόσμο ζεις. Και φυσικά μπορεί κάποιος να βγει κερδισμένος , πχ αν κάθε φορά που παίζει ψάχνει να βρει τους αδύναμους έχοντας pokermananger η κάτι παρόμοιο , κάτι που ο καινούργιος μπορεί να νην ξέρει την ύπαρξη του. Η όταν κάποιος βάζει σε 1 χρόνο πχ. 100.000 - 1.000.000 δολλάρια να καρδισει 1.000 -10.000 στο τέλος της χρoνίας .Σε τραπέζια 10 ατόμων ξέρεις τι Rake έχει κερδίσει η εταιρία ? Θα μοιράσει και στο 40 % λίγα ψιχουλα και στο 5% κάτι παραπάνω για να φα νει ότι είναι αξιόπιστη.

Αυτό που βρίσκω ιδιαίτερα ανησυχητικό είναι ότι η νεολαία (στην κατηγορία ανήκεις κι εσύ ), αν και σπουδαγμένη , είναι πολύ ευκολοπιστη και πολύ naiv ( στα γερμανικά είναι η λέξη ). Αν καθίσετε να διαβάσετε αλλά και να ελέγξετε το τι γράφουν στους κανόνες λειτουργείας θα καταλαβενατε καλύτερα το τι παίζεται πίσω από το online πόκερ.

Έχω ήδη ξεκινήσει να γράφω στο βλογ ydra για την " καλύτερη " εταιρία . Στις ιστορίες πόνου και ιντριγες .

Και κάθε άλλο παρά looser είμαι.Παίζω σοβαρά και στο 90% των περιπτώσεων που αποχωρώ από κάποιο τουρνουά ( online ) είμαι μίλια μπροστά . Αυτό λέει πολλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υδρα τι να σου απαντησω τωρα?καταρχην μακαρι να ημουνα νεολεα :lol: .προφανως εσυ ζεις σε αλλο κοσμο,αυτα που γραφεις ειναι για γελια.το αρθρο μιλαει για επιτυχιες σε ΜΤΤ τουρνουα και εσυ μας λες για ρεικ σε τραπεζι 10 ατομων,οτι νανε δηλαδη.λες οτι βαζει καποιος 100.000-1.000.000$ για να κερδισει 1.000$ το χρονο,πραγματικα δεν ξερεις τι λες.να σε ενημερωσω οτι υπαρχουν ανθρωποι που ξεκινησαν με μια πεισειφ των 10ευρω και εχουν βγαλει καποιες χιλιαδες δολαρια χωρις ποτε να βαλουν ουτε ευρω παραπανω απο την τσεπη τους και χωρις ποκερτρακερ η αλλα προγγραματα,και επιδη εσενα αυτο σου φενεται εξωπραγματικο,αυτο δεν σημενει οτι για αλλους ειναι δυσκολο.Σιγουρα στο ποκερ ειναι λιγοι αυτοι που ειναι κερδοφοροι,ενας στους 10 αν δεν κανω λαθος,αλλα αυτο το ξερουν και οι πετρες πλεον,δεν σε κοροιδεψε κανενα σαιτ ουτε σου ειπε οτι παιξε το 90% βγαζει λεφτα απο το ποκερ.λοιπον συγνωμη αν ημουνα σκληρος οπως λες αλλα οταν διαβαζω μπουρδες εκνευριζομαι.αντι να πειτε ενα μπραβο στο παιδι για τις επυτιχιες του μπηκατε να κλαψετε επιδη οι κακες εταιριες σας τρωνε τα λεφτα.ΕΛΕΟΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

OFI απάντηση σε αυτό που έγραψες έλαβες . και τα νούμερα τα έγραψα τόσο χτυπητά για να τονίσω , ότι και σχεδόν οι μισοί να κερδίζουν , οι εταιρίες πάλι κέρδος θα έχουν.

Και με 1 dεκαρικό μπορείς να κερδίσεις , είναι όμως πολύ δύσκολο αλλά κάπως πιο εύκολο από το lotto .Θα υπάρχει λογική εξήγηση στα on tilt κ.bad beats στο βλογ " ύδρα "

Ένα μεγάλο BRAVO στον IDOLLS που εκμεταλεύεται καταστάσεις και κeρδίζει, και πρέπει να είναι και πολύ έξυπνος και από ότι ακούω και πολύ καλό " παιδί ".

Παιχταράς όμως δεν είναι ακόμα σε επίπεδο live , γιατί ίσως να μην έχει καταλάβει ότι εκεί οι dealer εκεί δεν πρόκειτε να του πετάξουν το νικηφόρο χαρτί.

Και δια tis μπούρδες ένα θα σου πω; Εταιρία που δεν διστάζει να κλέψει την εφορία , το κράτος,θα διστάσει να κλέψει τους αδύναμους πολίτες ?

ΑΣ γελάσω . Εγώ η εσύ ζεις στον κόσμο σου ?

Ο assauer πρώην πρόεδρος της schalke - τοριξαν στο υιό του -πιάστηκε για δωροδωκια, η stefi Graf ,πολιτικοί μας , "σιεμενς "και εκατοντάδες άλλοι για κλεψιές και δωροδοκίες , κι μερικοί πιστεύετε ακόμα ότι είναι παράλογο να δώροδοκηται 1 εταιρία ελέγχου ????

γεια μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιχταράς όμως δεν είναι ακόμα σε επίπεδο live , γιατί ίσως να μην έχει καταλάβει ότι εκεί οι dealer εκεί δεν πρόκειτε να του πετάξουν το νικηφόρο χαρτί.

Μα τι διαβάζω;;;

Συγγνώμη έχετε παίξει live μαζί και έχεις διαπιστώσει ότι έκανε randomies; Τι είναι αυτά που γράφεις για το επίπεδο ενός παίχτη που δεν έχεις καν φανταστεί ότι μπορείς να φτάσεις; Που το στηρίζεις τέλος πάντων ότι δεν είναι παιχταράς και live;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ταβαλα με το Σταύρο αν δεν κατάλαβες καλά , ξέρω πολύ καλά πως παίζει και LIve και πολύ περισσότερο online . Για το ότι δεν έκανε κάτι σπουδεο LIVE σε τόσα τουρνουά που πήρε μέρος δεν νομίζω ότι φταίει η ατυχία του , αλλά ο τροπος που παίζει.

Πιστεύω ότι μόνο με αφάνταστη τύχη μπορεί να κερδίσει κάποιο μεγάλο τουρνουά , αν δεν αλλάξει το παιχνίδι του σε συγγκεκριμένα σημεία.

Γιατί δεν εγγραψα κάτι για τον Νάνο, Μπερή και αρκετούς άλλους ?

Και οποίος είναι γνωστός πρέπει να ζει με την κριτική και δεν νομίζω να πείραξε τον Σταύρο που κριτική μου. Εσένα Δηλαδή τη σε πείραξε ? Ευαίσθητε μουουουουου ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρεις πόσο θέλω να σταματήσω να σου δίνω σοβαρές απαντήσεις στις ανοησίες που λες και να σε trollaro ασταμάτητα. Κρατιέμαι, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξέρω κι ένα άλλο randoma που κερδίζει μόνο με τύχη. Daniel τον λένε και είναι Καναδός. Μου φαίνεται μερικοί πρέπει να το γυρίσουν στο bingo και να μην ξαναασχοληθούν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρεις πόσο θέλω να σταματήσω να σου δίνω σοβαρές απαντήσεις στις ανοησίες που λες και να σε trollaro ασταμάτητα. Κρατιέμαι, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα...

Αν δεν θες να γράφω άλλο για το sugkekrimeno θέμα πέστο να το ξέρω κι εγώ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ξέρω κι ένα άλλο randoma που κερδίζει μόνο με τύχη. Daniel τον λένε και είναι Καναδός. Μου φαίνεται μερικοί πρέπει να το γυρίσουν στο bingo και να μην ξαναασχοληθούν

ο daniel είναι για μένα ο καλύτερος παίχτης στον κόσμο στο live , στο online όμως έχει τεράστιες δυσκολίες.δεν σας βάζει αυτό σε σκέψεις ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πιο πολύ από όλα με αρέσει που κάθεστε και τον απαντάτε.............

Γράψτο μερικές φορές φορές ακόμα μπας και το δει και ο μελισσουργός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ξέρεις πόσο θέλω να σταματήσω να σου δίνω σοβαρές απαντήσεις στις ανοησίες που λες και να σε trollaro ασταμάτητα. Κρατιέμαι, αλλά δεν ξέρω για πόσο ακόμα...[/κυότ

e]

Μ αρέσει που είστε έτοιμοι να ορkιστείτε μερικοί για κάτι που δεν ξέρετε,αφού δεν είναι καν δικό σας , να ορκιστείτε για την αγνότητα του onlinepoker ( αγνοώντας μερικές ιστορίες-συμβάντα που γράψατε εσείς οι ίδιοι ) και θες να πεις ότι εγώ είμαι ο ανόητος

Για γέλια είσαι με αυτά που λες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν δεν θες να γράφω άλλο πέστο να το ξέρω κι εγώ,

++++++++++++++++++++++

ΟΙ σταυροί τί δείχνουν την ηλικία σου η την εξυπνάδα σου ?

Αν δεν μου επιτρέπεις να γράφω για το θέμα που υπερασπίζεσαι γράψτο ξεκάθαρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παιχταράς όμως δεν είναι ακόμα σε επίπεδο live , γιατί ίσως να μην έχει καταλάβει ότι εκεί οι dealer εκεί δεν πρόκειτε να του πετάξουν το νικηφόρο χαρτί.
ο daniel είναι για μένα ο καλύτερος παίχτης στον κόσμο στο live , στο online όμως έχει τεράστιες δυσκολίες.δεν σας βάζει αυτό σε σκέψεις ?

Φίλε, αλήθεια δεν θέλω να σε προσβάλω. Μόνο να διευκρινίσω αν αυτό που είπες το εννοείς: Ότι δηλαδή η Ποκερσταρς "σπρώχνει" τον Κάλφα και "κόβει" τον Negreanu. Μπορεί να σου ξέφυγε, αλλά είναι από τις καλύτερες θεωρίες συνωμοσίας που έχω ακούσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

xtes evlepa ena sunday million apo last week

akouste fasi paidia

o CHIp leader itan BB me 3-8 not suited

ψροχνει ALL IN - λέει ο εκφωνητής WTF ? χααηαηαηαη

ο άλλος EIXA A _ A ΆΣΣΟΥΣ!!

σκάει κατβ

3-8-2

όχι δεν είναι RIGGED το ποκερσταρς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εννοεται πως η σταρς σπρώχνει κάλφα και παραπετάει ντάνιελ στην πλατφόρμα της.ποιος ντάνιελ τώρα????πλάκα έχετε....απλά στο live έχει δικούς της dealers οι οποίοι πετάνε τα νικηφόρα χαρτιά στον ντάνιελ,και έτσι φέρνει στα ίσια τα πράγματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...