Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

JOKERSTARS IDOU AA VS KA


LOUKAS34

Recommended Posts

ΙΔΟΎ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΑΠΌ ΤΟ ΧΑΚΚΑΡΙΣΜΈΝΟ ΣΟΦΤΩΑΡΕ

PokerStars Hand #82451410872: Tournament #579131290, $0.23+$0.02 USD Hold'em No Limit - Level IV (50/100) - 2012/06/25 23:23:36 EET [2012/06/25 16:23:36 ET]

Table '579131290 5' 9-max Seat #6 is the button

Seat 1: VALERKA62 (3260 in chips)

Seat 2: sapphire555 (1095 in chips)

Seat 3: G5850 (4738 in chips)

Seat 5: andrey_9 (4394 in chips)

Seat 6: chico1606 (2084 in chips)

Seat 7: ramdeebam (825 in chips)

Seat 8: Gabiru2012 (1717 in chips)

Seat 9: AKofD (4850 in chips)

ramdeebam: posts small blind 50

Gabiru2012: posts big blind 100

*** HOLE CARDS ***

Dealt to G5850 [Ah As]

AKofD: folds

VALERKA62: raises 100 to 200

sapphire555: folds

G5850: raises 600 to 800

andrey_9: folds

chico1606: folds

ramdeebam: folds

Gabiru2012: folds

VALERKA62: raises 2460 to 3260 and is all-in

G5850: calls 2460

*** FLOP *** [Jd Qh 8h]

*** TURN *** [Jd Qh 8h] [7d]

*** RIVER *** [Jd Qh 8h 7d] [9d]

*** SHOW DOWN ***

VALERKA62: shows [Kd Ad] (a flush, Ace high)

G5850: shows [Ah As] (a pair of Aces)

VALERKA62 collected 6670 from pot

*** SUMMARY ***

Total pot 6670 | Rake 0

Board [Jd Qh 8h 7d 9d]

Seat 1: VALERKA62 showed [Kd Ad] and won (6670) with a flush, Ace high

Seat 2: sapphire555 folded before Flop (didn't bet)

Seat 3: G5850 showed [Ah As] and lost with a pair of Aces

Seat 5: andrey_9 folded before Flop (didn't bet)

Seat 6: chico1606 (button) folded before Flop (didn't bet)

Seat 7: ramdeebam (small blind) folded before Flop

Seat 8: Gabiru2012 (big blind) folded before Flop

Seat 9: AKofD folded before Flop (didn't bet)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΙΔΟΎ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΈΣΜΑΤΑ ΑΠΌ ΤΟ ΧΑΚΚΑΡΙΣΜΈΝΟ ΣΟΦΤΩΑΡΕ

Ιδού τα αποτελέσματα ενός απόλυτα τιλταρισμένου Έλληνα που νομίζει ότι ενα 15% chance? τόσο νομίζω είναι το ΑΚs vs ΑΑ δεν βγαίνει ποτέ.... και ότι οι Άσσοι του πάντα θα κρατάνε ή ότι το JJ vs A5 1 στις 4 θα χάσει.... anyways τα είπα και πριν αν θέλετε να πιστεύετε ότι σας κλέβουν μπορείτε να το κάνετε ελεύθερα και απλά να μην ξανασχοληθείτε, απλά επειδή είμαι 100% σίγουρος ότι τέτοια σχόλια έρχοντε από 100% κακούς παίχτες που τους ενδιαφέρει προφανώς το πρόσκαιρο και αναπάντεχο κέρδος και όχι το long run σας παρακαλώ κάντε τη χάρη και στον ευατό σας αλλά και σε εμάς και παρατήστε το poker και πιάστε το KINO σας ταιριάζει καλύτερα....

A και Btw είμαι απο τους χαμένους και όχι από τους κερδισμένους και άρα ευνοημένους του χακαρισμένου αυτού συστήματος αλλά αντι να παραπονιέμαι απλά παλεύω όσο γίνεται για να βελτιώσω το παιχνίδι μου αυτά.... Και καλή σας νύχτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τη να βελτιώσω ακριβώς?

όταν έχω παραδίγματα ότι είμαι μπροστά 80-20 και χάνω συνεχώς? >

όταν πρέπει να φολδαρο KK γιατί είναι μούφα το ΣΟΦΤΩΑΡΕ

συγουρα ευνοεί καπιοος παίχτες.

τεσπα δεν έχει νόημα.

τα ίδια λέγαμε για το FTP και τώρα έκλισε το μπουρδέλο τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΆΛΛΟ ΈΝΑ ΓΑΜΆΤΟ ΞΕΡΉ

ΣΤΟ ΒΥΒΒΛΕ

ΠΌΣΟ ΞΕΦΤΊΛΑ ΣΙΤΕ ΡΕ ΠΟΎΣΤΗ ΜΟΥ? ΠΌΣΟ ΞΕΦΤΊΛΑ?

PokerStars No-Limit Hold'em, 0.5 Tournament, 600/1200 Blinds 75 Ante (8 handed) - PokerStars Converter Tool from FlopTurnRiver.com

1617586.gif

saw flop | saw showdown

UTG+1 (t5360)

MP1 (t4750)

MP2 (t19490)

CO (t16337)

Button (t6875)

SB (t5080)

BB (t1455)

UTG (t8153)

SB's M: 2.12

Preflop:

2 folds, MP1 bets t4675 (All-In), MP2 calls t4675, 2 folds, SB raises to t5005 (All-In), 1 fold, MP2 calls t330

Flop: (t16485) 5spade.gif, 10diamond.gif, 6diamond.gif(3 players, 2 all-in)

Turn: (t16485) 3club.gif(3 players, 2 all-in)

River: (t16485) 10spade.gif(3 players, 2 all-in)

Total pot: t16485

Main pot: t15825 between MP1, MP2 and SB, won by MP2

Side pot 1: t660 between MP2 and SB, won by MP2

Results:

SB had Kclub.gif, Kdiamond.gif (two pair, Kings and tens).

MP1 had Aspade.gif, Kspade.gif (one pair, tens).

MP2 had Kheart.gif, 10heart.gif (three of a kind, tens).

Outcome: MP2 won t16485

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τώρα τι να πω; Πάλι τα ίδια; Πρέπει να παίρνω ένα-ένα τα hand histories του καθενός που υποστηρίζει ότι χάνει περισσότερο από το φυσιολογικό, και να του δείχνω ότι οι άσοι του σπάνε ακριβώς όσες φορές θα έπρεπε; Δε μπορώ άλλο, με τιλτάρει αυτή η ιστορία. Βάλτε Holdem Manager ρε παιδιά και κοιτάξτε τα στατιστικά μόνοι σας να δείτε αν σαν χαντακώνει η Pokerstars.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λουκα τουλαχιστον αλαξε τιτλο στο βιντεακι σου γιατι θα τον διαβαζουν οι ανυποψιαστοι και θα περιμενουν να δουν πως hackares το ποκερσταρς :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

http://www.youtube.com/watch?v=eeLdgqv6 ... el&list=UL

2o χέρι Α9 εσύ vs JJ δεν σε βλέπω να παρεξηγήθηκες...... βέβαια άμα ερχόταν το 4ο καρό θα είχαμε κλάματα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

έχω φάει 50-100 bAD BEAT από την στιγμή που έγινα WINNING PLAYER λ...

από τότε πάνε όλα προς τα κάτω.

ίσος φταει και η ψυχολογία mou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
ίσος φταει και η ψυχολογία mou

η νοοτροπια σου και μονο φταιει φιλε μου.. αντι να κοιτας να βελτιωθεις και να ψαχτεις λιγο ωστε να αρχισεις να παιζεις σωστο ποκερ, επικεντρωνεσαι σε ενα bb και θεωρεις οτι εισαι ο negreanu..δν στο λεω με κακια αλλα ειδα χερια σου σ ενα αλλο thread και παιζεις τραγικα..sorry αλλα ειναι η αληθεια..εχω κατεβει τελευταια σ αυτα τα stakes καθως κανω νεα αρχη και χανω πολλες φορες απο τετοια plays που δν εχω ιδεα τι θελουν να κανουν αλλα τους καθεται..αν θες στειλε μου σε pm το skype/msn σου να σου μαθω εστω τα basics αλλα θελει προσωπικο ψαξιμο και ορεξη για μαθηση αν θελεις να πετυχεις..

ps διαβασε το βιβλιο sit&go strategy του collin moshman θα σε βοηθησει πολυ..το βρισκεις ευκολα στο ιντερνετ(στα αγγλικα ειναι).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οκ τνχ

έχω τα βιβλίο ςε PDF όπως και πολλά ακόμα. δεν τα καταλαβαίνω.

ΣΚΥΠΕ NATURALE75 εάν μπορείς να με διδάξεις τα βασικά

αυτό είναι ο σκοπός του γαμημένου σιτε αυτού.

να βγει καπιος και να πει έλα εδώ να σου δίξω

και μόνο που το είπες με συγκίνησες φίλε:)

θα σου είμαι ευγνωμονοn

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
ίσος φταει και η ψυχολογία mou

η νοοτροπια σου και μονο φταιει φιλε μου.. αντι να κοιτας να βελτιωθεις και να ψαχτεις λιγο ωστε να αρχισεις να παιζεις σωστο ποκερ, επικεντρωνεσαι σε ενα bb και θεωρεις οτι εισαι ο negreanu..δν στο λεω με κακια αλλα ειδα χερια σου σ ενα αλλο thread και παιζεις τραγικα..sorry αλλα ειναι η αληθεια..εχω κατεβει τελευταια σ αυτα τα stakes καθως κανω νεα αρχη και χανω πολλες φορες απο τετοια plays που δν εχω ιδεα τι θελουν να κανουν αλλα τους καθεται..αν θες στειλε μου σε pm το skype/msn σου να σου μαθω εστω τα basics αλλα θελει προσωπικο ψαξιμο και ορεξη για μαθηση αν θελεις να πετυχεις..

ps διαβασε το βιβλιο sit&go strategy του collin moshman θα σε βοηθησει πολυ..το βρισκεις ευκολα στο ιντερνετ(στα αγγλικα ειναι).

euxaristo ΚΑΙ πάλι τζατζικής που ασχολιθήκες μαζί μου και τον χρόνο σου.

ο μοναδικός σε όλο αυτό το σιτε υπόψιν!

νασε καλά και στο μέλλον μεγαλητερες νίκες:))

GL

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
Τώρα τι να πω; Πάλι τα ίδια; Πρέπει να παίρνω ένα-ένα τα hand histories του καθενός που υποστηρίζει ότι χάνει περισσότερο από το φυσιολογικό, και να του δείχνω ότι οι άσοι του σπάνε ακριβώς όσες φορές θα έπρεπε; Δε μπορώ άλλο, με τιλτάρει αυτή η ιστορία. Βάλτε Holdem Manager ρε παιδιά και κοιτάξτε τα στατιστικά μόνοι σας να δείτε αν σαν χαντακώνει η Pokerstars.

να του δείχνω ότι οι άσοι του σπάνε ακριβώς όσες φορές θα έπρεπε ::::: πλάκα κανείς? το HM2 στον 1μνα δοκιμαστικό τριαλ που το είχα έδειξε πως είχα ζημιά 950000μαρκες με ΑΑ !!! είχαν χαθεί το 85% των χεριών με ΑΑ όλα σχεδόν κρίσιμα πριν τα ftable !! και 3 φορές ήταν ΑΑ εναντίων Α7 στην 11 θέση!! σε τουρ με 35000 αντιπάλους!!! αλλ ινν πριν το φλοπ!!!

μια μικρή λεπτομέρεια βέβαια, εγώ τους κάνω δυσφήμιση παντού 3 χρόνια και τους πδ ..w της μ..ες και της γ...ς ////ισως γιαuτο με λατρεuουνε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πλάκα κανείς? το HM2 στον 1μνα δοκιμαστικό τριαλ που το είχα έδειξε πως είχα ζημιά 950000μαρκες με ΑΑ !!! είχαν χαθεί το 85% των χεριών με ΑΑ όλα σχεδόν κρίσιμα πριν τα ftable !! και 3 φορές ήταν ΑΑ εναντίων Α7 στην 11 θέση!! σε τουρ με 35000 αντιπάλους!!! αλλ ινν πριν το φλοπ!!!

μια μικρή λεπτομέρεια βέβαια, εγώ τους κάνω δυσφήμιση παντού 3 χρόνια και τους πδ ..w της μ..ες και της γ...ς ////ισως γιαuτο με λατρεuουνε...

Έπαιξα 5 τουρνουά. Στα 4 πρώτα έπαιξα στο πρώτο level all in με ΑΑ και οι αντίπαλοι είχαν μικρότερο ζευγάρι. Τα κέρδισα όλα και το Holdem Manager μου έλεγε ότι ήμουν +12.000 chips (3k το κάθε tour). Στο 5ο tour έπαιξα all in με ΑΑ στο final table με 10.012.000 μάρκες και ο αντίπαλος είχε πάλι ζευγάρι. Αυτή τη φορά έσπασε, φυσιολογικό είναι να σπάει 1 στις 5, και βγήκα από το τουρνουά. Πόσο μείον με δείχνει το Holdem Manager από τους ΑΑ; Έσπασαν περισσότερες φορές από ότι έπρεπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...