Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Rebuy και Add on


Recommended Posts

Γεια σας!!! Θα συμμετάσχω στο MicroMillions Event 01 (ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!! ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ ΚΛΑΠ :o ) και επειδή δεν έχω ξαναπαίξει σε τουρνουά με rebuys ,add on (το συγκεκριμένο έχει άπειρα rebuys την πρώτη ώρα και ένα add on με το πέρας αυτής) μήπως μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει με το τι αλλάζει στην στρατηγική??? Rebuys κάνουν οι παίχτες όταν χρειάζεται ή όποτε να ναι??? Εμένα με συμφέρει να κάνω?? Add on να κάνω ή εξαρτάται από την τότε κατάσταση??? Άμα δεν κάνω τίποτα από αυτά θα μείνω πίσω???? Όποιος μπορεί να βοηθήσει plz.. Sorry αν πρήζω ή γίνομαι κουραστικός :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι το add on αλαζουν τα παντα στη στρατηγικη σε αυτα τα τουρ,ειδικα στα micros.θα δεις all in με τα παντα και οταν λεμε τα παντα ενοουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ :lol: rebuy μπορεις να κανεις οταν εχεις λιγοτερα απο το αρχικο στακ αν πχ. ξεκινας με 2000 μαρκες μπορεις να κανεις να πας αμεσως στις 4.000 αν εχεις 2001 μαρκες δεν μπορεις,γιαυτο αμεσως rebuy οταν αρχιζει το τουρ για να εχεις διπλο στακ.αν δεν κανεις κατι απο αυτα(rebuy-add on) ενοειτε οτι θα μεινεις πισω σε μαρκες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

νομίζω ότι σε αυτό το τουρ μπορείς να κανείς,όσα rebuy θες ,δεν έχει περιορισμό με το stack !!καλό θα ήταν να είσαι κοδα στο average μέχρι να τελειώσουν τα rebuy αν θες να έχεις τύχη να προχωρήσεις ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι λέει όσοι έχουν κάτω από 100.000.000 μάρκες :? Όταν λες BINGO εννοείς ότι στην αρχή θα είναι οοοοοοότι να ναι????? γιατί εγώ κάτι τέτοιο φαντάζομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όπως το είπες, $2 για να επιβιώσεις και πάλι χλωμό το βλέπω. Αν δε χρειαστεί να βάλεις κάνα $10άρι για να είσαι κοντά στο average θα είσαι τυχερός. Ιδιαίτερα όταν πλησιάζει το add on θα γίνει σφαγή. Θα μπαίνουν πραγματικά με any two.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αλλιως μπορεις απλα να παιξεις abc game στην ωρα των rebuy, να μπεις με 4-5 φυλλα με καλα draw(suited connectors,suited καλο ace,pairs κλπ) αν σου κατσει συνεχιζεις abc ως το addon, αν δε σου κατσει περιμενεις το επομενο για all in και απλα θα εισαι κατω του average μετα το addon...δεν χαλασε κι ο κοσμος...ενα double up και back to the game...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μάλλον έτσι θα το πάω γιατί δεν είχα σκοπό να ξοδέψω πολλά λεφτά σε ένα τόσο "ξένο" τουρνουά για μένα. Θα παίξω και σε άλλα events που θα είναι NL Holdem απλά. Για να τεστάρω τις δυνατότητες μου. Γενικώς το MicroMillions είναι εξαιρετική ευκαιρία για το επίπεδο μου να δοκιμάσω σε 2-3 events .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποιος μπορεί θα ήθελα να μου στείλει 150$ στο Poker GR και να του στείλω στο Ποκερσταρς.

Ας στείλει ένα Pm όποιος μπορεί για να συννενοηθούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποιος μπορεί θα ήθελα να μου στείλει 150$ στο Poker GR και να του στείλω στο Ποκερσταρς.

Ας στείλει ένα Pm όποιος μπορεί για να συννενοηθούμε.

ολοι pokerstars εχουμε τα εκατομυρια φιλε μου δυστυχως! ελπιζω να βρεις ατομο ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποιος μπορεί θα ήθελα να μου στείλει 150$ στο Poker GR και να του στείλω στο Ποκερσταρς.

Ας στείλει ένα Pm όποιος μπορεί για να συννενοηθούμε.

ολοι pokerstars εχουμε τα εκατομυρια φιλε μου δυστυχως! ελπιζω να βρεις ατομο ;)

Καλά δεν θα πεθανουμε κιολας...εκατομμύρια ε? στείλε κανένα και σε μας ¨)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οποιος μπορεί θα ήθελα να μου στείλει 150$ στο Poker GR και να του στείλω στο Ποκερσταρς.

Ας στείλει ένα Pm όποιος μπορεί για να συννενοηθούμε.

ολοι pokerstars εχουμε τα εκατομυρια φιλε μου δυστυχως! ελπιζω να βρεις ατομο ;)

Καλά δεν θα πεθανουμε κιολας...εκατομμύρια ε? στείλε κανένα και σε μας ¨)

σου στελνω 1.5 γιατι μου εχουν περισσεψει και δεν εχω τι να τα κανω :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...