Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Νέος Χρήστης - Ερώτηση


igian

Recommended Posts

Καλημέρα σας και Καλή Χρονιά σε όλους.

Θέλω να σας ρωτήσω για ενα hand που είχα πρόσφατα.

Στο ante όλοι οι αντίπαλοι ξεκίνησαν με raise και re-raise.

Εγώ είχα δύο τεσσάρια στο χέρι. Θεώρησα λοιπόν ότι όλι τους είχαν στο χέρι A, K, kai Q T.

θεώρησα ότι μια τέτοια περίπτωση όπου 9 παίχτες έχουν καλό φύλλο, μάλον δίνει περισσότερεσ περιπτώσεις σε μένα με το μικρό.

Τέλος πάντων, πεύτουν 4 Κ και 3 sto flop και τελικά που έδωσε ένα γερό Hand me καρέ του 4.

Η ερώτηση μου είναι.

ήταν καλή κίνηση και το σκεπτικό μου στο να μπω στα πονταρίσματα και στα re-rises ή απλώς ήταν μια στιγμή τύχης?

Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΑ ΜΠΗΚΑΝΕ ALL IN 9 ΠΑΙΧΤΕΣ????ΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΣΕ FREEROLL ΓΙΝΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΠΑΛΙ ΣΠΑΝΙΑ...ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ..ΘΑ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΠΩΣ ΕΠΕΞΕΣ ΛΑΘΟΣ..ΤΡΑΓΙΚΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ...9 ΠΑΙΧΤΕΣ????ALL IN???ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ...

ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΛΩΣΗΛΘΕΣ ΣΤΟ POKERLAND!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχην καλως ηλθες και καλη χρονια.

Δεν εισαι και πολυ συγκεκριμενος σχετικα με το hand. Οταν λες οτι ξεκινησαν με raises, οι αντιπαλοι ,στο "ante", τι εννοεις? Πριν το flop?

Και τι εγινε ακριβως? Πηγατε ολοι all-in preflop , και αν οχι ποσες μαρκες ειχες αρχικα και ποσες εβαλες στο ποτ πριν το flop?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ, ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΟ POKERLAND.

AN ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΜΠΗΚΑΝ 9 ΑΤΟΜΑ ALL IN ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ FREEROLL ΤΟ TOURNAMENT, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ MHN KΡΑΤΑΕΙ ΚΑΠΟΙΟ HIGH ΖΕΥΓΑΡΙ (99 ΚΑΙ ΠΑΝΩ). ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΤΕΣΣΑΡΙΑ ΣΟΥ ΣΕ PRE-FLOP ΑLL-IN ΑΠΟ 9 ΑΤΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΑ.

BAD PLAY:pinch:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας παιδιά ευχαριστώ.

όχι δεν πήγαν όλοι all in πριν το flop αλλά σε ένα παιχνίδι passive, ξαφνικά raise και reraise πριν το flop, καταλαβαίνεις ότι οι υπόλοιποι παίχτες, είχαν πολύ γερό φύλλο.

ορμώμενος από τη θεωρία μικρών και μεγάλων του BJ μπήκα πριν το flop με σκοπό να κάνω check/fold. Προφανώς υπήρξα τυχερός..

Ευχαριστώ πολύ, χαίρομαι που ομιλώ με experts

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...