Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Πρόσκληση στον Ήλιο Καματάκη να συμμετάσχει στο 'Big Game' !


pokerland

Recommended Posts

{multithumb thumb_width=540 thumb_height=540}{multithumb thumb_width=180 thumb_height=180}

Με χθεσινή ανάρτηση στο προσωπικό του blog ο γνωστός Έλληνας παίκτης Ήλιος Καματάκης δημοσιοποίησε την πρόσκληση που δέχθηκε από το τμήμα πόκερ της BWin να συμμετάσχει στο επερχόμενο 'Big Game' της Βιέννης!

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίσαι ο μοναδικός Έλληνας που παρακαλάς να τρέχεις σε televised events ΧΩΡIΣ sponsorship και με δικά σου λεφτά γ******* ψώνιο, είσαι ο μοναδικός έλληνας με πρόταση για pokerstars pro (τους challengers λογικά το pokerstars τους πρότεινε για full tilt pro), έχεις με διαφορα τα περισσότερα κέρδη στον ύπνο σου και δε σε πήρε το poker.gr στο άκυρο event με τις "εθνικές", ενώ τους είχες κρεμάσει με το πιο αποτυχημένο sponsorship ever ένα χρόνο πριν. ΣΟΥ ΓYΡΙΣΑΝ ΤEΤΟΙΟ EΡΓΟ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

haters gonna hate !!!

Πολλά συγχαρητήρια Ήλιε και καλή επιτυχία στη συνέχεια. we will be rooting for you obviously.

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ήλιε καλύτερα πες τους να pai ο protopapas αυτός ινε 1000 φορές καλύτερος esi δεν kseris τίποτα θα χασίς τα λεφτά ς κρίμα ine άστα να στα pari ο isildur

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο σε όσους συνεχίζουν να κάνουν μόνο κακό στο ελληνικό poker με τα απαράδεκτα σχόλια ζήλιας και κόντρας. Μπράβο επίσης στον Καματάκη που ενώ έλεγε σε άρθρο του <<δε με ενδιαφέρει να γίνω o καλύτερος Έλληνας παίκτης>> γράφει αυτήν την προκλητική δήλωση.. όπως και σε όλα τα αλλά πράματα στη χώρα αυτή φωνή έχουν και ακούγονται μόνο όσοι βρίζουν και συμμετέχουν σε γελοίες κόντρες που νομίζουν ότι εμάς τους υπόλοιπους μας ενδιαφέρουν!! κατακαημένο ελληνικό poker σε τη χέρια βρίσκεσαι..

ps2. ρε pokerland κάνε κάτι,, πες τους ότι δε μας νοιάζουν οι γελοιότητες τους και παρακάλεσε τους να αφήσουν ήσυχο το site για όποιον θέλει να ασχοληθεί με poker.

****Το μήνυμα μετατράπηκε από greeklish.

Moderator: Παρακαλώ χρησιμοποιείτε μόνο ελληνικά στο forum.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έλεγε σε άρθρο του <<δε με ενδιαφέρει να γίνω o καλύτερος Έλληνας παίκτης>>

και μετά έλεγε θέλω να γίνω από τους καλύτερους στον κόσμο και παρομοίασε εμαs τους έλληνες σαν γαζέλες αυτό λιοντάρι και ακόμα μας είπε ότι δεν θέλη να πεζή με χωριά (έλληνες).. διαβάστε καλά τα άθρα του πριν μιλήσετε... και αν ινε να μιλήσουμε για πόκερ ας μιλήσουμε για μερικούς που το αξίζουν και δεν περιφανευοντε.... οδυσσέας ανδουτσος πρωτόπαπας τιμωρός κάλφας δράμα μίλτος κυριακιδιδ καπάλας αιδινοπουλλος ... αυτή ινε ποκεράδες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλύτερα 10ος στην πόλη παρά πρώτος στο χωριό. Ξέρεις γιατί; Γιατί αν είσαι 10ος στην πόλη κάποτε μπορεί να γίνεις και πέμπτος στην πόλη ενώ αν είσαι πρώτος στο χωριό πόσο μπορείς να βελτιωθείς;

Στο κομμάτι αυτό υπάρχει η λογική πως το λιοντάρι δεν μαλώνει με λιοντάρια. Προσπαθεί να βρει μια γαζέλα να την ξεσκίσει. Το θέμα είναι ότι όταν συνέχεια πηγαίνεις για γαζέλες, γαζέλα θα γίνεις και εσύ στο τέλος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το χειροτερο απ ολα ειναι οτι τωρα εσυ εχεις την εντυπωση οτι το κατεβατο που εγραψες μαμαει και δερνει..

who are you ;;; μάμαι και λει αυτά που θέλουν να πουν πολλοί απλά τα λέω εγώ ... bb i am going for cash με τίσ γαζέλες now

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

o dwan tha paiksei me kava 20k euro...lol...wtf

episis tha prepei na diafwnisw me ton idio mu ton aderfo se auti ti fasi

gnorisa ton ilio prin 3 xronia peripou kai eixa mono ta kalutera logia na pw gia auton kai akoma pisteuw einai polu euxaristos anthropos na kaneis parea mazi tou...

pera apo auto omos vlepw pws ta teleutaia 1-2 xronia ton exei piasei mia mania prosopikis provolis pera apo kathe proigoumeno...egw prosopika an imoun o kaluteros paiktis stin ellada kai top 10 ston kosmo den tha ithela kanenos tipou provoli giati apla se apospaei apo ti douleia su...

euxomai ston ilio kathe epituxia makari na parei ekatommuria apo ton isildur kai tous loipous kai tou euxomai episis na progeiwthei ligo stin pragmatikotita kathws i akaireotita tou xaraktira exei ftharei mesa apo auton to sick kosmo tou poker...

den einai tuxaio oti toso polla meloi tis koinotitas ton xleuazoun nomizw to zitaei kai o idios kathws ws gnostwn every publicity is good publicity... kai den nomizw na einai thema zilias kathws den exw akousei tetoia sxolia gia allous paiktes pou exoun foveri kariera sto poker apla den prokaloun me tis dilwseis tous kai ti siberifora tous...

just my 2 cents

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν γνωρίσω τον Καματάκη ήταν ίνδαλμα για εμένα. Όταν όμως γνώρισα αυτόν και τα σκυλάκια του να παίζουν όλοι μαζί στο ίδιο τραπέζι από ίνδαλμα μου έγινε απλά αδιάφορος. Με όλα αυτά που γράφει είμαι σίγουρος πλέον ότι είναι ψυχολογικά άρρωστος. Ζω για την μέρα που θα μπαστάρει και να διαβάζω τις θεωρίες του. Aπό +300k στο PLO είναι μέσα σε 17 μέρες +200k .

ΥΓ. Του προτείνω να κάνει συμφωνία με το PTR και να τους πληρώσει ώστε να τον δείχνει συνέχεια ότι έχει εκκατομύρια κέρδη . Έτσι και αλλιώς μόνο για εφέ παίζει το παιδί γιατί να κουράζεται?

Respect σε όλους τους πραγματικούς pro.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουρασμενε σε βλεπω εδω και καιρο το μονο που κανεις ειναι να μπαινεις ανωνυμα και να βριζεις τον ηλιο. πρεπει να σου εχει παρει πολλα λεφτα. Αλλα αφου τον ξερεις τοσο καλα και εχετε παιξει τοσες φορες μαζι γιατι δεν μας λες και ποιος εισαι. θα το εκτιμουσαμε περισσοτερο αν ξεραμε ποιος εισαι. Εχουμε βαρεθει τους ανωνυμους μαγκες του διαδικτυου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είπα ότι τον ξέρω καλά απλά έτυχε να παίξω εγώ και φίλοι μου μαζί του είτε cash είτε τουρνουα και όλοι έχουμε σχηματίσει την ίδια άποψη. Αλλά δεν ξαναγράφω γι'αυτό το θέμα άλλο μέχρι να μηδενίσει στο PLO . Δεν νομίζω να έχει σημασία ποιος είμαι εγώ άλλος διαφημίζει απεγνωσμένα το όνομα του γιατί έχει καταλάβει ότι δεν μετράει.

Και κάτι άλλο ποτέ στα ποστ μου δεν έβρισα τον Ήλιο. Απλά δεν τον σέβομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν πάει ο Ήλιος στην διοργάνωση θα ήθελα από αυτό το ποστ να ζητήσω από έναν εκπρόσωπο του ποκερσταρς να κάνει μια έρευνα στο ιστορικό συνομιλιών του ilios72 και αν διαπιστώσει ότι προσπαθούσε να αγοράσει τουρνουά από παίκτες που πήγαιναν καλά σε μεγάλα τουρνουά να βγει να μας το πει και πλέον με αποδείξεις να φανεί τι άνθρωπος είναι επιτέλους γιατί πολύ υποκρισία και ψέμα. Γιατί όλες οι άλλες κατηγορίες εναντίον του δυστυχώς δεν μπορούν να αποδειχθούν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ που τον ξέρω καλύτερα απ΄όλους σας σαν χαρακτήρα, θα προσθέσω τούτο (ενώ ισχύουν κι άλλα που έχω γράψει παλιότερα για τον κύριο αυτόν):

Πέραν της παικτικής του αξίας (όποια κι αν είναι, είναι για την πάρτη του και με αφήνει αδιάφορο), πόσο θα σεβόσασταν έναν κοινό τσιγκούνη, έναν υπερφίαλο και έναν ματαιόδοξο τύπο;

Ε, λοιπόν, τα όμορφα αυτά χαρακτηριστικά τα έχει ενσωματωμένα στον χαρακτήρα του ο λεγάμενος και επειδή τον ξέρω από τον καιρό που πήγαινε στο καζίνο Ξάνθης με κανα δυο εκ. δρχ "τούβλα" ανα χείρας για να παίξει τζακ, ποντάροντας γερά στο τέλος των τραπουλών (πριν βγουν τα αυτόματα ανακατέματα), σας λέγω τούτο για να τελειώνουμε με δαύτον:

Μην τσιμπάτε και αποδώστε του την αξία που του ταιριάζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σε όλους.

Αρχικά θα ήθελα να πω,πως βλέπω με πραγαματική συμπάθεια όλα τα σχόλια.

Δεν με ενοχλεί κανένα πραγματικά.

Γνωρίζω καλά τι άνθρωπος είμαι και μου το λένε και αυτοί που με ξέρουνε χρόνια και είναι φίλοι μου.Βέβαια σαν άνθρωπος σίγουρα έχω ελατώματα όπως και όλοι μας.

Νομίζω λίγο ζήλια θα έλεγα πως υπάρχει στα σχόλια μερικών.

Λίγο γιατί δεν τα έχουνε καταφέρει και τόσο καλά στο πόκερ,,λίγο γιατί όταν παίζαμε μαζί ζωντανό πόκερ

δεν είμουνα και ο πιο εύκολος αντίπαλος και μπορεί να ζημιώνανε , ίσως και επειδή η ζήλεια είναι στη φύση μας,ίσως επειδή φταίω και εγώ με τον πληθωρικό μου χαρακτήρα.

Νομίζω πως στο ψυχικό παιχνίδι χαμένος βγαίνει αυτός που κατηγορεί και όχι αυτός που δέχετε τις κατηγόριες.

Αντιθέτως ενώ αυτός που κατηγορεί ζημιώνει εγώ γεμίζω δύναμη αφού έχω έναν ακόμα μικρό λόγο να συνεχίζω με επιτυχία αυτό που επέλεξα να κάνω.

Ίσως αν κάποιοι από εσάς με γνωρίζατε προσωπικά να ανασκευάζατε την γνώμη σας.

Σας εύχομαι ότι καλύτερο ποκερικά και ψυχικά .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν γνωριζω κανεναν προσωπικα και δεν εχω κανενα λογο να επαινεσω η να κατηγορησω καποιον.

Συνηθως (οχι παντα) οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια, δηλ. ισως αυτα που καταμαρτυρουν στον Καματακη να εχουν δοση αληθειας και στεκομαι και σε αυτα που εγγραψε και ο J0hnny_Dr@m@ που κατα δηλωση του ηταν γνωστοι.

Αλλα αυτο που εχω να πω ειναι οτι ο Καματακης δεν δισταζει να παρουσιασει το παιχνιδι του και να εκτεθει σε δημοσια μελετη και κριτικη. Αυτο, κατα την γνωμη μου, ειναι αξιολογο και θελει ισχυρη προσωπικοτητα. Δεν με ενδιαφερει ιδιαιτερα ο λογος που το κανει αλλα οτι δινει την δυνατοτητα σε οποιον θελει να παρακολουθηση μια πλευρα του παιχνιδιου του.

Μακαρι να συνεχισει να το κανει, με το καλο ή ασχημο παιξιμο του, και μακαρι να το κανουν και αλλα μελη της ποκερικης κοινοτητας ειτε ειναι καλα παιδια και συμπαθεις, ειτε οχι. Θα μου αρεσε πολυ να δω καποιο video η απλως handhistoty απο καποιο deep run νικηφορων παιχτων.

Εν συντομια καταλαβαινω οτι τοσα πολλα επικριτικα σχολια θα εχουν καποια βαση και διαβαζω με κατανοηση τις αρνητικες κρισεις, αλλα στην τελικη δεν ειναι αρνητικο να παρουσιαζει το παιχνιδι του δημοσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειναι τσιγκουνης ο καματακης?? δηλαδη την επομενη φορα που θα βγουμε δεν θα με κερασει το τραπεζι?

αλλο να τα ακους απο τον καθε ανωνυμο αλλα οταν λεει κατι ο ζερβος για τον Ήλιο,δεν μπορει ,θα εχει κάποια δόση αλήθειας.

εσεις ομως θα χαρειτε πιο πολυ αμα του τα πάρει το καλόπαιδο ο tony G ? και στο κατω κατω κανεις δεν είναι τέλοιος , όπως παραδέχεται κ ο ίδιος έχει πολλά ελαττώματα. Αλλά τον παρακολουθούμε όχι για να το κάνουμε φίλο μας, αλλά γιατι παίζει πολύ καλό ποκερ και ίσως μπορεί να μας βοηθήσει κ με το δικό μας παιχνίδι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αν εσύ ήσουν τσαλεντσερ στη τζοκερσταρς κι άκουγες κάποιον συνέχεια να επαναλαμβάνει ότι είμαι ο μοναδικός έλληνας που δέχτηκε πρόταση να γίνει επαγκελματίας ...ουσιαστικά παραποιώντας τη πραγματικότητα και μηδενιζομτας της προσπάθιες αυτών τον παιδιών και προσβαλοντας ΤΑ ΤΗΝ ΊΔΙΑ ΣΤΙΓΜΉ..ΚΑΙ ΜΕΤΆ ΝΕ ΛΈΕΙ ΌΤΙ ΕΊΝΑΙ ΥΠΟΤΙΜΗΤΙΚΌ ΝΑ ΣΥΓΚΡΊΝΕΣΑΙ ΜΕ ΈΛΛΗΝΕΣ ΠΑΊΧΤΕΣ ΌΣΟ ΣΥΓΚΡΑΤΗΜΈΝΟΣ ΝΑ ΝΑΙ Ο ΆΛΛΟΣ ΚΆΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΉ ΘΑ ΑΝΤΙΔΡΆΣΕΙ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...