Μετάβαση σε περιεχόμενο
Pokerland Φόρουμ

Allo ena hat trick gia ton arxiskorer MYSPEARGUN


vkiller

Recommended Posts

είναι το 20 1 ρ + add ονν της σταρς. ωραιωτατο τουρ κομμένο και ραμμένο στα μέτρα μου , deep στακκ και big στακ . αλλά ξέρω πως ποτέ δεν θα το κερδίσω.

το παίζω που και που βέβαια γιατί προσφέρεται για υψηλού επιπέδου πόκερ

μετά το add ον έξω χτίσει ένα ωραιότατο στακ και απλά προσπαθώ να μαντέψω με τη είδος παγίδες θα με καθαρίσουνε πάλι οι προγραμματιστές της σταρς που με λατρεβουν γιατί τους π...ω της μ...ς κάθε μέρα.

Δεν είχαν και πολλυ φαντασία όμως. 3 φορές έδωσαν ΚΚ στο ίδιο τουρ και χάθηκαν και τα 3 σε μάχες 1 με 1 αντίπαλο. μάλιστα την 3 φορά που είδα κκ απλά έκλεισα τον υπολογιστή και είδα το χαντ από το χαντ history απλά για να επαληθεφσω την πρόβλεψη μου.

Θα μου πείτε 3 χρόνια έχεις χάσει 500 φορές με κκ από αχ 95% των κρίσιμων χαντ τώρα σε πείραξε?

όχι αλλά κάθε χαμένο κκ ήταν αποκλεισμός. τώρα επειδή είχα στακκ χρειάστηκε να επαναλάβουν το μοτίβο 3 φορές στη ίδιο τουρ.

Α) εδώ ήξερα πως έχει ΑΑ ο σουπερνόβα όπως της προηγούμενες 7 φορές αυτή τη βδομάδα που είχα κκ vs ΑΑ πάνω σε σουπερνόβα. αλλά δε βαριέσαι, έκανα τη χάρη να του δώσω λίγες μάρκες κάνοντας κολλ.

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Kd Kh]

00psiedaisy: folds

matt2120: raises 300 to 600

Ina Scott: folds

Kleiner_Onkl: folds

MYspearGUN: raises 969 to 1569

smellmuth: folds

Alex21reg: folds

ponjat: folds

Underlay2828: folds

matt2120: raises 3631 to 5200 and is all-in

MYspearGUN: calls 3631

*** FLOP *** [3s 9s As]

*** TURN *** [3s 9s As] [7c]

*** RIVER *** [3s 9s As 7c] [4h]

*** SHOW DOWN ***

matt2120: shows [Ad Ac] (three of a kind, Aces)

MYspearGUN: shows [Kd Kh] (a pair of Kings)

matt2120 collected 11075 from pot

Β) *** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Kd Kc]

ponjat: folds

Underlay2828: folds

KasSulMajaOn: raises 400 to 800

matt2120: folds

Ina Scott: folds

wasjaxjev: folds

MYspearGUN: raises 800 to 1600

smellmuth: folds

Alex21reg: folds

KasSulMajaOn: raises 12388 to 13988 and is all-in

MYspearGUN: calls 12388

*** FLOP *** [Th As 2d]

*** TURN *** [Th As 2d] [8s]

*** RIVER *** [Th As 2d 8s] [4d]

*** SHOW DOWN ***

KasSulMajaOn: shows [Ks Ad] (a pair of Aces)

MYspearGUN: shows [Kd Kc] (a pair of Kings)

KasSulMajaOn collected 29026 from ποτ

Γ)

*** HOLE CARDS ***

Dealt to MYspearGUN [Kc Kd]

PapaGreggio: folds

KasSulMajaOn: folds

matt2120: folds

Ina Scott: folds

PushMeDirty: folds

MYspearGUN: raises 800 to 1600

smellmuth: folds

Alex21reg: folds

ponjat: raises 7254 to 8854 and is all-in

MYspearGUN: calls 5877 and is all-in

Uncalled bet (1377) returned to ponjat

*** FLOP *** [As 6d Jh]

*** TURN *** [As 6d Jh] [Ac]

*** RIVER *** [As 6d Jh Ac] [7c]

*** SHOW DOWN ***

ponjat: shows [Ah Qh] (three of a kind, Aces)

MYspearGUN: shows [Kc Kd] (two pair, Aces and Kings)

ponjat collected 16029 from ποτ

Ένα πράγμα με πονάει ....2 χρόνια παρακολουθώ τους επαγγελματίες έλληνες και ξένους της πόκερ σταρς για να δω τα χαρακτηριστικά του παιγνιδιού που τους κάνουν κερδοφόρους.

Δεν βρήκα κάτι πολύ εντυπωσιακό .όλοι παίζουν με έναν αρχοντιko στυλ αλλά έχουν και αρκετά τρωτά σημεία , ίσως λόγω των πολλών παράλληλων τουρναμεντ.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση όμως είναι η τρομακτική ομοιότητα με το δικό μου στυλ παιγνιδιού του παίκτη ::

ΜΕΜΕΝΤ_MORI . Απίστευτη ομοιότητα και στην στρατηγική και στον τρόπο σκέψης και στο ποστ φλοπ παιγνίδι, είναι όμοια και τα επιμέρους στατιστικά μας. . Λες και είμαστε δίδυμα αδέρφια.

Βλέπωντας όμως τα αποτελσματα του με pianei κατάθλιψη .ενώ σηνήθως βρίσκει τρόπο και παγιδεβει τους αντιπάλους του σε αλλ ινν με τοπλεονεκτημα πάνω του , σηνήθως κρατάει το πλεονέκτημα του ανάλογα με τη στατιστική . σε μένα όμως σε πάνω από 1500κριςιμα χέρια με 75% πλεονέκτημα χάθηκαν σχεδόν όλα!!! πάνω από 80% από αυτά και σχεδόν όλα τα καθοριστικά !!!!

Έτσι βλέπεις κάποιον να παίζει copy paste το παιγνίδι σου, να έχει 1 εκατομύριο κέρδη !!! και συ με το ίδιο style να είσαι χαμένος -5000!!

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ ΠΌΚΕΡ ΣΤΑΡΣ ΠΟΥ ΜΕ ΚΑΝΕΊΣ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΌ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕΜΕΝΤ_MORI . Απίστευτη ομοιότητα και στην στρατηγική και στον τρόπο σκέψης και στο ποστ φλοπ παιγνίδι, είναι όμοια και τα επιμέρους στατιστικά μας. . Λες και είμαστε δίδυμα αδέρφια.

Έτσι βλέπεις κάποιον να παίζει copy paste το παιγνίδι σου, να έχει 1 εκατομύριο κέρδη !!! και συ με το ίδιο style να είσαι χαμένος -5000!!

epic

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

συνέχισε να ποστάρεις εδώ χέρια,,συνέχισε να τους βρίζεις,,συνέχισε να τους δυσφημείς και οι εβραίοι να σαι σίγουρος ότι θα σου δίνουν να κερδίζειs όλα τα χέρια..,στα 50 δυσφημιστικά post ένα sunday million δώρο,,υπάρχουν παίχτες που παίζουν 2 και 3 χιλιάρικα κάθε μέρα σύνολο σε τουρνουά και μπορεί να μην μπουν ούτε σε ένα itm ...χάνοντας με bad beats πολύ χειρότερα από τα δικά σου,,αλλά δε βγαίνουν να κλαφτούν..άλλαξε το παρατσούκλι σου... ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΣ θα σου ταιριαζε πολυ καλυτερα,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στα 50 δυσφημιστικά post ένα sunday million δώρο

Read more: Pokerland Φόρουμ - Allo ena hat trick gia ton arxiskorer MYSPEARGUN http://pokerlandgr.com/forums/on-tilt/20310#ιξζζ22ιδβη

αν ήταν έτσι : κάθε κυριακή όλοι οι υπόλοιποι θα παίζανε για την 2 θέση Θα είχα κλειδώσει την πρώτη

Δεν έχει σημασία ποσά μπατ μπητ θα φας. ένας που θα παίξει 20000 τουρναμεντ το χρόνο θα φάει πολύ περισσότερα από μένα

Αυτό που σε τρελλαίνει είναι η στατιστική!!! Όταν για 3 χρόνια γίνεται ΒΆΝΑΥΣΟΣ ΒΙΑΣΜΌΣ ΤΗΣ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΉΣ με αποτελέσματα που δεν μπορούν ούτε καν να πλησιάσουν την πραγματικότητα!!!!

Χάνονται το 90% των ακ από αχ σε όλα τα κρίσιμα. χάνεται το 80% των κκ και qq από Αχ και χάθηκαν 950000 μάρκες καθαρή ζημία με ΑΑ !!!επίσης συνεχόμενα σετ υπ στα blinds πριν τα τελικά τραπέζια!!!!

ΑΝΤΙΛΑΜΒΆΝΕΣΑΙ ΤΟΥΣ ΑΡΙΘΜΟΎΣ ΚΑΙ ΠΌΣΟ ΑΔΎΝΑΤΟ ΕΊΝΑΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΑΠΛΆ ΣΎΜΠΤΩΣΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πάρε ένα πρώτο χέρι από τουρνουά για να μην λες ότι συμβαίνουν μόνο σε εσένα..TEXAS_HOLDEM, NO_LIMIT, T5-259571664-1

played at "Table #3" for USD TC from 2012-07-31 13:30 until 2012-07-31 13:31

Seat 1: louis2012 (5,000 in chips)

Seat 3: nemo4_x (5,000 in chips)

Seat 4: moosi19 (5,000 in chips)

Seat 6: smokingred (5,000 in chips)

Seat 8: ntelinas (5,000 in chips)

Seat 10: Jamba43 (5,000 in chips)

ANTES/BLINDS

ANTES/BLINDS

smokingred posts small blind (10), ntelinas posts big blind (20),

PRE-FLOP

Jamba43 calls 20, louis2012 raises to 70, nemo4_x folds, moosi19 calls 70, smokingred folds, ntelinas raises to 700, Jamba43 folds, louis2012 calls 700, moosi19 calls 700.

FLOP [board cards: TC,JD,8D]

ntelinas bets 4,300 and is all-in, louis2012 calls 4,300 and is all-in, moosi19 folds.

TURN [board cards: TC,JD,8D,AC]

RIVER [board cards: TC,JD,8D,AC,QD]

SHOWDOWN

ntelinas shows [ AH,AD ]

louis2012 shows [ QS,9S ]

louis2012 wins 10,730.

SUMMARY

Dealer: moosi19

Pot: 10,730

louis2012, bets 5,000, collects 10,730, net 5,730

nemo4_x, loses 0

moosi19, loses 700

smokingred, loses 10

ntelinas, loses 5,000

Jamba43, loses 20

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@vkiller

Έπαιξα 5 τουρνουά. Στα 4 πρώτα έπαιξα στο πρώτο level all in με ΑΑ και οι αντίπαλοι είχαν μικρότερο ζευγάρι. Τα κέρδισα όλα και το Holdem Manager μου έλεγε ότι ήμουν +12.000 chips (3k το κάθε tour). Στο 5ο tour έπαιξα all in με ΑΑ στο final table με 10.012.000 μάρκες και ο αντίπαλος είχε πάλι ζευγάρι. Αυτή τη φορά έσπασε, φυσιολογικό είναι να σπάει 1 στις 5, και βγήκα από το τουρνουά. Πόσο μείον με δείχνει το Holdem Manager από τους ΑΑ; Έσπασαν περισσότερες φορές από ότι έπρεπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν παίξεις όμως 100 ολλ ινν με ΑΑ κερδίσεις τα 80 σε μικρά ποτ των 1000markwn και χάσεις 20 πριν το τελικό τραπέζι των 200000 μαρκών πάλι φυσιολογική είναι η σατιστική. 1 στα 5. αλλά έτσι σε πδανε με τον νόμο και αυτό είναι ένας σαδιστικός τρόπος να σου πίνουνε το αίμα .φαινομενικά είναι στατιστικά σωστό αλλά η πιθανότητα να χάνεις όλα τα κρίσιμα και να κερδίζεις μόνο τα ασήμαντα είναι 1/100000 ++

μακάρι να ήταν έτσι όμως. Εμένα όμως χάνονται πάνω από 40% τα χέρια με ΑΑ και 90% χάνονται τα πιο κρίσιμα. ενώ 3 από αυτά ήταν bubble του τελικού τραπεζιού με 2000 με 5000 αντιπάλους με ΑΑ εναντίων Α7 !!! ολλ ινν πριν το φλοπ και να σκάει 77 χάμω!!!!

αυτό το μήνα τους έστειλα τη γραφική με το HM2 που δείχνει της γραφικές να μην πλησιάζουν καν για 3 χρόνια!! παίζω πάντα με την τύχη εναντίων μου όλους τους μήνες και ξερεται τη έγινε αυτό τον μήνα?

έπιασα 14 φορές ΚΚ και 6 φορές QQ πάνω σε ΑΑ !!!

Άλλαξαν το μοτίβο για να φαίνεται πως τα βάζω και είμαι πίσω!!! 1800 τουρναμεντς 3 χρόνια είχα πιάσει μόνο 6 φορές ΚΚ εναντίων ΑΑ και κέρδισα και 2 !! τώρα σε 35 τουρναμεντ επισασα 14 φορές ΚΚ πάνω σε ΑΑ και δεν έσπασα ούτε 1!!!!! (ΣΥΝΉΘΙΖΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑΪΖΟΥΝ BADBEAT σε όλα τα κρίσιμα χέρια σαδιστικά για 3 χρόνια . τώρα που βλέπουν της στατιστικές και της γραφικές παράστασης να τους ξεσκεπάζουν άρχισαν τα συνεχόμενα σετ υπ !!!!!!)

ΝΟ COMMENT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΙΟ ΣΤΗΜΈΝΟ ΠΕΘΑΊΝΕΙΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!

ΠΙΟ ΣΤΗΜΈΝΟ ΣΟΥ ΤΡΏΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΌΚΚΑΛΑ ΤΑ ΣΚΟΥΛΉΚΙΑ!!!!!!!!!!!

ΈΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φιλαράκι έξω παίξει 5000+ τουρναμεντ σε 6 εταιρίες σε 3 ΧΡΌΝΙΑ και ΈΧΩ κέρδη γύρω στις $45000

πραγματικά νομίζεις πω υπάρχει πιθανότητα έστω 1% να γράφω όλα αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος πως έχουν βάλει πρόγραμμα εναντίων μου?

Ένα χειραγωγημένο καρασθμένο site είναι και το βρωντοφωνάζω παντού με ποστ μαιλ σμς σε όλο τον κόσμο δημόσια.

Έχουν κίνητρο να με τιμωρούν? αν ναι Έχουν τη δυατοτητα? μπορούν να βάλουν πρόγραμμα εναντίων μου?

Έχουν την τεχνολογία ?

Αν δεν μπορούν τότε ΑΠΟΛΟΓΟΎΜΑΙ . Αν μπορούν όμως δεν νομίζω να είστε τόσο αφελείς πως δεν το κάνουν .

Σε ρωτάω λοιπών ΜΠΟΡΟΎΝ? ΈΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΌΤΗΤΑ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν παίξεις όμως 100 ολλ ινν με ΑΑ κερδίσεις τα 80 σε μικρά ποτ των 1000markwn και χάσεις 20 πριν το τελικό τραπέζι των 200000 μαρκών πάλι φυσιολογική είναι η σατιστική. 1 στα 5. αλλά έτσι σε πδανε με τον νόμο και αυτό είναι ένας σαδιστικός τρόπος να σου πίνουνε το αίμα .φαινομενικά είναι στατιστικά σωστό αλλά η πιθανότητα να χάνεις όλα τα κρίσιμα και να κερδίζεις μόνο τα ασήμαντα είναι 1/100000 ++

Τι εννοείς κρίσιμα; Αν έχανες ένα από τα αρχικά πάλι θα είχες βγει από το τουρνουά. Για να δεις πόσο πλεονέκτης είσαι, δε λες και ευχαριστώ που σε αφήνουν να μπεις στα λεφτά. Τουλάχιστον αν σπάσει όταν είσαι deep κάτι θα έχεις πάρει.

Φιλαράκι έξω παίξει 5000+ τουρναμεντ σε 6 εταιρίες σε 3 ΧΡΌΝΙΑ και ΈΧΩ κέρδη γύρω στις $45000

πραγματικά νομίζεις πω υπάρχει πιθανότητα έστω 1% να γράφω όλα αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος πως έχουν βάλει πρόγραμμα εναντίων μου?

Ναι, αυτό ακριβώς νομίζω.

Έχουν κίνητρο να με τιμωρούν? αν ναι Έχουν τη δυατοτητα? μπορούν να βάλουν πρόγραμμα εναντίων μου?

Έχουν την τεχνολογία ?

Αν δεν μπορούν τότε ΑΠΟΛΟΓΟΎΜΑΙ . Αν μπορούν όμως δεν νομίζω να είστε τόσο αφελείς πως δεν το κάνουν .

Σε ρωτάω λοιπών ΜΠΟΡΟΎΝ? ΈΧΟΥΝ ΤΗ ΔΥΝΑΤΌΤΗΤΑ?

Όχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΧΑ ΧΑ ΧΑ καλοοο !!!

Σου αρέσει να την σπας στον άλλο ε?

Θα ήσουν καλός ανακριτής του χίτλερ η του ιωαννίδη στη χούντα. Μια χαρά μας την σπας. εύγε.

Εφαρμόζεις και το ρητό :(( δικαιούσαι να μην μιλήσεις γιατί ότι πεις θα χρησιμοποιηθεί εναντίων σου ))

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενώ εσύ δε τη σπας στον άλλον δηλαδή, ε; Που σου έχω πει 1000 φορές να μη postareis bad beats στα άλλα θέματα του forum και κάθε λίγο και λιγάκι βγάζεις 2 σελίδες bad beats που δε διαβάζονται καν.

Και όταν σου μιλάω σοβαρά, με το παράδειγμα των 5 τουρνουά που σου είπα παραπάνω, και σου εξηγώ πως γίνεται να χάνεις μάρκες από ένα premium hand, μου λες μπάλες. Τι θες να κάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...

συμφωνώ με όλα και διαφωνώ κ με όλα..παίζω κ εγώ καιρό σε αυτή την εταιρία κ πραγματικά έχω δει τα απίστευτα στα πιο κρίσιμα ενοειτε πάντα σημεία..δεν θέλω να πω ότι eimai sigouros eite για το ένα eite για το allo αλλά αν kapoios είναι toso sigouros που το upostirizei ότι tipota δεν είναι στημένο giati δεν το apodikniei με χηροπιαστές αποδηξεις να ηρεμήσουμε κ όλοι εμείς που έχουμε αμφιβολίες?πιστεβω πως όντως υπάρχει μεγάλος αριθμός παιχτών που αντιμετωπίζει πρόβλημα παρόμοιο κ πως δεν είναι ούτε θέμα τύχης ούτε ικανότητας..ένα απλό παράδειγμα είνα να βάζεις ολ ιν κκ κ να βλέπεις κολ από δύο παίχτες που κρατάνε άσσο εννιά κ εννοείτε να ναοίγει αλλά δύο εννιάρια κάτω...οκ η τύχη εναντίων μας αλλά όχι πάντα όμως..εκτός κ αν έχουν τέτοια έμπνευση που βάζουν στοίχημα τον αποκλισμό τους από ένα σοβαρό τουρ σε κρίσιμο σημείο....επαναλαμβάνω πως δεν λέω ότι είναι στημένο αλλά έχω αρχίσει να έχω τρομερές αμφιβολειες..κ γράφω εδώ με όλο το σεβασμό σε κάποιον που μπορεί να μου δώσει έστω κ μια μικρή βοήθεια..δεν μιλάμε για ατυχεια μιλάμε για τρέλλα..δεν μιλάμε για gnwsh η αμάθεια μιλάμε για χέρια που χανοντε μόνο με την έγριση του θεού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...