Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ο Παύλος Κασσελούρης coach στο Premier Poker Coaching


Recommended Posts

Ο Παύλος Κασσελούρης εδώ και λίγες μέρες ανήκει στην ομάδα του Premier Poker Coaching. Πρόκειται για μία από τις γνωστότερες ιστοσελίδες που προσφέρουν coaching σε όσους παίκτες επιθυμούν να βελτιώσουν το παιχνίδι τους. Εκεί μπορεί κάποιος να διαλέξει ανάμεσα από τα μεγαλύτερα ονόματα στο χώρο του online poker όπως οι “Jymaster11”, “pokerjamers”,  “Gags30” και “ Deoxyribo”.

*** Κλικ εδώ για να διαβάστε ολόκληρο το άρθρο... ***

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού έγινες κι εσύ καθηγητής τι να πω?Συγχαρητήρια κι αν βρείς μαθητή εγώ θα γίνω αστροναύτης :D

Με την καλη κουβεντα στο στομα σε βλεπω φιλαρακο.

Αυτοι που του του εδωσαν αυτη τη δουλεια πρεπει να ειναι τελειως χαζοι.

anyway gruts kasspav και ευχομαι ακομα καλυτερα στο μελλον.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Αν ήταν η ζήλια ψώρα, θα γέμιζε όλη η χώρα"

Η ζήλεια είναι ανίατη αρρώστια! Είναι ψυχοφθόρα και τα αποτελέσματα της δεν είναι τα καλύτερα. Δυστυχώς κάποιοι ανάμεσα μας, ζηλεύουν με την κακή έννοια. Φθονούν κάποιον επειδή έχει καλύτερη ζωή απο εκείνους, είτε στον επαγγελματικό χώρο είτε στην προσωπική ζωή. Δυστυχώς δεν υπάρχει αντίδοτο για τη ζήλεια. Απο τη στιγμή που είναι παθολογική μόνο το άτομο που την κατέχει μπορεί να τη γιατρέψει αν το θέλει βέβαια. Το χειρότερο για εκείνον που ζηλέυει είναι να τον αγνοούν εκείνοι τους οποίους ζηλέυει!

Τότε μπορεί να φτάσει στα άκρα προκειμένου να αποκτήσει αυτό που θέλει πάση θυσία. Αυτό που έχουν οι άλλοι και εκείνος δεν έχει. Πολλές φορές όμως, καταναλώνει τόση ενέργεια στο να βλάψει τον άλλο ώστε ξεχνάει να φροντίσει τον εαυτό του. Έτσι, η ζήλεια του τρώει σαν σαράκι τα σωθικά αλλά δεν το καταλαβαίνει. Μπορεί να κάνει ακόμα και κακό στον εαυτό του, αν δεν κατανοήσει έγκαιρα τη μεγάλη αλήθεια οτι δηλαδή δεν πρέπει να ζηλεύει τους άλλους για αυτά που έχουν, επειδή οι άλλοι μόχθησαν για να τα αποκτήσουν, άρα το ίδιο πρέπει να κάνει και εκείνος αν θέλει να τα αποκτήσει και όχι να κλαίει τη μοίρα του λέγοντας οτι δεν ήταν ποτέ τυχερός όπως οι άλλοι...

Φίλε Πάυλο πολλα γκρατς και θα σου πω μόνο αυτό... χρησιμοποίησε την λάσπη που 8α σου ρίξουν κάποιοι μόνο για να την κάνεις σκαλοπάτι και να ανέβεις ψηλότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτό που ορισμένοι δεν έχουν καταλάβει μάλλον, είναι ότι δεν με πήραν στο site εκεί για να εκπαιδεύσω high stakes ... και αυτοί και εγώ το ξέρουμε πολύ καλά... εγω είμαι εκεί για αρχάριους και low stakes παίχτες, για τους οποίους θεωρούμε υπερ-αρκετός...εξου και οι διαφορές στις τιμές... αυτοί που κράζουν και θεωρούν προφανώς τον εαυτό τους τόσο ανώτερο ας πάνε να σκάσουν 200$-300$/ωρα να αισθανθούν καλύτερα με την πάρτη τους.

Η πορεία μου, σχεδόν σε όλους τους regs εδώ μέσα, είναι πάνω κάτω γνωστή, αφού ποστάρω από τότε που και γω πάλευα να σηκώσω τουρνουά με 1$ και 2$ και αναρωτιόμουν πως θα μπορέσω να ξεφύγω και να παίζω άνετα τα 20-50$. Ήδη είμαι λίγο παραπάνω από αυτό που τότε στόχευα και θέλω να συνεχίσω για πιο ψηλά...ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ θέλω να περάσω σε όσους με εμπιστευτούν.

Καλή Ανάσταση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pαύλο συνχαρητηρια και από μένα. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στην καινouρια σου αρχή και γερό στομάχι γιατί θα το χρειαστείς... καλή ανάσταση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εύγε φίλτατε Παύλο!

Πάντα πίστευα (και στόχω πεί) οτι προσεγγίζεις το παιχνίδι επιστημονικά και με μέθοδο,πράγμα που λίγοι μπορούν να κάνουν.Είναι βέβαιο οτι θα τα καταφέρεις και τωρα.Μόνο αρνητικό οτι θα γεμίσουμε αστροναύτες :lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΜΑΘΗΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ!ΗΤΑΝ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΣΕ ΟΛΑ.ΑΝΑΛΥΣΑΜΕ ΤΗ ΣΤΡΑΤΗΓΙΚΗ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΑΔΙΑ ΤΟΥ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΣΕ ΠΟΛΛΑ HANDS ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ PLAY PREFLOP KAI POSTFLOP.ΗΤΑΝ ΑΠΟΛΥΤΑ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΣ ΣΕ ΟΛΑ.TON ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ.ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΜΑΘΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΥΛΟ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΨΑΓΜΕΝΟΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ!

ΥΓ. ΤΩΡΑ,ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΣΤΡΟΝΑΥΤΗΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΤΟ ΟΝΕΙΡΟ ΤΟΥ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ !!!! ΣΤΗ ΝΑΣΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΑΙΤΗΣΕΙΣ !!! :lol: ΞΞΓΓ

ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΤΑ ΤΡΑΠΕΖΙΑ+ΚΑΘΑΡΟ ΜΥΑΛΟ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο έχω συγκινηθεί.Επιτέλους το όνειρο μου να γινω αστροναύτης θα γίνει πραγματικότητα.

Πάντως επειδή δεν σε κόβω για πολύ έξυπνο νομίζω ότι θα χρειαστείς πολλά μαθήματα υποκριτικής :D:D

Τους χαιρετισμούς μου στο κύριο ΚΑΘΗΓΗΤΗ :shock:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλε μου λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσώ, αλλά οι εποχές που στέλναμε χημπατζίδες στο διάστημα έχουν περάσει ανεπιστρεπτί.

Θα σου πρότεινα να βρεις ένα πιο εφικτό στόχο-όνειρο.

Άτομο το οποίο γίνεται δημόσιος περίγελος μόνο και μόνο για να βγάλει την χολή και το κόμπλεξ κατωτερότητας που έχει μέσα του, δεν νομίζω ότι είναι σε θέση να σχολιάσει την ευφυία των άλλων.

Καταλαβαίνω οτί αυτό που νιώθεις μέσα σου σε πνίγει. Είναι σαν το Τιλτ, δεν μπορείς να το ελένξεις. Κάνε μια προσπάθεια όμως. Έάν δεν τα καταφέρεις μόνος σου, έχουμε πολύ καλούς ψυχαναλυτές στην Ελλάδα που θα μπορούσαν να σε βοηθήσουν.

Επίσης εικάζω ότι και μια πλαστική επέμβαση επιμήκυνσης του "ανδρισμού" σου, ίσως μπορούσε να σου δώσει την αυτοπεποίθηση και τον αυτοσεβασμό που σου λείπει.

Πάυλο πολλά συγχαρητήρια για μία ακόμα επιτυχία. Ανεβαίνεις την σκάλα με πολύ σταθερά βήματα και θεωρώ ότι τα πάντα για έναν άνθρωπο τόσο προσηλωμένο στο στόχο του είναι θέμα χρόνου.

Άσε τις απαντήσεις στους εμπαθείς να τις δίνουμε εμείς, και απλά συνέχισε την καλή δουλειά. Grats και πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pikats δεν αντεξα και απάντησα αλλού...

τωρα για να αποδειξω ότι δεν ειμαι ελέφαντας, δεν μπορώ να μπώ στην διαδικασία, ο χρόνος θα μας κρίνει όλους ούτως ή άλλως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν χρειάζεται να απαντάς Παύλο. Εμένα δεν είναι το πρώτο μου post και έχω να πω ότι ο Παύλος είναι άξιος συγχαρητηρίων. Δεν ξέρω πόσο καλός και πόσο κερδισμένος είναι, δεν ξέρω αν παίζει με abi 20 ή με abi 200, αυτό που ξέρω είναι ότι χτες το βράδυ έδειξε ότι έχει περάσει βήμα - βήμα τα περισσότερα στάδια που χρειάζονται, σε πολύ σύντομο χρονικό διάστημα.

Και για να ξέρετε τι λένε οι καλοί ξένοι coach: Ότι το coaching είναι το καλύτερο εργαλείο ώστε να βελτιώνονται ΟΙ ΙΔΙΟΙ!!!!!

Ο coach δεν είναι καθηγητής, δεν είναι ο MASTER που τα ξέρει όλα. Και αυτό ο Πάυλος το ξέρει καλά.

Όποιος θέλει master ας μην κάνει coaching με τον Παύλο. Όποιος θέλει έναν άνθρωπο που θα ασχοληθεί με το παιχνίδι του, θα συζητήσει, θα αναλύσει και θα προσπαθήσει να του επισυμάνει ΚΑΤΙ που ο ίδιος δεν βλέπει...τότε..

Και δεν μιλάμε καν για micro...55αρι tour είδαμε μαζί....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όποιον ξέρει τον Παύλο, τα λόγια είναι περιττά. Θα επαναλάβω μόνο, ότι μου είναι αδιάφορο αν είναι καλός ή πολύ καλός ή super παίκτης. Προσωπικά μου αρκεί ότι είναι πολύ καλό παιδί, είναι γενικά στη ζωή του ταπεινός και ποτέ δεν ενόχλησε κανέναν. Τώρα, αν οι επιτυχίες του ενοχλούν....... για μένα αποτελεί τιμή ότι είναι φίλος μου. Αυτό μόνο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

από τα καλύτερα παιδιά που έχω γνωρίσει και ξέρει πολύ καλό πόκερ. πιστεύω από τους λίγους που έχουν διαβάσει για το παιχνίδι πιο πολύ από τη έχουν παίξει :shock::shock:

καλή επιτυχία παύλο και μην ακούς κανέναν κομπλεξικό !!! :D:D:D

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...