Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Τι σας τιλτάρει περισσότερο στα τραπέζια του πόκερ;


Nickakis!

Recommended Posts

Ανοίγω αυτό το θέμα για να γεμίσει με τα δικά σας σχόλια με τα πράγματα που μπορούν να σας τιλτάρουν σε ένα τραπέζι του πόκερ και που μπορεί να σας οδηγήσει αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιλταρω πολυ ευκολα ακομα και αν προκειτε για μικροποσα.

Αυτα που με τιλτάρουν περισσότερο.

. Setups

. Runner Runner

. Bad plays που τελικα κερδιζουν

. Μια κατασταση που για παραδειγμα εισαι σε ενα τραπεζι με μερικα fish που βλεπουν σχεδον τα παντα και οταν εχεις KK/AA/QQ/AK κανουν fold πανευκολα απο την αλλη οταν εχεις κατι μετριο και κανεις raise κανουν 3bets/squeeze και γενικα πολυ μεγαλα pot. Σαν να βλεπουν τα φυλλα σου ενα πραγμα.

. Οταν αστοχει το ΑΚ

. Turn check-raise ειδικα οταν το περιμενω αλλα και παλι κανω bet.

. Οταν κανενα draw μου δεν χτυπαει για αρκετη ωρα, και γενικα αστοχω σε καθε flop.

. Μερικα threads στο pokerland.. :P

Συνηθως με οδηγει στο να χανω αρκετα BI...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα προσωπικά αυτό που με εκνευρίζει είναι να έχω εντοπίσει έναν παίκτη που μπορεί να μου δώσει χρήματα, να περιμένω την κατάλληλη στιγμή να του τα πάρω.

Μετά από 45 λεπτά να έχω καταφέρει να τα βάλω τα λεφτά μου καλά και μέχρι το river όλα να έχουν ανατραπεί. Άντε πάλι 2 ώρες για να τα παρεις πισω αν δεν φυγει απο το τραπεζι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τιλταρω πολυ ευκολα ακομα και αν προκειτε για μικροποσα.

Αυτα που με τιλτάρουν περισσότερο.

. Setups

. Runner Runner

. Bad plays που τελικα κερδιζουν

. Μια κατασταση που για παραδειγμα εισαι σε ενα τραπεζι με μερικα fish που βλεπουν σχεδον τα παντα και οταν εχεις KK/AA/QQ/AK κανουν fold πανευκολα απο την αλλη οταν εχεις κατι μετριο και κανεις raise κανουν 3bets/squeeze και γενικα πολυ μεγαλα pot. Σαν να βλεπουν τα φυλλα σου ενα πραγμα.

. Οταν αστοχει το ΑΚ

. Turn check-raise ειδικα οταν το περιμενω αλλα και παλι κανω bet.

. Οταν κανενα draw μου δεν χτυπαει για αρκετη ωρα, και γενικα αστοχω σε καθε flop.

. Μερικα threads στο pokerland.. :P

Συνηθως με οδηγει στο να χανω αρκετα BI...

μα ακριβως ομως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με τιλταρουν πολλα πραγματα αλλα αυτο που με τρελενει περρισοτερο ειναι οταν ενας δονκαρος παιξει μια παρτιδα χαλια του ανοιξει η σουφρα μου παρει τα ρεστα και στο τελος μου γραψει και ενα DONK στο τσατ,μου εχει συμβει αρκετες φορες και τρελενομαι :lol: τωρα που με οδηγει,εχω σπασει 3 mouse και εχω καρφωσει και αρκετα τουρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα να μου μιλησουν στο τσατ για καποιο περιεργο λογο δεν με τιλταρει καθολου.. Καμια φορα εχω τοσο ασχημο run of cards που νομιζω οτι μονο σε εμενα μπορει να συμβαινει στον πλανητη η οτι μου κανουν καποια πλακα και θα πεταχτει ο Φερεντινος απο πουθενα και θα γελασουμε με τη φαρσα.. :P:P

Φυσικα ακολουθει ενα super-aggressive mode που παω να μπλοφαρω τους παντες σε ολα τα flop με αποτελεσμα να χανω αρκετα BI. Την επομενη μερα συνηθως στο πρωτο χαμενο SD θα τιλταρω το ιδιο οπως την προηγουμενη σαν να μην περασε μια μερα. Επισης εχω την αισθηση οτι ποτε δεν ειχα το λεγομενο upswing οσο καιρο παιζω.. Γενικα το tilt ειναι κατι που πραγματικα δεν μπορω να ελεγξω, ευτυχως δεν με επηρεαζει εκτος ποκερ, μολις κλεισω τα τραπεζια τελος δεν σκεφτομαι καθολου τι εγινε και πως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...