Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Poker Challenge 2012, 19-22/4, Porto Carras


Poker.gr

Recommended Posts

Επειδή είμαι ένας από τους 4-5 που συνεχώς φέρονται με πείσμα εναντίον του ΠΑΝΔΟΧΕΙΟΥ, επιτρέψτε μου να ξαναεπιστρέψω στην κουβέντα.

Κατ'αρχάς τον Πάνο της Pokergr δεν τον γνωρίζω προσωπικά, αν και θα το ήθελα καθώς έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και από τον Βασίλη και από άλλους (και άλλων sites ). Άρα Πάνο θεώρησε δεδομένο ότι όσα λέω δεν έχουν στόχο ούτε εσένα, ούτε το pokergr . Τουναντίον, ήμουν πάντα υπέρ οποιουδήποτε έκανε κάποια βήματα για το καλό του πόκερ στη χώρα μας.

Δεν μπορώ ,όμως, να δώσω δεύτερη ευκαιρία σε ανθρώπους που με τυχοδιωκτικό σκεπτικό και -καθαρά- απατεωνίστικο τρόπο διοικούν επιχειρήσεις και εξαπατούν πελάτες. Από μικρός ''έπεσα στα βαθιά'' της διοίκησης της δικής μου επιχείρησης και έμαθα πρώτα-πρώτα να σέβομαι τους ανθρώπους που δουλεύουν για μένα. Αρχή μου είχα (και θα έχω) ότι ο εργάτης-υπάλληλος δεν είναι δούλος μου, αλλά συνεργάτης μου. Κερδίζει αυτός (με τις αυξήσεις στο μισθό του) όταν κερδίζω κι εγώ. Και όπως δεν είμαστε (με τους υπαλλήλους μου) συμμέτοχοι στα κέρδη, έτσι δεν θα είμαστε και συμμέτοχοι στις ζημίες μου. Και ,κακά τα ψέματα, αδυναμία πληρωμής μισθών έχει αυτός που χάνει την περιουσία του και όχι αυτός που καταγράφει εταιρικές ζημίες. Άρα αδυναμία καταβολής μισθών από την βίλα δεν υφίσταται.

Έμαθα ,όμως, να σέβομαι και τους πελάτες μου. Γιατί επιχείρηση χωρίς πελάτες δεν γίνεται. Και όποιος νομίζει ότι οι πελάτες είναι πρόβατα, πλανάται πλάνην οικτρά. Τον πελάτη θα τον κοροιδέψεις μια φορά. Δεύτερη φορά δεν έχει! Μια φορά θα σου πουλήσει ο σουβλατζής σάπιο σουβλάκι, δεύτερη δεν θα ξαναφάς από τον ίδιο. Μια φορά θα σου βάλει κάτω-κάτω στη σακούλα ο μανάβης σάπιο μαρούλι- δεύτερη φορά από τον ίδιο μανάβη δεν ψωνίζεις. Για να μην πλατιάζω, δεύτερη φορά κορόιδο δεν πιάνεις κάποιον (εξαιρούνται οι πολιτικοί που μια χαρά κορόιδα μας πιάνουν κάθε φορά...)

Στο εν λόγω event του Δεκέμβρη στον Μαρμαρά δεν υπήρξαν προβλήματα, δεν υπήρξαν λάθη, δεν υπήρξαν παραλείψεις, υπήρξε ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ. Αυτό και μόνο αυτό υπήρξε! Και εφόσον εξαπατήθηκα, δεν θέλω να ακούσω την γνώμη της διοίκησης του ΠΑΝΔΟΧΕΙΟΥ. Γιατί αν είναι να ακούω ψέματα και πολιτικολογίες, μέρες που είναι ανοίγω μια τηλεόραση και ακούω μια προεκλογική ομιλία ενός από τους ''σωτήρες'' της χώρας. Από τον ιδιοκτήτη του ΠΑΝΔΟΧΕΙΟΥ (και επί σειρά ετών εργολάβο πληθώρας έργων του δημοσίου) δεν θέλω να ακούσω καμιά εξήγηση. Δεν μου το επιτρέπει η αξιοπρέπειά μου να ασχοληθώ άλλο μαζί του.

Χαίρεκακα φερόμενος , χαίρομαι για το ''χαστούκι'' που έφαγε από την ποκερική κοινότητα το ΠΑΝΔΟΧΕΙΟ. Ειλικρινά λυπάμαι γιατί ''πλήρωσε την νύφη'' εμμέσως και το pokergr , αλλά και τώρα και στο μέλλον πάντα θα προσπαθώ να προειδοποιήσω όποιον μπορώ, ώστε να μην παίρνει μέρος σε τουρνουά που θα λαμβάνουν χώρα στο εν λόγω ΠΑΝΔΟΧΕΙΟ.

Επί τη ευκαιρία, το μέρος που γνωρίσαμε τον Δεκέμβρη, απέχει μίλια από το να χαρακτηριστεί resort . Σε όλον τον κόσμο, τα ξενοδοχεία κάθε χρόνο ανανεώνουν τα ''αστέρια τους''. Το περσινό πεντάστερο στο Λονδίνο, φέτος πρέπει να αποδείξει ξανά ότι είναι πεντάστερο. Μόνο στην Ελλάδα του Αντώνη και του Ευάγγελου, τα ξενοδοχεία βαφτίζονται μια φορά!

p s . Ειλικρινά η όλη στάση μου δεν έχει να κάνει ούτε με σένα Πάνο, ούτε με το pokergr . Εύχομαι κάποτε να σε γνωρίσω και να με γνωρίσεις καλύτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φώτη καλησπέρα

ο σεβασμός και η εκτίμηση είναι αμοιβαία. Ελπίζω στο επόμενο live να τα πούμε από κοντά.

Εκτιμώ όλα όσα έγραψες και κατανοώ ότι δεν εμπεριέχουν δόλο ούτε προς το καζίνο ούτε σαφώς προς το Poker.gr. Παρόλα αυτά όμως η όλη κουβέντα γίνεται εκ μέρους μου για να μην "κάψουμε" ένα από τα ελάχιστα καλά χαρτιά που έχουμε σαν κοινότητα (βλέπε συνδυασμός πόκερ και διακοπές). Σαφώς αυτό δεν εννοεί σε καμία περίπτωση οτι θα πέσουμε "θύματα" εκμετάλλευσης από κανέναν επιτήδειο.

Θεωρώ ότι τον Δεκέμβρη συνέβηκαν πολλά τραγελαφικά και δυσάρεστα γεγονότα αλλά η αλήθεια για το ποιος ευθύνεται είναι λίγο γκρίζα ζώνη και δεν είναι της ώρας να το συζητήσουμε. Ενεπλάκησαν πολλοί παράγοντες που συντέλεσαν σε όλα αυτά τα δυσάρεστα γεγονότα που συζητάμε.

Όπως και να έχει, είμαι της άποψης ότι πρέπει πάντα να δίνουμε μια 2η ευκαιρία σε κάποιον να επανορθώσει (εξαιρούνται εκλογές και πολιτικοί) και μέχρι τότε δεν πρέπει να είμαστε τόσο καταδικαστικοί. Οι ιθύνοντες του καζίνο έλαβαν το μήνυμα της κοινότητας, να είστε σίγουροι για αυτό και θεωρώ πως την επόμενη φορά θα είναι καλυτερα τα πράγματα για όσους επιλέξουν το Π/Κ για κάποιο poker trip, συνδυάζοντας εκδρομή με φίλους, πόκερ, θάλασσα και "νυχτερινή ζωή" (Μαρμαράς city).

Εννοείται πώς σέβομαι την απόφαση των παιδιών που δεν είναι της 2ης ευκαιρίας και κάνανε delete στο συγκεκριμένο μέρος. Δημοκρατία έχουμε άλλωστε :)

Καλό απόγευμα εύχομαι

Πάνος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

καλησπέρα και από εμένα. δεν είμαι σίγουρος εάν εννοεί ο Πάνος και εμένα σε αυτά τα 4-5 άτομα, μάλλον όχι :π αλλά θα πο την γνώμη μου για να μην ξεχνιόμαστε...

Πάνω κάτω συμφωνώ με τον τρελλοφρανκ αλλά επίσης:

1. Το ότι υπάρχει το πολυυ καλό xarti διακοπές/πόκερ πρέπει να το σκεφτούνε στο Π/Κ και όχι να το σκεφτώ εγώ... Εγώ πάω στην βουλγαρία, ισπανία, τουρκία, και λοιπά, πιο φτηνά απ όσο θέλω για να πάω στην Χαλκιδική. ΑΝ από όσο λες το Π/Κ είναι η μοναδική επιλογή τότε ας το εκμεταλευτούν ...όχι όμως να εκμεταλευτούν εμάς

2. Σχετικά με το ποιος φταίει...ανοιχτό είναι το φόρουμ ας μιλήσει κάποιος να δούμε και εμείς την αλήθεια...εγώ αυτά περί γκρίζας ζώνης δεν τα πιστεύω φίλε ΠΆΝΩ...μην πω πάλι και με λεπτομέρεια το τη έγινε. αυτό που θα πίστευα ποιο καλά είναι : Σορρυ κάναμε λάθος, πάρτε ένα ς/κ δωρεάν για την ταλαιπωρία σας, και δώστε μας κι άλλη ευκαιρία....Έτσι κάνουν στο κόσμο των επιχειρήσεων...Στον κόσμο που περνάνε τον έλληνα παίκτη για πρόβατο/ρουλετάκια δεν κάνουν τίποτα και περιμένουν πως (όπως και σε όλα τα αλλά) θα μείνουν ατιμώρητοι εγώ υα παραμείνω σκοπτικός απέναντι τους.

Τέλος και μιας και είμαι σίγουρα στα άτομα που λέει ο πάνος, να σας ενημερώσω πως εγώ δεν το αφίσα το θέμα έτσι. Έκανα καταγγελία και στο ξενοδοχεία επί τόπου και όταν επέστρεψα στις ελληνικές αρχές. Καμία απάντηση από πουθένα...Πλήρης αδιαφορία...

Γιατί λοιπών να αξίζουν 2 ευκαιρία ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις μόνες επιχειρήσεις που δεν ενδιαφέροντε για τους pelates είναι στις επιχειρήσεις όπου γίνεται ξέπλυμα χρήματος,,,και για το πόρτο καράς έχουν ακουστεί πολλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...