Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Ανακούφιση μακριά από το ιντερνετ


CrazyFrank

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παρότι είχα αποφασίσει να απέχω για κανά χρόνο από οτιδήποτε αφορά το Ίντερνετ, παραινέσεις φίλων με οδήγησαν να ξανασυνδεθώ ώστε να διορθώσω το τελευταίο μου ποστ.

Δεν θα ήθελα να αφήσω "φεύγοντας" άσχημη εντύπωση. Ζητώ συγνώμη γιατί από λάθος σύνταξη, αφήνω να εννοηθεί ότι προτρέπω τον κόσμο να πιστεύει ότι το πόκερ είναι στημένο. Ασχέτως του τι πιστεύω, νομίζω ότι το θέμα έχει εξαντληθεί και η πλειοψηφία έχει αποφανθεί.

Στόχος μου ήταν να καταφερθώ εναντίον του ιντερνετικού τζόγου, τον οποίο και θεωρώ εμετικά στημένο.

Καλο καλοκαίρι σε όλους, καλές και πολλές επιτυχίες σε ότι κάνετε στη ζωή σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικοι κλαιγεσται για τα suckout που εχετε φαει και δε λετε τα suckout που εχετε κανει. ψιλοκραζετε καποιους οι οποιοι ειναι επεγγελματιες εχουν βγαλει λεφτα απο το ποκερ βγαζουν και θα συνεχιζουν να βγαζουν γιατι πολυ απλα δεν εχουν τη νοοτροπια τη δικια σας. γνωριστε τους ακουστε τις συμβουλες τους και μετα παιξτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικοι κλαιγεσται για τα suckout που εχετε φαει και δε λετε τα suckout που εχετε κανει. ψιλοκραζετε καποιους οι οποιοι ειναι επεγγελματιες εχουν βγαλει λεφτα απο το ποκερ βγαζουν και θα συνεχιζουν να βγαζουν γιατι πολυ απλα δεν εχουν τη νοοτροπια τη δικια σας. γνωριστε τους ακουστε τις συμβουλες τους και μετα παιξτε.
όταν έχω άσσο βάλε σε flop J 9 J ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΝΑ ΜΟΥ ΔΏΣΟΥΝ ΡΕ ΦΙΛΑΡΆΚΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΑΡΆΔΕΣ όταν με βάζει all ιν με 68 ΚΑΙ ΚΕΡΔΊΖΕΙ ΜΕ 2 ΤΟΙΣ 100??ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΘΑ ΜΟΥ ΔΊΝΑΝ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΈΝΟΙ ΌΠΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΣ...FOLD ΜΕ 98 ΤΟΙΣ 100??
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μερικοι κλαιγεσται για τα suckout που εχετε φαει και δε λετε τα suckout που εχετε κανει. ψιλοκραζετε καποιους οι οποιοι ειναι επεγγελματιες εχουν βγαλει λεφτα απο το ποκερ βγαζουν και θα συνεχιζουν να βγαζουν γιατι πολυ απλα δεν εχουν τη νοοτροπια τη δικια σας. γνωριστε τους ακουστε τις συμβουλες τους και μετα παιξτε.
όταν έχω άσσο βάλε σε flop J 9 J ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΝΑ ΜΟΥ ΔΏΣΟΥΝ ΡΕ ΦΙΛΑΡΆΚΙ ΟΙ ΠΑΙΧΤΑΡΆΔΕΣ όταν με βάζει all ιν με 68 ΚΑΙ ΚΕΡΔΊΖΕΙ ΜΕ 2 ΤΟΙΣ 100??ΤΗ ΣΥΜΒΟΥΛΉ ΘΑ ΜΟΥ ΔΊΝΑΝ ΟΙ ΚΕΡΔΙΣΜΈΝΟΙ ΌΠΩΣ ΤΟΥΣ ΛΕΣ...FOLD ΜΕ 98 ΤΟΙΣ 100??

συμβουλή δν θα σε δώσουν αυτό είναι το σίγουρο.απλά όπως λες και εσύ έχασες από 2%.ε οκ κάποια στιγμή αυτό το ποσοστό πρέπει να επαληθευτεί.έτυχε και έγινε στην παρτίδα που αναφέρεις.χαρούμενος να σαι όταν τα βάζεις με τέτοια ποσοστά και ας χάνεις κάποιες λίγες φορές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και σε μενα εχι συμβει παρομοιο σκηνικο. εχω 99 σε φλοπ 239 και μου κανει all ιν, show down μου δείχνει J 8 turn 7 river 10. ε οκ δε γινείται καθε μερα. κι εγω με 72 εχω σπασει 4-5 φορες ασους η πιο μεγαλο ζευγος, αυτο δε σημαινει οτι ειμαι ο παικταρας η ο αλλος βλακας ετυχε απλα ετυχε. σε πενταπλο all in ειχα ασους και κρατησαν χωρις να εχει ασο καποιος αλλος. εγω προσωπικα παντως καθισα συζητησα με φιλους, γνωστους που εχουν βγαλει λεφτα κ συνεχιζουν να βγαζουν απο το ποκερ πως το suck out είναι θεμα χρόνου.... το θεμα ειναι πως θα το διαχειριστεις για μετα και πιστεψε με αν μπορεις να παραμεινεις ηρεμος cool και οκ παμε παρακατω θα σου βγει σε καλο. τεσπα λεω απλα τη γνωμη μου, οχι πως εγω δεν αιδιαζω οταν χανω απο καμια μαλακια και χριστοπαναγιες μου θα ριξω και ετοιμος να σπασω το pc είμαι. μετά που ηρεμω λιγο λεω οκ ειχα ενα τυχερο ΖΩΟ στο τραπεζι μου. δε γαμις παμε παρακατω δεν ειναι καθε μερα πασχαλια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσο πιο γρηγορα το συνειδητοποιησετε τοσο πιο γρηγορα θα καταφερετε να πατε μπροστα στο ποκερ. Αν βαλουμε 10 φορες τα χρηματα 70-30 πχ ΚΚ vs ΑQ, ο,τι και να κανουμε 3 φορες θα σπασει και πολυ πιθανο στα τουρ θα πεταχτουμε και θα βριζουμε, ξεχνοντας τις υπολοιπες φορες μεχρι εκεινο το σημειο που κρατησε διοτι ηταν ενα φυσιολογικό αποτελεσμα στα ματια μας. Ακομα ξεχναμε και στιγμες που εμεις ειμασταν στο αλλο ακρο της ευνοιας.

Οπως και να εχει τα tracking software , που οσοι παρακολουθειτε το blog μου ξερεται ότι παρουσιαζω EV κτλ και γενικοτερα κοιταω τα στοιχει αυτα, είναι τα πλεον καταλληλα εργαλεια που θα ερθουν και θα μας επιβεβαιωσουν οτι σε βαθος χρονου "περνουμε" αυτο τελικα που μας αξιζει. Θελει σοβαρο δειγμα ομως, οχι 500 τουρ. Θα δειτε τα EV με τα πραγματικα να συγκλίνουν τουλάχιστον μετα από 5000 τουρ με μικροδιαφορές.

Εχωντας τα παραπάνω στο μυαλό μας θα πρέπει να μας ενδιαφερει εν τελει αν παιζουμε σωστα και οχι αν τα λογισμικά ειναι στημενα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

26/06/2012 11:02 Player 'tsitsis' (9) bankroll 0

Ταπί σε άφησε ρε μαν

στο buuble ήταν ρε φίλε..σου πα οι 8 πληρώνονταν ήμουν τέταρτος κι ήταν τρίτος πάσο σε αυτό tον παίχτη με τέτοιο φύλλο δε πήγαινα πάσο με τίποτα...1500 guarantee 10 euro rebuy ήταν το τουρνουά ...30 ευρώ 1 rebuy και 1 add -ον που είχα κάνει πέταξαν γιατί το στημένο λογισμικό τους ήθελε να τα πάρει αυτός που έκανε 10 rebuys κι έμπαινε σε κάθε πάσα all ιν με οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς...φίλε κάποιες φορές καταλαβαίνεις ότι κάτι βρωμάει,,η κάρτα στο turn έκανε κανα τριάρι δευτερόλεπτα να πέσει και για το ρίβερ έκανα μισό τσιγάρο μέχρι να πέσει,,, :D
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που δεν πήγες μέχρι την Πάρνηθα, να παίξεις κάνα session μέχρι τις 6:00 και να ξαναγυρίσεις μέχρι να βγει το river.

Πέτα το PC σου και πάρε άλλο, να βγαίνει το river στην ώρα του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που δεν πήγες μέχρι την Πάρνηθα, να παίξεις κάνα session μέχρι τις 6:00 και να ξαναγυρίσεις μέχρι να βγει το river.

Πέτα το PC σου και πάρε άλλο, να βγαίνει το river στην ώρα του.

σωστός.xaxaxa

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που δεν πήγες μέχρι την Πάρνηθα, να παίξεις κάνα session μέχρι τις 6:00 και να ξαναγυρίσεις μέχρι να βγει το river.

Πέτα το PC σου και πάρε άλλο, να βγαίνει το river στην ώρα του.

το pc καινούριο είναι φιλαράκι...και γρήγορο...δεν έχω κανένα λόγο να σου λέω ψέματα..μη δείχνεις εμπαθια ,,,δεν είναι ωραίο..εμένα μεγάλη η διάφορα είναι ότι δεν με πληρώνει το paradise και η tzokerstars για να τη διαφημίζω στο σάιτ μου ,,άρα αντικειμενική συζήτηση με εσένα δεν είναι δυνατόν να συμβεί,,
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά δλδ πιστευεις ότι άργησαν να πέσουν το turn και το river γιατί μαγείρευαν τν αποκλεισμό σου?α ρε μέρκελ που μας χρειάζεται.ότι έφαγε κανα κόλλημα το pc σου δλδ δν περνάει από το μυαλό σου καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πραγματικά δλδ πιστευεις ότι άργησαν να πέσουν το turn και το river γιατί μαγείρευαν τν αποκλεισμό σου?α ρε μέρκελ που μας χρειάζεται.ότι έφαγε κανα κόλλημα το pc σου δλδ δν περνάει από το μυαλό σου καθόλου?[
/ξανθε αυτή είναι η άποψη σου και δε μπορώ να στην αλλάξω,,φαντάζομαι ήσουν μπροστά όταν παίχτηκε η πάσα ,,,στο φλοπ έγραφε 98 τοις 100 το τurn έκανε 5 δευτερόλεπτα να πέσει,,τη πάσα τη πόσταρα..δε τα βγάζω από το μυαλό μου φιλαράκι..
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φίλε κοίτα κξαι τώρα mail που μου έστειλαν οι βρωμεροί απατεώνες επειδή μου διέγραψαν το ιστορικό και δε μπορώ να τη ποστάρω τη πάσα ακριβώς όπως παίχτηκε,,,Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι το σύμφωνα με το αρμόδιο τμήμα πόκερ, το χέρι ID: 2903696156 ήταν το τελευταίο που παίξατε στο συγκεκριμένο τουρνουά €1,500 GTD REBUY (52116634). Πριν από αυτό δεν είχατε στοιχηματίσει στα προηγούμενα 2 χέρια και έπειτα από το χέρι ID: 2903696156 δυστυχώς χάσατε.

Μη διστάσετε να επικοινωνήσετε μαζί μας ξανά για οποιοδήποτε άλλο πρόβλημα.

Με εκτίμηση,

Αναστασία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάλι καλά που δεν πήγες μέχρι την Πάρνηθα, να παίξεις κάνα session μέχρι τις 6:00 και να ξαναγυρίσεις μέχρι να βγει το river.

Πέτα το PC σου και πάρε άλλο, να βγαίνει το river στην ώρα του.

το pc καινούριο είναι φιλαράκι...και γρήγορο...δεν έχω κανένα λόγο να σου λέω ψέματα..μη δείχνεις εμπαθια ,,,δεν είναι ωραίο..εμένα μεγάλη η διάφορα είναι ότι δεν με πληρώνει το paradise και η tzokerstars για να τη διαφημίζω στο σάιτ μου ,,άρα αντικειμενική συζήτηση με εσένα δεν είναι δυνατόν να συμβεί,,

Ε ρε κόλλημα ότι σώνει και καλά εγώ πληρώνομαι από την Pokerstars. Θες να μιλήσουμε για μια εταιρία που δεν διαφημίζεται στο pokerland μπας και καταλάβεις ότι δεν έχω κανένα συμφέρον; Και μη μου λες ότι δεν έχεις κανένα λόγο να πεις ψέματα. Προφανώς χάνεις στο poker και κάπως πρέπει να δικαιολογήσεις τη χασούρα σου (με κάτι εκτός του ότι δεν παίζεις καλά). Τέλος, δεν δείχνεις να αντιλαμβάνεσαι τη διαφορά μεταξύ 2% και 0%. Το πρώτο κάποια στιγμή πρέπει και να συμβεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΗΝ ΑΝΤΊΘΕΤΗ ΆΠΟΨΗ ΑΠΌ ΕΣΈΝΑ ΕΊΝΑΙ ΣΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΧΤΕΊΣ ΦΙΛΑΡΆΚΙ,,,ΤΟ ONLINE ΠΌΚΕΡ ΕΊΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΆΘΑΡΟ,,ΟΙ ΚΆΡΤΕΣ ΈΠΕΣΑΝ ΣΕ ΚΛΆΣΜΑΤΑ ΔΕΥΤΕΡΟΛΈΠΤΟΥ,,,Η ΠΆΣΑ ΠΟΥ ΠΌΣΤΑΡΑ ΉΤΑΝ ΑΠΟΚΎΗΜΑ ΤΗΣ ΦΑΝΤΑΣΊΑΣ ΜΟΥ ΚΙ ΕΣΎ ΕΊΣΑΙ Ο ΜΕΓΑΛΎΤΕΡΟΣ ΠΑΙΧΤΑΡΆΣ ΤΟΥ ΠΌΚΕΡ,,ΘΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΊΣ ΚΑΝΑ ΙΔΙΑΊΤΕΡΟ ΤΏΡΑ ΝΑ ΜΆΘΟΥΜΕ ΑΠΌ ΤΟ ΜΈΓΑ ΔΆΣΚΑΛΟ ΤΊΠΟΤΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτη τη στιγμη η pokerstars εχει 125000 παιχτες online. Σοβαρα πιστευεις οτι εχουν ατομα απο καθε χωρα να κοιταζουν τα παιχνιδια και να ελεγχουν το καθε forum για τι πραγμα λεει ο καθενας και λενε ωραια τωρα αυτος θα εχει bad beats...Και ο αλλος θα εχει goodrun!!

Μιλαμε για τεραστια νουμερα και ειναι απλα αδυνατο να καθονται να ελεγχουν τι λεει ο καθενας και αναλογα με το αν ειναι θετικα η αρνητικα να κερδιζεις η να χανεις οταν παιζεις.

Και για να συμπληρωσω αυτο που ειπε ο dmelissourgos παραπανω δεν υπαρχει κανενα hand στο ποκερ που να κερδιζει 100% καθε φορα που το εχεις! Αν χανεις με ΑΑ τις μισες φορες που παιζεις μαλλον κανεις κατι λαθος η απλα συνεβει!!!

Πριν μερικα χρονια σε ενα καζινο ειχα χασει 6/8 τουρνουα που επαιζα σε 2 βδομαδες με ΑΑ τι σημαινει αυτο? οτι το καζινο συνομοτουσε εναντιων μου η οτι ηθελαν να ευνοησουν καποιον αλλο παιχτη? Να σου δωσω μια συμβουλη...μην δινεις παντα right pot odds για να σε κανουν call οταν θελεις να παρεις max value απο hands οπως ΑΑ/ΚΚ γιατι προφανως για να σε κανουν call κατι εχουν η κατι κυνηγανε...και συνηθως αυτο το κατι ερχεται οταν εχουν the right price to call!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

1) μου έχει τύχει και εμένα στα 3 περίπου χρόνια που παίζω ον λίνε πόκερ σε χέρια που είμαι πολύ μπροστά μετά το turn και ταυτοχρονα να είμαι και small stack να αργεί αισθητά να βγει το river και ... να έχω σκεφτεί μάλιστα από πριν με πιο φύλλο χάνω και .... φυσικά... να έρχεται εύκολα το 5% out .... απο την αλλη το ιδιο ακριβως έχει συμβεί και από την αντίθετη όχθη... εγώ το μεγάλο stack ... κάποιος που περίμενε με μικρό stack το ιδανικό χέρι να το all in του επιτέλους να έχει AA ... εγώ να κάνω... σαν DONKAROS που είμαι ..στα 6blinds all in του call με JQs και να βγάζω flush με runner runner turn και river και ...οι κάρτες σε turn και river να ... " το σκέφτονται καλά " πριν πέσουν !! και σε αυτές τις περιπτώσεις πολλές φορές μετά το φλοπ σχεδόν ξέρω το πόσο καταδικασμένο είναι τ όμικρο stack και ας είμαι πίσω ENAN ΑΙΏΝΑ!! το άλλο τώρα όσον αφορά στοίχημα και πόκερ στο ίδιο site ... ΜΕΓΆΛΟ ΣΦΆΛΜΑ !! αν τους παίρνεις λεφτά από το στοίχημα ακόμα και παικταράς να είσαι στο πόκερ , ΠΟΤΈ σου δε θα έχεις τα κέρδη που θα ήταν φυσιολογικά , τώρα αν είσαι μέτριος παίκτης ...με απλά λόγια...THN ΠΟΥΤΣΗΣΕΣ!! Τώρα από την αντίθετη πλευρά, AN είσαι κακός παίκτης στο στοίχημα και τους τα ακουμπάς KANONIKA όσο DONK και να είσαι στο πόκερ θα φροντίζει η εταιρεία κάπου κάπου να σου καθοντε τα πάντα ώστε να έχεις πάντα λεφτά να ..."ΤΗΣ ΚΑΤΑΘΈΣΕΙΣ " στο στοίχημα!!!

AYTA από ENAN DONKARO που ..σπουδαίο πόκερ....ΔΕΝ ΞΈΡΕΙ όμως σε 3 από τα 4 site που έχει παίξει πόκερ έχει κέρδη "όποιος θέλει του δίνω και nick names να το τσεκάρει " σε ενα MONO έχω ζημιές ..... ΌΛΩΣ ΤΥΧΑΊΩΣ αυτό το ένα ...είναι η ΠΟΚΕΡΣΤΑΡΣ!!

ΚΑΛΌ ΣΑΣ ΚΑΛΟΚΑΊΡΙ ...καλά κέρδη ΌΠΟΥ και αν έχετε επιλέξει να παίζεται πόκερ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...