Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ο πόκΑΑς και ο υπαρξιακός του ποκερικός προβληματισμός


Recommended Posts

φιλτατε ποκαας δε χρειαζεται να εισαι και ο αινσταιν για να καταλαβεις οτι οταν ο αλλος παιζει χωρις φραγκα και ρισκο θα δει φλοπ και με 23 οφφ οποτε και το παιχνιδι γινεται εντελως διαφορετικο,δεν ειναι ποκερ αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lol διαφορά στο επίπεδο των παιχτών εννοώ. Γι' αυτό στο ένα κερδίζεις και στο άλλο χάνεις.

:lol:

Για το λογισμικό (ηλεκτρονική τράπουλα) μιλούσα και την λειτουργική του διαφορά ανάμεσα στα δύο είδη παιγχνιδιών (αληθινών - εικονικών χρημάτων) :oops:

:idea: Πάντως θα ήταν γόνιμο να αναπτύξεις, έστω πολύ σύντομα, τους λόγους για τους οποίους στο ένα επίπεδο κερδίζεις και στο άλλο χάνεις. :idea:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φιλτατε ποκαας δε χρειαζεται να εισαι και ο αινσταιν για να καταλαβεις οτι οταν ο αλλος παιζει χωρις φραγκα και ρισκο θα δει φλοπ και με 23 οφφ οποτε και το παιχνιδι γινεται εντελως διαφορετικο,δεν ειναι ποκερ αυτο

Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο. Υποτίθετε, εκτός αν σφάλλω, πως ο λόγος που διαθέτουν στο σύνολό τους, σχεδόν, οι εταιρείες διαδικτυακού πόκερ την δυνατότητα παιγχνιδιού εικονικών χρημάτων στο κοινό, είναι η εξοικίωση και πρώτη εκπαίδευση των νεοεισερχομένων στο "σπορ". Επομένως κάποιον που τον ενδιαφέρει σοβαρά η εκμάθηση και πρώτη κατανόηση των παραμέτρων που αφορούν το παιγχνίδι πόκερ, οφείλει να αντιμετωπίσει τις προβαλόμενες συνθήκες στο παιγνίδι εικονικών χρημάτων ως να συμμετείχε σε τραπέζι αληθινών χρημάτων.

Μήπως σφάλλω;;; :?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:lol:

Για το λογισμικό (ηλεκτρονική τράπουλα) μιλούσα και την λειτουργική του διαφορά ανάμεσα στα δύο είδη παιγχνιδιών (αληθινών - εικονικών χρημάτων) :oops:

Καμία διαφορά.

:idea: Πάντως θα ήταν γόνιμο να αναπτύξεις, έστω πολύ σύντομα, τους λόγους για τους οποίους στο ένα επίπεδο κερδίζεις και στο άλλο χάνεις. :idea:

Για το λόγο που σου είπε ο OFI-SNAKES.

Αυτό που λες δεν είναι απόλυτο. Υποτίθετε, εκτός αν σφάλλω, πως ο λόγος που διαθέτουν στο σύνολό τους, σχεδόν, οι εταιρείες διαδικτυακού πόκερ την δυνατότητα παιγχνιδιού εικονικών χρημάτων στο κοινό, είναι η εξοικίωση και πρώτη εκπαίδευση των νεοεισερχομένων στο "σπορ". Επομένως κάποιον που τον ενδιαφέρει σοβαρά η εκμάθηση και πρώτη κατανόηση των παραμέτρων που αφορούν το παιγχνίδι πόκερ, οφείλει να αντιμετωπίσει τις προβαλόμενες συνθήκες στο παιγνίδι εικονικών χρημάτων ως να συμμετείχε σε τραπέζι αληθινών χρημάτων.

Μήπως σφάλλω;;; :?

Σφάλεις γιατί είναι λίγοι αυτοί που παίζουν σοβαρά με play money. Οι περισσότεροι παίζουν για μπουν all in με any two και να γελάσουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Result dependant σημαίνει ότι επηρεάζεσαι από το αποτέλεσμα μιας και μόνο παρτίδας.

Όσο για το λογισμικό να είσαι σίγουρος ότι δεν είναι στημένο και δεν ευνοεί κανέναν. Αλλιώς κάποιος θα είχε βρεθεί να μαζέψει τα χέρια του στο Holdem Manager και να μου πει "ορίστε οι άσοι μου έχουν σπάσει περισσότερες φορές από ότι θα έπρεπε".

Δε θα σου εξηγήσω πως δουλεύει ο αλγόριθμος του pokerstars για την παραγωγή τυχαίων αριθμών, αλλά αν καίγεσαι τόσο πολύ να μάθεις πως δουλεύει νομίζω με ένα googlarisma θα βρεις αρκετές πληροφορίες.

Δηλαδή με το να επαληθευσεις οτι στα 100000000 χερια τα μαθηματικα του ποκερ επιβεβαιωνται νομιζεις οτι αποδεικνυεις οτι το ποκερ δεν ειναι στημενο?

Καταλαβε το οτι δεν μπορεις να το αποδειξεις,οπως δεν μπορουν να αποδειξουν οτι ειναι στημενο και αυτοι που πιστευουν οτι ειναι στημενο,εκτος και αν εχεις δημιουργησει ο ιδιος το λογισμικο.

Παντως αν εχεις παιξει live poker θα εχεις διαπιστωσει οτι αυτη η δραση που υπαρχει στο ονλαιν,με τις εξωπραγματικες επαφες δεν ειναι δυνατη απο τυχαιο ανακατεμα.

Αλλα και να το εχεις παρατηρησει,θεωρω οτι ειναι αδυνατον εστω και να κρατησεις μια πισινη,διοτι πολυ απλα δουλευεις σε ενα σαιτ το οποιο ζει απο την διαφημιση για το ποκερ.

Και εγω το ιδιο θα εκανα στην θεση σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κάτι μου λέει ότι από την αρχή ήθελες να το πας εδώ που πήγε το θέμα . Αναρωτιεμε γιατί δεν έχει πάει ακόμα στις ιστορίες συνομωσίας. Έλεος πια κουραστήκαμε να βλέπουμε όλο τα ίδια και τα ίδια . απλά είναι τα πραμγατα , αν πιστευεις πως σε κορόιδεβουν δεν παίζεις! δεν σε αναγάζει ΚΑΝΕΊΣ να dwseis τα λεφτά σου σε αυτούς που πιστευεις πως σε κλέβουν .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

και μάλιστα σε τέτοια ένταση νευρικού ρευστού που οι καρποί των χεριών μου σφίγγονται δίχως να το προσπαθώ εγώ σε σημείο να ανησυχώ μήπως πάθω κάτι σοβαρό......

:lol::lol::lol: σε λατρεύω!!!!ωραίος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

hi ... σορρυ αν γ***ω ( :o ) το θρεντ αλλά δεν ξέρω πως να ανοίξω δικό μου ... υπάρχει κάποιος π ενδιαφερε για transer στέλνω σταρς να μ στηλει πόκερ.gr ... όχι πολλά 10 - 20 $... επειδή έχω χρόνια να παίξω εκεί είπα σμρ να δοκιμάσω...thanks

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...