Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Πώς θα παίζατε το συγκεκριμένο χέρι


Pchatziko

Recommended Posts

Το image μας είναι αρκετά επιθετικό με κάμποσα 3bet , ο αντίπαλος είναι αρκετά passive παίχτης

Η ερώτηση είναι εσείς θα παίζατε το χέρι διαφορετικά?

Επίσης σε τι χέρι θα το τοποθετούσατε τον αντίπαλο?

SB: $16.00

BB: $23.06

UTG: $16.00

UTG+1: $22.26

MP1: $30.51

MP2: $13.55

Hero (CO): $23.28

BTN: $16.04

Pre Flop: ($0.24) Hero is CO with :Tdiamond::Tclub:

1 fold, UTG+1 calls $0.16, 2 folds, Hero raises to $0.48, BTN raises to $1.28, 3 folds, Hero calls $0.80

Flop: ($2.96) :Qclub::Tspade::9diamond: (2 players)

Hero checks, BTN bets $1.76, Hero calls $1.76

Turn: ($6.48) :9heart: (2 players)

Hero checks, BTN bets $2.08, Hero raises to $4.64, BTN calls $2.56

River: ($15.76) :Jspade: (2 players)

Hero checks, BTN bets $8.36 all in , Hero ???

Edit Moderator: Αν δε μπορείτε να μετατρέψετε το χέρι με τον hand converter παρακαλώ χρησιμοποιήστε τα "περισσότερα εικονίδια" στα αριστερά του πεδίου γραφής για να εισάγετε τα εικονίδια των φύλλων.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι σκέφτεσαι και δεν κάνεις snap call; Χάνεις μόνο από QQ, JJ και καρέ. Αν έχει ένα από αυτά τα 3 nh και next hand, σε έστησε, δε γλιτώνεις.

Το μόνο που θα άλλαζα είναι το sizing στο turn (λίγο μεγαλύτερο) και bet από μπροστά στο river.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου αρέσει σε τόσο wet flop να μήν leadάρω. Αν όχι, τότε c/r flop όπως λέει ο kasspav.

Σε γενικές γραμμές με το effective stack και το flop που υπάρχει θα ήθελα τα λεφτά να μπούν το πολύ στο turn.

Μάλλον έιχε ΚΚ imo.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν μου αρέσει σε τόσο wet flop να μήν leadάρω. Αν όχι, τότε c/r flop όπως λέει ο kasspav.

Σε γενικές γραμμές με το effective stack και το flop που υπάρχει θα ήθελα τα λεφτά να μπούν το πολύ στο turn.

Μάλλον έιχε ΚΚ imo.

κι εγω σε ΚΚ, QQ τον βαζω αλλα για να ανεβασε το χερι ο φιλος μαλλον QQ..

preflop as played

flop lead(συχνα θεωρειται weak και τρως raise) η as played ch-raise

turn lead η μεγαλυτερο ch-raise

river lead :P η as played insta call...αν και ul σ εφαγε το καρε, καλυτερο φουλ, str8 flush/flush royal στο 6o φυλλο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπα JJ παίζει να είχε ο Villain για το open ended και να τον ήπιε στο river ο φίλος μας. Απλά δεν έχει καμία σημασία το αποτέλεσμα. Τις υπόλοιπες 9 φορές θα νικήσεις Pchatziko. Αυτή ήταν η 1 στις 10 που έχασες. GG αν τα έβαλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το hand είναι λίγο αλλαγμένο ηθελιμμένα η αλλαγή είναι στον river δεν με έβαλε all In αλλά εγώ. Πιστεύω πλέον οτι το cb στο flop έπρεπε να γίνει αλλά είχα τετοιο image που θεώρησα ότι ήταν καλό να μην το κάνω γιατί είχα τον αντίπαλο σε ΚΚ ΑΑ οπότε θα το εκανε έτσι κι αλλιώς τώρα το raise στο φλοπ υπάρχει σαν επιλογή ( η οποία τώρα που το σκέφτομαι θα έπρεπε να είχε γίνει) επίσης το τύρν πάλι λάθος μου το sizing έπρεπε να είναι τουλάχιστον 6 anyways δεν άλλαξαν και πολλά όπως και να το έπαιζα δεν θα άλλαζε κάτι είχε καρέ του 9 απλά ήθελα να δω αν είμαι ο μόνος που δεν σκέφτηκα ότι ήμουν πίσω ούτε δευτερόλεπτο (εκτός αν είχε ντάμες αλλα δεν το θεωρησα πιθανό για κάποιο λόγο)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eίχες τον αντίπαλο σε ΑΑ ΚΚ?Σου έκανε 3bet ip pre ...unless u had stats

,anyway cb έκανε ο αντίπαλος ,εσύ θα έκανες db το οποίο είναι ένα line που δεν προτιμώ σε τέτοια boards (ανάλογα τον αντίπαλο πάντα)γιατί δύσκολα δεν θα cbetarei και είναι ωραίο spot για c/r βάζοντας μας σε draw ,στην χειρότερη είμαστε σε flip ,άσε που αν έχει ο ίδιος κάποιο draw θα το δει πιο φτηνά αν dbetaroume ,θα προτιμούσα το db εδώ εάν ήταν κάποιος ανάμεσα μας και μιλούσαμε πρώτοι.

Στο turn με το minraise,του δείχνεις τα φύλλα σου.

Fold με full μόνο στην τηλεόραση gl

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...