Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Το δεύτερο εκπαιδευτικό video του Ήλιου Καματάκη


baskont

Recommended Posts

{multithumb thumb_width=540 thumb_height=540}Ο Ήλιος Καματάκης μέσω του προσωπικού του blog (ilios72.com), έβγαλε στην δημοσιότητα το δεύτερο εκπαιδευτικό video. Αυτή την φορά ο “ilios72” παίζει σε 4 τραπέζια NL Holdem σε stakes $1/$2.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 52
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΥΓ. Δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο που οι «μαθηματικοί» παίκτες προσπαθούν να εξηγήσουν στους παλιούς τζογαδόρους τη μαθηματική πλευρά του παιχνιδιού. Αυτό γίνεται συνήθως όταν κάποιος πιτσιρικάς φάει κάνα bad beat από κακομοίρη παππού που έψαξε το runner runner του. «Και που callαρεις ρε; Οι πιθανότητες σου είναι 7. 2%», «Ένα βαλέ ψάχνεις ρε παππού», «Εδώ πρέπει να πας πάσο γιατί δε σε συμφέρει το bet»! Ρε αφήστε τον άνθρωπο να τα παίξει τα λεφτά, ξέρει αυτός! Αν είναι να το μάθουν όλοι το παιχνίδι… !

Kai meta apo ayto to "training video" moy irthe sto myalo ayti i paragrafos , poy profanws o ilios simfwnei 100% gia na tin afise na dimosieutei sto blog toy kai anarwtieme gia pio logo kapios na kanei training videos afoy ousiastika den ton simferei na mathei poker o kwsmos.

Prokeite gia mia megali apath kyrioi apo to 25lepto (lol) session sto NL200 opiosdhpote reg poy einai toylahiston break even tha katalavei oti o kyrios ilios pataei koubakia k den ehei kamia prothesi na mas "mathei kati" antithetws pisteuw oti i prothesi toy einai na kanei misleading ton anerxomeno meso ellina paikti (toylahiston aytous poy eniai toso xazoi wste na pernoyn sovara ayta ta videos).

Den eimai hater anagnwrizw ton ilio san epagelmatia tzogadoro poy ehei vrei mia kalh texniki gia na exei ena a3ioprepes winrate sta high stakes toy PLO (an kai polloi tha legan oti ayto poy kanei den ehei kamia sxesh me plo (shortstacking , hitnrun , AUSTHROTATO table selection) , kai makgia toy an katafernei na vgazei 250k etsi.

Oi idees aytes moy bikan apo to prwto video poy o ilios paroti kanei optimal plays den e3igei to thought process toy kai ta math calculations OYTE se 1 hand , alla ayto to 2o video einai sketh apath.

Telospanton grafw ayto to sxolio gia na prolavw paiktes poy isws toys kanei zhmia o k. kamatakis k mpoyn sto 1-2 kai xalasoyn to roll toys pezontas ayto to "epithetiko paixnidi" poy proteinei o k.kamatakis.

y.g Ilio (an endiaferese estw k elaxista gia to community) se parakalw checkare to blog toy Galfond kai des ti mporei na kanei pragmatika enas sovaros paikths poy endiaferete gia tin poker koinwtita kai sevete toys paiktes.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pragmatika eixa na koinithw 6 evdomades perimenontas to deytero vinteo....! pote tha vgei trito? kykloforei k sta periptera? opoios gnwrizei kati parakalw therma na me enimerwdei giati konteyw na pathw kati apo tin megali anamoni k prosmoni! eyxaristw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

symfona me egkyres plhrofories to trito video tha bgei mazi me to kyriakatiko thema mazi me ena kouponi 5 euro gia psonia sto marinopoulo,,to 50 tois 100 ton esodon ths kyriakatiks efhmeridas tha paei pros anagersh agalmatos tou megalou daskalou tou poker,,iliodorou kamatakh..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάμε ένα,ένα..Πόσες φορές τα ίδια κ τα ίδια..

Η παράγραφος μιλάει για τον τζογαδόρο παίχτη,που παίζει πόκερ με την ίδια λογική που παίζει ρουλέτα,φρουτάκια ή δεν ξέρω εγώ τι άλλο..ότι κ να του πεις δεν έχει νόημα(κ είναι όντως εκνευριστικό πάνω στα νεύρα του από το bad beat κάποιος να προσπαθεί να πείσει τον ''παππού'' πόσο λάθος έπαιξε,εκτός αν διαφωνείς) κ επίσης αποκλείεται να κάτσει να δει training videos..τα τελευταία τα φτιάχνει για τον παίχτη που θέλει να βελτιωθεί,άσχετα αν τα καταφέρνει.Οπότε μιλάει για διαφορετικά πράγματα,για διαφορετικό γκρουπ παιχτών,οπότε μάλλον δεν έρχεται σε αντίθεση αυτό που κάνει.

''Telospanton grafw ayto to sxolio gia na prolavw paiktes poy isws toys kanei zhmia o k. kamatakis k mpoyn sto 1-2 kai xalasoyn to roll toys pezontas ayto to "epithetiko paixnidi" poy proteinei o k.kamatakis.''

Δηλαδή εσύ νομίζεις πως οποιοσδήποτε θα κάτσει να παίξει όπως του πει ο 'Ηλιος,εσύ,εγώ ή δεν ξέρω εγώ ποιος βλέποντας ένα 25λεπτο session κ μάλιστα 1/2$ υπάρχει περίπτωση ποτέ να έχει το ''IQ'' για να είναι κερδισμένος??Αν κάποιος δει ένα βίντεο του Ήλιου κ πει πάω να παίξω κ εγώ έτσι να τους ''μπιπ'' είναι τουλάχιστον ανόητος, οπότε μάλλον ούτε προλαβαίνεις, ούτε πρόκειται να σώσεις κανέναν.Όποιος έχει στοιχειώδη λογική προφανώς δεν θα δει ένα βίντεο κ θα πει πάω να παίξω κ εγώ έτσι στο 1/2$.

Αυτά περί προσφοράς είναι αστεία..Βλέπω και τα 5 από κάτω σχόλια από σένα που έχουν μόνο ειρωνεία..Όποιος θέλει να πει κάτι κ να προσφέρει, κατα΄την ταπεινή μου γνώμη αυτό που θα έπρεπε είναι να αφιερώσει λίγο χρόνο κ να αναλύσει κάποια hands κ να πει γιατί είναι λάθος κατα την γνώμη του.Τι προσφορά είναι αυτή με το να κατηγορείς κ να ειρωνεύεσαι κάποιον δεν μπορώ να καταλάβω.

Δεν έχω καμία σχέση με τον Ήλιο,ούτε σε καμία περίπτωση είμαι υπερσασπιστής του ή τπτ τέτοιο,δεν με ενδιαφέρει κ δεν μπορώ να ξέρω αν είναι καλός άνθρωπος,δεν με ενδιαφέρουν οι προσωπικές σας διαφορές επίσης, αλλά προτιμώ χίλιες φορές κάποιον που κάνει ένα βίντεο γιατί με βάζει σε μια διαδικασία να δω κ να σκεφτώ κάμποσα χέρια(άσχετα αν συμφωνώ μαζί του) παρά κάμποσα σχόλια που απλά κατηγορούν κ ειρωνεύονται...

Ο καθένας βλέπει κ τις 2 πλευρές κ βγάζει τα συμπεράσματα του...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μα ο ίδιος λέει στο βίντεο πως έχει μείνει πίσω στο 1/2$,μάλλον έχει περισσότερα να μάθει από άλλους αυτή τη στιγμή πάνω στο συγκεκριμένο παιχνίδι κ το πιθανότερο είναι οτι θα έχανε τους πρωτους 2 μήνες εαν έπαιζε ωσπού να ξαναδεί το παιχνίδι του.

Θα μπορούσα να γράψω κ άλλα,αλλά δεν έχει κ πολύ νόημα να επιχειρηματολογήσω γιατί προφανώς πρόκειται για προσωπική κόντρα πράγμα που δεν με αφορά,

καλή συνέχεια σε όλους..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"...προτιμώ χίλιες φορές κάποιον που κάνει ένα βίντεο γιατί με βάζει σε μια διαδικασία να δω κ να σκεφτώ κάμποσα χέρια(άσχετα αν συμφωνώ μαζί του) παρά κάμποσα σχόλια που απλά κατηγορούν κ ειρωνεύονται..."

+1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ilis einai pektis me terastia kerdoi kai aksios sevasmou. Otan akoume ti lene oi kaloi pextes mono na mathoume ginete ean prospathisoume na katalavoume kai na veltiothoume.Theli poli douleia gia na veltiothoume kai mono prospathontas kai akougontas ginete.

Bravo sou ilie.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ilis einai pektis me terastia kerdoi kai aksios sevasmou. Otan akoume ti lene oi kaloi pextes mono na mathoume ginete ean prospathisoume na katalavoume kai na veltiothoume.Theli poli douleia gia na veltiothoume kai mono prospathontas kai akougontas ginete.

Bravo sou ilie.

kala ta les palikari mou...na se dw k esena na vazeis sto 4bet jaming range sou A9o 40bb effective xwris hud sta prwta 10 xeria kai na sai kerdoforos ....nomizw tha edina mexri k 1 nefro se periptwsi epituximenou egxeirimatos sou...-.-

ilie..stamata na mas vomvaridizeis me tetoia "tsouvalia" gnwshs...euxaristoume man, alla:

1on exoume oloi apo enan random pokerbuddy pou diakritikotata tha borousame na xaraktirisoume ws spewy...koinws, ur work is done here

2on ( kai megaloutsikon) tha ithela polu na mathw me pio skeptiko vgainoun auta ta videos. ase to plo10K pou xreiazete 3 selides sentoni analisi..

auto? ti itan akrivws??

ti dilwneis otan ksekinas legontas oti << to NL200 "pithanotata" se exei kseperasei>> ???? kai thes 3 mines volume??? emm treli idea...paikse prwta kanto video meta....

otan proteineis holdem manager san APOLUTOS APARAITITO ergaleio an k parola auta de vriskeis logo na to xrisimopoieis? na pistepsoume oti ta 89$ gia 2 adeies einai polla gia bankroll sou?? (44,5$ to atomo aksizei skepsou to)

kai kuriws... i oli idea twn coaching sites kai twn videos einai na kanoun emena pou plirwsa 35$ miniaia sundromi na katalavw ti exei autos o tupakos sto mualo tou otan apofasizei na kanei 5bet/fold ston hero pou ekane cold 4bet..kai me ikanopoiei idiaitera i optiki pou pira ap ton "captain Dan" prosopika gia 35$...

esi gia poio logo thewreis akrivws to oti efoson einai dwrean..dikaiologite na nai kai skoupidi???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήμουν συμβασιούχος μέσω ασεπ καποτε στο δημοσιο και οι μονιμοι εκαναν παραλογες μα*****ς...ολοι οι συμβασιουχοι σωπαιναν γιατι ειχαν την φαεινη εντυπωση οτι κερδιζωντας την ευνοια τους θα ειχαν καποιες ελπιδες σε μια μελλοντικη προκυρηξη να εχουν περισσοτερες ελπιδες ειτε να ξαναπροσληφθουν ειτε να μονιμοποιηθουν..ξεχνωντας οτι η διαδικασια ηταν μεσω ασεπ και οι μονιμοι δημοσιοι(αγραμματα ζωα)υπαλληλοι δεν ειχαν καμια μα καμια επιροη στην επιλογη αποφασεων...οταν λοιπον αρχισα να τουσ βριζω και να τουσ κοροιδευω καταμουτρα αντιλαμβανομενος οτι αυτα τα αχρηστα ζωα δεν μπορουν να μου κανουν απολυτως τιποτα ξαφνικα εγινα στοχος των συμβασιουχων(υπεραμυαλων ζωων)που στοχευαν στην ευννοια τους...το αποτελεσμα??κανεις τους δεν επαναπροσληφθηκε αλλα τουλαχιστον σε εμενα εμεινα η ικανοποιηση οτι τους σκυλοβρισα τους ειρωνευτηκα κι ενταδρασα στις μα*****ς που εκαναν..γιατι ειχα δικιο...τωρα που κολλαει αυτο που λεω??/τα κοπραινα που σας προσφερει ο καματακης σαν εκπαιδευτικα βιντεο(ΧΑΧΑΧΑΧΑ)ειναι φως φαναρι οτι χρηζουν χλευασμου και ειρωνιας (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ εξακολουθουν να τον υποστηριζουν προσδοκωντας την ευνοια του...δεν θα κερδισετε ρε κατι αν παραδεχτειτε το αυτονοητο ..οτι τα κοπραινα δεν ειναι χρυσος..ξυπνηστε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήμουν συμβασιούχος μέσω ασεπ καποτε στο δημοσιο και οι μονιμοι εκαναν παραλογες μα*****ς...ολοι οι συμβασιουχοι σωπαιναν γιατι ειχαν την φαεινη εντυπωση οτι κερδιζωντας την ευνοια τους θα ειχαν καποιες ελπιδες σε μια μελλοντικη προκυρηξη να εχουν περισσοτερες ελπιδες ειτε να ξαναπροσληφθουν ειτε να μονιμοποιηθουν..ξεχνωντας οτι η διαδικασια ηταν μεσω ασεπ και οι μονιμοι δημοσιοι(αγραμματα ζωα)υπαλληλοι δεν ειχαν καμια μα καμια επιροη στην επιλογη αποφασεων...οταν λοιπον αρχισα να τουσ βριζω και να τουσ κοροιδευω καταμουτρα αντιλαμβανομενος οτι αυτα τα αχρηστα ζωα δεν μπορουν να μου κανουν απολυτως τιποτα ξαφνικα εγινα στοχος των συμβασιουχων(υπεραμυαλων ζωων)που στοχευαν στην ευννοια τους...το αποτελεσμα??κανεις τους δεν επαναπροσληφθηκε αλλα τουλαχιστον σε εμενα εμεινα η ικανοποιηση οτι τους σκυλοβρισα τους ειρωνευτηκα κι ενταδρασα στις μα*****ς που εκαναν..γιατι ειχα δικιο...τωρα που κολλαει αυτο που λεω??/τα κοπραινα που σας προσφερει ο καματακης σαν εκπαιδευτικα βιντεο(ΧΑΧΑΧΑΧΑ)ειναι φως φαναρι οτι χρηζουν χλευασμου και ειρωνιας (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ)ΑΛΛΑ ΠΑΡΟΛΑΥΤΑ ΚΑΠΟΙΟΙ εξακολουθουν να τον υποστηριζουν προσδοκωντας την ευνοια του...δεν θα κερδισετε ρε κατι αν παραδεχτειτε το αυτονοητο ..οτι τα κοπραινα δεν ειναι χρυσος..ξυπνηστε..

+1000

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

O ilis einai pektis me terastia kerdoi kai aksios sevasmou. Otan akoume ti lene oi kaloi pextes mono na mathoume ginete ean prospathisoume na katalavoume kai na veltiothoume.Theli poli douleia gia na veltiothoume kai mono prospathontas kai akougontas ginete.

Bravo sou ilie.

poia eunoia tou kai gia pio logo?

O kamatakis einai poli pano apo 1 ek eu ta teleutea xronia kai auta mallon xrisos einai kai oxi koprana.

Aplos kapioi san ton tsitsi trone koprana kai kapioi san ton ilio xriso.

φίλε αν έγραφε διασκεδαστικά βίντεος η βίντεο γέλιου στην επικεφαλίδα δεν θα γινόταν κριτική ούτε ειρωνια..αλλα οταν γραφεις εκπαιδευτικα βιντεο και παραλληλα λες οτι πρεπει να παιξεις 3 μηνες γιατι το παιχνιδι σε εχει ξεπερασει προκαλεις γελιο..και φανταζομαι οτι πρεπει να χεις μπανκρολ 1 εκατομυριο ευρω(οσα ειναι τα κερδη του οπως λες) οπως λες για να κανεισ 5 μπετ ριρεις με ασσο 8 οφ..γιατι φανταζομαι αυτο το κατα τ αλλα εκπαιδευτικο βιντεο σε παιχτες με τετοιο μπακραουντ απευθηνεται..στο 1-2 ομως θα βρεις φτωχομπινεδες σαν κι εμενα που τρωμε κοπραινα κι οχι χρυσαφι κι αν παιξουμε με αυτον τον εκπαιδευτικο τροπο θα καταστραφουμε..Υ.Σ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ ΤΟ ΚΙΛΟ Η ΠΡΟΒΑΤΙΝΗ??
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να πω κι εγω την αποψη μου πανω στο θεμα γιατι εχοντας δει το βιντεο του κ.Καματακη αδυνατω να καταλαβω προς τι το εντονο μαινος εναντιον του για το εν λογω βιντεο.

καταρχας δεν τον γνωριζω προσωπικα για να ξερω τι χαρακτηρας ειναι κλπ(και ουτε μ ενδιαφερει εδω),μονο οτι δημοσιευεται απο εδω γι αυτον κλπ.

οσον αφορα το βιντεο θεωρω λοιπον οτι οσοι παιζουν στο 1/2$ ετσι κι αλλιως η γενικα 6max καιρο,ξερουν αν οι κινησεις του κ.Καματακη στο βιντεο ειναι +ev και κατα ποσο θελουν να προσαρμοσουν το παιχνιδι τους αναλογα. εμενα προσωπικα που δεν εχω παιξει αρκετα 6max με βοηθησε αρκετα οσον αφορα τα moves(καποια απ αυτα προφανως). ο ανθρωπος λεει εξαρχης πως θα παιξει full aggro κι απο κει και περα το βλεπεις ολο κι αν σ αρεσει η προσεγγιση τη δεχεσαι. προφανως δεν θα παω να κανω με A8o 5bet γιατι δεν εχω το br του και ισως και τα @@@ να το κανω οπως επισης ως σκεπτομενος παικτης ποκερ ξερω πως συνηθως ειναι -ev κινηση. προφανως κι εχει τεραστια διαφορα απο αντιστοιχα βιντεο σε εκπαιδευτικα sites οπου εκει πραγματικα οι ανθρωποι εξεταζουν εξονυχιστικα καθε παραγοντα τους αξιζουν πολλα μπραβο γι αυτο. αλλα οκ παραμενει ενα εκπαιδευτικο βιντεο-οσο βοηθαει τον καθενα/ισως και καθολου- και αν θελεις υιοθετεις αυτο το στυλ παιχνιδιου η οχι.. τωρα αν εισαι τοσο χαζος που κανεις αυτα τα 5bet με A8ο κι ενω χασεις τα πρωτα 5-10 full buy in ετσι δεν κατσεις να σκεφτεις τι γινεται δεν σου φταιει ο κ.Καματακης.

συν τοις αλλοις το blog του ειναι τελειως free επομενως δεν υπαρχει η δικαιολογια "α πληρωνω επομενως περιμενω καποιο πραγματικα σοβαρο βιντεο κλπ". ανεβαζει οτι θελει, παιζει οπως θελει κι εσυ μετα κρινεις κι επιλεγεις αν σ αρεσει η οχι. πιο απλο δεν γινεται. γιατι λοιπον τοση εμπαθεια για ενα απλο βιντεο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε μου αν ο galfond έβγαζε vid που jammarei any two σε 4bettors που παίζουν με 40bbs τα σχόλια θα ήταν πολύ χειρότερα πίστεψε με ...

απορώ παντός πως υπάρχουν άτομα που αρνουντε να δουν την απάτη ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτάξτε μαγες ότι ο καματάκης είναι παικταράς δν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς...

Αλλά το βίντεο κατά την γνώμη μ είναι πολύ κακό ... Όταν κανείς ένα training video δν πας να παίξεις μισή ώρα γ τν πλάκα ς και ότι γίνει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...