Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ο Παύλος Κασσελούρης coach στο Premier Poker Coaching


Recommended Posts

Τα πράγματα είναι πολύ απλά. Ο Παύλος (όπως πολλοί από τους παίκτες πόκερ) ήθελε να ξεκινήσει το coatching και τα κατάφερε. Σε όποιον δεν αρέσει ας μην κάνει μαθήματα μαζί του. Για το αν θα μπορέσει να πετύχει στο χώρο δεν μπορεί να το πρβλέψει κανείς. Gratz και καλή τύχη μαν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Για όποιον ξέρει τον Παύλο, τα λόγια είναι περιττά. Θα επαναλάβω μόνο, ότι μου είναι αδιάφορο αν είναι καλός ή πολύ καλός ή super παίκτης. Προσωπικά μου αρκεί ότι είναι πολύ καλό παιδί,

-1

βασικά ,εφόσον τον πληρώνεις για να σε μάθει poker αυτό που θα έπρεπε να σε ενδιαφέρει είναι εάν είναι καλός παίχτης ( και ικανός coach ) και όχι ο χαρακτήρας του και οι επιδόσεις του στη μαγειρικη.

τώρα , επειδή πόλλες φορές ( λόγο της άγνοιας που κυριαρχεί τη μάζα) είναι σημαντικότερο το πως πλασάρουμε τον εαυτό μας και όχι το τι είμαστε στην πραγματικότητα , είναι θέμα ηθικής ,χαρακτήρα και ευφυίας εάν θα ξεπεράσουμε τα όρια η όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω ότι προφανώς δεν ειναι κριτηριο αυτο που ανεφερε ο Φωτης. Αλλά ειδικά στην περίπτωση μου ευκολα μπορώ να κριθώ και σαν παίχτης από τα αποτελέσματα μου και το blog μου. Το αν εχω μεταδοτικότητα κατι πολυ σημαντικό στο θέμα εκπαίδευσης αυτό μόνο οι μαθητες οι ίδιοι μπορούν να κρίνουν. Σε καποιους μπορεί να μην αρεσω σε καπιους μπορει να αρέσω.

Το γεγονός ότι ειμαι αποδεδειγμένα winning στα Low stakes σε συνδυασμό με την εμπειρεία μου στον τομέα της εκπαίδευσης και την χαμηλή τιμή (πεφτει και εως 37,5$/ωρα με προσφορες και πακετο) ειναι οι λόγοι που θα υποστήριζα ότι με κανουν +EV επιλογή. Φυσικά το αν ταιριάζει το στυλ μου στους υποψήφιους μαθητες ειναι άλλος ένας παράγοντας που πρεπει να λάβουν υπόψην.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κάτι που έχει ήδη λεχθεί αλλά δεν δόθηκε ίσως σημασία, είναι ότι έχω κριθεί σαν παίχτης και από τους ίδιους τους ιδιοκτήτες της http://www.premierpokercoaching.com/ με οτι και αν σημαινει αυτό. Και δεν μιλάμε για random online παιχτες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαράς το κουράγιο σου ρε Παύλο ..... και μόνο που καθεσε και απαντάς στον κάθε randoma που τον πνίγει η ζήλια και ο φθόνος ..... τη να πο ,τελικά δεν είσαι μόνο άξιος για το poker level σου και για το ήθος σου , αλλά σίγουρα και για την υπομονή σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού έγινες κι εσύ καθηγητής τι να πω?Συγχαρητήρια κι αν βρείς μαθητή εγώ θα γίνω αστροναύτης :D

μαλλον ο πατερας σου δεν σε αγορασε ποδηλατο οταν ησουν πιτσιρικας, δεν εξηγητε αλλιως

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καμμία αμφιβολία ότι ο kasspav είναι πολύ καλός παίκτης ,αλλά τι παραπάνω θα μπορουσαι να μου μάθει από ότι έχω μάθει διαβάζοντας μερικά βιβλία,και με ποιο τρόπο ?

Το ενοω σοβαρά , γιατί νομίζω το να μπαίνεις σε καλούπια είναι πιο πολύ μοιονεκτημα παρά πλεονέκτημα.Και πoiός μπορεί να μου πει πως να μη χάνω σε αλλ-ιν πριν το φλοπ με το μεγαλύτερο ζεύγος σε ποσοστό 50 % ?

Αντί να χάνω στις 5,κάτι μια φορά χάνω 1 στις 2 φορές ( πολύ μακροπρόθεσμα ).

Και δεν σας κάνω πλάκα . Ευφxαριστω εκ των προτέρων .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού έγινες κι εσύ καθηγητής τι να πω?Συγχαρητήρια κι αν βρείς μαθητή εγώ θα γίνω αστροναύτης :D

μαλλον ο πατερας σου δεν σε αγορασε ποδηλατο οταν ησουν πιτσιρικας, δεν εξηγητε αλλιως

Μάθε πρώτα να μιλάς και να γράφεις Ελληνικά κι έπειτα τα λέμε....

Αν κρίνω όμως απο το ψευδώνυμο σου μάλλον γι αστείο άτομο μοιάζεις :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού έγινες κι εσύ καθηγητής τι να πω?Συγχαρητήρια κι αν βρείς μαθητή εγώ θα γίνω αστροναύτης :D

μαλλον ο πατερας σου δεν σε αγορασε ποδηλατο οταν ησουν πιτσιρικας, δεν εξηγητε αλλιως

xaxxaxaxaxaxaxxaxaxaxxaxaxaxxaxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxaxxaxaxaxxaxaxxa
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφού έγινες κι εσύ καθηγητής τι να πω?Συγχαρητήρια κι αν βρείς μαθητή εγώ θα γίνω αστροναύτης :D

μαλλον ο πατερας σου δεν σε αγορασε ποδηλατο οταν ησουν πιτσιρικας, δεν εξηγητε αλλιως

Μάθε πρώτα να μιλάς και να γράφεις Ελληνικά κι έπειτα τα λέμε....

Αν κρίνω όμως απο το ψευδώνυμο σου μάλλον γι αστείο άτομο μοιάζεις :lol:

ο μετατροπέας τα κάνη τα λάθη φιλαρά όχι ο χουντικός.επίσης πρέπη να μάθης να κρατάς τον λόγο σου και να γίνης αστροναφτης η έστω σκέτο ναυτής ...gl σε ότι κάνης
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν έχω καμμία αμφιβολία ότι ο kasspav είναι πολύ καλός παίκτης ,αλλά τι παραπάνω θα μπορουσαι να μου μάθει από ότι έχω μάθει διαβάζοντας μερικά βιβλία,και με ποιο τρόπο ?

Το ενοω σοβαρά , γιατί νομίζω το να μπαίνεις σε καλούπια είναι πιο πολύ μοιονεκτημα παρά πλεονέκτημα.Και πoiός μπορεί να μου πει πως να μη χάνω σε αλλ-ιν πριν το φλοπ με το μεγαλύτερο ζεύγος σε ποσοστό 50 % ?

Αντί να χάνω στις 5,κάτι μια φορά χάνω 1 στις 2 φορές ( πολύ μακροπρόθεσμα ).

Και δεν σας κάνω πλάκα . Ευφxαριστω εκ των προτέρων .

γέρασες και ακόμα τα ίδια λες ...μέχρι και ο λουκάς αλαξε εση ακόμη εκη κολημένος ρε ydra ...gl σε ότι κάνης
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι από αυτούς που τους αρέσει: " Μια φορά κορόιδο , μια ζωή κορόιδο " αργεντινός 6. Τα πρόσφατα αποτελέσματα στα live που έπαιξα "δυστυχώς " πάλι επιβεβαίωσαν αυτά που γράφω . Και ta ανwτερα ζεύγη δεν σπάγανε εύκολα και τα σετ ήταν σπάνια (σε 4 τουρνουά δεν είχα σετ και στο ένα βγήκα 1 os . Όλα τυχαία !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε υδρα επαιξες 4 ολοκληρα τουρνουα και δεν ειχες σετ?αυτο δεν εχει συμβει ποτε ονλαιν τελικα εχεις δικιο ειναι ολα στημενα!Δεν εχει καμια σημασια φυσικα που τα χερια που επαιξες στα 4τουρ ονλαιν τα παιζεις σε 1-2 ωρες,ασχετο! :geek:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν είμαι από αυτούς που τους αρέσει: " Μια φορά κορόιδο , μια ζωή κορόιδο " αργεντινός 6. Τα πρόσφατα αποτελέσματα στα live που έπαιξα "δυστυχώς " πάλι επιβεβαίωσαν αυτά που γράφω . Και ta ανwτερα ζεύγη δεν σπάγανε εύκολα και τα σετ ήταν σπάνια (σε 4 τουρνουά δεν είχα σετ και στο ένα βγήκα 1 os . Όλα τυχαία !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ελα πες την αληθεια,troll εισαι,δεν παιζει να τα πιστευεις αυτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υδρα γτ εκατσες και εγραψες σε αυτο το thread? Θεωρεις οτι το online coaching ειναι rigged?

Αν μπορεί κάποιος να μου πει κάποιος με ποιο τρόπο μπορώ να κερδίζω online σημαντικά ποσά να τον πληρώσω.Όχι όμως να με πιάσει κορόιδο δηλ.πληρώνω αλλά δεν κερδίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τι λες ρε υδρα επαιξες 4 ολοκληρα τουρνουα και δεν ειχες σετ?αυτο δεν εχει συμβει ποτε ονλαιν τελικα εχεις δικιο ειναι ολα στημενα!Δεν εχει καμια σημασια φυσικα που τα χερια που επαιξες στα 4το

υρ ονλαιν τα παιζεις σε 1-2 ωρες,ασχετο! :geek:

Πάλι τον έξυπνο κάνεις.Σε όλα προχώρησα πολύ και το καθένα κράτησε κάποιες ώρες . Χωρίς σετ ήμουν εγώ , όχι οι άλλοι και παίζοντας πολλά χέρια προχώρησα αρκετά και το ότι κέρδισα ένα χωρίς να πετύχω σετ λέει κάτι για μένα.

Την επόμενη μέρα σε ονλινε σπάσανε όλοι οι άσσοι και όλα τα ανωρερα ζευγοι σε αλλ-ιν πριν το φλοπ ( δεν κέρδισαν ούτε μια φορά στις 15, σε διαφορετικά τουρνουά , σε διαφορετικές εταιρίες ) Όλα τυχαία δεν νομίζεις. Ανέβασα λίγο το ποσό και πιθανότατα γιαυτό έγινε αυτό- όχι γιατί συνάντησα παιχταράδες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υδρα γτ εκατσες και εγραψες σε αυτο το thread? Θεωρεις οτι το online coaching ειναι rigged?

Αν μπορεί κάποιος να μου πει κάποιος με ποιο τρόπο μπορώ να κερδίζω online σημαντικά ποσά να τον πληρώσω.Όχι όμως να με πιάσει κορόιδο δηλ.πληρώνω αλλά δεν κερδίζω.

Μιλα καθαρα Υδρα. Αυτο ειναι νιξη για τον kasspav ή μηπως θεωρεις οτι η γνωση σου περι ποκερ εχει πιασει ταβανι? Εχεις σκεφτει να κανεις coaching. Αφου ετσι κι αλλιως η pokerstars σε εχει βαλει στο ματι, τουλαχιστον να μεταλαμπαδευσεις τη γνωση σου στους νεοτερους.
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ ρε υδρα το καταλαβα,εισαι παιχταρας,οταν παιζεις λαιβ πας παντα καλα(και χωρις σετ) κερδιζεις ευκολα στο λαιβ και πας ντιπ σε ολα τα λαιβ τουρ και επισης δεν μπορει καποιος να σε μαθει κατι που ΔΕΝ ξερεις ηδη(γιατι εχεις πιασει ταβανι προφανως,το εχεις τερματισει το game) εκτος και αν βρεθει καποιος να σου πει πως να κερδιζεις ονλαιν σημαντικα ποσα.Γιατι δεν σταματας το ονλαιν να παιζεις μονο λαιβ αφου ειναι ετσι να μην διαβαζουμε και εμεις τις μπαρουφες σου?

στειλε μου hand history αλλιως δεν πιστευω τιποτα απο αυτα που γραφεις για σπασμενους ασσους και ανωτερα ζευγη σε 15τουρνουα,μουφες γραφεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γράφω μόνο όταν μου αρέσει.Ο καθένας σας τα επεξηγή όπως του κατέβει

1. Τον kasspav τον θεωρώ πολύ καλό παίκτη .

2. Υπάρχουν άλλοι πιο γνωστοί που έγραψαν βιβλία.

3.Αυτά που θα μου μάθει κάποιος όταν τον πληρώνω , είναι πολύ πιθανών να τα έχω διαβάσει, αλλά ορισμένα δεν θέλω να τα εφαρμoσω.Θα απαιτούσα όμως τα χρήματα πίσω αν ο τρόπος εκμάθησης δεν έχει τα απαιτούμενα αποτελέσματα.

4. Πάντα λέω , ότι είμαι απλά ένας σοβαρός παίκτης και παίζω μόνο για hobby .

5. ποτέ δεν είπα ότι τα ξέρω όλα , καθώς το πόκερ αλλάζει καθημερινά - επειδή αλλάζουν οι αντίπαλοι -

6.Δεν έχω λόγο να λέω ψέματα , αλλά και δεν θα απολογούμαι απέναντι σε οχιές.

7.Αν θέλω μπορώ να ανεβάσω φωτοτυπία από το σατ ticket βερλιν 2012 κάρτα συμετοχής

στο ept και εσύ μάθε οχιά την ώρα που παιζότανε ο τελικός ποιοι παίζαν (16.00 uhr ) στο δεύτερο τραπέζι στο παράθυρο από την μεριά του pokerlfoor μαζί με τον Alex Kravchenko

( θέση 6 ) και ίσως τότε καταλάβεις ότι δεν έχεις να κανείς με Έλληνα - στα χαρτιά-.

8. Πρέπει να ταξιδέψω 450 χιλιόμετρα για να παίξω live και συνήθως παίρνω το αεροπλάνο και πάω πιο μακρυά.

9.Δεν απευθύνομαι σε φίδια αλλά σε αυτούς που χάνουν - τον ιδρώτα τους - και ίσως να μην ξέρουν το γιατί.

10. Όσο ζω μαθενω και σας συνβουλευω το ίδιο να κανεται κι εσείς.

11.Θέλω να διορθώσω κάτι : Ο Fb ( νικητής της pokerleague ) δεν λέγεται Ράντος - όπως είχα γράψει κατά λάθος , αλλά Ράπτης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...