Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

standar play?


Pchatziko

Recommended Posts

Όχι.
Δηλαδή θεωρείς καλύτερο το fold σε αυτό το το spot ?Standard shove είναι ... θα είναι λογικά το τραπέζι 5handed η 6handed εκείνη τη στιγμή ..Απλά έχουμε 10bb που δεν γίνετε να κάνουμε κάτι άλλο . θα ήθελα όμως να μου εξηγήσεις γιατί fold ?
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή θεωρείς καλύτερο το fold σε αυτό το το spot ?Standard shove είναι ... θα είναι λογικά το τραπέζι 5handed η 6handed εκείνη τη στιγμή ..Απλά έχουμε 10bb που δεν γίνετε να κάνουμε κάτι άλλο . θα ήθελα όμως να μου εξηγήσεις γιατί fold ?

είναι όντως 5 handed

btw δεν θέλω απλά ένα ναι ή ένα όχι, θέλω και το γιατί πιστεύετε είναι σωστό ή λάθος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pchatziko

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες όπως τα stack των άλλων, τα έπαθλα, αν είναι loose ή tight το τραπέζι, το buy in του τουρνουά, κτλ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Pchatziko

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες όπως τα stack των άλλων, τα έπαθλα, αν είναι loose ή tight το τραπέζι, το buy in του τουρνουά, κτλ.

σοβαρά τώρα τα εννοείς όλα αυτά ...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπόν το τουρ είναι 2.20$ big τα stacks των αντιπαλων είναι ένας με 800 και οι άλλοι 3 με πάνω απο 1300000 οι πληρωμές είναι μικρές δυστυχώς πχ η 8η θέση είχε 150$ στην 10-12 που βρισκόμασταν ήταν 54$, το τραπέζι ήταν κάπως push fold κατάσταση και εγώ ήμουν tight απο την ώρα που κάθησα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελισουργε ξέρεις τη σημαίνει ένα move να είναι unexploitably +ev ? σημαίνει πως ότι και να κάνουν οι αντιαπλοι όπως και να παίξουν εσύ έχεις profit ...οπότε μην ακούω randomies για ινφο και μπάλες ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελισουργε ξέρεις τη σημαίνει ένα move να είναι unexploitably +ev ? σημαίνει πως ότι και να κάνουν οι αντιαπλοι όπως και να παίξουν εσύ έχεις profit ...οπότε μην ακούω randomies για ινφο και μπάλες ....

Δεν εχει σημασια αν το τραπεζι ειναι 80bb deep ή 10bb. Και φυσικα το επιπεδο ειναι το ιδιο στο $2.2 και στο $215. Ρωταει randomies για να κερδισει χρονο για την απαντηση του :lol::lol::lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τον OP:τα βαζεις γιατι πολυ απλα ειναι +ΕV,μπορει το hand να ειναι standard αλλα καλα κανει ο melisourgos και ρωταει γτ ο OP αφου εχει απορια προφανως για αυτον δεν ειναι ξεκαθαρη η απαντηση αρα καλο ειναι να αναφερει ολες τις πληροφοριες,ασχετα αν εδω δεν ειναι απαραιτητες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μελισουργε ξέρεις τη σημαίνει ένα move να είναι unexploitably +ev ? σημαίνει πως ότι και να κάνουν οι αντιαπλοι όπως και να παίξουν εσύ έχεις profit ..

Αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή θεωρείς καλύτερο το fold σε αυτό το το spot ?Standard shove είναι ... θα είναι λογικά το τραπέζι 5handed η 6handed εκείνη τη στιγμή ..Απλά έχουμε 10bb που δεν γίνετε να κάνουμε κάτι άλλο . θα ήθελα όμως να μου εξηγήσεις γιατί fold ?

είναι όντως 5 handed

btw δεν θέλω απλά ένα ναι ή ένα όχι, θέλω και το γιατί πιστεύετε είναι σωστό ή λάθος

Διότι με τα blinds 25κ-50κ και τα antes 6250 το initial pot preflop είναι 106250 και το stack σου είναι 510Κ άρα το Μ το οποίο έχεις είναι 4,8 που με τέτοιο Μ και ειδικά σε 5handed που τα Blinds θα έρχονται γρηγορότερα το shove είναι standard
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοιτάχτε την συγκεκριμένη στιγμή το θεώρησα σαν μόνη επιλογή μιας και με τόσα blinds δεν υπάρχει το raise/ fold. Επίσης την συγκεκριμένη στιγμή στα μάτια μου ήταν +EV. Ήξερα ότι θα φάω πολύ πιθανόν light call μιας και το fold equity μου είναι κάπως μικρό ως μηδαμινό. Απλά results oriented μιας και με πόνεσε κάπως το χαμένο flip, πήρα call από A8 os το οποίο θεωρώ ότι ήταν επίσης standar call. Anyways κρίμα πήγαινα για το πρώτο μου "μεγάλο" cash

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε final table bubble στα 11 άτομα είμαι το shortstack με 10 blinds στα 25κ/50κ με 510κ εγώ θεωρείτε σωστό το open shove με 43 utg?

fyp . now what ?

σε χάνω τι εννοείς εδώ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαστε final table bubble στα 11 άτομα είμαι το shortstack με 10 blinds στα 25κ/50κ με 510κ εγώ θεωρείτε σωστό το open shove με 43 utg?

fyp . now what ?

σε χάνω τι εννοείς εδώ?

εσύ τι εννοείς όταν ρωτάς αν είναι σωστό το shove με 43 utg ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...