Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poy prepei na paizoume online poker ?


ydra

Recommended Posts

POY PREPEI NA ΠΑΊΖΟΥΜΕ ONLINE ΠΌΚΕΡ ?

α) Εκεί που παίζουν οι φιλλοι μας

β) Εκεί που παίζουν οι Σταρ του πόκερ

c ) Στην πιο γνωστή Εταιρία ( εκεί που παίζουν οι περισσότεροι ) που pithanon

να

είναι και η πιο αξιόπιστη.

d )Εκεί που υπάρχουν τα δυνατότερα ( πολλά δολλάρια εγγυημένα ) Τουρνουά

e ) Εκεί που είναι πιο άνετα

ή

f ) εκεί που κερδίζουμε ?

Ποια είναι η γνώμη σας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

e ) Εκεί που είναι πιο άνετα

οταν λες πιο ανετα τη ενοεις?εχουν πιο αναπαυτικες καρεκλες?

λογισμικό

και αν μερικοί νομίζουν ότι η απάντηση είναι αυτονόητη μπορεί να διαψευτούν .

Γιαυτό απαντήστε παρακαλώ σοβαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπου εισαι κερδισμενος

ποκερσταρς το μεγαλητερο σιτε του κόσμου

πάρτυ πόκερ πολύ καλό σιτε με μεγάλο αριθμό παιχνιδιών

πόκερ.ΓΡ εκεί παίζω τώρα χαλαρά einai

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οπου εισαι κερδισμενος

ποκερσταρς το μεγαλητερο σιτε του κόσμου

πάρτυ πόκερ πολύ καλό σιτε με μεγάλο αριθμό παιχνιδιών

πόκερ.ΓΡ εκεί παίζω τώρα χαλαρά einai

ΛΟΥΚΆ νομίζω ότι αρχίζεις και πιάνεις το νόημα , κι εγώ εκεί καταλήγω,γιατί έχει κάποιο νόημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ρε ύδρα πεζουμε πόκερ eki που γουστάρουμε... τραβάς κανένα ζόρι;

Για να μην τραβάνε κάποιο ζόρι μερικοί πατριώτες έγραψα αυτές της ερωτήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

β) Εκεί που παίζουν οι Σταρ του πόκερ

ποκερΣταρς?

Σωστός αν μπορείς εκεί να κερδίζεις ,λάθος απάντηση αν χάνεις συνεχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

g) Εκεί που έχουμε καλύτερο κονέ.

Μπορείς να εξηγήσεις τι σημενει kone ?

Ε ξέρεις τώρα, εκεί που με πληρώνουν πιο πολλά για να λέω ότι δεν είναι στημένη η σελίδα... Μη με πιέζεις όμως δε μπορώ να πω περισσότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης όταν κάποιος χάνει πολλά σε μια πλατφόρμα να το ποστάρει στο forum να ξέρουμε ότι είναι ταϊσμένο το μηχάνημα να παίζουμε εκεί για κανα 2 μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης όταν κάποιος χάνει πολλά σε μια πλατφόρμα να το ποστάρει στο forum να ξέρουμε ότι είναι ταϊσμένο το μηχάνημα να παίζουμε εκεί για κανα 2 μέρες...

+1 obv.

Υ.Γ. Ένας φίλος μου που παρακολουθεί το forum (και κυρίως τα Omaha hands) πήγε προχτές σε ένα αποκριάτικο πάρτυ. Είδε εκεί έναν άγνωστο τύπο να έχει ντυθεί Μεξικάνος με το χαρακτηριστικό καπέλο κτλ και τον ρώτησε για πλάκα "εσύ τι έχεις ντυθεί Απασέϊρος;" χωρίς να περιμένει να τον καταλάβει βέβαια ο άλλος. Όμως ο Μεξικάνος παθαίνει πλάκα και του λέει "ναι ρε που το ξέρεις, το έχεις δει κι εσύ;" και πέθαναν στα γέλια. Λοιπόν, αν το avatar το δημιούργησες εσύ έχεις γίνει ήδη φίρμα να το ξέρεις. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχαχαχ το avatar όντως το έχω δημιουργήσει εγώ, μια εικόνα από το google είναι, που έχει copy paste έναν άσο και κέιμενο, με το paint των windows. :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

g) Εκεί που έχουμε καλύτερο κονέ.

Μπορείς να εξηγήσεις τι σημενει kone ?

Ε ξέρεις τώρα, εκεί που με πληρώνουν πιο πολλά για να λέω ότι δεν είναι στημένη η σελίδα... Μη με πιέζεις όμως δε μπορώ να πω περισσότερα.

Ε τότε μην ανησυχεις , θα τα λέω εγώ για σένα ,μιας και εσύ δεν μπορείς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πες τα, πες τα να ανοίξεις τα μάτια των τυφλών συμπαιχτών σου τέλος πάντων. Δε μπορώ άλλο να νιώθω ότι παρασύρω τόσο κόσμο στην καταστροφή. Λύτρωσέ με ydra.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπών περίμενα να ακούσω " εκεί που κερδίζουμε " , αλλά απότι φαίνεται οι πeρισσοτεροι Έλληνες παίζουν εκεί που χάνουν,τουλάχιστον είμαστε ειλικρινείς .

Πάμε για τα πολλά , μόνο που οι μικρομεσαίοι με τα κυάλια τα βλέπουμε.( υπάρχουν πολύ λίγες εξαιρέσεις).

Ελεγσα λοιπών λίγο και είδα ( μόνο τα multi τουρνουά ) ότι οι περισσότεροι στην σταρς χάνουμε ,και μάλιστα σε πολύ μεγάλο ποσοστό όταν το ABI είναι μικρό.

Πολλοί από τους παίκτες αυτούς στα 2-5 χρόνια σταρς έχουν όλλες τις χρονιές αρνητικό ΡΟΙ ( όπως κι εγώ ).

Eιμαστε ολλοι άσχετοι με το πόκερ ? Δεν νομίζω.

Απλώς πρέπει να κατανοήσουμε πως λειτουργεί το onlinepoker . Και εδώ έχω δει και πάλι την σταρς να ξεφεύγει από τις άλλες παρατραβώντας το σχοινη .

Και δεν νομίζω να το έχω δει μόνο εγώ.

Και οι κύριοι από το ποκερλαντ το έχουνε δει, μόνο που δεν μπορούν να το γράψουν .

Γιαυτό ας το γράψω εγώ γιαυτούς .

Πολύ καλλο παράδειγμα ο baskont ( που τον εκτιμώ για την δουλειά που κάνει και τον θεωρώ πολύ έξυπνο αλλά και αρκετά καλό στο πόκερ.Με "

κέρδισε" όταν ήταν στο διαγωνισμό του partypoker δεύτερος , σχεδόν ισόβαθμος με τον πρώτο , και την τελευταία μέρα δεν προσπάθησε καν να κερδίσει την πρώτη θέση, και φυσικά το μεγαλύτερο χρηματικό έπαθλο.)

Τον baskont λοιπών η σταρς τον έβγαλε άχρηστο ( με ενδιαφέρουν μόνο τα τουρνουά ΜΤ )

Το 2.009 ROI 0% ---- το 2.010 - 35 % -------- το 2.011 - 10% ------το 2.012 -39%

Αγανάκτησε φενεται ο άνθρωπος- και πολύ καλά έκανε- και παίζει τώρα πιο πολύ στην partypoker . " baskontbg "

Το 2010 επαικςε πολύ λίγο ( 14 )

Το 2011 κέρδισε 9.302 με ROI +35 % ΑΒΙ 26

Το 2.012 εχει ήδη κέρδη ( μέχρι 25.2) 3.517 και ROI +31%

Συνέχισε έτσι baskont -- και δεν είναι το μόνο παράδειγμα ,

Και εκεί τρως κατά διαστήματα Bad beats , αλλά όχι στην δειάρκεια που τρώμε στη σταρς.

Το δικό μου ΑΒΙ είναι πολύ μικρότερο στα χρόνια που παίζω στην πάρτυ , αλλά το ΡΟΙ πολύ μεγαλύτερο.Και πάντα θετικό.

Και αυτό συμβαίνει και σε άλλες μικρές εταιρίες , μπορείς παίζοντας νορμάλ να keρδίζεις

χωρίς να λες kaθε μέρα " πάλι μου την φέρανε "

Παίξτε όπου θέλετε , εγώ ήθελα απλώς να κάνω 1 μικρή αναφορά

PS . Μελισσουργε μην σβήνεις αυτά που γράφω και θα σου πω και σένα τι άνθρωπος εισε. ( έσβησες πάλι χτες κάτι ), αφού μου το ζήτησες.

Μήπως θέλετε να δείτε και τα αποτελέσματα του dmelissourgos στην σταρς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α ρε κουτοπονηρε ελληναρα,για πες μας το ιδιο ειναι να παιζεις σε AFS 4.000 και το ιδιο σε AFS 400??ενοειτε οτι στη σταρς θα φας τα δεκαπλασια badbeat αφου εχει και τα δεκαπλασια δονκια που παιζουν ολα τα φυλα.και το ΡΟΙ θα ειναι χαμηλοτερο λογο AFS και υψηλοτερου επιπεδου παιχτων.και εγω εχω στο παρτυ 95% ΡΟΙ στο τεξας και στο σταρς -7% και??κοιτα omaha hi lo ομως που ειναι κοντα τα field οτι το ΡΟΙ ειναι το ιδιο και στις 2 εταιριες,και θα λυθουν οι αποριες σου!σταματα να ποσταρεις εκτιθεσε

και οχι δεν θελουμε να δουμε τα αποτελέσματα του dmelissourgos στην σταρς. δεν κανουμε κοντρες με παπακια ρε φιλε ελεος πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

υδρα νομίζω και εγώ οτι πρέπει να πάψεις να βλέπεις φαντάσματα αφτό που σου λέει ο οφη είναι το συμπαίρασμα που θα έπρεπε να έχεις καταλήξει και εσύ

αυτό που περιγράφεις ισχύει για τους περισότερους απο εμάς συμπεριλαμβανομένου και εμένα που είμαι κερδιμένος σέ όλα τα μικρά ποκερ ροομ αλλά οχι στο σταρς

απλό είναι το πράγμα μήν δυσκολεύεις τόσο πολύ τον εαυτό σου

όλα έχουν μια λογική εξήγηση αφτήν βρές και μήν βασανίζεσαι τόσο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να ήταν έτσι τα πράγματα ,αλλά και στα 180 άτομα στην σταρς γίνεται χαμός και στα 18 αν παίζω εγώ και επειδή έχω παίξει πολλά live μικρά τουρνουά ( και μπαίνω σε ποσοστό λίγο κάτω του 50 % στα έπαθλα )έμαθα να μην πιστεύω ορισμένες στατιστικές , όπως πιστεύω ότι το " variance " είναι τεχνικό και ελεγχόμενο.

Και είναι πολύ εύκολο να δίνει σε κάποιο πρόγραμμα.

Ο καθένας έχει το δικαίωμα να πιστεύει ότι θέλει.

Και δεν duskoleuw καθόλου τον εαυτό μου , άλλους δυσκολεύω

Το ότι μερικοί πευτούν σαν τα κοράκια πάνω μου για να με φάνε πιο πολύ επιβεβαιενει αυτά που λέω παρά το αντίθετο.

Και το ότι eντομεταξυ βρήκα τρόπους για να αποφεύγω αυτές τις " τεχνικές παρεμβάσεις " για μένα είναι αρκετό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...